T EXTRAKT TAILLIE- EN PLANTSOEN- SPA R H BOOMEN PERUGÜANQ. HUIZEN ZAAILAND MARKTPRIJZEN. VERKOOPINGEN TE IJPEREN Openbare Verkooping Openbare verkooping Groote venditie Belangrijk Bericht, TE BECELAERE, Zwitsersche zilveren muntstukken. Wij herinneren onze lezers dat na 51 Decem ber aanstaande, de zwitsersche zilveren munt stukken (Engeltjes genaamd), het jaargetal dra gende van 1860, 1861, 1862 en 1865, zullen geweigerd worden door alle openbare kassen. mengelingen. Het Kollegïe, Gezien art. 7, 1, van het regle ment op de gezondheid, vastgesteld door de Gemeenteraad, in zitting van 30 September 1876, luidende als volgt De eigenaars van beluiken of straten zonder uitgang zijn gehou- den over derzelve netheid en ge- zondheid te waken zij zullen in den gestelden termijn de gezond- heids-maatregelen, zelf de enkele voorbehoedende uitvoeren, die hun door het Schepen-Kollegie zullen voorgeschreven worden. Overwegende dat de menigvuldige beluiken die in stad bestaan, zich m zulkdanigen staat van onreinheid be vinden dat de algemeene gezondheid er door zou kunnen gekrenkt worden Besluit De eigenaars van beluiken en stra ten zonder uitgang zij n gehouden van aanstonds, en buiten alle andere werken die in het belang der gezond heid zouden kunnen voorgeschreven worden, de koeren en hoven te doen reinigen en het mest te doen wegnemen, en binnen de 20 dagen naliet ruchtbaar maken van het te genwoordig besluitde huizen te doen witten. In geval van uitstel of weigering zal er proces-verbaal opgemaakt wor den, en het Kollegie zal van ambts wege, en ten hunnen laste de voor- geschrevene werken doen uitvoeren, met voorbehouding van het recht ge zegde beluiken te doen sluiten en de overtreders te doen straffen volgens de schikkingen van het bovengemel de reglement. De Burgmeester Schepenen 5 VAISHEULE. Wegens het Kollegie DER STAD IJPEREN. inde Zittingzaal van het Belle Godshuis 1° Zaterdag 5" Januari 1878, om 1 ure namiddag, van 8 koopen gesne den Berkenhout, een groot getal BoonpersenHoppepersenYlake- persen, 10 koopen Dunning van Sparren, 18 koopen Hakhout en 936 Plantsoenen. En 2° Zaterdag 12" Januari 1878. ook ten 1 ure namiddag, van 133 koopen Eiken, Iepen, Abeel en, Beu ken, Popelieren en Esschen Boomen. De plakbrieven zullen verdere in lichtingen geven. Geene schuldenaren van venditien waarvan de tijd van betaling ver schenen is zullen als koopers aan- veerd worden. De Notaris VANDERMEERSCH is met deze verkoopingen belast. Vrijdag 28" December 1877, om 2 1/2 ure namiddag, te DIXMUDE, in het Vredegerecht, van 1° Gemeente Bovekerke. H. 1-21-20 c. zeer goed Zaailand, langs de Middelstraat, kadaster sec tie B, nummers 105a, 106a en 107a. Gebruikt door Hendrik Haest en an dere, tot Oktober 1878. 2° Gemeente Vladsloo. H. 1-51-50 c. goed Zaailand, oost niet verre der kerk, kadaster sectie C, nummers 477a en 478 in 3 loten verdeeld. -- Gebruikt door Domini que Mahieu en andere, tot October 1878. Ten overstaan van Mijnheer de Vrederechter, door 't ambt van den Notaris Laurent PROOT,teWoumen. te DIXMUDE, in 't Vredegerecht, Maandag 51" December 1877, om 2 1/2 ure namiddag, van 1° De wel- gekalante Herberg "Winkel en Bakkerij Het Hoogkwartier met h. 0-58-61 c., Erf, schikkende voor bouwgrond te CLERCKEN-HOUT- HULST, langst de straat nabij den steenweg, in 2 koopen. Gebruikt door Francis Vanoverberghe, tot ln October 1878. 2° Een Tweewoonst-Huis en h. 0-05-10 c. Erf, gelegen alsvoren. Gebruikt door Philippe Deman en Emelie Maddelein, tot 1 Mei 1878. Cijfer 1 ten overstaan van Mijnheer den Vrederechteral door het ambt van den Notaris Laurent PROOT, te "Woumen. te WOUMEN wijk Sint-Pieters Donderdag 3" Januari 1878, om 1 1/2 ure juist namiddag, voor PetrusVan- dermeersch, zoon Louis, wagenma ker aldaar, van Alle de Menagiegoederen, Lands- halaam, eene wel voorziene Wagen makers-Werkwinkel veel Boom bullen, ander Hout, Strooi, Granen, Aardappels, Beestialen, enz. De Boomen, liggende te Merckem en Eessen, alsmede die op d'hofstede der weduwe Hillewaere, teWoumen, zullen verkocht worden in d'herberg Sinte Pieters. Betaalbaar ten kantore van den Notaris Laurent PROOT, teWoumen. Het huis H*g Temperville en Cie van Rijssel heeft de eer het publiek te verwittigen dat hij verkoopt en het recht heeft te verkoopen den echten Guano van het Peruviaansch Gou vernement, in Belgie zoo wel als in al andere landstreken. Hij heeft door de Rechtbank de handelwijze doen oord eelen vaneenen Arglistigen Concurrent die haar na deel heeft willen oorzaken door eene aankondiging in de Vlaamsche dag bladen. Het is valsch dat die aankon diging voortkomt van de Agenten van het Peruviaansch Gouvernement in Duinkerke, zoo als de schrijver van het bericht het heeft willen doen gelooven aan het publiek. Dit bericht komt vaneenen Belgischen Koopman concurrent van het huis Hlé Temper ville en Cie en die zoo als deze Guano van Peru verkoopt. Men zegge het voort. H. Temperville Cie Vierde en laatste lot. EENE PARTIE ZAAILAND in den zuidhoek van Becelaere, groot -ÖL. Ittre. Hulponderwijzer, jaarwedde 1,440 fr. Wichelen. Hulponderwijzer, jaarwedde 1,150 fr. Men vertelt te Parijs dat M. dé Lesseps, •tijdens de reis die hij naar Brussel gedaan heeft, de gelegenheid gehad heeft met den koning dei- Belgen te spreken over de gebeurtenissen die in Frankrijk voorgevallen zijn. Koning Leopold, verzekert men, zou zijne levendige tevredenheid betuigd hebben over den gelukkigen uitslag der krisis die Frankrijk door- loopen heeft en hij zou M. de Lesseps gelast hebben aan den maarschalk de Mac-Mahon, zijne oprechtste gelukwenschen te doen voor de vader- f landsliefde waarvan hij bewijs gegeven heeft, met zijne persoonlijke gevoelens te onderdrukken en aan den nationalen wil te gehoorzamen. (Temps). Een erg ongeluk is te Gilly gebeurd. Eene guz ontploffing heeft plaats gehad in het kasteel van doktor Andris. De schade is groot. M. Andries en zijn knecht zijn ergverbrandgeworden. Hunleven, zrglmen, is in gevaar: M. A. is zedert overleden. Wij raden dus de bezitters van deze muntstuk ken aan er de uitkeering van te doen vóór dit tijdstip. Men mag ze tot op 51 December overal in de bureelen der Nationale bank, uitwisselen. Gezien de stoffelijke onmogelijkheid om door de openbare volmachten van hier tot 51 december 1877 de ontwerpen van overeenkomst voor de herneming van het spoorwegnet van Vlaanderen te doen bekrachtigen, heeft het gou vernement de in de zaak betrokken maatschap pijen uitgenoodigd de exploitatie in syndicaat voort te zetten, tot wanneer eene bepaalde over eenkomst zal gesloten zijn. De overneming van Gent-Terneuzen en Loke- ren-'/.elzate ontmoet ook groote moeilijkheden, de voorstellen van het gouvernement zijn zoo mager dat men aarzelt om ze aan te nemen. Een koninklijk besluit meldt aangezien M. Lemaire, burgmeester van Villors-la-Loue, zich op de meest strafbare wijze gedraagt, ten opzichte van M. Karls, gemeenle-ondérwijzar daar hij reeds den 28 oogst berispt is geworden door den heer minister van binnerilandsche zaken en zijn gedrag nog verergerd is, wordt die bur gemeester in kwestie in zijne bediening voor eene maand opgeschorst. Den 9 December, omtrent 7 uren van den avond is brand uitgeborsten te Heule, in een huis dat van alle andere woonsten verwijderd staat en dat bijna geheel is in assche gelegd met eene zekere hoeveelheid vlas die zich in het huis bevond. Dit huis was bewoond door den genaam de Ivo Tanghe. De schade beloopt op 5,000 fr. Niets was verzekerd. Wij vernemen uit goede bron dat de be- schuldigingsakt van de beschuldigden in de zaak Langrand zal bekend gemaakt worden terzelfder lijd als de akt hunner verzending naar de assissen vóór het einde dezer maand. (Etoile). De policie van Antwerpen heeft proces verbaal opgemaakt ten laste van 9 knapen, belicht van 8 duiven en 4 kiekens met bezwarende om standigheden gestolen te hebben ten nadeele van den heer Van Cutsem, adjudant-majoor in hel bataillon van den trein. Deze diefstal is gepleegd in de kazerne der Wilrijksche Poort. De policie van Antwerpen heeft eene vrouw aangehouden, die eene zilveren horlogie met ketting en eene gouden oorbel gestolen had, toebehoorende aan den genaamden Timmermans, koetsier. Oh het oogenblik harer aanhouding werd zij in bezit gevonden van het bergbriefje der horlogie, die zij verpand had, alsook van eene som van 6 franks en eenig klein geld. Gisteren zal te Utrecht een Dame bij het vuur met haar jeugdig kind op de schoot. Op het vuur stond een ketel met water, de dienstmeid hem willende oplichten, houdt hem scheef en het kokende water viel op hel kind, waarvan de beide beentjes deerlijk gebrand waren, de moeder ver loor haar tegenwoordigheid van geest niet, zij liet dadelijk een emmer koude'water halen, stortte er een halve flacon Eau d'Anvers (Royale) in en hield het kind er boveD, zonder dat de beentjes er in kwamen, en ondanks de kreten van het kind neemt zij een kom van dit water en werpt het over de gebrande voeten van de kleine, zij gaat daarmede 20 malen voort, na een kwartier was de pijn geheel verdwenen en na twee dagen kon het kind weder loopen. Zonder de tegenwoordig heid van geest van de moeder en het gebruiken van het Eau d'Anvers ware het kind verloren ge weest. De verleden week ging een persoon bij een parochie-pastoor om voor de kerk te trouwen en vroeg de voorwaarden. l(is het met eene mis dat gij begeert te trouwen? vroeg de herder. Dat is volgens den prijs dien gij v i aagt. lk moet eerst weten of gij langs de groote of langs de kleine kerkdeur wilt binnen komen antwoordde de pastoor. - Dat is mij gelijk, mijnheer de pastoor. Ja maar, dat verschilt in prijs. Langs de groote kerkdeur is het vijftig franken en langs de kleine is het maar dertig franken. Hoe, voor eene mis en langs de kleine deur, dertig franken Men heeft mij gezegd dat het maar vijf franken was. Neen, dat was vroeger wel zoo, maar de tariefisveranderd. Alles is opgeslagen. Wij moeten ons bedienden ook meer betalen. c -Als het alzoo is, zegde de trouwer, dan zal ik langs de kleine deur binnen komen en zonder mis trouwen. En daarmede trok onze trouwer op. De pastoors beginnen door te trekken. Wat geld-mannen toch! Twee vrienden zaten te klappen overdeuit- vindigen Men heeft eindelijk de luchtvaart uitge vonden, zegde Alfred legen zijnen vriend. a De luchtbollen die men overal kan bestu ren vroeg Jan. ii -Ja, zegde Alfred, men zal weldra met een luchtbol naar deze of gene plaats kunnen gaan, zooals men nu met den spoorweg doet. ii Dat vindt ik zoo goed niet, zegde Jan. ii -Ja, en waarom niet? dat ware een groot gemak. >i Ik zeg niet van neen, antwoordde Jan, maar in de lucht zijn er geen herbergen En langs de route zouden wij geen kappers kunnen nemen. In eene kleine gemeente, nabij Lourdes, gaven eenige liefhebbers een verlooning van de twee jagers. In dat stuk, komt er een beer voor, waarop de jagers moeten jacht maken. Op het oogenblik dat de beer op het tooneel is, breekt er een onweder uit, het begint te weerlichten en te donderen. Op eens slaat de beer recht op zijne achterste poolen en maakt het teehen des krui- ses. Of er gelachen werd De voorzitter zegt tegen een beschuldigde dat hij in staat van hei vallig is en reeds herhaalde malen veroordeeld is. De beschuldigde. Elk leeft van zijn bedrijf. De voorzitter. Men zietu hier al te dikwijls. De beschuldigde. Men ziel u hier veel meer dan mij. IJPEREN, 22 Dec. GRANEN ENZ. verkocht, te kwantiteit. middenprijs p. 100 kilo. 21,800 54-25 Hogge 6,500 21-50 1,600 21-50 Erweten 1,500 24-00 Boontjes 700 25-50 Aardappelen 5,000 9-75 Boter 275-00 POPERINGHE, 21 Dec. middenprijs. Tarwe, per hektoliter, fr. 25-51 Rogge, ii 17 Haver, 11-50 Aardappelen, de 100 kilos, 10 Boter, de kilo, 5-60 Hoppe de 50 kilogr. fr. 55 a 56 VEURNE, 19 Dec. Nieuwe tarwe per 145 liters, fr. 50 59 Oude tarwe, Rogge, id. 25 28 Sucrioen, id. 20 25 25 Haver, id. 1416 Boonen, id. 25 28 Erweten, id. 28 51 uit lie register van beraadslagin gen van liet Schepen Kollegïe der stad Ypre. Gedaan in vergadering ten Stadhuize, den 19 December 1877. De Sekretaris, Ferd.. VanDaele. BUIIG EU LIJK G ODSHUIZEN VAN EN IN ÉÉNE ZITTING, IN ÉÉNE ZITTING, TE VERKOOPEN DOOR 'T AMBT VAN DEN Notaris SïEGRYSE, binnen zelfde gemeente (dicht bij de plaats). Eene DRIEWOONST staande op 15 a. 91 c. grond, toebehoorende aan Sleur Dominik Le- saffre, en verdereaanhoorigheden,gebruikt door Charles Nuytten en andere, zonder pacht aan fr. 174-00's jaars, verdeeld in twee ioten, zijnde degene hier onmiddelijk volgen Eerste lot. De noordkant van voorschre ven gebouw of diirwooust strekkende met den zuidkant in rechte linie op de helft der midden vuurstede tot op de Wervickstraat en op eenen afstand der gebouwen van 2 meters 50 c. achter dezelve en de helft van den overigen cynsgrond ten noordkante op te planten palen. Tweede lot. Den zuidkant of wederhelf- van voorschrevene gebouwen en grond scheiden de op gelijke helft der midden vuurstede en get zegde palen. Derde lot. Dicht bij het voorgaande een HUIS ten dienste van twee woningen met stalling en verdere aanhoorigheden en 27 a. 80 c. mede- degaande erf, iaatst gebruikt door Eugeen De- grou Boomprijs 20 fr. 41 a. 80c.gebiuiktdoor Augnstin Vandenberghe aan 70 fr. 's jaars. OVERSLAG Donderdag 27™ Deet-ni- ber 1877, ter herberg het Brouwers Hof, te BECELAERE plaats, tea 5 ure namiddag.

De Toekomst (1862-1894) | 1877 | | pagina 3