B E II I C II T. TE VERPACHTEN MEUBELEN De Tegen - Rhumatische WATTE ELEClifff BELLEN OPENBARE VERKOOPING PLA.NQ0NS ETCHÉNEAUX van den Notaris LAURENT PRÖOT, Aan de eigenaars en nijveraars. Verschillige Tijdingen. Kantoor van den Notaris VAN EËCKE VER&OOPING TE WOUMEN, DEN HERT, met grooten Biljard, Maandag 3© April 1877, EN HERBERGGERIEF, TE BECELAERE, van Dr. Pat is sou PLAATSEN, Op verzoek stuurt men prospectussen en prijzen. De Petite république Frangaise heeft de volgende statistiek aangekondig. De veroordee lingen zijn uit de rechterlijke lijsten, te rekenen van Januari, getrokken. De titularissen zijn MENGELINGEN M' j. savoye heeft de eer de hee- ren Landbouwers te verwittigen, dat hij buiten de Depots van vetten die hij te Dickebusch, bij Henri Adriaen, te Reninghelst, bij Livin Brutsaert en te Poperinghe, bij Petrus Delbaere §eplaatst heeft, hij te IJperen, bij de tatie, een magazijn komt op te rich ten, die zooals zijn Magazijn van Belle (Frankrijk) gestadig zal voor zien zijn van alle slach van koeken nitrate de soude en guano van Peru, gewaarborcht. Als handelaar in hoppe, M. Savoye, die met de heeren landbouwers in gestadige handelinge verkeert, is overtuigd dat de kwaliteit en den goedkoop zijner vetten hem in staat zullen stellen welhaast een groot getal kalanten aan te winnen. DINSDAG, 24 APRIL, 1877. om 1 uur, in den molen van Mmc Taupe- Cuvelier, te Wervick, 2 groote Wagens, Haagbeukenhout geschikt voor molenaars, Planken, Balken, landbouw- en timmeralaam, peerdengetuig, snijpeerd, bascule. 1000 Zakken, 2247 kilos gerot vlas en vele andere voorwerpen. in éêne enkele ziting, ten 2 1/2 ure juist namiddag, te DIXMUDE in het Vredegerecht, van 1° Een gerieflijk WOONHUIS en h. 0-37-24 c. ERF, te Woumen, langs den steenweg, wijk de Roone, bewoond door Pieter Tourlousse. 2° Een idem en h. Ó-43-40 c. ERF, te Woumen, nabij de Steenstraat. Bewoond door Servaes Desodt- Tourlousse. 3° H. 0-48-85 c. goed ZAAILAND, te Wulpen, langs ae lange Lijsbeek, kadaster sectie A, nr 67a. Ge bruikt door Philippe Cloet-Desaever, tot Oktober 1877. Zich te begeven bij Th. Ferryn, brouwer aldaar. om 1 ure namiddag, OPENBAREYERKOOPING VAN stoelen, tafels, banken, toog en tobehoor- ten, schenkborden, ruimers en glazen, tin nen en gleiersche liters en dubbele liters, kitten, vloerbollen, stoof en toebehoorten, slaghorlogie, kassen, kommoden, bedbak- ken, kuipen en seulen en verders al het koper, tin, ijzer, steen, glas, hout en aarde werk zich aldaar bevindende. Een peerd met zijn arnachement, camion en traamkarre op ressorts, een zwingelrtia- chine in ijzer met cylinders, enz. Met tijd van betaling voor de koopen bo ven de tien francs. Alles ten aanveerden van den Notaris DEGRYSE, te Zonnebeke, met den ont vangst dezer verkooping gelast. VENTE PUBLIQUE A WARNÊTOA. Le Notaire BUTAVE, de résidence Messines,vendra publiquement, A la requête de M. Struye-Vanden Peereboom, proprié- taire A Ypres, dans ses bois it Warnêton, faisant partie des Pioris situés prés la Hutte et le pavé de Messines k Ploegsteert, Dans le lr marché de taillis. 59 chêneaux et 24 plangons, en 5 lots. Dans le 2e marché de taillis. 39 chêneaux et 34 plangons, en 4 lots. Dans le 3° marché de taillis. 45 chêneaux et 25 plancons, en 4 lots. Dans le 4e marché de taillis. 53 chêneaux et 18 plangons, en 5 lots. Dans le 5" marché de taillis. 76 chêneaux et 30 plangons, en 9 lots. Dans le 6° marché de taillis. 107 chêneaux et 41 plangons, en 7 lots. Dans le 7e marché de taillis. 51 chêneaux et 30 plangons, en 5 lots. Dans le 8e marché de taillis. 89 chêneanx et 23 plangons, en 6 lots. Dans le 9C marché de taillis. 77 chêneaux et 11 plangons, en 5 lots. Dans le 10 marché de taillis. 83 chêneaux et 41 plangons, en 4 lots. Dans le lle marché de taillis. 86 chêneaux et 51 plangons, en 6 lots. Le garde-boisHenri Laperse, indique- ra les lots aux amateurs. Avec crédit sous caution solvable. 1ST BUTAfSriE, susnommé, est chargé de cette vente et de la recette GEWAARBORCHT. Zich te vervoegen bij CRETÜN-FEYS, Boterstraat, 54, te Yperen, of bij I.-J. Leseauwier, le Bixschote. Plaatsing van Donderschermen^ Den dag van maandag, 2C Paaschdag, heeft Dixmude dooi' betreurenswaardige feiten komen bedroeven. De eene is in stad gebeurd eu de andere in de nabijheid. Een jongeling verliet, bij den duisteren avond, in gezelschap van een meisje ecne danszaal en beiden werden te midden der straat boosaardige besproied met zwavelzuur hun wezen en kleederen werden erg verbrand, vooral de jongeling schijnt zwaar getroffen, mi n heeft een oogenblik voor het vierlies van zijn gezicht gevreesd, maar men hoopt nu dat de misdadige aanslag zulke gevolgen niet zal hebben. Men zegt dat de jaloezij niet vreemd is aan deze brutale wraakneming. Wat het tweede feit betnft, over hetzelve hebben wij geene vol doende inlichtingen om er te kunnen van spreken; wij weten enkel dat Filip Vercruyse, mandenma ker, met een gebroken been naar huis gedragen is geweest. Rakende de oorzaak dezer treurige gebeurtenis hebben wij geene juiste inlichtingen kunnen inwinnen. Een rechterlijk onderzoek is over de beide zaken ingespannen reeds twee maal is het parket van Veurne in Dixmude geweest tot het onder- hooren der getuigrn. Nadere bijzonder heden kennen wij niet. Men schrijft uit Luxemburg Eene der ergste rechterlijke dwalingen is in het groot hertogdom Luxembourg ontdekt ge worden. In 1809 waren 5 personen gedurende den nacht in de pastorij gedrongen van pastoor Schroeder van Waldbillig, hadden zijne meid doodgeslagen en den pastoor voor dood laten liggen. ii De pastoor nogtans was tot het leven terug gekomen en onder het getal aanvallers verklaarde bij een jongman van iledenach, 19 jaar oud en Gillen genaamd, herkend te hebben. Vijf mannen aangehouden en voor het assisenhof gebracht allen loochenden. a Gillen was er in gelukt te kunnen vaststellen dat hij om 9 ure s'avonds, weinige uren voor de misdaad in zijn bed lag. ii Ondanks de pogingen van zijnen verdediger M. Paul Eyschen, heden algerneenen bestuurder der juslicie in het groot hertogdom, ondanks zijne ontkenningen, werd Gillen alsmede de andere vier medebeschuldigden tot de doodstraf veroordeeld. ii De beschuldigingen die hem opgelegd wer den, waren zoo erg dat zijnen vader, die aan den verdediger gevraagd had om hem het dossier mede te deelen, niet anders kon doen dan zich bukken en de plichligheid van zijnen zoon erken nen. a De straf dier vijf mannen werd in die van eeuwigdurenden dwangarbeid veranderd. )i Gedurende zijne opsluiting, weigerde Gillen elke vertroosting en nooit zag men hem het woord tot een zijner medeopgeslotenen voeren. ii Iedere maal dat hij er gelegenheid toe had, protesteerde hij hardnekkig tegen zijne schuldig heid. >i En zijne onschuld,, is nu uitgeroepen Een der vijf veroordeelden heeft op zijn sterfbed zijne plichligheid en die van drie zijner medebeschul digden bekend. Wat den vijfden betreft, heeft hij verklaard, het is Gillen niet met wien wij ooit betrekking gehad hebben, noch voor, noch na de misdaad. Gillen heeft aan die misdaad in niets deel genomen.» ii Hel gouvernement ingelicht over die plech tige veropenbaring, door een man gedaan die zijn geweten op het oogenblik der dood wilde ontlas ten, heeft de onmiddelijke invrijheidstelling van Gillen bevolen. Deze weigert evenwel eene eenvoudige ge nade hij eischt de herziening van zijn proces. Kan men hem die wettige herstelling weige ren, en is de maatschappij geene volledigere herstelling verschuldigd, aan dengene wien eene afgrijselijke misdaad zijn jong leven heeft verbrij zeld, door hem onschuldig te doen veroor- deelen Men schrijft uit een naburig dorp van Leu ven het volgende De pastoor van X had voor reden die ons niet gekend zijn, van het aartsbisdom te Mechélen bevel gekregen de pastorij te verlaten. De sleutels der kerk moesten door hem aan eenen onderpastoor uit eene naburige parochie worden overhandigd, daar deze voorloopig met den dienst van den afgedankten pastoor gelast was. De pastoor begreep het echter zoo niet Hij nam de sleutels der kerk, slak die in den zak en ging door het vrld wandelen alsof niets gebeurd was. Dien dag moesten de prochianen zich zonder goddelijke diensten behelpen, want de kerk bleef den heelen dag gesloten. De overheid van het diocees deed de kerkdeur openen en het slot veranderen maar nauwlijks was dit gedaan of de afgezette pastoor deed nog maals hetzelfde werk verrichten. De sleutels welke voor die tweede verandering dienden werden door den ongehoorzamen pastoor meegenomen. De overheid was dus verplicht eene ^'"iirde maal tot geweld toevluchf te nemen en zanneer nu het sluiten verzekerd was, deed zij twee mannen voor de kerkdeur post vatten met bevel om het slot te doen eerbiedigen. Zelfs hiervoor boog de afgezette pastoor het hoofd niet. Hij verscheen gewapend met een zwaren knuppel,waarmede hij dreigde de deur te zullen inslaan maargelukkig bleef het hier slechts bij bedreiging en kon de man worden overgehaald gtn te vertrekken. Het schijnt dat het burgerlijk g' zag zich hoege- n»md niet gemoeid heeft met deze huiselijke zaak, ï°Vendeel heeft iedereen er mee gelachen. De afgezette pastoor is vertrokken en woont nu in eene der voorsteden van Brussel. Eenige dagen geleden is zijnen wijnkelder verkocht die zoo het schijnt goed voorzien was, ook zijne meubelt n werden aan den meestbiedende toegewezen. M, de graaf de Germiny, door de korrektion- neele rechtbank der Seine tot 2 maanden gevang veroordeeld, voor openbare beleediging aan de zeden. De abt Duly, katholijke priester, voor diefstal in Engeland, veroordeeld tot 18 maanden dwang arbeid. De abt Mahuetpastoor van Bénissons Dieu (Loire), veroordeeld door de korrektionneele rechtbank van Ilouaan, tot 3 maanden gevang, voor openbare beleediging tegen de zeden. Twee broeders der christelijke leering van Bordeaux, veroordeeld door de korrektionneele rechtbank dier stad, voor aanslagen op de zeden. M. Van Doorne, voorzitter eener congregatie, door de korrektionneele rechtbank van Kortrijk, lol 2 1/2 maanden gevang veroordeeld, voor aan slagen op de zeden. Hamel priester door de korrektionneele rechtbank van Pan, voor bedelarij en voor dron kenschap veroordeeld. Durant, voorzitter van het werk der bedevaar ten, percepteur te Comen, door het hof van as sisen van het Noorden tot 7 jaren gevang veroor deeld, voor ontvreemding van fonds. De pastor van Sluraz (Opper-Savooien) door de korrektionneele rechtbank van Saint-Julien veroordeel om eenen onderwijzer te hebben ge slagen. De abt V incent door het hof van assisen van Aveyran veroordeeld tot eeuwigdurenden dwang arbeid, voor aanslagen op de zeden. De abt Merton door de korrektionneele recht bank van Blois tot 3 maanden gevang veroordeeld voor aanslagen op de zeden. Joseph Rivière, door een mirakel van Lourdes getroffen, is door de korrektionneele rechtbank van Degré, lot 5 jaar gevang voor diefstal en af- trochelarijen veroordeeld. De abt Lorluts is door het hof van assisen van de Indre, tot S jaar gevang veroordeeld, voor be leediging tegen de zeden. Septier, gewezen trappist, door de korrek tionneele rechtbank van Fontainebleau, veroor deeld voor openbare beleediging tegen de eer baarheid. De abt Carnillie, pastor van Carnau (Aisne) voor slagen en beleedigingen jegens eene vrouw en zijnen vader. Gendron, broeder van Liefde, door de korrek tionneele rechtbank van Evreux lot 6 dagen ge vang veroordeeld voor eenen meier beleedigd te hebben. De abt Marty, pastoor van Tonels, veroordeeld door het assisenhof van Aveyron voor aanslagen tegen de zeden. De abt Fournel, door de korrektionneele rechtbank van Lyon veroordeeld, voor beledigin gen jegens agenten. De abt Choisnard, pastor van Crotelle, door het assisenhof van Indre en Loire tot 15 jaar dwangarbeid veroordeeld, voor aanslagen tegen de zeden. r Het broederken Urvoy, onderwijzer te Saint- Patil de Rezé, door het assisenhof der Lagere Loire tot 20 jaren dwangarbeid voor aanslagen legen de zeden veroordeeld. Delpa, pastor van Viviès, door de korrektion neele rechtbank van Pamiers voor het dragen vac verboden wapens veroordeeld. De abt Beaujard, onderpastor van Gros-Cai- lou, door het assisenhof der Seine veroordeeld, voor aanslag op twee kinderen, die zijne leerlin gen waren. In eene buitenherberg zat men aan het rede kavelen. Men sprak over het eene en het andere. Eenigen die niet te vrede waren over den huidigen lijd, drukten zich nog al hevig er tegen uit, toen er eensklaps een soldaat de zaal binnen trad. Hij zette zich in het gezelschap en de woordenwis seling werd voortgezet. Maar vriendje, nu in deze aardige tijden, indien er eene revolutie moest uitbersten, zoudt gij op de burgers schieten Ik gaat ge lachen tê Ik schieten ik zou op niemand schieten.... dat gedacht is bij mij nog nooit gekomen.... Bravo, Jongen IBaas, breng eens eene pinte bier voor dien kamaraad. Goed, Mijnheer.... God zegen u, Jongen. Dank u Baas. A vous, Mijnheers.... En uwe kamaraden.... zouden zij op het volk schieten Ik of mijne kamaradrn, wij schieten nooit op het volk. Wuk schieten wij en zoün niet geern.... Dat is zeer schoone voor den troep. Zoudt gij niets profiteered? Tiens, de marchand is daar juisteBecelaere geef die jongen nen koppel eiers Voila Merci Mijnheers. En de soldaat speelde in eenen oogslag de twee eiers binnen met nog een pintje bier, die als in eenen trachter liep. Zoo dat wij, op u en uwe kamaraden, in kas van nood, zouden mogen rekenen Zeker de die is wel I Ik zeg dat wij nooit zullen schieten ik heb maar een woord. Hij speeld nog een pinte binnen. Bravo jongen dat is sprekenWilt gij nen cigaar smooren 'K wil wel, Mijnheers.... Merci.... Maar dal ik er nog nen koppel mocht hebben... voor de kamaraden. Neem maar vriend.... neem ze unaar al, wij kunnen er andere koopen. En de soldaat douw ten minste zeven eigaren in den zak. Bij wat regement zijl gij in dienst, vriendje, Ik, Mijnheer Ja Ik ben bij de muziek.... ik slade blekkens... (Tableau.) Het was tijd dat de soldaat de plaat poetste of hij zou daar voorzeker zijn masse betaald ge weest zijn. IJ PEREN, 14 April. GRANEN ENZ. vcrkochtte kwantiteit. middenprijs p. 100 kilo. 8,400 30-25 2,000 24-30 700 25-00 1,400 25-50 1,200 24-75 Aardappelen 7,000 12-00 290-00 TE WERVICK. VAN: DOOR 'T AMBT op Maandag- 2ii April 'I 877, HERBERfi Groote Markt, ter herberg de Kruisstraat, bewoond door sieur Francis Denut, BESTAANDE NAMENTLIJK IN DE TRÈS-BEAUX le Jeudi 1» A veil '1877, it 2 heures précises de reievée, les Plangons et Gbêneaux dont l'indication suit verzacht oogenblikkelijk de pijnen en geneest voor goed het Jicht en de Rhumatische Kwaal van alle slach, de Tandpijn, de Lendenzweer, de Borstontsteking, de Keelkwaal, enz. In rollen van fr. 1-50, en halve rollen van 80 centiemen, in de Apothrkerij Ch. BECUWE, te Yperen. zeer voordcclig voor de waakzaam heid cu de gemeenschap biuueu huize. EENVOUDIG EN GEMAKKELIJKE SAMENSTELLING. ZEER LAGE PRIJZEN.

De Toekomst (1862-1894) | 1877 | | pagina 3