EEN HUIS RABAIS CONSIDERABLE. Prix iitcroyables. MAAIGRAZEN, HIPPOLYTE TRUWANT. Mengelingen. G H E I. li V i: L T Vrijdag; 9 Juïi 18815. Hirisdag 8 Juli 188©, Maandag 12 idem, HORLOGERIE SUISSE. Sosr- GARANTIE 2 AKS. CONCURRENCE IMPOSSIBLE. zal daar er bijna reeds twee maanden ten achteren zijn in het voltooien der werken. Gaat de stad het lastkohier, aangaande de boete, doen uitvoeren of zal zij zoo minzaam zijn den aannemer kadeau doen van deze reeds betrekkelijk hooge som Zij kan zulks al geen kanten doen, want had het plaatsen der grille maar moeien geëindigd zijn op 1 Juli in plaats van 1 Mei, de uitslag der aanneming ware geheel an ders geweest. Het is waar, om deze pille door het publiek te doen inzwelgen zullen M. Vanden Berghe en zijnen kaloievriend BI. Vanderheyde wel eene kneep uitvinden. Maar altoos is het vast en zeker dat de Poperinghenaars bedro gen zijn geweest ten voordeele van eenen Vreemdeling Ten anderen dat en verwondert niemand, de kaloten hebben alhier nooit anders ge handeld. Indien er onder onze lezers iemand ware die gelooft dat wij overdrijven, moeten zij zich maar herinneren dat in 1867, tijdens de aanbesteding der plaatsing van het gaz- licbt te Poperinghe, er zich alsdan niemand aangeboden heeft om in te schrijven, omdat zekeren heer Vvan Kortrijk, geboft had dat M. Van Renynghe, die toen Burge meester was, hem de voorhand beloofd had. 'T is dan, bij onze stadhuisbazen, eene tweede natuur geworden om den vreemde ling te bevoordeeligen ten nadeele der in boorlingen, en men zou waarlijk beginnen gelooven, dat volgens hunne handelwijze, onze nijveraars en werklieden te dom zijn om hooi te eten. Bij wien is men in 1867 gegaan om de klokken, de horlogie en de bommelperse te herstellen? Wie heeft deze laatste nieuwe gemaakt Wie deed er de bouwiugswerken over eenige jaren aan ons burgerlijk hospi taal? Altijd en altijd de vreemdelingen En nu, de werken en de leveringen op de Kleine Markt, zijn het nopens de vreemde lingen niet die de profijten dezer werken zullen in den zak steken Maar zijn de Poperinghenaars tot niets meer goed, en zullen zij altijd het vet van voor hunnen neus zien wegnemen Men zou het haast beginnen gelooven ais men nagaat hoe de mannen handelen, zij die alles zouden moeten in het werk stellen om de inboorlin gen te doen leven En 't is alzoo, zoowel met de katholieken als met de liberalen, en MM. Degryse en Sansen weten het beter dan iemand anders, aangezien dat de Felixen op een vreemde gaan om hunne pennen, papier en kantoor- noodigheden te koopen En dat er ons niemand daarop leugenach tig make, anders..... (Wordt voortgezet.) o Poperinghe, 27 Juni 1886. Wij komen te vernemen dat de leden der Pnilharmonie, eene uiinoodiging ontvan gen hebben om den 18 Juli aanstaande, te Gent, een concert te geven ten voordeele van den armen, beschermelingen der maat schappij, Zonder Naam, niet zonder Hert. i> Ziehier wat wij, ler dier gelegenheid in de Flandre libérale, van 17 Juni, lezen: Z.M. de Koning heeft aan M. den Voorzitter van den liefdadigheidskring Zonder naam, niet zonder hert eene som van 150 franken gezonden, als inschrijving op het groot liefdadigheids Concert welke de- zen kring ingericht heeft op Zondag 18 Juli aanstaande, met de welwillende me- dewerking der vermaarde Blaaischappij, la Phüharmonie (oud-muziekkorps der Sapeurs-Pompiers van Poperinghe), onder het Bestier van M. E. Van Elslande. De zelfde Maatschappij, op de uitnoodiging van het Stadsbestuur van Boulogne-sur-Mer, zal insgelijks in den loop der maand Augusti zich naar deze stad begeven om er op 8 en 9 verscbillige Concerts te geven ten voor deele der Liefdadigheids-Maatschappij. Nog twee andere groote feesten zullen door de Philharmonie tijdens onze aanstaan de kermis gegeven worden. Maandag, 5, ten 6 ure 's avonds, Groot Veld-Concert in den hof der maatschappij, gevolgd van een bal. En den Donderdag, 8, een groot Verbroe deringsfeest, bestaande in Schieting, Concert en Bal, opgedragen aan het Stadsbestuur van Bergen (Frankrijk). En nu, kaloten, aan uwe beurt. Wanneer zal sieur Felix, uwen heer en meester, zijne programma opmaken Vlamertiagiie, den 23 Juni 1886. Gewoonlijk, vrienden, 't spreekwoord zegt hst 't Geheim van één weet God alleen, 't Geheim van twee raakt licht gemeen, 't Geheim van drie weet iedereen. Ehwel, Vlamertinghenaars, 't is juist zoo dat de kwildibbe gefopt is geweest, met 't offrande te gaan aan de heilige reliquie van monseigneur schoenmaker. Zie vrienden wat er gebeurt is: De kwildibbe moest eenen blinddoek aan de oogen gedaan worden op acht stappen afstand eener tafel, ten einde blindelings het mondje van mijnheer schoenmaker op dezelve tafel geknielt te kunnen kussen, ja zeker, de kwildibbe in de gewoonte verzekerde haren buit te ontmoeten en stelde zich gereed (en garde). Maar hemelsche deugd, raadt eens, vrienden, wat er gebeurde met die schijnheilige kwildibbe In plaats van te geven zijnen mond Hij presenteerde zijne k..., Dat was voorzeker eene reliquie waaraan ons bovengemeld katoentje niet gedacht had. Zij veinsde in toorn uit te bersten, maar weldra was zij. tot bedaren, 't is haar gewoonte. En wat nieer is, vrienden, Gusten zegt het vrij't geheim van één weel God alleen, indien zij zelve hare foefferijen kondet verbergen, Gusten zou het gezwegen hebben gelijk het bovenge melde spreekwoord. Zegt nog dat Gusten Vla- mertinghe bewoond, terwijl deze grap met mij gebeurd is en wij met drieën waren, 'k zou daarenboven willen weten indien mijn holland- schen kaas van goeden reuk en smaak was, ten einde met u in onderhandeling te kunnen geraken?.. 't Is toch ongelooflijk, vrienden, hoe dat zes- kantig peperbolleken haar godsdienstig toont. Na deze woorden, kwildibbe, 'k vraag u dezelve wel te willen overwegen, en gij kunt oordeelen of ik lieg, van zelfs kunt gij zeggen dat het niet waar is, maar... ik, Gusten, wil er mijne lezers, vrienden en kennissen van overtuigen, 't is maar een schets uwer schoone daden, die ik aan 't gehoor van eenieder wil brengen Ziehier voor u, katoentje-lief: Kwildibbe, espèce de chacal Qui dans Vlamertinghe nous importune Qu'h nos braves tu fais dn mal Ah Dieu je crois en tenir une Kwildibbe ayant entendu Ce que sa servante disait d'elle Sans se f&cher a répondu Ma canaillerie n'est pas éternelle. Bientót changée en laques Je me présente aux fracs. J'aurai des couleurs ad mi rabies Et je serai des plus aimables Plus d un calotin, en le prétends Offre mon image parfaite Elle est dégoutante en se levant Coccote après la toilette. Bravoblaasbalg. Ah sa, vrienden, 't zal nog al beteren, vriend blaasbalg, die houdt aan zijn bniksken gelijk een weekluis aari eene oude beddesponde. Ik van mijnen kant ben tevreden, dat zijn brusselsch kieken, zoo mijn muge op mijn hand heeft gelegd. Een mensch, al is hij nog zoo oolijk, al zeg ik het zelve, denkt dikwijls nog op alles niet wat er rond hem gepraat wordt, en als ik zoo eens op mijn vingers heb nageteld, vind ik inderdaad dat het een beetje te verre gaat gelijk die reessem menschenföppers ons willen van alle eerlijkheid van kant helpen. Alhoewel zij overtuigd zijn, dat er maar weinig, eeregevoel in bun meer zit. Ehwel. blaasbalg, gij bad daar ook zeker niet opgelet toen uw zoete peperbolleken mijne vrienden uitscholde, daaraan alleen moet men bekennen dat,: waar er oneer of voor deel le betrapen is, zij altijd hare tegen woordigheid geniet. Nu, om daarvan te zwijgen, is uw katoentje en de monopoliste d.er sterke dranken, juist twee handjes op een buiksken!!.. Wat zegt ge daarvan, vrienden?? Pouah, chacun son goüt. Ehwel, drinkebroer, 'hebt ge nu genoeg van uwen neus gemaakt. Zult gij nu welhaast uwe dwaze streken staken. Gij denkt mij te kunnen vinden, niet waar? Oh neen, vriend, duizend maal neen, ik heb het water eenige weken door de brug laten vloeien, ten einde wat visch te vangen, en jandomme, 'k heb er in geslaagd. Nu, drinkebroer, zijtgij niet beschaamd uwe gal uit te durven braken op de asch eens on- schuldigen mans, die nooit deel aan mijne artikels genomen heeft en die nooit, zooals gij, snoode verradergeweten heeft wie Gusten Nieuwsgierig is. Nooit, ik zweer het u, bedrie ger, geus dat ge zijt, te durven eerlijke familiën schandvlekken omdat een lid er van is overle den. Tot Zaterdag, vriendschap, ik zal u komen bezoeken. Gusten Nieuwsgierig. Het nat zijn. Als een Gentenaar doornat is, zegt hij: Ik ben nat tot op mijn hemd. De Duitscher, die reeds wat meer om natwor- den geeft dan wij, bewoners van een waterland: Ik ben nat lol op mijn huid. Bij den Franschman dringt het vocht nog die per door. Hij zegt Ik ben nat tot op mijn beenderen. Nog natter wordt de Spanjaard, die verïekert: Ik ben nat tot in mijn merg. Het ergste heeft de Arabier 'tin zulke omstan digheden te verantwoorden hij toch verklaart: ik ben nat tot in mijn ingewanden. Natter dan een kat met verlof, dan een... Arabier kan men dus moeielijk worden. De pastoor eener parochie op den buiten doet een sermoen over de pijnen der hel. Hij is zeer dramatiek hij schildert het lijden der verdoemden in zulke treffende woorden af, dat al de aanwe zigen weenen. Alleen een boer, die tegen eenen pilaar slaat, luistert wel, maar blijft geheel onverschillig. De pastoor ziet hel en geeft nog meer katoen. De boer laat het hoofd zinken juist alsof hij ging in 'tslaap vallen. De pastoor kon dat niet meer zien. Eh,vriend, waarom weent gij niet zooals de overigen Ik mijnheer de pastoor. Ja, gij, niets kan u dan treffen? Ja, wel; maar ziet ge, mijuheer de pastoor ik ben van de parochie niel IJPEREN 19 Juni. 20 Juni. Tarwe 6.800 19-75 4,300 20-00 Rogge 1,400 15-75 3,200 15-25 Haver 1,500; 17-73 000 00-00 Erweten 000 00-00 000 00-00 Boontjes 000 00-00 900 19-00 Aardap. 5,000' 6-50 8,000 6-00 Boter 19,115 265-00 i 20,775 260-00 OPENBARE EERKOOP ING BIJ LICIT AT IE van VAN TWEE WOONSTEN» met 30 aren medegaande erf te verre Zuid-West van het dorp, aldaar bekend op het kadaster sectie B, n" 186b, 186c, 187b en 193b, palende noord en west Mevrouw de Grombrugghe, te Ruijen, zuid Adolphe Waigrton, te Zonnebeke en oost Joan nes Pattyn, te Gheluvelt, gebruikt door Henri Blankaert en Edouard Titeca, te samen mits honderd vijftig fr. 's jaars, zonder pacht. Deze verkooping zal plaats hebben, ter her berg het KROONTJEN te Gheluvelt, op de plaats, door het ambt van den Notaris DE GRYSEte Becelaere, ten overstaan van M. GravelVrederechter van het eerste kanton van IJper, op om 4 ure namidddag. KANTOOR van den Notaris Laurent PliOOT Op de markt van heden zijn er 90 zwijne- jongen verkocht geweest van 25 tot 30 fr. het stuk TE WOUMEN. VEN DIT 1 EN VAN telkens om 3 ure juist namiddag: te Woumen in het Gemeentehuis31 hectaren. te Eessen dorp, bij Pieter LE ROY, 32 hectaren. N. N. 1. 2. N. 3. N. 4. N. N. 6. N. 7. N. 8. N. 9. 10. Remontoir nickelF. 10-12-15 Remontoir nickel, dit de chemin de fer F. 20 Remontoir nickel, guiiloché finF. 25 Montre a clel', argent, pour homme et dame F. 24 Remontoir 10 rubis, double cuvette argent pour hom me, occasion uniqueF. Méme montre que le n. 5 mais plus forte F. Remontoir 6 rubis, argent galonné orF. Remontoir, 10 rubis, double cuvelle argent, galonné or, guillochage fin Mcme montre que le n. 8, cadran doré, chiff'res dorés et apphqués; surpasse en beauté les montres en or Remontoir en or, 10 rubis, pour dame 30 38 30 F. 40 F. 45 F. 40 F. 55 et 60 N. N. N. 13. 14. 74 51 105 125 N. N. 11Remontoir,or, Tr litre, 18 carats, 10 rubis, pour dame N. 12. Remontoir, double cuvette, or, ler litre, 18 carats, 15 rubis, pour dameF. Remontoir en or pour hommeF. Remontoir, or, ler litre, 18 carats pour homme F. 15. Remontoir, 15 rubis, anere, ligne droile, sptrale Bréguet, 2 boiles or, ler litre, 18 carats F. N. 16. Même montre que le n. 15 mais plus forle F. Montres fines chronomèlres en or a des prix inconnus jusqu a ce jour. HAUTE NOUVEAUTÉ Remontoir or, argent et nickel, indiquant les heures et les minutes sans aiguilles avec chiff'res saulanls. Remontoir supérieur, nickel, cadran lumineux permettant de conslater l'heure dans l'obscurité la plus compléte F. 35 el 40 GRAND CHOIN D'HORLOGES AMÉRICAINES. Rëveils américains marchant dans toutes les positions, a partir deF. 10 Régulateurs allemands avec ou sans sonnerie, mar- chant 15 joursF. 30 a 50 Horloges avec ou sans poids, d partir de" F. 5 Grand clioix de chaines de montre pour hommes et dames, américaines, acier, nickel, argent, doré, doublé, or, fantaisie, 50 pour cent meilleur marché que partout ailleurs. o Neltoyage d'une montreF. 1 a Placement d'un nouveau ressortF. 1 Placement d un verre doubleF. 0-30 Mes montres, quoique 20 a 40 p. meilleur marché qu ailleurs sont garanties sur facture, pour 2 cms et peuvent étre achetées en toute con fiance. Je traite directement avec les meilleurs fabricants et. je me contente d'une légere commission voild le secret de ce bon marché hors ligne. Toute piece ne convenant pas est reprise sans difficultè. lIOIiLEBEKE—UEZ—COMINES. Cols, plastrons, mancbeites en celluloid, dit caoutchouc, imperméables, inusables. Nappes américaines. etc., etc. Remander le prospectus. GRANEN euz. /crkochtlel jniddenprijs kwautiteit'j 100kilo. verko chile kwantiteit raiddRnpriJs p. 100 kilo. i O' kv a v

De Toekomst (1862-1894) | 1886 | | pagina 3