Gazette van 't arrondissement IJneren. Geëerde lezers, Nr I. (1,241). 25e Jaar. Zondag 3n Januari 1886. Politiek. Stads-, kunst- en Letternieuws. Versèhillige Tijdingen, Markten, Bekendmakingen. Politieke berichten. De Munt-kwestie. Met verbetering. Geene verzoening lierstmisgeseheoken. Stadsnieuws. SisreeJOhmiulecttraat, 18. AANKONDIGINGEN 10 centiemen den regel. RECLiMEX 95 ceatlenieu den regel. Brieven en pakken moeten vrachtvrij toegezonden worden. ABONNEMENT IV. 4-00 jaars voor de stad fa». 4-50 voor geheel Belgie. Buitenlandsche verzendingen, 't port daarboven. 10 centiemen het nnrnmer. Men schrijft in op al de postbureelen. Als opvolger van den drukker-uit gever der Toekomst, rekenen wij het ons ten plicht de geachte lezers en lezeressen van dit blad, met het begin van 1886, een gelukkig en voorspoedig jaar te wenschen. Wij zullen voortgaan met de voet stappen van onzen waarden voorzaat ten besten mogelijk na te volgen. Wij zullen ons geene moeite noch opoffe ringen sparen om de Toekomst aan het lezend publiek te doen welgevallen. Voorop verzekerd zijnde van de welwillende medewerking onzer ge wone opstellers, hebben er zich nog een aantal andere bereidwillig aan geboden om de liberale, vrijzinnige denkwijze uit al hunne kracht te ver dedigen en die heilzame denkbeelden langs om meer onder Y volk te ver spreiden. Van eenen anderen kant zullen wij ons beijveren om onze geëerde lezers en lezeressen steeds aangenaam te zijn in het mededeelen van allerhande nieuwstijdingen In één woord, niets zal gespaard worden om ons blad in alle huisgezin nen te doen welkom zijn. E.-H. MINNEKEER, De personen die begeeren artikels in ons blad in te lijven, worden verzocht hunne inzendingen, vrachtvrij, ons tegen den Donderdag avond of ten laatste den Vrijdag morgend, toe te sturen; zoo niet, zal men ons genood zaakt vinden dezelve tot de volgende nummer te verschuwen. Alle de niet ondergeteekende schrif ten zullen geweigerd worden. De onderhandelingen voor het sluiten van den vrede tusschen Ser vië en Bulgarie, zijn nog niet begon nen. Volgens een schrijven uit Madrid aan de Kreuzzeitung te Berlijn, was op 21 December in geheel deze stad het gerucht verspreid dat er eene ernstige samenzweering was ontdekt wier toeleg was geweest de dynastie van Alfonsus omver te werpen en Dom Luis de Bragonza, koning van Portugal, tot souverein van Spanje te proklameeren. Hoogge plaatste personen moeten dit roeke- looze plan begunstigd hebben. Het brandpunt der samenzweering moet niet Madrid, maar Lissabon geweest zijn en het komplot moet wijde ver takkingen hebben gehad. Naar het heet, zouden vele invloedrijke perso nen het plan begunstigen om een hu welijk tot stand te brengen tusschen Alfonso's oudste dochter, de prinses van Asturie en den zoon des konings van Portugal. Telegrafische berichten uit Belgra do beweren dat de oorlogzuchtige goesting aldaar toeneemt. Vooral in hoofdstad klaagt de bevolking over de onbillijke voorwaarden van den wapenstilstand. De fransche ministerraad heeft zich Donderdag vereenigd en heeft op nieuw M. Brisson verzocht zijn ont slag in te trekken. Men spreekt nog altijd van M. de Freycinet als hoofd van het kabinet, of van M. Floquet, voorzitter der Kamer. Med zegt te Londen, dat de troon rede, in het parlement van 19 Janua ri zal wórden gelezen. Volgens inlichtingen aan de com missie van den Senaat gezonden, van wece het gouvernement, beloopt het cijfer van het geld die sinds 1830 in Belgie geslagen is, tot 425,678,260 franken. M. Frère-Orban heeft officieel vastgesteld dat van 1870 tot 1876, onder het ministerie Malou, fr. 246,801,470 zijn geslagen. Zoodat er gedurende de zes jaren, van het ministerie Malou, ongeveer zooveel geld is geslagen, als gedu rende de overige 48 jaren te zamen. Het is ten gevolge van dat over vloedig geldslagen, dat Belgie nu dien overvloed van zilver geld duur zal mogen betalen. Nog iets dat wij aan de klerikalen verschuldigd zijn. te vleien en ook om de vriendschap te onderhouden. Bij koninklijk besluit van 22 De cember worden de volgende toelagen verleend 4,000 fr. aan den fabriekraad van O.-L.-V. kerk, te Antwerpen, voor de herstelling van den kleinen toren der kerk; 13,200 fr. aan den fabriekraad van Sint-Romboutkerk te Mechelen voor de herstelling der kerk; 24,000 fr. aan den gemeenteraad van Mechelen, voor de herstelling van den toren der kerk van Sint- Rombaut, te Mechelen. 10,000 fr. aan den fabriekraad van St-Sulpicekerk, te Diest. voor de herstelling der kerk; 1,774 fr. 62 c. aan den fabriekraad van St-Martinuskerk, te Hal, voor de herstelling van den beuk déffi kerk. 2,400 fr. aan den fabriekraad van de hoofdkerk van Brugge, voor de herstelling van de vensters der kerk. Fr. 14,000 aan den fabriekraad van de kerk van Dinant, voor de herstelling der kerk Fr. 14,000 aan den fabriekraad van de kerk van Walcourt, voor de herstelling der kerk. Honderd drij-en-sestig gemeenten. De Moniteur van den 25 Decem ber, heeft, ter gelegenheid van Kerstdag, waarschijnlijk om op zijne wijze Kerstmis te vieren, niet min dan HONDERD DRIE-EN - ZES TIG gemeenten gemachtigd hun ne belastingen te vermeerderen, ten einde het evenwicht in hunne bud getten te brengen, die door het afne men der subsi dien voor het onder wijs, met een te kort sloten. Bravo, MEESTERS, gij gaat met groote stappen naar eene ramp die gij zeiven zult gezocht hebben. Het Kerstmisfeest kon natuurlijk niet voorbijgaan, zonder dat de Kle rikale ministers eenige geschenken gaven aan hunne meesters, om hen hangt van eenige stukken van vijf- franken De radikalendie meenen zeer sterk te zijn, omdat zij in de laatste kiezing voor den provintialen raad. met behulp der klerikalen gewonnen hebben, nemen eene groote verant woordelijkheid op zich. In Mei is het kiezing voor den pro vincialen raad en het is stellig dat alsdan de klerikalen of independen- ten met eene lijst zullen opkomen. Wat zal. den uitslag daarvan zijn. Dat door de schuld der radikalen, die van geene overeenkomst willen weten, de klerikalen hunne kandi daten zullen doen kiezen en alzoo de liberale bestendige deputatie van Brabant, gevaar loopt, in handen der klerikalen te zullen vallen. Zou men niet zeggen dat die radj,,- kalen uitsluitelijk werken om de kc. loten te bevoordeelgen IJperen, den 2 Januari'1886. Schoolpenning. Vorige lijsten, 49,205-39 Omhaling gedaan in het feest gege ven door het Willems-Fonds, 25-85 Bus van den ijperschen klub te Gent, 9-20 Aandeel eener getuige, 0-90 In den Sultan (lc uur van 1886), 0-80 Totaal fr. *49,245-14 Uitgaven tot heden, fr. 46,953-26 Blijft in kas, fr. 2,291-88 Woensdag, 6 dezer, zal de troep van Parijs, onder het bestier van den heer Pascal Delagarde, eene vertooning geven in onze theaterzaal. Het stuk zal beslaan in Madame Boniface, opera komiek in 3 akten, door MM. Ernest Depré en Ch. Clairville, muziek van Paul Lacome. Het groot woord is er uit. Geene verzoening, zegt de Liberale Asso ciatie van M. Paul Janson. Geene verzoening zoo lang de mannen die deze vereeniging hebben verlaten hunne schulden niet betalen. Zoodat die zoo gewichtige kwestie voor geheel het land, namelijk de overeenkomst der liberalen, nu af- Nationale Militie.-Lichting van 1886. Tabel de dagen en uren aanduidende op welke de loling in de verschillende Mi litie-Kantons van het arrondissement IJperen zullen plaats hebben IJperen, Vrijdag, 29 Januari,ten 9 uren 's morgens. Poperinghe, Maandag, 1 Februari ten twaalf en half. Proven, Maandag, 1 Februari, ten ne gen en half ure. Elverdinghe, Zaterdag, 23 Januari, le twee uren namiddag. Langemarck, Dinsdag, 26 Januari, te. negen uren 's morgens. Gheluvelt. Woensdag,, 3 Februari, ten negen en half. ""TTITTi*" T" llffTf'"'Mga DE TOEKOMST DE DRUKKER-UITGEVER, DE UITGEVER. O

De Toekomst (1862-1894) | 1886 | | pagina 1