m 30 Maart 1873, Briefwisseling der Toekomst. A VELGMEM, Verschillige Tijdingen. M ARKPRIJZEN. buitengewoon lange en zware el omnia est vanitas Rogge, 16 Rogge, ten 12 ure 's middags. Eerst te ZILLEBEKE, in het Pitjebosch weinig zuid van den steenweg van IJperen naar Meenen, hij d'herberg den IPoogen Zandberg. 2° In den Hoogeziekenbosch, wei nig zuid van het Pappotje aan den westkant van de straat naar den lloogendorp. 3° te HOLLEBEKE, in den Pa- penhelstbosch niet verre van de herberg de Vodde. Deze verkooping zal gehouden worden met tijd van betaling, mits door de koopers te stellen begoede borgen en 10 p. °/0 gereed te betalen. De boschwachter L.-R. Lignel, te Zilleke, zal de koopen aan de liefheb bers aantoonen. De Notaris VA NDERMEERS CH is met deze verkooping belast. VERKOOPING van Zware en Langslammige TE BEGEL A ERE (Kortenkeer.) Dyssentlag 2cn Maert 1878, ten 2 ure namiddag, zullen in liet opebaer ver kocht worden in de weide en op de landen gaende inel de herberg den Kortenkeer, langs den steenweg van Becelaere naei' de Ci'uysecke, alle de schoone, zware en langstammige popelieren boomen, daer op slaende, verdeeld in menigvuldige koopen. De verkooping zal gehouden worden mei langen (yd van betaling voor de koopers die bekende medekoopers zullen aanstellen en de bespreken complant zullen belalen aan den Notaris BAYART, te Becelaere. Elk zeg het voorts. raikrt de lezing der Toekomstaan alle per- soonrii op welke gij den minsten invloed hebt, te «rrbitden op straf van doodzonde gij zelve, ge- zalfitp schiijvelaar§, gij zoudl u er van moeten onthouden, begeert gij voort te leven tot uwe zele zangheld eu le genieten van de weriltjkschc, ik wil zeggen hemelsche glorie Baiili aan u,Nieiiwsbladschrijvevs,over uwe goede les u Let dus opToekomslschrij vers L»ij die spreekt bij ondervinding en weet hoeveel tranen eri geld li l g' kost heeft aan uwe politieke vrienden, zoo als den Bien-Public met M. Vandermecrscli lol Gent, de Padrie van Brugge met ill. den advokaat Meijne, nog eens den Bieil- Public en den Courrier de Bruxelles met feu Echo du Parlementhet jaar 30, zaliger memorie, in de zaak van S' Genois etc. etc. dank voor uwe schoonè les. Gij weet immers dat er van de 20 vonnissen tegen de gazetschrijvers, 19 4/4 zijn uitgesproken tegen katholijke sch'ij- velaars ongetwijfeld of liet is ten onrechte, 't zij foor vervolgingen of door partijgeest, want talholijken zijn niet bekwaam iemand le beledigen )f le beschadigen, zij hebben daarvoor eene te treffelijke en le christelijke opvoeding ontvangen. Ook in bet toekomende beloven wij vaslelijk lan de gezalfde Nieuwsbladsehrijvers in onze irlikels niet meer te handelen van politieke zaken :n van niet anders meer te spreken dan van stadsnieuws, administratieve zaken, maatschap pijen van Bh lorica, Philharmonie, Tuiters, z< n- Üibgi-n of verzendingen mei of zonder kavalcade, in van hetgeen nog zoude kunnen geschied) n in fe scheuren, kerkboeken, binnenwegen, hommel- hoven en kuiptjes. Indien wij buiten alle verwach ting ren slaplje te ver gingen, wij verzoeken onze jekruinde tegenstrevers broederlijk te handelen Biet ons een klein vriendelijk vennaante geven ;n niet te bijten zonder bassen, waar over wij hun voorafgaandelijk dankbaar zijn. Volgens eerie afkondiging van onze gezalfde lielverlossers, om de zending of verzending welke alhier over veertien dagen heeft plaats gehad, te ver tienen, moet men (iO maal de kerken bezoeken en bidden lot bekeei ing der versteende zondaren. Ware het niet mogelijk dit groot last af le koopen mei eene géfd-overeenkomsl Wij gelooven wei van ja het geld bij onze gekruinde tegenstrevers speelt zoo eene groote iol. Onze gekruinde Ooghr-Gods, plaatsvervanger van hel Havérmuiske, heeft zondag II. voor de eerste maal sedert zijne intrede in Poperinghe, zoo hevig afgeloopen tegen de Philharmonie dal het een plezier was om le hooien. 'T zijn al de kopstukken d< r Maatschappij die niet goed zijn, riep hij uit. Ook hij sprak volgens de onder vinding die hij bekomen heeft in zijne eigene maatschappij waar de kopstukken in het geheel liet goed zijn; maar den armen bloed durft het liet zeggen uit vrees ievers in de duinen gesteken e worden om konijnen te vangen. Noglans om fat er acht of tien hoofdleden van eene maat schappij slecht zijn, nu n mag daarvoor dc overige 590 eerleden ni t nu de veroordeelen tot de hel het ware alsof men al de gi kruindc opperburgers zoude veroordeelen om dat er verschillige zijn, zoo als Spaas, Pierre Vanliere, Opsomer, père Dufour-Valmont, enz. enz., die buiten de koorde gesprongen hebben. Dit ware niet rechtveerdig en zelfs niet broederlijk. Nog iets die te bemerken is, en wij verzoeken fe Ooghe-Gods te willen antwoorden. Hoe komt iet als er bij de liberale kopstukken wat te vangen 't zij in gelde of in smulpartijtjes, ter gelegen- ïeid van, bij voorbeeld, de eerste communie of an eenen lijkmaallijd, gelijk dien van zaterdag aalst, dal de Ooghe-Gods en alle de andere ge- alfde Oogen er naar torloopi nzelfs in den ioi tveerdigen tijd van den H. Vasten 'T geen de mie menschen die zich naar de brooddeeling legaven hei ft doen uitroepen Ziet de pastors oopen achter de liberale soupe. Men zou ko nen te zeggen waarom zijn zij aldaar uitgenoo- figd 'T is waar maar wat wilt gij 't is een oud gebruik, waaraan sommige liberalen, hoewel zij dagelijks door die mannen door de modder gesltept zijn, nog de flauwheid hebben zich le rvoegen. Misschien ook doen zij dit om te zien of die Schaamtelooze lasteraars hunne katholijke ziel aan de liberale soupe en aan de liberale wijnen niet zouden verbranden. PROVEN Het was den morgend der loling. Hier zag men een jongeling vol vreugde, hij was er uit daar een aantal anderen met lange gezichten, zij waren er in Alhoewel de calolen te Proven in groot getal zijn, toch is den zegen des hemels aldaar niet ntdergedaald op 13 lotelingen, 7 moeten soldaat zijn Voor geheel het canton moeten cr slechts 18 mannen gaan, dus mag Proven zich verheugen over de loling per kanton Kapellaan Lampe had nogtans beloofd al zijn dorpelingen er uit te bidden, maar het schijnt dat in den hemel ook naar zijn geraas niet meer luisteren Die meest stonden te kijken waren de boeren zonen aanivien hij wijsgemaakt had dat missen doen lezen veel beter was dan 200 franks te stor- t'n, om te kunnen des noods remplaceeren. Met Daar hem le luisteren moeit n zij nu zelfs soldaatje gaan spelen...... 't is de wet M. Ruzette, de distrikt commissaris is bij den lieer Pastor gaan dineeren, in plaats van bij tie Burgerlijke overheden maar in alle calole-ge- meerileri is M. de Pastor de ware overheid ge worden Lampe was g' eviteerd. liilusschen onze liberale vrienden van Proven slapen niet. De wave-vrienden van't Coiilhof, hebben over eenige dagen met hunne damen ge- noodigd geweest op een Banket; eene loting van veel schoone prijzen, gegeven door M. Jla/.i man zoon, sloot liet feest. De armen hebben ook bun deel gehad. 'T kap. Haantje heeft ter dezer gelegenheid niet weinig op zijn pool gespeeld wacht maar, vrien den, gij zult er te Paaschen geslaan hebben De vrienden van Lampe hebben ook gebanke- teerd in dezelfde roorwaarden, de armen hebbrin insgelijks medegedeeld en Haantje-pik wist er niets d in goed van De clianse van calliolijke spijs te eten, z k r?... 24- Februari 1873. Papatje heeft in de Vrijheid doen zeggen dat hij iu driejaar zijne ervarendheid als kwakzalver of empirique heeft opgedaan, Maar, onmeedoo- gende pen wat schrijft gij nog eins? al wéér kwakzalver of empiriquein weerwil Mamatje die gedreigd heelt u een procés in le spannen omdat gij schroeft dat lijnen bevalligen weder helft geen anderen naam veidiende Welke misdaad I Is het dan verboden de personen bij hunnen titel aan le wijzen Sedert wanneer Mamatje Houdt u dus liever gerust, zoo gij ons iu processen wilt krijgen. Ziet gij ons op den bank van hel Assisen hof niet zitten voor zulke euvel daad All Wij horsten ons te lachen. Wees in vrede mi t uw' man en zijt niet beschaamd over I zijne benoeming want al degene die den roem der wereld en hooge titels zijn in deze soort najagen, past men deze woorden toe: o ijdel- heid der ijderln ijdVanitasvanitatum Nog min moet ge rood worden over de be kwaamheden waarvan hij proeven heeft gegeven. Hei is geen deie jaar maar slechts drie maanden dat hij in Brngge heeft geplaasterd. Na dien tijd waren zijne ooien zoo afgrijzelijk lang geworden dat men vreesde voor een buitengewoon pheno mena en zijn meester in plaasters liet hem terug- keeren in bezit van een Esculapusvel waarop ge- schreve.n staat dat Papatje hier en daar mag plaasters leggen, ziveeren vermaken en den ge neesheer helpen; want,onthoudt het welofficier de santé beduidtknecht des geneesheers. Zoo men dien titel kan verdienen in drie maanden met 500 frank en een' hazewind, moet men daarom niet fijn, niet langoor fijn zijn En verdient men voor soortgelijke vrome daden geen eerekruis Wanneer zal dat welverdiende metaal naar Papatje toegezonden worden Soms geeft men wel medailles of kruiskens voor hel vetste en zwaartste kalf; waarom zou men geen vrrlee- nen aan den schoonsten gekruisten heer Lang oor Gelukkig zal de eigenaar er van zijn Eene kostelijke médaille en dan de 100 frankjes niet waar Mamatje? Ha uw hartje poppell voor zeker van voldoening Wij wenschen u een en ander Schaarkneep uit des koeiwachlers sermoen over het Lijden 0. II. J. Ch. En er is een jongeling die de H. Schriftuur leest van drn 11. Matheus; en gij en moet dat niet gelooven en dat zijn al leugens.... 'T is goed uitgedacht eri wel gesproken O heilige Chrisoslomus g' hebt er gestaan Gelukkig dal dit gezegd is door een gepaten teerde leugenaar die zijn' kost verdient met de menschen wijs te maken wal hij zelf niet weet. Wij beslatigen met veel en innig vermaak dal ons sEangenras, woord,en van den Heiligen Matheus gesproken door hoeiwacliter, in de kuip der leugentaallangs om razender' wordt. Het verheugd oris dat die schijnheilige Jezekes-dieven die aitijd de woorden broeder liefde op de lippen hebben aldus eindigen met zelve te bewijzen dat hun hart vervuld is met gal en edik, dat de ton altijd naar den harnig stinkt en dat het vat uitgeeft wal hel in beeft. E. A. E. Eene misdaad le Charleroi! Eene misdaad is gepleegd in de hooge- stad; een man heeft de vrouw waarmede hij onwettig leefde, Blarie Coquyte geheeten, verwurgd. Hel was eene vrouw, die van haren man wettelijk ge scheiden was en eene slecht befaamde herberg hield op de Bolermerkstraat te Charleroi, liet is daar dat de misdaad is gepleegd, verièden nacht lusschen 11 en 12 ure. De man die met haar leefde is Karei Brassine, oud 50 jaren, daglooner, geboren (e Bergen. Deze kerel leidde een ongebonden leven, wilde ten koste van vrouw Cocquyle bestaan en als zij hem geld weigerde sloeg hij haer. Eergisteren kwam hij rond elf ure des avonds te huis, daar men niet spoedig opende brak hij eene ruit en drong langs daar in huis. Hij gaat naar de kamer van vrouw Cocquyle, op de eerste verdieping, vindt haer in het bed en begint haar le slagen. Gisteren morgend vond tnen die ongelukkige op het bed in haar hemd liggen, liet aangezicht blauw, de oogen vol bloed, de tong uil den mond hangende, in een woord al de leekens eener verwurging aanbie dende. Men veronderstelt dal de moord tusschen 11 ure en middernacht is gepleegd. De dienstmeid van vrouw Cocquyle en de man, die haar dii n nacht gezelschap hield, hebben rond midder nacht een hevigen twist gehoord op de eerste verdieping; vrouw Cocquyle weende en riep; de man vloekte en was woedend; daarna werd alles stil. Het koppel in kwestie heeft zich daaraan niet gestoord én het is maar des morgends dat zij rle moord vastgesteld en de politie verwittigd li liben Hel parket heeft zich ter plaats begeven. De moordenaar is gevlucht, men denkt dal hij naar zijn geboortestad, Bergen is gegaan. Men heeft in de kamer der vrouw Cocquyle eene photogra phic van hem vinden hangen. Volgens de Annaire militaire dc lietyique, die is afgekondigd, wordt er in vaste gesteld dal er in dc infanterie 2 kolonels en H.8 onder- luitenanten ontbreken; in de kavalerie, l kolo nel, 1 luitenant-kolonel en 5 onder-luitenanten: in de arlilerie; 14 kapiteins-bevelhebbers, 8 kapiteins van 2"1 klas en 73 onder-luitenanten; in de genie: 1 kolonel, 1 luitenant-kolonel, 7 kapiteins, 2 luitenanten en -17 onder-luitenan ten. Dijnsdag laatst heeft kardinaal de Bonne- chose, aartsbisschop van Rouaan, een lijkdienst bijgewoond in den protestantschrn tempel, rue de Grenoble, te Pat-ijs. Zijn broeder, Emiel de Bonnecliose, bestuurder der bibliotheeken op de kasteelen van Versailles en Compiègne, die protestant was, werd dien dag begraven, en de kardinaal bevond zich aan de spits der bloed verwanten van den overledene. Een nummer van de Kölnische Zeilung heeft eene reis om de wereld gemaakt; den 9 mei 1872 werd liet verzonden aan een geabon neerde le Rhio op liet Bintangeiland in den Sim de Archipel, en na 2 3/4 jaar kwam hel terug met het bericht dat die persoon daar onbekend was. Uit 's Gravenhage wordt gemeld dat er eene officieele depeche is ontvangen, dat er verschei dene distrikten van Java overstroomd zijn. De landschilder Corol is maandag, in den ouderdom van omtrent 80 jaren, overleden. Een verschrikkelijk ongeluk is den mor gend van 24 dezer voorgevallen in het werkhuis van den heer Carels op den Dok. Jan De Wille,'oud 19 jaren, zich te nabij de overbrengingsas gewaagd hebbende, is bij zijnen kiel door den riem medegesleept, waarmede hij verscheidene malen is rondgedraaid, telkens legen den muur geslingerd wordende, waardoor hij om zoo te zeggen verpletterd werd, lot zooverre dat de stukken vleesch door het venster vlogen, dat in de nabijheid der as open stond. Het hoofd van den ongelukkige was geheel open en de ledematen van hel lichaam gerukt. Het verminkt lijk is naar de Bijloke overge bracht. MENGELINGEN. Nen welweter ging op wandel in eenen boot. Zijt gij wijsgeer? vroeg hij tol den schip per. Neen ik Mijnheer. Ehwelde helft van uw leven is verloren. Kent gij de geschiedenis Ook niet. Het vierde van uw leven is voor den blik sem. En het boolje sloeg al met eens om. Kuilt gij zwemmen, riep dc schipper Och neen ik Eh welgeheel uw leven is om zeep IJPEREN, 27 Februari. GRANEN ENZ. verkocbtlc kwantiteit. middonprijs p. 100 kilo. Tarwe Rogge Haver Erweten Boontjes Aardappelen Boter 23,900 3,400 3,200 4,700 9,800 4,000 24-00 18-87 24-00 23-50 23-73 6-23 560-00 VEÜRNE, 24 Februari. Tarwe (nieuwe), per 143 liters fr. 23 50 28 2o Rogge, id. Sucrioen, id. 21 Haver, id. 18 18 Boonen, id. 23 29 KORTRIJK, 22 Februari. Tarwe, per hectoliter, fr. 20 a 22 'Rogge, 1514 Haver, Aardappelen, per 100 kilos, 6 8 Boter, per 1/2 kilo, I 62 1 Eieren, per 25, 2 2 GENT, 26 Februari. Tarwe, w., 100 kilos. fr.a ld roode, Rogge, a Gerst, Haver, a 22 24 Boekweit, de hectoliter, 17 Duivrboonen, 22 Peerdeboonen, 19 25 Boter, per kilo, o 50 5 40 Eieren, per 26, 2 20 2 50 90 55 POPERINGHE, 26 Februari. middenprijs. Tarwe, per hektoliler, fr. 18-52 Haver, 13-25 Aardappelen, de 100 kilos. 5-75 Boter de kilo. 3-70 LEUVEN, 22 Februari. Tarwe, per 100 kilo, fr. 26 a Rogge, 18 50 Voederhaver, li 24 75 Aardapp. 6 25 Boter, de kilo 2 25 Eiers, de 26, 2 50 ROESELARE, 22 Februari. Tarwe, 150 liters, fr. 25 a 26 ld. van Australië, 22 24 ld. roode, 25 50 25 18 24 25 Haver, Boekweit, Boonen, 25 50 27 Aardappelen, de 100 kilos, 6 50 6 Boter, per kilo, 3 53 5 60 Eieren, de 25, 2 60 5 20 OLIEMA.RK.TEtN. LEUVEN, 22 Februari. Koolzaadolie, per 100 kilo. fr. 68 Lijnzaadolie, 62 KORTRIJK, 22 Februari. Koolzaadolie, 105 kilos, fr 68 50 Lijnolie, 105 kilos, 58 50 Lijnzaad, per hectol. DENDERMÓNDE,' 22 Februari. Lijnolie, 100 kilos, fr. 58 75 58 50 Koolzaadolie, 66 66 50 Kempolie, 59 60 Lijnzaad, 34 55 50 Koolzaad, 54 50 35 GENT, 26 Februari. Koolzaad, de 100 kilog., fr. 54 a Lijnzaad, id., fr. 16 Koolzaadolie, id., fr. 69 ROESELARE, 23 Februari. Koolzaadolie, -105 kilos, fr. 70 50 a Lijnolie, 61 IIOPPEMARKTEN. POPERINGHE, 26 Februari. Hoppe de 50 kilos. -185 Burgerlijke tiodsbnizrii van Upcrcn. VERKOOPING VAN DIENSTIG VOOR TIMMERHOUT, KEPERS EN TABAKPERSEN.

De Toekomst (1862-1894) | 1875 | | pagina 3