ra WOONHUIS BE HBC 1ST. STAD YPIIE. Hoofdagenten gevraagd. PETROLS K0NF00REN MET COUR EN HOF MEN VRAAGT SIOVEJSïER, Nieuws uit ons arrondissement. Staande en gelegen te Ypercn Briefwisseling der Toekomst. LET OP Vcrschillige Tijdingen. Officieele akten. MARKTPRIJZEN. VERKOOPIAG HEISMOEDERS (gelegen bij de Statie te IJ geren) teeft de eer hare kiienten kenbaar e maken dat zij rechtstreeks kan af- everen per wagon van 5 of 10 uizend kilos schooneen goede Mon- che Kolen, Freinen en andere aan ezelfde prijzen en konditiën der .ooimij nen. Daarenboven waarborcht ij nog het gewicht met recht voor de ;oopers de Kolen te refuseren, in- ien zij aan hunne verwachting niet roldoen. 5rijzen voor den verkoop in het klein per 100 of' 1000 kilos: 1out-Venanf (Monsche) fr. 2-50 het 100 kilos fijne Kolen (id.) 2-20 idem. te huis gedaan. In het magazijn genomen 2-40 en 2-10 Tiet honderd kilos. In dezelfde magazijnen Grooten keus van Vloertegels in vrees en ciment. Pannen, Schaliën, Tegels, Ar- luinsteen, Kalk, Ciment en Trass. Eenige Depot van Andennesche Steenen voor trot- oirs, cours, poorten en stallingen •efractaire Brij ken voor vieringen en lakkersovens. Buizen in potaarde en Jrees, enz. Chemische Landvetten Sfitraat de Soude, opgeloste Guano, enz., enz. Ter gelegenheid der kwaadwillige geruchten welke verspreid worden in verscheide gemeenten, aangaande verliezen welke den heer Syoen Notaris te Loo, zou ondergaan heb ben ten gevolge der faling van den heer Hector Gilliodts te Brugge, en voor welke geruchten eene klacht is ingediend door voorzeiden heer Notaris aan Mijnheer denProkureur des Konings te Veurne; worden wij verzocht het volgende schrift te pu- bliceeren De ondergeteekende curators tot de failliet-boedel van den heer Hector Gilliodtsbankier en zaakwaarne mer te Brugge, verklaren dat er tot heden van hunne kennis niets is dat de heer Syoen, Notaris en lid van de provinciale Pcaad, te Loo, schuld- eischer of schuldenaar van de gezeide failliet-boedel zoude zijn, en verkla ren verders dat de heer Gilliodts hun gezeid heeft dat hij nooit zaken met den heer Syoen gehandeld heeft. Het tegenwoordig bewijs is door hen aan den heer Sj-oen, op zijne vraag, afgeleverd geweest. Te Brugge, den 11 Juli 1877. (Geteekend) Th. Goethals av' en A. Robays. MEjXGËLÏJ|£!5iH. aen de noordzyde der Meenenstraet, n° 19, bewoond door sieur Bondeweel tot ln October 1877. Te zien den Maandag, Dinsdag en Woensdag van iedere week, van 2 tot 5 ure namiddag. In eenen enkelen zitdag vastge steld op DINSDAG 24 JULY 1877, drie uren namiddag, ter herberg De Sultan, te Yperen, ingevolge de voor- waerden berustende ten kantoore van den Notaris TITECA, te Yperen, Elverdingstraet. geheel wel handig in 't snoeien der fruitboomen. Fransch sprekendebij voorkeureen getrouwde man. Goede loon. Zich te adresseeren ten bureele van dit blad. V.V De Burgemeester en Schepenen der stad Ypre, maken aan liet publiek kenbaar dat de Jaarmarkt van Tuin dag. plaats zal hebben als naar ge woonte, op de Groote Markt, en be ginnen zal den Zaterdag 4" Augusti 1877. en eindigen den Donderdag 16" Augusti volgende. De kooplieden en eigenaren van schouwspelen, enz., die wenschen aldaar eene plaats te bekomen, wor den verzocht bij vrachtvrije brieven hunne vragen aan het Gemeente- Bestuur te doen geworden, ten min ste acht dagen vóór het begin der Foire. De plaatsen zullen uitgegeven wor den voor de schouwspelen den Woens dag 1" Augusti, om 2 ure namiddag, en voor de kooplieden den Donderdag 2" Augusti, om 10 ure 's morgens. Bij bevel NOTARIS LAURENT PROOT, TEWüUMEN, (nabij dixmude). INSTEL Zaterdag 28 Juli 1877, bij Pieter Taeyman, En TOESLAG 11 Augusti daarna, bij Désiré Declerch, beide te Woumen, telkens om 3 ure juist namiddag, van 1° Eene goede Hofstede en h. 8-89-70 c. Erf, te Merckem, wijk Meiboom- Noordeinde, tegen de limietscheiding Woumen, in 11 koopen verdeeld. 2° De helft gemeene met Karei Lanoye van h. 0-77-00 allerbeste Maaigras, te Merckem, nabij de Haan- dekooi, kadaster sectie A, nummers 120 en 122. 5° H. 0-58-80 e. Maaigras., gelegen als voren, kadaster sectie B, nummer 220. 4° H. 0-86-60 c. goed Maaigras, (te Woumen, kadaster sectie A, num mer 388. Al gebruikt door Petrus en Rosalie Covemaecker, tot Oktober 1877. 5° H. 0-56-10 c. Zaailand te Wercken, gebruikt door Charles Fie- rens, tot Oktober 1877. 6° H. 0-47-10 c. Zaailand on Bosch, te Wercken, in 3 koopen, gebruikt door Charles Roose-Brock, tot Okto ber 1877. 1/2 0/0 instelpenning te winnen op eiken koop. Eene soliede Belgiesche Maat schappij tegen Brandverzekering vraagt in alle plaatsen der provintie West-Vlaanderen, degelijke Hoofd agenten tegen hooge provisiën. Voor de conditiën zich per briefte vervoegen bij den Heer W. VAN AKEN, Hotel de la Tête d'Or, te IJperen. Gebruikt binst den zomer Ga zien het nieuw stelsel FARENTHOLD. Het water kookt binnen de vier minuten. Geen den minsten reuk. :hen door de Toekomst met permissie van ins heliekijker op de duimen geklopt te wov en. En wat onze medeburgers zelve betreft, als zij oor 't een of 't ander medehoofd der Jesuite- ;'rk bedreigd of in hunne burgerlijke of politieke ichteu aangevallen worden, hebben zij dezelve laar naar de weerlicht (e zenden, aangezien ans oolijke kerkleeraar zelve verklaard hei ft dat dien bucht noch hoofden noch medehoof- en der ware kerk van Christus zijn en vervol- ens door eenieder behandeld mogen worden ge- jk zij het verdienen. Wordt voortgezet.) Onze stad, zooeven als de stad Brugge, heeft uk hare katholieke Bank-breuk. Eene oude en versletene peerde-dibbe, welke in kindsgebeente of bijna dagelijks cpmmuni- ■ert, komt van een groot galal barer beste ken- issen en vrienden op eene schandelijke wijze un geld af te prommelen. Zij communiceert te- enwoordig nog drie maal te week, en als de ihuldeischers zich (en haren huize begeven om staling te verzoeken, de dienstmeid antwoord Juffrouwe is in de kerk. 't Is te zeggen dat hedendaagsche religie een goeden middel is om les te begaan. Wervick, 17 Juli 1877. Tot hiertoe was de oorzaak der nederlaag der ranschen in den oorlog van 1870 tegen de ruissen nog tenemaal onbekend. Thans is dit geheim voor de Wervicknaren Kdekt, dank aan een plechtig en voorbeeldig irmoen, Zondag laatst, in onze parochiale kerk ilgesproken. Lezers, ziet hier De Eranschen hebben den oorlog verloren, mdatzij hunnen cathechismus vergeten hadden. - En waarom zijn de Pruissen overwinnaars ge feest? De oplossing van dit problema is heel ;nvoudigOmdat zij, als protestanten, nooit eenen cathechismus geleerd hadden. 'I Is spijtig voor Bazaine dat de oplossing van it problema onmiddellijk na den oorlog niet ge- aati is geweest; geen fwijfel of hij zou eenparig- jk vrijgesproken geweest zijn. Maar aangezien men verliest als men zijnen ca techismus vergeet en wint als men nooit denzel- en geleerd heeft, blijft er nog eene andere wcstie: Wat zoude er gebeuren, indien een volk at zijnen cathechismus geleerd heeft en onl- oudt, den oorlog voerde tegen een ander volk at nooit eenen letter van den cathechismus ge- ;erd heeft Gelieve onze fameuze en alom beroemde pre ikant aan deze vraag te willen antwoorden, om ijne schapen in geene doling te brengen. IJperschc Ilasidelsves-eeiiigmg Tooi» de bestellingen zich te be joegen kantoor Sterrestraat, 4. Marie Collart, die zoo als men weel buiten zaak jesleld is, bood zich woensdag aan op de greffie ran de korrektionneele rechtbank, om de voor werpen terug te eischen die, door hel gerecht, n hare woning werden in beslag genomen. De voorwerpen die erkend werden als toehoo- rende aan Mej. Collart, werden haar terug ge- jeveu. Men schrijft uit Brugge: Dezer dagen hadden wij het genoegen in renen vriendenkring hier ter slede de lezing bij te wonen van eenen politieken roman getiteld In onze Vlaamsche gewestendie de eersteling is van eenen jongen letterkundige uit Oost-Vlaanderen, IF. G. E. Wulter, en waarin ons met zeer veel talent de photographic wordt geleverd vanhelgene in onze Vlaamsche dorpen door de geestelijkheid wordt in het weik gesteld om de bevolking te verstompen. Ook van een letterkundig standpunt beschouw d, hebben de politieke schetsen des heeren Walter zeer groote verdiensten. Wij durven aan den jonge schrijver den meesten bijval verz keren, en zijn gelukkig Ie vernemen dat de Genlsche boek handelaar Ad. Hoste zich met de uitgave van het uitmunden.de verhaal heeft gelast. Maandag morgênd, 16 dezer, omtrent 3 ure namiddag, was er iemand die, in het lerugkeeren van de kermis van Wulverghnn, bij de herberg het Gouden hoofd (Meessen), eenen man vond liggen onder eenen trikbal, in een soort van wa genkot, open langs den kant der straat en hou dende aan de genaamde herberg. Hij werd erkend voor zekeren Henri Baekeland, landbou wer aldaar. Na hem wakker geschud te hebben, bestatigde de voorbijganger dat hij eene wonde aan den nek had, daar en boven lag er rond hem sporen van uitsmijting hij was dooddronke. Men geleidde hem tot bij de hofstede Wycke, alwaar men hem in de zorgen liet van genaamde Ed. Berathé, boerenwerkman bij de kinders Wycke, van waar men zijn schoonzoon Ch. Garnier ging waarschuwen hem te komen halen. Intusschen had de man geheel het bewust zijn verloren. Men bracht hem over tot de herberg Vandenberghe, alwaar M. Goubau, doktor te Meessen en M. de kapellaan van Wylschaete hem bezocht hebben. Hij is gestorven omtrent 8 ure 's morgens zonder het bewustzijn terug bekomen te hebben. Het schijnt dat genaamde Baekeland het slacht offer is van den kortendrank, aan welken hij zich verslaafd had. Men kende hem geene vijanden. De wonde aan den nek moet hij bekomen heb ben door het vallen onder den wagen. De 16 dezer, omtrent 4 ure namiddag, te Wijl- schaeteis er ren betreurensweerdig ongeluk gebeurd. Den kind der landbouwers DcZ' ure-Leynarrt, wonende op hel oud speelgoed van M.Godlschalck- Vergouwen, thans eene hofstede, is in den wal, daar aan houdende, gevallen en verdronken. Zijn naam was Jules-Aloïs en was 2 jaar en 3 maanden oud. Dit kind speelde buiten huize met zijn zusler- ken deze laatste in huis terug keerende vroeg de moeder haar waar haar broêrken was, zij ant woordde dat hij bezig was met zijnen boterham aan de haanden te geven. De moeder verhaaste zich ernaartoe te snellen en vondt, helaas! niets anders meer dan het lijkje geheel dit voorge vallene heeft gebeurd in een tijdverloop van min dan 20 minuten. De droefheid der ouders is groot. Bij koninklijk besluit van 18 juli, is de jacht op het waterwild, op de boorden der zee, in de moerassen, alsook langsheen de slroomen en rivieren, toegelaten in al de provintiën, te rekenen van 1 oogst aanstaande. Men weet nooit was er gebeuren lean. Een aanzienlijke dame bevond zich op een stoomboot. De lichte beweging welke de boot maakte, niet kunnende verdragen, viel zij in zwijm. Oordeelt over de verlegenheid van de familie, die haar vergezelde, en die haar te vergeefs tot het leven trachtte terug te roepen. Een doctor, die zich onder de passagiers bevond, haaldeeen flacon uit zijn zak en wreef daarmede de slapen, de hals en de handen van de dame in, die eindelijk lot zich zelve kwam. Over de parfumerie ondervraagd wordende,antwoordde hijik reis nooitzonder een flacon van dit wonderbare water mede te nemen want men weet nooit wat er gebeuren kan. De bijzondere eigenschappen daarvau komen voort, dewijl het op aromatische planten gestookt is. Al de goede eigenschappen van planten, bloemen, zaden zijn daarin vereenigd. Het heet Eau d'Anvers en is uitgevonden door Aug. de Marbaix, te Ant werpen, en ik raad U ten sterkste aan om op reis altijd eenige flacons er van mede te nemen, daar men nooit weet wat er gebeuren kan. E n t.ipissifi' was ontboeien in een buis waar twee oude juffers wonen. De eene is scheikk lijk doof, en, dewijl h< l (weelingszusters zijn en wel elkaar gelijken, valt hel zomtijds zeer moeilijk de eene uil de andere te kennen. Paul ging binnen en moest uit al zijne kelen schreeuwen om zich te dotn verstaan. -Jufvrouwe, 'k zijn de tapitsier. O blnfje J— (Schreeuwende) 'k zijn de tapitsier Wel. Hoe is uwen naam Paul Ko (Met eene stem dat men kon hooren lol op de Markt) Paul Paul? goed. Wilt gij alhier komen, als 't u belieft Jaak (stillekens) oude doze. Zie, hangt hier deze gordijnen. Paul hing de gordijnen en toen hij met zijn werk geëindigd had, kwam jufvrouwe zieu en vond dat ze niet wel hingen. Paul hing ze anders. Toen hij gedaan had ging hij hel zeggen. Juf vrouw kwam nogeens zien, vondt het werk naar hare, goesting niet en deed hel verdoen. Paul (bij zich zelve half luid) 'k gcloove dat die oude zurkellrulte mij voor den aap houdt (schreeuwende). Is hel alzoo, jufvrouwe (stille kens) met uwen kot-kop(schreeuwende) dat de gordijnen moeten hangen Jaat, mijn vriend. Zie, jufvrouw, 't is gedaan. 't Is goed alzoo. (Stillekens). Eindelijk 't is gepast. (Schreeu wende) Jufvrouw (stil) met uw apengezicht, (luid) 'k hén joun wel te bedanken om 'nen naasten keer Oil joun zal believen. (Stil) kust nu mijn hielen, 'k hén nu joun ordjes En hij salueerde tot tegen den grond. Dag jufvrouwe. Dag tapitsierZeg eens, tapitsier. Wal belieft joun, jufvrouwe 't En is ik niet die doof ben, 't is mijne zus ter. Tableau En Paul was weg zonder ommekijken. IJPEREN, 21 Juli. GRANEN ENZ. verkoel) tic k wan li lei l. middc-nprljs p. 100 kiio. ID, 700 36-50 Rogge Aardappelen 5,600 800 1,200 900 5,000 25-25 25-75 25-50 26-00 9-50 500-00 VAN ten dienste van Becnliouwery, Gedaan ten Slathuize te Ypre, den 16 Juni 1877. De Burgmeester en Schepenen, L.' VANHE€LE. De Sekretaris, FüK». VaMBAEEiE. KANTOOR VAN DEN Eenigste agent, CRETOiV-FEYS. Boterstraat, 54, IJperen. Groote sortering van Keuken-gerief

De Toekomst (1862-1894) | 1877 | | pagina 4