FOPERINGHE STAD_ YB*HE. Hoofdagenten gevraagd. CAISSE GÉNERALE BELLEN ELECTRIEKE rijtuig des Assurances confre S'ïnceiidie. Aan de eigenaars en nijveraars. Vei'schillige Tijdingen. MARKTPRIJZEN. PLAATSEN, Op verzoek stuurt men prospectussen en prijzen. TE ROOPEN BURGERSTAND Huwelijken. Sterfgevallen. De Burgemeester en Schepenen der stad Ypre, maken aan het publiek kenbaar dat de Jaarmarkt van Tuin dag. plaats zal hebben als naar ge woonte, op de Groote Markt, en be ginnen zal den Zalerdag 4" Augusti 1877. en eindigen den Donderdag 16" Augusti volgende. De kooplieden en eigenaren van schouwspelen, enz., die wenschen aldaar eene plaats te bekomen, wor den verzocht bij vrachtvrije brieven hunne vragen aan het Gemeente- Bestuur te doen geworden, ten min ste acht dagen vóór het begin der Foire. De plaatsen zullen uitgegeven wor den voor de schouwspelenden Woens dag ln Augusti, om 2 ure namiddag, en voor de kooplieden den Donderdag 2" Augusti, om 10 ure 's morgens. Bij bevel Eene soliede Belgiesclie Maat schappij tegen Brandverzekering vraagt in alle plaatsen der provintie West-Vlaanderen, degelijke Hoofd agenten tegen hooge provisiën. Voor de conditiën zich per brief te vervoegen bij den Heer W. VAN AKEN, Hotel de la Tête d'Or, te IJperen. On demande UN AGENT pour Ypres. S'adresser a Louis Clerinx, agent principal, a Wervicq. 2Ü3 'ST G EWA A SUS OR CUT. Zich te vervoegen bij CRETON-FEYS, Boterstraat, 54, te Yperen, of bij I.-J. Lcscauwicr, Ie Bixschole. Plaatsing van Donder schermen. Zich te adresseeren in de WEA1NCK- S1 BAAT, N° 1, tc IJpehe.n, jsland, beslaande uit Oudleerlingen onzer sdsschool, zal plaats hebben in Sladshalle pang Neèrmarkt om drie ure namiddag. Het bliek zal vrijen toegang tot die plechtigheid bben, welke een waar verbroederings-en volk^- ■st zal wezen. De vreemde Maatschappijen zullen door de ïzick der Stadsschool, aan de sialic afgehaald in stoel naar de Hallezaal geleid worden. Bij vonnis uilgesproken door de Rechlbauk IJperen, in date van 28 Juni 1877, is sieur n Coillie, zoon van Pieter, oud 18 jaren, wo nde te Zonnebeke, veroordeeld voor 't schie- i en diefslal eener duif, lot 50 fr. boete, of tien gen gevang en de kosten beloopendc tot 9 fr. c.; buiten dit is hij nog veroordeeld tol 15 fr. iade en intresten en tot de kosten. Eene premie van 15 fr. wordt geschonken or den kring Société pour la repression i braconnage van Brussel, aan den bosch- ichter Bruno Vieren, lot belooning zijner be- :zene diensten. Hel Inerbovenslaande bevelen wij aan de bijzon- re aandacht der boschwachters, gendarmen en Idwachlers, die bij het uitoefenen van hunnen enst in de gelegenheid gesteld zijn lot het win- n van premien. van den 29" Juni tot den 6" Juli 1877. GEBOORTEN Mannelijk geslacht 5) ,ezamen8. Vrouwelijk ld. 3) Ghyselen, Victor, plafonneerde!'en V'alencour, irbara, werkvrouw. Gobyn, Leonardos,her- rgier en Forrez, Sophia, werkvrouw. Van- vyver, Carolus dienstknecht en Reynaert iria, dienstmeid. Vandendriessclie, Julianus, hilder en Vandermarliere, Clementia, kanlwerk- Degroote, Eduardus, landbouwer en diaeghel, Rosalia, dienstmeid. Bourgois, Paulus, 78 jaren, zonder beroep, eduwaar van Clementia Vandermeersch, Groole- arkt. Beaucourt, Adelaida, 70 jaren, zonder roep ongehuwd Vleeschouwerstraat. unin, Colela, 75 jaren, zonder beroep, echlge- te van Augustinus Devroede St. Maartens euw-weg. Pouparl, Maria, 65 jaren, zonder roep, echtgenote van Franciscus Bubbe, Dix- adeslraat. Kinderen beneden (Mannelijk geslacht 2) de 7 jaren: (Vrouwelijk id. 1) den 6 Juli 1877. "Waar staat hun hoofd en hoeveel hoofden hebben zij Wij hebben gezien dal er te Poperinghe maar n en ten allei hoogsten maar drie kerkhoofden n. Jans hellekijker heeft het niet juist kunnen n. Zoodan, als wij staande houden dat het corset- oeren niet meer aanzien worden als getrokken nde uit de toare leering van Christus en som- Is de levietsche vermakelijkheden en de kerke- le gevoelwekkingen van 't snoeren, daarom jven wij niettemin chrislene menschen en Jans Iblad heeft ongelijk ons daarom te beschuldi- a van godslastering. Alswanneer, in het toekomende, ons gezalfde oerder zich nog toelaten zal van in zijne vuil- ïp te briesschen, te tieren en te donderen ge le eenen wilde, op treffelijke vergaderingen n gelijke of ongelijke personen, dan zullen wij, rider ons bloot te stellen de hoedanigheid van istenmensch te verliezen, hem mogen toelan- n gelijk hij het verdient.Wij zullen hem mogen jgenAllons, allons, zwarte windspleller, weel gij niet dat gij te Poperinghe geen hoofd der ware kerk van Christus zijt, dat gij hier aan de ware christenen niets te gebieden hebt, dat wij met al uwen schijnheiligen praat jeen affairens hebben en dat alle onafhankelij ke burgers uwe kunsten, streken en toeren uitlachen, even als diegene van allerlei klucht spelers en foire kwakzalvers Wij zullen hem mogen zeggen dal, verre van der de poperingsche hoofden der ware kerk nChristus te mogen gerekend worden, hij door heel zijnen geweldigen en onsluimigen handel lar en duidelijk laat zien dat hij maar aan den ert hangt der nieuwmoden Jesuitekcrk dieBel- nland, ja geheel de kristene wereld in oproer kt te brengen Op dezelfde wijze, zullen de schrijvers der bekomst, zonder daarom te moeten aanzien irden als uit de hel geschopt te zijn, de walge- iheid van Kschijterops gezalfden vetbrork in band mogen stellen met de stichtende zacht- ledigheid, de bescheidenheid, de welgema- :rdheid en de onuitputtelijke menschlii vendheid 1 Jesusen zijne discipels, van wie die spotvo gel zich onbeschaaindelijk als eenen weer dig en opvolger zou willen doen aanvoerden. Het verblijdt ons te zien, dat Jans Hellekijker zelve begint te begrijpen dat er een zeer groot verschil beslaat tusschen de ware kerk van Christus en onze gezalfde aardigaards. 't Is lof- baar voor hem dat hij ons toelaat zonder ons daarom te verwijten dal wij een der drie cer- weerdige kerkhoofden t. kort doen van de be langrijke vrijheden tegen de snoode aanvallen van eenen zwarten veroordeelden, geschandvlekte» vuilbroek te verdedigen van zijne wekelijksche vuilkuipredens te misachten; van zijne Gazet-, Trompet- en Biech(absolutie aan onze hielen te plakken en geheel zijnen slechlrirkenden persoon aan de nieuwmoden Jesuitekerk over te laten Voorwaar, wij zouden welhaast gelooven dat Jans Hellekijker zelve eenige neiging begint te gevoelen, om zich met ons aan de ware kerk van Christus te vervoegenware het niet dat hij daarom geheel den poiitieken geldwinkel der nieuwmoden paperij zou moeten sluiten En dat wij begrijpen het ware hem volstrekt onmogelijk Het zij ons ook geoorlofd de melselaarsbrief- tjes van den uilgekloplen Don Quicholte der rechtstaande macht te behandelen. Hij is ook geen hoofd der Poperingsche macht, alhoewel hij veel meer op zijn hoofd zet dari er in zit. Als die geldzuchtige twistzoekers zich toelaat onge gronde geldprocessen aan te doen, de burgerij te lasteren, de vergaderingen der Damen te bele digen, de stieldoeners te hinderen, dan zal de Toekomst hem iedermaa! bij zijne bloedlooze ooren mogen trekken zijne verwaandheid schandvlekken, de dwaze ongeleerdheid zijner Dezutter's krabbelingen laten uitschijnen en hem 't valsch religiemasker afrukken waarmede hij zich, even als menigvuldige krullen, pluimge dierten KschijteropsCorselsnoerders, opge raapte kapelhaanljes en verslaafde abbeljes ver momt, om zich al te samen als hoofden dei- ware kerk van Christus te doen aanzien 't zal ons nu toegelaten zijn de verblinde kiezers op den rechten vaderlandsweg te brengen, met hun te doen verstaan dat geheel 't langgerokte gespuis, voor 't welk die sukkelaars schudden en beven, inderdaad niets anders inhoudt dan eenen hoop baatzuchtige kruipers die, om zoo haast mogelijk vette religiekantooren in de nieuwmoden Jesuite kerk te bekomen, zich niet schamen de wetten en vrije inrichtingen huns vaderlands te ondermij nen en steeds bereid zijn 'l geestelijk en burger lijk leven der vrije Belgen, aan de onverdragelijke dwingelandij der roomsche paperij te slachtoffe ren (Wordt voortgezet.) brengt De Flandre libérale van 30 Juni het volgende bij, leest en oordeeid IT ALIEN. Het PoHtifleartl Hof. Men schrijft uit Rome aan de Tagblat van Weenen, wegens eene zaak waaraf onze lezers alreeds hebben hooien sprtken Wij zullen een proces hebben welk veel ge- rucht zal maken. De gravin Gemma Lambei'tina heeft eene aktie ingespannen tegen al de erfge- i' namen van de kardinaal Antom lli van welken zij, opentlijk verklaarde de dochter te zijn, en 'i op welkers erfdeel zij hare rechten vastsleld. ii Zij heeft voor verdedigers en raadsheeren, de advokaten Diego TajaniAngelo Ceffani en Carlo Palini. De zaak zal zoo veel te meer ge- rucht maken omdat men dezelve sedert lang a vereffend meende. De kardinaal had 100,000fr. a gelaten aan de schoone Gemma, maar de fami- lie van den overledene weigert te betalen. De Pauswillende eene verergernis vermijden, a deed al wat in zijne macht was om de bloed- i) vei wanten tol betaling te bewilligen; men a weet nog niet of hij er in gelukt is. a Altoos is het, dat de graaf Lambertini, af- >i slammeling van Benoit XIV, zijne vrouwe ver- ii zekerd heeft dat zij ongelijk had afstand te doen ii aan de millioenen van den kardinaal, aangezien ii de Italiaanschc wetten niet verbieden aan de ii priesters kinderen te hebben, en dal de onwel- ii tige kinderen, al dezelfde rechten hebben dan ii de wettige kinderen. ii De gravin liet niet opentlijk te verklaren 't ii geen eenieder wiste, dal zij de dochter van den ii kardinaal was. Wie is de moeder?'t Schijnt a zeker te zijn dat de gravin Marconi, welke aan ii de solde van den kardinaal was, als politieke a zaakvoerder, maar de opvoedster is geweest der genoemde gravin Gemma. De moeder van ii dees zou, volgens d'eene, eene Russensche her- ii login zijn volgens andere eene Engelsche her- ii login, en volgens nog andere eene Siciliaansche ii klooster-abtdesse. a 't Geen stellig blijft, 't is dat de kardinaal ii deze drie vrouwen voor zijne lieven of minna- ii ressen gehad heeft, en dat er een der grootste ii namen van Engeland, door dit proees, zoude n kunnen getroffen worden. i Maar aan welke der drie vrouwen is de ii schoone Gemma den dag verschuldigd ii That is the question. Den 10° November dezes jaars is hel de drie- honderslc verjaardag der geboorten van Jacob Cats. De Etoile mei It dat M. De Wael, burge meester van Antwerpen, Woensdag te Brussel is geroepen en door den koning in zijn palais is ontvangen. Emerique,de gewezen voorzitter der Union du Crédit is erg ziek te Mazas, Zijn toestand is zoo erg dat het onderzoek onderbroken is. Volgens een blad van Brussel zou Emerique aan de ruggraat lijden. Het vrouwtje van 1F5 jaren. De heer Anguste de Mairbaix ging eenige jaren geleden van üelfshaven naar Schiedam om zijn kalaul van Monlfoorl, de gtoolsle coiffeur uil de stad, te bezoeken om hem het product zijner uit vinding het Eau d'Anvers aan te bieden, voor hem liep een oud vrouwtje waggelende op haarbeenen, zoodat hij er medelijden mede kreeg. Vrouwtje, zeide hij, gij loopt zoo moeilijk, wal scheelt er aan. Och lieve heer, ik heb twee jaar geleden een koude in mijn been en in mijn arm geval, men zegt dat het rumatiek is maar ik weel wel dat het erg zeer doel. -Maar vrouwtje rheumatisme is te genezen - ik ben te arm, lieve mijnheer, om doctor en apotheker te betalen enzoudlgij graag van af willen zijn ach, lieve mijnheer als dat maar kon, hel hart is nog zoo goed hoe oud zijt gij moedertje 92 jaren heerschap dit hooiende haalt den heer uit zijn monster 2 flacons van de beste soort en geeft ze aan het vrouwtje zeggende: als gij mijn raad wilt volgen zult gij er spoedig van af wezen. Neemt een wei nig Eau d'Anvers in de holte van de hand en wrijft daarmede de pijnlijke plaats in totdat het vocht in de huid getrokken is, herhaalt dit driemalen en voor dat de flesschen ledig zijn zijt gij genezen zou dat waar zijn goede heer! zooals ik u zegen hoe heet dat Eau d'Anvers oud en versch goede God hoe kan dat zijn, hetgeen oud is kan toch niet versch maken neen, vrouwtje, zeide Mr. de Marbaix, het is Eau d'Anvers ah, goede heer, nu versla ik het eerste goed, houd het versch, ja ik zal het versch houden bon jours vrouwtje, beterschap, hoor God beware u nóg lang, weldadige mijnheer. Driejaren later, het voorval reeds lang vergelen zijnde, ging de heer Aug. de Marbaix denzelfden weg. Toen hij 50 schreden voorbij een huisje was hoorde hij zich bij zijn naam roepen, en zag een zeer oud vrouwtje naar hem toekomen. Ach, mijnheertje, zeide zij, ik hrb toch goed gezien dat gij het was dit mij voor driejaren die twee flesschen houdt het versch gegeven hebt wel goede mijnheer, ik ben door uw middel in 14 dagen genezen, u heb mij een grooten ouderdom toegewenscht en zie ik leef nog. Mr. de Marbaix moest toen melk bij haar komen drinken, eerkreeg hij geen verlof om weg te gaan. Het vrouwtje was nu 95 jaren oud. Zij kreeg nog twee flesschen indien de pijn soms terug mocht komen, en zij scheidden zeer vroolijk. Het vrouwtje leef nog, zij is nu 98 jaren oud. (Dit verhaal is van haar afkomstig). Meddenpi ijzen van het vet vee op de voornaamste markten van België, gedurende verledene week van 25 tot 50 Juni 1877: ossen 95 centiemen tot I fr. 15, stieren 75 cent, lot I fr., koeien en Minders 75 centiemen lol I fr. 03, kalvers 80 centiemen tot 1 fr. 20. Afslag drie lot vijf een- timen. Alles gerekend per kilo levend gewicht. De markten waren strek bezet. Vette zwijnen: I fr. 15 lol I fr. 20, opslag drie centiemen. Insgelijks per kilo levend gewich t. Markten wel voorzien. In vlas veel handel tegen eenigzins rijzende prijzen. Er werd besteed per drie kilos: te Meche- len 5 fr. 72, te Sl-Nicolaas 5 fr. 82, Ir Sotlegem 3 franks 95 lot 5 fr. 05, te Deinze (i tot 7 fr., te Brugge 4 fr. 89 tot 5 fr. 55. te Thiell 5 fr. 43. Uit Kortrijk schrijft onze berichtgever: In vlas is hier weinig handel omgegaan. De prijzen blijven goed standhoudend. In garen is de ver koop verbeterd. IJPEREN, 7 Juli. GRANEN ENZ. verkoeh Me kwantiteit. middenprijs p. 100 kilo. 14,600 33-50 4,600 23-75 700 25-00 700 25-00 600 26-00 Aardappelen 5,000 16-00 Boter 310-00 VEURNE, 4 Juli. Tarwe per 145 liters fr. 35 - 38 Rogge, id. Sucrioen, id. Haver, id. 16 17 Boouen, id. 28 50 Erweten, id. 52 - LEUVEN, 2 Juli. Tarwe, per 100 kilo, fr. 33 50 Rogge, 22 50 Voederhaver, 23 - Aardapp. 12 - Boter, de kilo 2 30 Eicrs, de 26, 2 75 KORTRIJK, 2 Juli. Tarwe, per hectoliter, fr. 25 25 50 Rogge, Haver, Aardappelen, per 100 kilos 10- 14 Eieren, prr 25, 2 09 2 45 Boter, per 1/2 kilo, 1 60 i 78 O LIS-AI A UK.TEK LEUVEN, 2 Juli. Koolzaadolie, per i00 kilo. fr. 84 Lijnzaadolie, 07 Gedaan ten Stathuize te Ypre, den 16 Juni 1877. De Burgmeester en Schepenen, L. VAHELLE. De Seltretaris, FltltD. V.tXU.tlXE. atcei» ïoortlccls^ v®»s» de nitnkzaain- Sieid eat de gemccusciiap binnen huize. EENVOUDIG EN GEMAKKELIJKE SAMENSTELLING. ZEER LAGE PRIJZEN". 1*1 NIEUW

De Toekomst (1862-1894) | 1877 | | pagina 3