VEMLOOPINGEN De Herberg «De Klokke», EEE STUK. LAN© DE TEGEN - EHUMATISCHE WATTS m !1 u Briefwisseling dei1 Toekomst. Verschillige Tijdingen. Kantoor van den Notaris BAYA'RT, TE BECELAERE. Om aanstonds TE HE HEW TE PACHTEN van EU Patisson Rogge Dinsdag 6 October, ten 2 ure namiddag, Woensdag 7 October, ten i ure namiddag, Donderdag 8 October ten I ure namiddag, in de RIJSELSTRAAT, recht over de Sint Pieters-Kgkk. Zich te adresseeren Bolerstraat, 20- alhier. in geheeie of in verdeeld voor den 1 October f875", gelegen bij POPERINGHE (Zwijnland), groot. 4 lijnen. n° 1599 van "t cadaster, nu gebruikt door de gebroeders Desehodt. Voor de conditiën zich te adresseren bij Madame Vander Beek, te Brussel, ruc Traversière, 73. sxrjs&spsmx'-i iWub«|'i "wimTwn hel hert voleis spreekt er den mond van. 7,ij hebben monters genoeg op te winden van hunne lieve dibbetjes en biechtkin- ders, zoo ver dal zij welhaast ecne palent van horlogiemaker zullen moeten nemen. Indien men over de zaak, door het Vuilblad verhaald, wil goede en oprechte inlichtingen bekomen, moet men zich maar adresseeren bij OKKE, die onze jongelingen heeft zien klap pen, maar waarvan de long veel te lang wordt. Het spreekwoord zegtzulke boom, zulke tronk, cn men ziet wel uit welken boom deze OKKE gesproten is. 'T is zij die, uit spijt 0111 dat haar broeder geen voordcelig huwelijk liceft kunnen bekomen, wat veel rondswatelt, gelijk eenen top, op eenieders rekening. Wij raden aan OKKE wat haren wijden mond te stoppen en liever te trachten een ander vrouwtje aan haar lief tuiter- broederken te bezorgen, want de eerste was geen spek voor haren bek. De advokaat der katholijke vuilaardsbende spreekt van cenige vraagkens die hij aan'l dokleui tje gedaan heeft en welke vraagkens zonder antwoord zouden gebleven zijn. Heeft die advokaat onze onwederlegbare antwoord, die hij onverbeter lijke stilzwijgendheid novmt, niet voor de honderdste maal gezien in ons artikel van 13 September, en weet hij niet dat al onze artikels cn niespoeders hoogklinkende antwoorden zijn op zijne verledene, tegenwoordige cn toekomende laste ringen AVELGIEEAL. 4 Oktober 1874.. Naar het voorbeeld der katholijke Vrijheid willen wij ook een heilige famillie-boom maken. De vruchten zullen, wel is waar, een weinig zuurder dan de hare wezen. Tot daar die zoekt, vindt. De correctionneele rechtbank van Dendermonde had, hij gebrek, voor aanranding aan de zeden, de Pastoor-Deken eener belangrijke gemeente van het Land van Waas, veroor deeld. De deken vluchtte naar Holland. De bisschop deed hem opnemen op de tabellen der gepensionneerde en gaf hem een opvolger die op deze der jaarwedden wierd gebracht. Op het correctionneel tribunaal van Rambouillet verklaart M. N...., een eerlijke négociant van Ckeuvrcitse hetgeen volgt Ik was naar Falaise vertrokken cn moest terug komen in den avond van 14 Augusti j. I. Maar mijne zaken vroeger ge ëindigd zijnde keer ik met mijne voiture terug in den nacht van 13 en kom aan rond 3 ure 's niorgends. Ik klop; de meid opent de winkeldeur. In de eetzaal getreden, zie ik mijne vrouw, heel'verschrikt naar mij komen gesneld, mij biddende, met haar naar den koer te trekken Op het zien dezer ongeregeldheden loop ik naar onze slaap kamer en vind er den pastoor M...1 Woedend van gramschap sluit ik de deur der slaapplaats, haal mijn revolverdie altijd in eene der zakken van mijn' Cabriolet was en snel terug. De pastoor wilde langs de kamervensler heen snellen. Ik los vier schoten.Een kogel krijgt hij in zijn' hals,een in zijne hand en twee in zijne borst.Mijne vrouw was een weinig gekwetst aan harenbil. Drie ballen werden uitgehaald. Een bleef in de longen M. Bourgeois, substituut, verzoekt tegen de twee misdadi gers de strenge toepassing der wet. Pastoor M.... en de vrouw krijgen elk zes maanden gevang zetting. De man, door borgstelling, in voorloopinge vrijheid, zal in November voor het Assisen-Hof verschijnen onder betichti- giog van moordpoging, 't Is te hopen dat die brave koopman zal vrij gesproken worden zijne dienstmeid en de brigadier der gendarmerie hebben, op het tribunaal van hem de loffelijk- ste getuigenis gegeven. De Zeer Eerw. Heer Pieter Van Licrc, gewonnen en geboren te Kortrijk, ex-pastoor te Coolkerke krijgt voor heldendaden 8 maanden gevang en 275 fr. boete door den correctionneelen Rechtbank van Brugge. Hij zal bestuurder genoemd worden der Frères passionnistefy Hadden zijne wandaden vroeger uitgekomen, Monseigneur den Bisschop van Brugge noemde hem Directeur der Broodverkwisters te Avclghem. Oordeelt nu, geërde lezers en beminnelijke lezeres, den boom volgens zijne vruchten, 't Is den wensch der Heilige Vrijheid. Ge ziet drie hoornen. De drie Bisschoppen. De eene heeft voor tak pastoor Van Liere de andere pastoor M.... De derde deken X. Men vertelt dat de Eerw. lieer Pieter Van Liere den Pas-cle-Calais zal inslaan om samen op speelreis te gaan met pastoor M.... en de vrouw des négociants. Zij zullen Madame in 'l midden plaatsen. Maar ik vrees voor onverschil, en: Als twee honden vechten om een been. Een derde loopt er meê héén. Daarmede uwe dienaar en voor slot van heden God save the queen. E. A. E. WIEIIWKERIVE. Er is te Brussel een' nieuwen katholijken geldwinkel ge sprongen. Onnoodig te zeggen dat vele mensehen hunne zuur gewonnen oorden zullen verliezen. De Momtkur van 15 Oogst geeft de lijst der verliezende. In ons arrondissement vinden wij den naam van eenen grrrooten kalholijken Heer. Ilij heeft verscheidene aktien iedere van 500 frank, 't Is onge lukkig alzoo te varen als men nog maar zóó lange zijne kazak gekeerd heeft. M. A. Siret heeft aan de klas van schoone kunsten der koninklijke Akademie eene mondeliegsche mededeeling gedaan betrekkelijk een kind van 10 jaren en 44 maanden, Frederik Van de Kerk hove, van Brugge, onlangs overleden, en die een merkweerdig werk heeft nagelaten, bestaande uit 350 kleine geschilderde panneelen. M. Siret heeft een twintigtal dier panneelen, alle landschap pen voorstellende, de leden aangeboden zij zijn met eene vastheid en talent geschilderd, die in de vergadering een groote geestdrift en ontroering heeft doen ontstaan. De werken van dit genie, zoo vroegtijdig door den dood ontrukt, zullen te Brussel worden tentoongesteld. -Een der werklieden, die verleden Zaterdag avond op het Oefeningsplein, te Brussel, tijdens het vuurwerk, de fu- seën ontstaken, had zich onvoorzichtig te dicht bij dezelve begeven en werd door de ontploffing, erg in het aangezicht gebrand. Men vreest dat hij beide oogen zal verloren hebben. Zijn aangezicht was slechts eene enkele wonde en men heeft hem naar het S' Jansgasthuis gebracht. De eereprijs van de Nationale Schieting van Brussel, be staande uit drij lafelslukken in zilver, van eene waarde van 850 fr., is gewonnen geworden door een garde der Burger wacht van Charleroi, M. Charles Bcrnus. Men weet dat tijdens de laatste trekking der leening van Brussel (4874), het lot van 400,000 fr. is gewonnen door de obligatie dragende den nr 615,804 en dat de bezitter van dezen titel zijne stortingen niet op behoordelijken tijd had gedaan. Het college van burgmeester en schepenen heeft M. Mom- maerts, schepen van finanliën, aangeduid, ten einde zich met het cijndikaat te verstaan nopens den maatregel welkeer in die omstandigheid te nemen is. Volgens de Echo du Parlement, zou mer. al de cijfers met een moeten doen opschuiven'tis te zeggen dat de tweede getrokken nummerde 100,000 fr. zou hebben en men er een cijfer zou bij uittrekken, om de loting te volmaken. Te üoornijk heeft een man, men weet niet om welke reden, zijne vrouw uit de venster der tweede verdieping ge worpen hij was nog maar sinds eenige maanden gehuwd. Ongetwijfeld door wroeging gekwollen, is de ongelukkige zelf ttit de venster op de straat gesprongen. De hian is doodde vrouw is zeer erg gekwetst. Men heeft ze naar het hospitaal gedragen. MEN GELINGEN. Een straatbengel moest voor het gerecht verschijnen voor een knippel kruikoek (pain d'épices) gestolen te hebben. Betichte, zijt gij nog veroordeeld geweest? Neen ik, Mijnheer de Président, maar ik ben nog zoo j°nS- Het volgende tooneel heeft plaats in eenen restaurant te Parijs Een gar^on nadert eene tafel, waar verscheidene personen zaten om te dineeren. Mijnheeren, zegt hij, ik raad u aan uwe soep met veel voorzichtigheid te eten. Waarom vraagt men. Omdat de kok bij ongeluk zijne pijp in den ketel heeft laten vallen en wij weten niet in welken soepkom zij zich be vindt. Een zeer aandoenelijk tooneel had in de statie te Bordeaux plaats. Een jong huishouden was verplicht uit nood van elk ander te scheiden. De vrouw vertrok naar Londen waar zij eene franscheopvoeding aan de kinderen eener rijke engel- sche familie ging geven. Het afscheid was zeer aandoenlijk. Bemin mij altijd, voegde de bedroefde man er bij, en vergeet vooral niet dat gij de vrouw van een eerlijk man zijt. Nooitsnikte de jonge vrouw, zal ik het vergeten. En tot teckcn van dien haalde zij haar zakdoek uit en deed er eenen knoop in MARKTEN VAN IJPEREN. AARD DER GRANEN ENZ. 5 Oct. 26 Sept. verkoel) tic k wan li lei t. mlddenpr p. 100 kilo vcrkoclilie kwantiteit. midden pr. p. 100 kilo. Tarwe 93,900 25-50 55,900 25-75 Rogge 44,600 19-75 18,500 19-50 Haver 0,100 22-50 1,400 22-00 Er we ten 0,500 26-00 0,800 25-25 Boontjes 4,500 24-50 1,600 24-50 Aardappelen 1,400 6-75 1,200 6-75 Boter 550-00 550-00 Vests-Ese. Per 145 liters. 30 Se plember. 23 Septcm her. Tarwe (nieuw) 24- tot. 51- 25- tot 54- 22- 24- 22-50 24- Sucrioen 20-50 22-50 19- •22-50 4taver 47- 23- 19- 23- Roonen 25- 28- 25- 28- Erwetcn (27- 50- 26- 50- kortHjk. Per hecloliler. 28 Sept. Tarwe fr. 19 a 22 Aard. 100 k. 5 li 7 Roode tarwe Rogge Haver Tarwe fr. Rogge Vocderhaver Boekweit Haver 14 40 Boter p. 112 k. 1 65 a a 14 50 Eieren per 25 2 oa a a 1 80 2 72 a 12 Peei'db. p. h. HesBveas. Per 400 kilo. 28 September. a Aardapp. fr. a 75 a Boter, de kilo ii Eiers, de 26 a Koolzaadolie a Lijnzaadolie 28 21 o 50 a 2 50 a 65 a 65 a TE BECEEAERE ten huize en landen gebruikt door Therese Rosschacrt, we duwe van J. Samijnverkooping van Meubels, Huisraad, ingeoogste Vruchten, Strooi, Hooi, Klein Akkeraiiaam en Aardappels te velde. ten huize alwaar Julie Massclielein is overleden, verkooping vanAI de Meubels en den Huisraad, als Tafels, Stoelen, Jachtstove,KIeérkas, Bedbakken, Matras, Hoofdeinden, IJzere Potten, Koperen CasseroIIen, Moor en andere voorwerpen. AI hetgeen bekleed den Winkel, bestaande namentlijk in alle slach van Gleis, Aardewerk, Glas met hetgeen daaraan betrekkelijk. De noodigheden voor Kruidenierswinkel, KofTijmolen, Bakken, Standen, Toonen, Banken, Rekken, enz. ter hofstede gebruikt door Joseph Baclennoord langs de Spilstraat, verkooping van Meubels en Huisraad, Kuip-, Keern- en Akkerallamen. 500 schooven Rogge, 1200 id. Tarwe, 700 Haver, 900 lente Tarwe, 1000 bondels gerot Vlas, 250 hondcis wit Vlas. 4 Melkkoeien, eenen jongen Stier, Veerse cn Kalf, eene volle Zeug cu een jong Zwijn. Voorts de Aardappels, Beeten en Loof. verzacht oogcnblikkelijk de pijnen en geneest voor goed het Jicht en de Rhumalische Kwaal van alle slach, de Tandpijn, de Lendenzweer, de Borstoutsteki ig, de Keelkwaal, enz. In rollen van fr. 1-50, en halve rollen van 80 centiemen, bij M. Cu. BECUWE, Apotheker, te IJperen. It

De Toekomst (1862-1894) | 1874 | | pagina 3