BRIEFWISSELINGEN. schoone mm GRAND DAL, BALS, grande salie del'Aigied'or VERSCHILLIG NIEUWS. MENGELINGEN. MARKTPRIJZEN. Burgerlijke Godshuizen der stad IJperen. VAS 112 &ÖOPEY TE WYTSCHAETE, le Dimanche, 2B Février, GE4YDS le Dimauche 207 et le Mardi 22 Février. BERICHT. Een tandmeester vraagt om eens per week in het gebruik te treden van twee gemeu- bleerde plaatsen te IJPEREN, om er raad plegingen te geven. Zooveel mogelijk in een geslolen huis. Zich zoohaast mogelijk te wenden bij M. EMANUEL-AUGUST, 8, St-Jorisstraat, te Brugge, 8. POPERIHGIIE, den 3 Februari 1887. (ievloekt te Poperlnghc, gezegend te Zillebeke Zooals men te Hazebrouck missen doet voor de pompiers en muziekanten die bals in het stadhuis inrichten welk ten hunne dien ste gesteld wordt door den catholieken meijer dezer stad zoo ook bestaat zulks te Zillebe- ke eene gemeente van 1900 zielen, onder het bestuur van den godvruchtigen baron de Vinck, en geplaatst onder het geestelijk be stier van den eerweerden heer V. Huis, men geeft zich daar over aan het vermaak van den dans, zonder dat het eens in het gedacht van den pastoor komt zijnen banbliksem te werpen op deze grooten zondaars en hun missen en gebeden te weigeren. Wij vinden er het bewijs van in het dagor de der uitnoodiging welke M. Ridder de Stuers, voorzitter der koninklijke en keizer lijke maatschappij van sint Sebastiaan laatst komt te stuuren aan de leden dezer Gilde. Het stuk is gedachteekend van 10 Januari, en het feest heeft den 20 plaats gehad. Ziehier wat men er in vindt 20 Januari 9 ure des morgends, mis, enz. Idem. 6 ure des avonds, vertooning en BAL Zoo dan in dit gelukkig gemeente de dans is geene zonde, terwijl te Poperinghe het eene euveldaad is Aan de Maatschappijen die bals in hunne lokalen geven of er toelaten, weigert men niet alleen eene mis te doen op hunne feest dag men weigert nog aan hunne overledene leden de gebeden tot lavenis hunner zielen! Wij zegden, toen wij spraken over de pompiers van Hazebrouck WIJNKEL In tegenwoordigheid vau hetgeen thans voorvalt te Zillebeke, wij herhalen dit woord, en wij dagen de geestelijkheid uit zulke wil lekeurige daden te verrechtveerdigen. xo Dinsdag laatst in het bijwezen van een grooten toeloop, had de begraving plaats van M. Francois Baeckeroot, overleden den 28 Januari laatst, in den ouderdom van 80 jaren, na gedurend 31 jaar het mandat van stedelijk raadslid vervult te hebben. De betreurde overledene, die toebehoort aan eene der oudste en treffelijkste famieljen onzer stad, was een oprecht en overtuigd catholiek begaafd met een onafhankelijk karakter, en onder het politiek oogpunt was hij zoo bevredigend als gelaten ook gedu rend zijne lange loopbaan heeft hij nooit op gehouden de achting zijner medeburgers te genieten. Men was zeer verwonderd al de raadsle den niet tegenwoordig te zien in deze droe vige plechtigheid alwaar MM. Berten en Vandenberghe alleen onze stadhuisheeren vertegenwoordigden. Wij hebben tot nu toe a.ltijd gemeend dat een vaandel van een millitair korps maar in eenen rouwstoet mede ging dan bij het af sterven zijns bevelhebbers maar te Pope ringhe, sedert dat hier een gebuzeerden ad- vokaat de pretentie heeft de stad te bescha ven, alles heeft verandering ondergaan. 'tlsalzoo dat, tijdens de begraving van M. den raadsheer Baekeroot, het pompiers muziek in stad heeft rondgewandeld met het vaandel van dit korps, omhuld in eenen rouwsluier. Nog eene ezelarij te meer op het boekje van den vermaarden en belachelijken Felix. Wij hebben altoos houden staan dat God op de liberalen niet kwaad is. De loting voor de militie komt alhier maandag laatst plaats te hebben, en de uit slag ervan geeft ons nogeens gelijk. Inderdaad vijf leden van het liberaal mu ziek en drij van den muziekalen kring der congregatie moesten deel aan de loting ne men, en al de liberalen trokken er zich uit, terwijl al de catholieke geroepen werden om soldaat te worden. Wij zullen in onze naaste briefwisseling eenen brief mededeelen, van M. Rubrecht, notaris te Proven, welken gezonden is ge weest aan de gazet der brouwers van het Noorden. Dit schrijven verwerpt alle verantwoorde lijkheid aan de geleerde bewerkingen van sieur Brutsaert. Er zullen in het kort ten stadhuize alhier voordrachten gegeven worden over den hop- pekweek. Deze voordrachten zijn ingericht door de landbouwmaatschappij van IJperen en niet door onze stadhuisbazen, zooals men het aan eenige landbouwers heeft trach ten wijs te maken. Wij sporen zeer de landbouwers aan deze belangrijke zitting bij te wonen, en wij wen- schen dat de woorden van den schranderen landbouwieeraar M. Marlet, machtig genoeg zouden zijn om hun te doen terugkomen van de dwaling waarin zij sedert eenige jaren verkeeren en hun hunne wijze van hoppe- kweek doen verbeteren, opdat de plant hare oude waarde zou mogen herwinnen. De genaamde Arthur Boutens, oud 25 jaar, wonende in St-Antoniusstraat, te Kor- trijk, heeft zich uit verdriet op zonderlinge wijze gezelfmoord. Hij had op de tafel een kanonske gezet en hetzelve fel geladen: daar na ging hij neergehurkt zitten en stak met een solferstek het vuur aan het poeier. Eene harde ontploffing weergalmde en de ongeluk kige ontving de volle lading in bet aange zicht en rolde omver. Toen de geburen hem terhulp snelden, za gen zij een vreeselijk schouwspelBoutens lag daar uitgestrekt afgrijselijk verminkt, zijn kin was weg, zijn tong lag ten gronde, de keel was doorschoten en de strot afgesne den. De zelfmoordenaar gaf weldra den geest. Hij had sedert meer dan twee jaar reeds het voornemen geuit zich om hals te brengen. Te Wevelghem heeft men in den nacht ran 25 tot 26 Januari, ten nadeele van Theo- fiel Corne, smid en stoofroaker, eene stoof gestolen die omtrent 100 kilos woog. De die ven zijn onbekend. Woensdag avond, ten 8 ure, kwam den heer Welvaert, bediende in de Onze Lieve Vrouw kerk, te Gent binnen om den Ange lus telleden. Dit werk gedaan zijnde, scheen het hem in de kerk gerucht van stappen te hooren weergalmen. Verschrikt, vertrok hij, en ging de policie verwittigen, in zijne ant- roering, zegt men, verzuimde de kerkdeuren te sluiten. Vier politie agenten vergezelden Welvaert, deden langdurige onderzoeken en bevonden dat o offerblokken waren opengebroken, waaruit het geld verdwenen »as. De policie vond de dieven niet. Men beweert dat na het lof van 's avonds men verdachte kerels in de kerk heeft zien rondzwerven. Den lieutenant der gidsen Wilmet ging gister langst den Etterbeekschen steenweg te Brussel toen twee kleine meisjes welke vruchteloos een deur poogden te openen, luid keels om hulp riepen. Met een duw van den luitenant vloog de deur open. Het was hoogen tijd. Op een bed je welke in brand stond lagen twee wiegtjes een van 16 en een van 18 maanden oud. Zie hier wat er gebeurd was. Daar het bedje te dicht bij het vuur stond had het vuur gevat. De twee kleine meisjes welke gelast waren op de kinderen te waken waren verschrikt op straat geloopen om hulp roepende. Eene wind vlaag sloeg de deur dicht. Het was op het oogenblik dat de luitenant Wilmet voor bij ging, welke zoo gelukkig was de twee wiechtjes van een gewisse dood te redden. Te Brussel is eene vrouw, die bij ver gissing vitriool in plaats van water had ge dronken, in betreurenswaardigen toestand naar het gasthuis gevoerd. Een brand heeft Zaterdag nacht den 29 Januari plaats gehad te Brussel, bij M. Schot, muziek-uitgever, Berg van 't Hof. Het vuur is ontstaan op eeue kamer der derde verdie ping. Op die verdieping vond men eene dienstmeid die herige schreewen liet hooren. Zij werd gered door een sergent der pom piers Pirson. Het vuur was in den tijd van een half uur uitgedoofd. Donderdag heeft op het Champ de Mars, te Parijs, waar de werken voor de tentoon stelling van 1889 reeds zijnjaangevangen, bijna eene bloedige botsing plaats gehad. Een zeer talrijke groep werklieden, die sedert dagen te vergeefs naar werk vroegen waren weer uitgesteld, als zij vernamen dat verscheide ne belgische werklieden aanvaard-waren. Zij wierden zich op de arbeidende werklieden onder het geroep Weg met Belgie Dood aan den ingenieur Zonder de spoedige tusschankomst der po licie waren erge feiten te vreezen. Eindelijk bedaarden zij en gingen naar het stadhuis, waar zij zes afgevaardigden bij M. Alhand, die na hun gehoord te hebben, hun de verze kering gaf dat hij streng de voorwaarden vau het lastkohier zou doen uitvoeren, welk den ondernemer verbood meer dan 10°/0 vreemdelingen te aanvaarden. Daarop zijn de werklieden kalm vertrokken. Woensdag zijn verscheidene belgische officieren naar den Congo scheep gegaan op den s,oomboot la Lijs, het zijn de heeren Liebrechts, K. Warlomont, Lippens en Baert, belgische officieren. De Lijs heeft 600 tonnen koopwaren aan boord, allen van de belgische nijverheid voortkomende. De toekomende vertrekken voor den Con go hebben den 15 Maart en einde April plaats. De koning heeft zich Woensdag nami- dag, naar de telefoontentoonstelling van de Beurs begeven en heeft ze met veel aandacht bezichtigd. Hij heeft die gelegenheid te baat genomen om met M. Jules Grevy, voorzitter der Fransche Replubliek te corresponderen en heeft zich zeer vriendelijk met hem onder houden. De koning was zeer voldaan over het on derhoud. Een suiker nonkel. Een neef, die vol hoop ging bij zijnen rijken oom, denkende eens wel te varen, had hem eene schoone porte-sigaar medegedragen. De oom beziet ze met welgevallen .- Maar mijn beste neef, zegt hij, het is een koninklijk geschenk. Vervolgens de jongeling in zijne armen sluitende zegt hij Wat ben ik gelukkig te zien, dat gij niets noodig hebt van mij.ï Voor de rechtbank. De voorzitter te gen eenen beschuldigde Hoe, ongelukkige die gij zijt, zijt gij niet beschaamd uwe vrouw met een ijzeren baar te slagen. Het is uit spaarzaamheid, mijnheer de voorzitter ik heb al meer dan honderd be zemstokken op haar stuk geslagen. Eene zieke ontvangt het bezoek van eenen vriend. De vriend. Wat zie ik Karei, de ge neesheer heeft u toegelaten een glas bier te drinken per dag en gij drinkt er vijfdat is niet redelijk zijn. De zieke Verschooning, mijn vriend, ik heb vijf geneesheeren geraadpleegd en elk hunner heeft mij teegelaten een glas bier te drinken.Bijgevolg kom ik streng hun voor schrift na. In eene dorpsafspanningEen reiziger die in een dorpsafspaning het noenmaal nam, deed aan de dienstmeid opmerken, dat er eene groote vlieg in de soep lag. De meid steekt haar hand in de soep en haald er de vlieg uit. De reiziger zegt Maar dochterken dat is niet proper wat gij daar doet. Bah, mijnheer, ik zal mijne vingers daaraan niet vulder maken dan zij zijn DE VLAAMSCHE ILLUSTRATIE, No 19.1® jaar.Zaterdag 5 Februari. INHOUD. Platen. De molder, zijn zoen en de ezei. De duiven der St Marcus- plaats te Venetië.Terug van de visch- vangst. Brusselsche brouwersgast. Tekst. Onze platen. De vloek des kinds. Vlaamsche kronijk. Be ijzeren vrouw. Geweerschoten en verbroedering. Roekelooze onderneming van Lord Mon- tagne. De schat in den afgrond. Men abonneert zich ten bureele van dit blad. IJPEREM 29 Januari 5 Februari Tarwe 11,200 19-25 25,900 18-50 Rogge 2,400 14-62 5,000 13-87 Haver 2,700 14 50 2,800 15-00 Erweten 1,600 18-00 800 17-50 Boontjes 1,200 19-00 3,800 18-50 Aardap. 3,000 6-00 3,000 6-00 Boter 9,834 260-00 9,580 250-00 Tarwe tr. Rogge Haver Boter per kilo Eieren de 25 Tarwe Rogge Sucrioen Haver Boonen Erwten fr. KORTRIJK. 24 Januari 14,00 k 14,75; 10,50 11,50 7,50 8,00 1,36 1,56 2,60 3,00 VEURNE. 26 Januari 18,00 k 19,50 00 14,00 17,00 17,00 18,05 18,00 20,00 31 Januari 16.00 11,50 15,50 k 09,00 10,50 1,27 2,88 8,00 1,45 3,40 2 Februari 19,50 k 00,00 15,00 16,00 15,75 16,00 15,00 17,00 17,00 18,50 18,00 19,00 VERKOOPING dienstig voor timmerwerk, kepers en tabakpersen, in den bosch genaamd de Breêhappe, OP DINSDAG 15 FEBRUARI 1887, om 1 ure namiddag, door het ambt van den Notaris TITECA, te IJpe ren. A L'OCCASION DU CARNAVAL. Paré, Masqué et Travesti, AU LION D'OR, chez Pittellioen, Porte de Thourout, a 8 heures du soir. ORCHESTRE CHOISI. PRIX D'ENTRÉE: 50 CENT5, Cavalier et Dame. Parés, Masqués Travestis, dans la Grand'Place, Ypres, a 8 heures du soir. Prix par cavalier et sa dame, 0-50 c. Cavalier, 0-50 c. Dame, 0-25 c. GRANEN enz. verkochtte kwantiteit naiddenprijs p. IOOkilo. verko 'i'tte kwantiteit middenprijs p. 100 kiiK,. SPARREN O

De Toekomst (1862-1894) | 1887 | | pagina 3