ItIJCH T E m fill II LE s, d'Instrments aratoires, Rogge, Tarwe, Haver M A A S GA It S PERU-GUANO OPGELOSTE PERU-GUANO van OHLENDORFF A L L E E N E SI T te veide EN AKKERAIXAAM. BSSTIAUX KÉCQLTES SUR PIED, A Wl'TSCHAETE. OP STASI, Maandag 28 Juli 1886, Nieuwe concessie Groote prijsvermindering IJ PER EN 17 Juli. 10 Juli. becelaere. OPENBARE VERKOOPING te ZONNEBEKE(wijk Broodseinde), ter hofstede, aldaar gebruikt door Francis SA- MYN-ROBAEYS, van OPENBAREVERKOOPING 19 50 15-23 17-73 00 00 00-00 4 73 250 00 10.300 2.200 600 000j 0001 3.000: 16.400 19-75 15-25 18-25- 00-00 00-00 6-50 233-00 Talrijke ladingen van de schoonste kwaliteiten zijn reeds van de eilanden aangekomen, en gedeeltelijk nog in lossing. ANGL0-C0NTINENTALE (VORM. 0HLEND0RFFSCHE) GUAN0-WERKE Het hoofd is door haren minnaar, rond 10 ure 's avonds in een stuk linnen en papier ge wikkeld, weggedragen. Zij vergezelde hem. Zij begaven zich achter het gevang van St-Gillis, langs een klein voet pad, dat rond het gebouw loopt en terwijl zij op wacht stond, is Masquelier het hoofd in een haverveld gaan verbergen. Zij zijn alsdan terug naar huis gegaan, om een oogenblik nadien, den zak met de armen en beenen weg te brengen. Masquelier droeg den zak en zij, in haren cabas den rok en het boven- lijveken van de doode. dat zij op eene vrije grond heeft weggeworpen. Des anderdaags heeft zij den koffer gekocht, die gediend heeft om de romp naar Vilvorde te zenden. De vroedvrouw vertelt dat zij zich van den mantel der doode, van haren geldbeugel en een bracelet, welke zij gewoonlijk droeg, heeft ontmaakt, door ze rnet den valavond op eenen stoel te leggen in de St-Bonifaciuskerk. De mantel, het juweel en de portemonnaie zijn niet terug gevonden Wat het hemd en het, lijnwaad van het arm meisje betreft, die moeten verbrand zijn gewor den. Ontdekking van het hoofd. Nadat de vroedvrouw die bekentenissen had onderteekend, zijn zij tegen den avond naar het gevang van St-Gillis gegaan, waar Masquelier op nieuw werd ondervraagd. Toen men hem de verklaring zijner minnares voorlas, deed hij met het hoofd een teeken dat het de waarheid wasdat hij het hoofd had verborgen en dat hij bereid was de plaats te wijzen waar het lag. Vrijdag morgend werd Masquelier, om 101/2 ure uit het gevang gehaald en hij leidde de magistraten door het veld naar eenen weg, die naar de herberg der Pachters ziel leidt. De beschuldigde aarzeldehij was maar eens op die plaats geweest en na drij kwartuurs te hebben gezocht, bleef hij eensklaps staan, voor een haverveld en de arm uitstekende,zegde hij het is daar. De agent Broukaert, ging zien en eenige mi nuten nadien kwam hij met een menschenhoofd af. dat gedeeltelijk met een stuk bebloed lijn waad was overdekt. Het vieesch was zwart en bedorven, de oogen waren verdwenen en in die misvormde massa, gedeeltelijk door de wormen opgeknaagd on waar rond groote vliegen zwerfden, zag men eene dubbele rei witte tanden, die verschrikke lijk grijnsden. Masquelier keerde zich schielijk om, als men hem hei afgesneden hoofd toonde, dat een on- uitstaanbarèn stank verspreidde- Men legde het hoofd in een blikken eemer, die men in de omtrek geleend had. Masquelier werd alsdan terug naar het ge vang-geleid en het hoofd naar het doodenhuis van het oud-kerkhof van St-Gilles gedragen. Emma Augusta lieeckman behoort aan eene achtbare familie. Al degenen die haar gekend hebben beweren dat haar gedrag onberispelijk was. Een harer broeders is officier van hetbelgisch leger. Harezusterisnon in een kloosterte Leuven. Augusta lieeckman bezat eenige fortuin. Men heeft brieven gevonden vaneen zeker getal per sonen. namelijk van eene dame van Aalst, waar aan zij vérschillige sommen geleend had. Het arme meisje werd bemind door hare bloed verwanten en door al degene die haar kende. Masquelier is in zijne laatsteconfrentatie her kend door den man die het koffer verkocht, dooi den persoon die dit koffer naar de Praagstraat bracht en door den koetsier die er hem mee naai de statie voerde. Mad. Rodelet weet niet genoegkwaad meerte spreken tegen haren minnaar. De een beschuldi ging volgt nu de. andere op. Volgens haar is /ij zoo onschuldig als een lam, hij Masquelier is de groote schuldige, zij zou hem 10 fr. hebben betaald voor zijn beenhouwerswerk, maar dit wordt kraciitdadiggeloochend door den minnaar. Masquelier geeft langs zijne zijde nieuwe op helderingen. want terwijl hij op den zolder het lijk van Emma lieeckman in stukken sneed, kwam Mad. Rodelet meermaalsnaar boven met degeneverflesch om hem eenigzins moed in te j boezemenj Tot nu toe heeft men noch den armband, noch j de portmonnaie teruggevonden die de vroed- j vrouw beweert in gemelde kerk op denzelfden stoel achtergelaten te hebben. Emma Beeckman was zeer godvruchtig. Van den 6 totden 19augusti. dag harer verdwijning, heeft zij gfenen enkelen dag ontbroken in de mis, die ten 8 ure gelezen wordt in de kapel der- Paters-Aanbidders? op den steenweg van Wavre. Wanorders te Armentières. De Progrès du Nord verhaal de feiten ts Armen- tières aldus: Eene conferentie heeft Zondag laatst plaats gehad te Armentières, onder de geleide van M. de Cassagnac; zij eindigde ten 5 1/2 ure. Toen M de Cassagnac huiten kwam begonnen de republiekeinen te roepen Weg met deCas- sagnac De conservatieven antwoordden hierop met Leve de Cassagnac Zij wilden zich eenen weg banen met hunne stokken, maar deze wor den hun ontrukt en zoo ontstond er eene wor steling. M. de Cassagnac krijgt eenen stokslag op de wang zijn hoed valt op den grond en een tweede slag treft hem op het hoofd. Hij gelukt er in te ontsnappen, waarbij de menigte hem volgt onder het zingen der Marseillaise M.de Cassagnac vlucht met zijne geleiders hij Mev. de wed. Dan- sette Mahieu. M. de Cassagnac wil eenige oogenblikken la ter weer vertrekken, daartegen verzetten zich zijne vrienden. Hij dringtaanom verder te gaan. buiten klinkt het luide Leve de Republiek waarop M. de Cassagnac het wijs oordeelt den raad zijner vrienden te volgen. Op dat oogenblik wordt een revolverschot ge lost uit eene woning tegenover die van mad. Dansette-Mahieu. Dit brengt dewanoi de ten top. Om de orde te herstellen trokken de gendar men hunne sabels, een gendarm vuurt tweemaal en kwetst een werkman. Daarop wordt de deur van Mad Dansette- Mahieu gesloten en de menigte trekt af onder het aanheffen der Marseillaise. Het getal gekwetsten kan berekend worden op 20, terwijl 7 personen zijn aangehouden. Ten half 7 ure stapte eene compagnie van het 43' linie af in Armentières. De soldaten werden onthaald op de kreten Leve het leger Leve Frankrijk Leve de Républiek I'atroeljen gendarmen doorkruisen de stad. Ten 7 ure is de orde hersteld, maar eene groote menigte werklieden is vergaderd voor hetCafé de Paris op de Groote Markt, waar de reac- tionnairen bijeen komen. Een al te ieverig gendarm had M. D. aange houden omdat hij riep Leve de Republiek, De kapitein deed M. D. losiaten, na den gendarm te hebben afgekeurd. Een witte bloemtuil die met den trein van 4 ure aankwam voor M. de Cassagnac van de studenten der faculteit te Rijsel, is geheel in stukken gerukt. Eene maatschappij uit La. Basséekwam met tamboer en drijkleurig v'aS aan 'iet hoofd naar deconferentie. Op de vlag stond te lezen Hul de van La Bassée aan Paul de Cassagnac De vlag werd aan den drager ontrukt en on middellijk in flarden gescheurd. Ten 7 ure kwam een schadron ruiterij aan, maar toen reeds was de orde hersteld. POPERINGIIS:, don 14 Juli 18S6. Wanneer/men deze regelen zal lezen, zal de kermis van Poperinghe reeds verre te zoeken zijn Nog kaalder dan andere jaren, zij is afge- loopen zonder eenige officiëele tusschen- korusttwee processiën en drie liberale fees ten. ziedaar wat er te doerie is geweest. Van processiën aangaande, wij kennen er daar niets van, alleenlijk zullen wij zeggen dat de eerste haar gewonen toer gemaakt heeft bevoordeeligd door een allerschoonste weder. Onze achtbare Burgemeester om ringd van eenige zeldzame Raadsleden, ver gezelde haar. Tot groot spijt der strategy pers. de groote hitte belette M. de Schepene Vanden Berghe, zijne gewoonlijke geitemsprongen te maken nevens het hoofd onzer gemeente. Daarentegen en als vergelding van dit verlies, degene die geern lachen, hebben in den stoet de nieuwe bestierder van het k. k. muziek kunnen zien, die voorde eerste maal in grand'lenue in statige en heldhaftige houding Onze lezers zullen zich wel herinneren dat het is om dien artiest die vreemd aan onze stad is, te bevoordeeligen met, eene jaarwed de van 1000 fr., daarenboven nog 350 fr. voor lessen en eenige andere kleine voor- deelen, dat de belachelijke adjudant, Felix, op eene zoo onbetamelijke als onrechtveer- dige wijze, M. Maerten aan de deur heeft doen zetten, die te Poperinghe geboren is, en met veel moeite dit clericaal muziek ge vormd heeft en deed vooruitgang ten ieder- eens genoegen, voor de kleum jaarwedde van 700 fr. M. Maarten en M. Wèrtz. Wilt gij beider kunde beoordeelen Ver gelijkt de uitvoering des muzieks van het, kollegie, bestierd door M. Maerien. die laatst een klein uitstapje heeft gedaan, met degene die Zondag laatst in de processie zoo 'onrae- doogen uwe ooren verscheurde, en zegt, ons indien wij geen gelijk hadden, wanneer wij staande hielden dat het vrake roept, voor het verkrijgen van zoo eenen kalen uiislag, zoo schandelijk een Poperingsche artiest te versteken om eenen vreemdeling een plaats te kunnen geven...!! Ook, indien zij durfden de slaven van eenen I)on Quichoite. die zoo gierig als van hoogmoed is opgeblazen, zij zouden hem al- gouw Neuzeghem en zijn rosbaardigen San- cho zenden wandelen. Maar de ongelukkige bedrogenen en durven niet, zijn zij benauwd eene schrobbe van de abeetjes te krijgen Thans van het kerkelijk op het wereldlijk springende, moeten wij bekennen dat, door dien het stadsbestuur geene hulpgelden aan geen eene Maatschappij heefi toegestaan tot het inrichten van feestelijkheden,ons kermis aan eene begraving van vierde klas had ge leken,, indien de liberalen gpen teeken van leven hadden gegeven. En wij mogen er bij voegen dat zij de zaken wel hebben gedaan. Vooreers den Maandag, een allerschoonst concert gevolgd met bal, vereenigde in de Plulharrnonie ai wat Poperinghe en omstre ken treffelijk telde. Dezelfde maatschappij had nog een Verbroederingsfeest ingericht waarop zij het starismuziek van Bergen had tiiigenoodigd. (Ziet daarover ons artikel van Zondag laatst in de Toekomst.) Ten slotte heeft de Maatschappij Sint-Se- bastiaan ook niet ten achter gebleven en heeft de opsluit der kermis gedaan met eene schieting waaraan bij de 3uó liefhebbers van den hanuboog hebben deel genomen. Ziedaar de feesten door de liberalen inge richt. die, zonder een rooden duit aan de stadskas gekost te hebben, veel volk in c-onze stad aangelokt heeft. Waarom doen de katholieken ook zooveel niet Waarom omdat dit clericale volkje zeer gerust is in den kwijnenden staat waar in den koophandel zich bevindt, en zij hunne handen vrijven, wanneer do bedevaarders, aangevoerd- door hunnen pastor als eene kudde vee. veel bier doen verkoopon in de katholieke herberg van den kk. - - Ten ware nog niet indien die alhouders "Zich te vreden hielden van maar voor hun nen winkel te zorgen Maar verbeeld u, gij die Zware lasten ia betaleu hebt, gij brou wers, herbergiers, bakkers, winkeliers, dat ons stadsbestuur het kleinste hulpgeld om de vreemdelingen naar onze stad te irekken geweigerd heeft, daarna de onbeschoftheid i-gehad heeft (luizende franken te stemmen om ons katholiek muziek, als over een jaar op den vreemde te gaan amuzeeren. En lot overmaat, zoudt gij kunnen geloo- ven, dat er onder de gekozene die in den Poperingschen hoogen raad zetelen er maar een man is geweest om zich te verzetten te gen dien onnoemlijken voorstel Dien man, die door zijn moedig gedrag, de erkentenis zijner medeburgers gewonnen heeft, heeft verklaard dat hij liever zijn mandaat zou nederleggen dan alzoo het, geld der schat- püchtigingen op straat te smijten met het op dan vreemde te gaan verieeren, terwij! de kooplieden en de neeringdoenders onzer stad lijden en klagen dat de zaken slecht gaan. Onze innigste bedankingen aan M Degryse voor de zorgen die bij draagt voor de belan gen der inwoners en wij hopen dat wij hem in 't korte zullen mogen gelukwenschen over zijne benoeming van Schepene. GRANEN, verkochtte middenprijs vorkochlte j midden prijs enz. kwantiteitj p lOOkiio. kwantiteit j o. iüO kd« 1 Kantoor van den Notaris DEGRIfSE, 'e DIJSSENDAG 20 JULI 1886, om twee ure namiddag, Met tijd van betaling, mits borg, voor de koopen boven de 10 fr. betaalbaar ten kantoore van genoemden Notaris Degryse, te Becelaere. VENTE PUBLIQUE ET VOLONTAIRE DE Le Notaire BUTAYE, résidant i> Ypres, rue de l'Etoile, n° 2, procédera le MERCREDI 21 JUILLET 1886, a 1 heure precise de relevée, h la ferme occu- pée par le sieutvJean-Frangois d'Hondt, it Wytschaete, uu peu au nord du cabaret La- Garde Dien, le long du chemin la Caleute li Bas-Warnèton, a la vente publique des biens dénommés ci-dessus. II sera commencé b. heure fixe. Cette vente aura lieu sous crédit moyennant caution solvable. M° butave, susnommé, ést chargé de cette vente et de la recette. VAN TIER HECTAREN EN Tarwe Rogge Haver Erweten Boontjes Aardap. Boter 11.400 2,200 800 O00 000 1,500 16,020 Op de mark! van heden zijn er 85 zwijne- jongen verkocht geweest van 23 tot 30 fr. bet stuk TE BECELAERE, REUT DL 110 EK, op de hofstede aldaar gebruikt door Ch. DEPOORTEB, en te voren Pieler Cusier. Deze verkooping zal plaats hebben, door het ambt van den Notaris ÖEGRYSE te Becelaere, op om 2 ure namiddag, met tijd van betaling mits borg, voor de koopen van boven ds 10 fr. S'rSjr* gebaaeerd wpoSlciëeie analyse. «Sdfiiciëele vergoeding voor sicenen. Onder controle der landbouw-statiëu van den $£aat. U D W iiKBORG» GEHilT j<; 7 stikstof. 10 i" water oplosbaar phosphoerzuur. 2 potasch. fr-. p. r 100 kilos te Antwerpen genomen voor de landbouwers tegen contant VOORTVERK.OOPEKS GENIETEN RABAT indien de balen als volgt geteekrnd en gezegeld zijn. eo wel de hoern van overvloed in roode kleur. DI8MUS SOCIÊTÉ ANONYME AGENCE DANVERS Uit«lal'cnde importeur.. «m de Peen-fiuaao in België, Bolland, enz machtiging der regering van Chdi. Antwerpen, Juni 1886 8, Prain enstraat. 8.

De Toekomst (1862-1894) | 1886 | | pagina 3