buizen, STAD YPIIE. PETROLE K0NF00REN Hoofdagenten gevraagd. 011 DE MA-N DE ZAE1LANDEN, Nieuws uit liet Arrondissement. Hun rijk is van dees aarde niet. WEIDEN, MAEiGRAZEN en BOSCH, LET OP Briefwisseling der Toekomst, MARKTPRIJZEN. HUISMOEDERS Prijzen voor den verkoop in het klein per 100 of 1000 kilos: Tout-Venant (Monscho) fr. 2-50 het 100 kilos Fijne Kolen (id.) 2-20 idem. te huis gedaan. In het magazijn genomen 2-40 en 2-10 liet honderd kilos. In dezelfde magazijnen Grooten keus van Vloertegels in grees en ciment. Pannen, Schaliën, Tegels, Ar duinsteen, Kalk, Ciment en Trass. Eenige Depot van Andennesche Steenen voor trot toirs, cours, poorten en stallingen refractaire Brij ken voor vieringen en hakkersovens. Buizen in potaarde en Grees, enz. Chemische Landvetten Nitraat de Soude, opgeloste Guano, enz., enz. S'.adresser a la Commission des Hospices Civils d'Ypres. De Notaris ELLEBOUDT, te Lan gemarck, zal openbaerlyk -verkoopen ae volgende onroerende goederen Gemeente Elverdinghe. Koop 1. Erne vierkante pari ie Zaeiland, groot 2 h. 15 a. 40 c., kad. B, 491. Ingesteld 12,800 francs. Koop 2. Eene parlie Zaeiland, groot 1 h. 19 a. 60 c., kad. B, 500. Ingesteld 6,800 francs. Koop 3. Eene parlie Zaeiland, groot 80 a, 40 c., kad. B, 640. Ingesteld 4,500 francs. Gemeente Reninghe. Koop 4. Eene parlie Zaeiland, groot 88 a. 60 c., kad. E, 18. Ingesteld 5,000 francs. Koop 5. Eene parlie Zaeiland, groot 78 a. 90 c., lead. E, 31. Ingesteld 4,000 francs. Koop 6. Eene parlie Zaeiland. groot 1 h. 38 a. 20 c., kad. E, 32a. Ingesteld 6,000 francs. Koopen 4, 5 en 6 staen in masse 20,000 francs. Koop i. Eene parlie Maeigras, groot 7-1 a. 80 c., kad. B, 178. Ingesteld 4,000 francs. Koop 8. Eene parlie Maeigras, groot 35 a. 80 c., kad. B, 127. Ingesteld 1,875 francs. Gemeente Langemarck. Koop 9. t— Eene parlie Zaeiland groot 1 h. 08 a., kad. A, 614. Ingesteld 7,000 francs. Gemeente Bixschote. Koop 10. Eene parlie Zaeiland, groot 64 a. 40 c., kad. A, 342. Ingesteld 3,050 francs. Koop 11. 34 a. 60 c., bebouwden Grond. Zaeiland en Gras,kad. A, 344a, 345a/2, 345 en 396. Ingesteld 2,550 francs. Koop 12. Een Woonhuis, die nende voor herberg en winkel, ge- naemd het Gouden Iloofd, en 6 a. 25c. onder bebouwden Grond en Hof, kad. B, 338 en 339a. Ingesteld 4,000 francs. Gemeente Oostvleteren. Koop 13. Eene parlie Bosch, groot 27 a. kad. B., 930. Ingesteld 725 francs. Gemeente Sint Jan. Koop 14. Een Huis in twee woon sten, langs den steenweg van Yper naer Brugge, op 1 a. 20 c. Land, kad. A, 438 en 429. Ingesteld 610 francs. Gemeente Merckem. Koop 15. Eene parlie Maeigars, groot 71 a. 90 c., kad. A, 221. Ingesteld 2,850 francs. OVERSLAG, Woensdag 1 Augusty 1877, ter herberg Sl Joris-Hof, te Langemarck, om 3 ure. De verkoopvoorwaerden berusten ter studie van den Notaris ELLE BOUDT, te Langemarck. Ook inlichtingen te bekomen by de Notarissen VAN EECKE, te Yper, en DE BOO, te Oostvleteren. De Burgemeester en Schepenen der stad Ypre, maken aan het publiek kenbaar dat de Jaarmarkt van Tuin dag. plaats zal hebben als naar ge woonte, op de Groote Markt, en be ginnen zal den Zaterdag 4" Augusli 1877, en eindigen den Donderdag 16" Augusli volgende. De kooplieden en eigenaren van schouwspelen, enz., die wenschen aldaar eene plaats te bekomen, wor den verzocht bij vrachtvrije brieven hunne vragen aan het Gemeente- Bestuur te doen geworden, ten min ste acht dagen vóór het begin der Foire. De plaatsen zullen uitgegeven wor den voor de schouwspelen den Woens dag ln Augusti, om 2 ure namiddag, en voor de kooplieden den Donderdag 2" Augusti, om 10 ure 's morgens. Bij bevel Gebruikt binst den zomer Ga zien bet nieuw stelsel FARENTHOLD. Het water kookt binnen de vier minuten. Geen den minsten reuk. Boterstraat, 54, IJperen. Groote sortering van Keuken-gerief. Eene soliede Belgiesche Maat schappij tegen Brandverzekering vraagt in alle plaatsen der provintie West-Vlaanderen, degelijke Hoofd agenten tegen hooge provisiën. Voor de conditiën zich per briefte vervoegen bij den Heer W. VAN AKEN, Hotel de la Tête d'Or, te IJperen. standaard op het fort St-Ange kan planten gij zult dan, zooals van Koppernolie, zaliger memo rie, een onsterfelijken naam achterlaten en hierna het eeuwig geluk genieten en pap eten met gouden lepels in de naam des Vaders, des Zoons en des II. Geest, Amen. De vergadering is opgeschorst en men neemt afscheid op de kreten van Leve de Paus Koning I>e Wperselie Hamleïssvei'epjaijyï-si™- gelegen bij de Statie te IJperen heeft de eer hare klienten kenbaar te maken dat zij rechtstreeks kan af leveren per wagon van 5 of 10 duizend kilos scliooneen goede Mon- sche Kolen, Freinen en andere aan dezelfde prijzen en konditiën der koolmijnen. Daarenboven waarborcht zij nog het gewicht met rechtvoor de koopers de Kolen te refuseren, in dien zij aan hunne verwachting niet voldoen. Yoor de üiestellingeïi zieii te 3ne- voegeai kantoor Sterresteaat, 4. WERVICK, 26 Juli 1877. Heer Opsteller, Verleden Zondag woonde ik, volgens gewoonte, eene der eerste missen bij. In korten tijd was alles effen en ik begaf mij in eene herberg nabij de kerk gelegen, alwaar ik de volgende samen spraak tusschen twee buitenlieden gehoord heb Jan. 'T is toch curieus dat men vandaag niet geserinoond heeft Peê. Bah ten doe, Jan,'t is al veel te laf weer om nu in de kuip te gaan staan. Jan. Ja, maar Peê, gij weet zeker wel dal wij ons moesten verwachten aan eene antwoord op eene vraag van eenen correspondent der Toe komst. Peè. De Toekomst wel, lieve lijd, durft gij de Toekomst in de hand nemen weet gij dan niet dal de lezers van dat geuzenblad ver doemd zijn Jan. -Maar Peê, gij zijt zoo haastig, gij valt in mijne rede vooraleer gij weet wat ik u zeggen wil. Ik heb persoonlijk de Toekomst niet gele zen, maar en kei ijk de explicatie hooren geven van hetgene zich erin bevindt. Peê. indien het alzoo is, Jan, dan maak ik u mijn excuse. Zeg mij nu eens waarvan er kwestie is Jan. De Toekomst stelt de volgende vraag aan onzen vermaarden predicant Wie van de twee volkeren zoude in eenen oorlog de overhand behalen hel eene heeft den catechismus geleerd en onthouden en hel andere heeft nooit denzelven geleerd Peè. Wel, Jan, dal is gemakkelijk om zeg gen men moet daarom geen predikant zijn. De besi gewapende en geexerceerde soldalen zijn altijd voren. jan. Dat was mijn gedacht ook maar aan gezien men het ons anders op den stoel dei- waarheid uitgelegd heeft, twijfel ik er nu nog al aan. De Franschen, zeide men, hebben den oorlog tegen de Pruissen verloren, omdat zij hunnen catechismus vergeten hadden, en En Peè en Jan vertrokken. Er blijft nog eene andere vraag te stellen, waarop wij den langgerokten verzoeken, even als aan de eerste, te willen antwoorden Indien twee volkeren, die beiden den catechis mus geleerd en onthouden hebben, tegen elkan der den oorlog voerden, welk zoude de overhand behalen Den 22 dezer, is zek ren Louis Lahousse, metser, oud 57 jaar, wonende te Waaslen, in de Leije verdronken. Die man, aan den drank verslaafd, bevond zich aldaar op de brug en maakte zich gereed om een bad in de rivier de Leije te nemen, alhoewel hij een weinig bij dranke was. Hij is, in tegenwoor digheid der in dienst zijnde fransche en belgische douaniers in de Leije gesprongen, er eenige stonden gi zwommen en is eensklaps ondergegaan, zonder dal men hem is kunnen ter hulpe komen. Te Nieuwkerke is er insgelijks den 22 Juli een hooischelf, toebehoorende aan M. De Bruyne, brouwer aldaar, de prooi der vlammen gewor den. Dien schelf bevatte omtrent 1500 kilog. hooi, van eene weerde van 120 fr. Het vuur is erin gésloken, zooals men zegt, door een kind van 6 jaar, Jules Limpierre genoemd, die met chimieke sulferslekskens nabij den schelf speelde. MENGELINGEN. Met de kermis, zooals men weet, zijn er in de restaurants en maatschappijen gargons d'occa- siondu- uif l veel van den dieust kennen. Een heer onzn kennis bevond zich in een rertaurant en vroeg een diner. ii Seffens, mijnheer, roept de garcon, die de tafel dekt en de tellooren afvaagt met zijnen zakdoek Wat is dat nu, roept de heer uit, vaagt ge nu mijne telloor met uw zakdoek af? O, dat is niets mijnheer, 't is toch nen vuile Eene familie was dezer dagen bijeen, alsook den vriend des huizen. ii Maar mama, hoe komt dat, zegde de kleine, als M. Eugeen met u alleen is hij u altijd zijn engel, zijn tjoulje noemt en hij nu altijd Madame zegt j> Een herbergier en logementhouder ging te biecht en na dat hij zich van zijne zonden had beschuldigd, vroeg de biechtvader: ii Hebt gij nooit de tanden ingevet der peerden, van de klanten die bij u kwam' n loge ren, ten einde ze te beletten haver te eten? Ik mijnheer, nooit Eenige maanden nadien ging dezelfde man op nieuw te biechten en beschuldigde zich verschei dene keeren per dag de zonden bedreven te hebben van het invetten der tanden van de peerden. iiHoe, roept dc priester uit, en de laatste maal hebt gij mij gezegd dat gij het nooit deed! a 'k Geloof het wel, ik kende alsdan die truk niet, het is gij, eerweerde vader, die hem mij geleerd hebt. ar tr? t "Sï" Zangwijze: De nederige dorpspastoor. Men hoort alom de priesters preken Van 's werelds schandelijke vreugd Zij laken streng der menschen driften, En prijzen hoog bun eigen deugd; Hun lastertaal ontsierd de kerken, Hun vloek weergalmt van beuk tot beuk En bij het einde van hun zwetsen Herhalen zij hun zedespreuk: Geen aardsch geluk kan ons verblijden Ons wacht slechts kommeren verdriet; Wij kwamen enkel om te lijdem, Ons rijk is van dees aarde niet. Zij zeggen d'armen man te vasten, Wijl hij gebrek en honger heeft; Zij zeggen: Zalig zij die werken Wijl elk van hen in luiheid leeft; Zij prijzen: matigheid en rede En wegen zwaarder dan een zwijn, Zij zeggen wil als broeders deelen Wij drinken 't water, zij den wijn. Geen aardsch geluk enz. Zij houden meest om hen te dienen, Een jonge en frissche boerenmeid Die hen des morgends vroeg komt wekken En 's avonds 'l beddeken bereidt. Hun titel vrijwaart hen van schande, En niemand weel hel in T gehucht Waar't arrem meisken is verdwenen, Die om des priesters lafheid zucht. Geen aardsch geluk enz. Wanneer op d'een of d'andren buiten Er soms een rijke kwezel sterft, Al heeft zij arme bloedverwanten 't Is toch de kloosterling die erft, Want als haar laatste stonden nadren, Spreekt hij van hel en vagevuur; Het zwakke shepsel koopt den hemel, Maar T valt den bloedverwanten zuur! Geen aardsch geluk enz. Werp slechts een blik in gindschen tempel, Die meer een schouwburgzaal gelijkt; Ge ontwaart dat onder ander vormen Het gouden kalf er immer prijkt Dat zij alleen den naam gebruiken Van hem die eenmaal arrem was, Om hunnen ikzucht te verbergen Eu 't geld te stelen uit ons kas. Geen aardsch g'luk kan hen verblijden, Hen wacht slechts kommer en verdriet, Zij kwamen enkel om te lijden, Iluri rijk is van dees aarde niet! gust. /enawpijn. Oorpijn. M n giet van hel Eau d'Anvers (Royale) in de holte van de hand en wrijft de wang, de hals en de slapen er mede in. Dan neemt men eenige voch tig gemaakte wallen en steekt hen in het oor dat pijn doet, omwindt het alles met een laag watten en een doek, en oogenblikkelijk doel zich de heil zame werking gevoelen. IJPEREN, 28 Juli. GRANEN ENZ. verkoehlle kwantiteit. middenprijs p. 100 kilo. Tarwe 25,800 35-75 Ilogge 2,600 24-75 700 24-00 Erweten 800 25-00 •1,800 25-00 Aardappelen 4,000 8-50 Boter 500-00 POPERINGHE, 27 Juli. m dden prijs. Tarwe, per hektohter, fr. Rogge, 16-75 Haver, i> 12-00 Aardappelen, de '100 kilos, 13-00 Boter, de kilo, 3-70 Hoppe de 50 kilogr. fr. 000 a 00 VEÜRNE, 25 Juli. Tarwe per 145 liters fr. 59 - 41 75 Rogge, id. Sucrioen, id. Haver, id. 16 - 17 Boonen, id. 28 - 50 Er wéten, id. 50 - - 32 LEUVEN, 25 Juli. Tarwe, per 100 kilo, fr. 57 00 Rogge, 25 50 Voederhaver, 24 - Aardapp. 18 - Boter, de kilo 5 15 Eiers, de 26, 2 - KORTRIJK, 5 >3 Juli. Tarwe, per hectoliter, fr. Rogge, Haver, Aardappelen, per 100 kilos H Eieren, per 25, 2 09 2 25 lioter, per 1/2 kilo, 1 60 1 75 LA IWSTITLTELR-MRECTELR POER L'ÉCOLE DES ORPHELINS D'VPRES. Traitement 1,300 francs outre le logement et la nourriture. Oiu uit geinCenzacinSieid te scheiden. OPENBARE YERKOOPING VAN GELEGEN «INNEN DE GEMEENTEN EIverdAïiglie, Reninglic, Langeihaeck, Bixscliote, Oostvleteren, St. Jan en Merckem. V ^<5h5k5wtït-— Gedaan ten Slathuize le Ypre, den 16 Juni 1877. De Burgmeester en Schepenen, L. VANHEULE. De Sekretaris, FKR». VtlBAESLR. Heiligste agent, CRETON-FEYS.

De Toekomst (1862-1894) | 1877 | | pagina 3