KAARTSPEL, HENG ELI AG E'N> MARKTPRIJZEN. opgeschrikt' door hel gerucht hetwelk de njoordenaar maakte. Hij was in nachtgewaad uit het venster gesprongen en het veld inge- sneld om hulp te roepen hij de geburen. Toen hij terug te. huis kwam vond hij heel zijn gezin om hals gebracht. Dit verhaal wordt niet geloofd. Geweien is 't dat Thomas reeds lang uitzag naar üe erfe nis zijns vaders. Het ergste wat hij vreesde na de dood,zijns vaders was te moeten deelen met de overige kinderen, vooral uit het tweede bed. Ondervraagd door den corroner en den sherif was Thomas spoedig in tegenspraak met zich zeiven. Hij werd aangehouden en zonder de krachtige maatregels der policie zou het volk hem hebben gelijnchen. Om eene tweede poging tot lijnchen te voorkomen is de moordenaar opgestuurd naar Atlante, de hoofdstad van den Staat Georgie. Men schrijft uit Thielt, 25 Oogst Een verschrikkelijk ouweder heeftdezen namiddag boven onze stad gewoed. De don der is op de kerk gevallen en heelt ze in asch gelegd, alsook acht huizen en de gen darmerie hebben gebrand. Vijf personen ver loren hèt leven en zeventien werden ge kwetst. Brusselsche straatjongens hebben zich vermaakt met brandende fosfoorstekjes te werpen in de brievenbus aan den hoek der- Spa- en Jozef II straten. Een deel der briefwisseling is verbrand. Generaal Brialmont heeft stellig zijn ontslag gegeven en is reeds door generaal Boyaert, in de staf vervangen. Generaal baron Jolly is bevelhebber van de eerste militaire omschrijving te Antwer pen benoemd. Kolonel Benard is als bevelhebber der oor- logsscbool aangesteld. Gustaaf Vandersmissen, heeft Donder dag zijn dochterken, de kleine Madeleine, in bet gevang van Bergen ontvangen. Vandersmissen i9 zeer verouderd. Hij is nog altijd in bet gevang ten voorloopigen titel. Hij ontvangt eens daags zijn eten uit eenen restaurant. Het is al weenende dat bij zijne dochter, wolke hij in drij maanden niet had mogen ontvangen, heeft terug gezien. Uit Oostende wordt gemeld dat de werkstaking een einde heeft genomen. De visschers zijn verleden Zaterdag naar zee gegaan. Volgens de Chronique meldt is de wezen lijke oorzaak van al wat gebeurd is, toe te schrijven aan de verachtelijke aanhitsingen van klerikalen, in een kiesbelang. Woensdag hebben nieuwe wanorders plaats gehad. Bericht aan de bouwmeesters. De Arger.tijnscbe Repub'iek, heeft een kamp strijd geopend voor het bouwen van een pa leis als parlement, op te richten te Buenos- Ayres en waarvoor men niet min dan veertig miljoen franken wil besteden. De bouwmeester wiens plan zal worden verkozen zal een premie van 200,000 fr. ontvangen. Den 25 Oogst is de woning van den landbouwer Velgbe-Wam, te Ronse, geheel afgebrand. De schade beloopt 9000 frank. Dezer dagen is op de male, die van Oostende naar Doever stoomt, een belang rijken diefstal gepleegd. Een coffre-fort is op reis bij middel van valsche sleutels geo- Eend en men heeft er 60,000 fr. uitgeroofd, lejusticie van Brugge en deze van Doever hebben een onderzoek ingesteld. Een geweldige brand is deze week uit geborsten bij den beer Francois Lenotte, rij tuigmaker en paardensmid, Locquenghie- straat. te Brussel. Heel bet werkhuis met al wat het bevatte, is vernield. De schade door verzekering ge dekt, beloopt tot 30,000 franks. De petrool. Mevrouw Haenden- boom, wonende Preekheerenstraat te Brus sel, in een Café concert, is Zaterdag morgend bet slachtoffer geworden van baar onvoor zichtig gebruik van de petrool. Petrool in de stoof gietende om het vuur aan te wakkeren, sloeg de kruik in brand, ontplofte, en bet brandend vocht verspreid de zich over hare kleederen, met bet gevolg dat zij zulke erge brandwonden bekwam, dat ondanks alle zorgen, zij 's avonds te 8 uren aan bare wonden bezweek, na de ijse- lijkste pijnen verduurd te hebben. Zondag had te Brussel de laatste kamp strijd plaats voor het schoonste meisje, op den Zuider-Boulevard, in de herberg, op den hoek, n°43. Er waren 19 leden van de jury en acht mededingsters. Het is Mej. Velde kens die den eerste prijs heeft behaald voor hare schoone oogen. Mej. Vermeeren be kwam den tweeden en Mej. GaUemaerts den derden prijs. Nog twee andere jufvrouwen hebben prijzen gehad en bet feest eindigde met bet zingen van een lied door de primus sen. Uit Brugge meld men dat de Liberale Vlaamscbe Bond beslist beeft, den strijd aan te gaan met de kiezing van October. Moord te Brussel. Zondag avond zaten in eene herberg, Nr 21 der Wagen straat, And ré Barthelemy en Jan Eggenckx te drinken en te praten. Dronken wordende kregen zij twist en op eens plante André een groot mes in den plan kenvloer en bei-iep Eggerickx op straat. De bezoekers beletteden bet hem. Rond 11 ure van den nacht verliet Egge rickx alleen de herberg, door André reeds een kwartuurs verlaten. Deze laatste bad zich in de Azijnstraat verborgen en toen Eggerickx daar voorbij kwam, greep hij hem bij de keel en stak hem zijn mes in de linker zijde. Eggerickx erg gekwetst, verweerde zich. Geburen en de vrouw van het slachtoffer kwamen toegeloopen en konden niet beletten dat André Eggerickx eene tweede steek achter het rechter oor toebracht. Eggerickx viel neêr. De politie kwam weldra en de moorde naar ging spottend weg, liep naar zijne wo ning, sloot zich daarop, weigerde voor de policie te openen, doch gaf zich weldra over en werd aangehouden. Den dolk had hij ver borgen. Eggerickx is een half uur nadien overle den. De moordenaar beweert door het slacht offer te zijn aangevallen geworden. Volgens de Etoile moet de pleizier- trein van Maandag morgend naar de Moezel en den Rijn tweemaal zijn opgehouden te Namen en te Jemelle, elke maal omdat een waggon was in brand geraakt, ten gevolge van slechte invetting. Zondag nacht zijn uit den stal van M. Vandenhove, Ophemstraat, te Brussel, twee prachtpaarden gestolen De dieven, drie oudveroordeelden, zijn 's morgends vroeg te Vilvoorde aangehouden op het oogenblik dat zij de paarden te koop boden. Twee kindermeiden gingen Zaterdag namiddag door de Hertogelij kestraat, te Brussel, met een kind tusschen beiden in. Eene der meiden zag aan den overkant der straat eene bekende, liet het kind los en liep over den electrieschen train. Het kind volg de die beweging juist toen de tram aan kwam. De andere meid sprong op de rails, maar in plaats van voort te loopen met het kind keerde zij terug en viel onder de wie len. Maria Andries, dit is haar naam, werd een der beenen vermorzeld en is in bedenke- lijken staat naar Sint-Jansgasthuis gevoerd. Ilet kind is ontloopen met eene lichte kneu zing aan het hoofd. SERVIE. Eene bende officièele moordenaars. Het Neue Winer Tage- blalt van den 9 Oogst deeit de volgende on gehoorde inlichtingen mede over de reeks misdaden door eene bende gendarmen ge pleegd Omtrent drij weken geleden kwam een koopman, Jozef Albramovitch, uit Rusland te Pirot aan om eene soort tapijten te koo- pen, welke in die stad gefabrikeerd worden. Sedert verscheidene jareh deed hij regelma tig de reis. Abramovitch, die over Konstantinopel- Sofia-Tzari-brod gekomen was, stapte af te Pirot, iu een hotel waar hij gekend was. Den avond zelf zijner aankomst brachten de fabrikanten waarmede hij handel dreef hem een bezoek en bleven in zijn gezelschap tot rond 10 ure. Toen zij pas eenige minuten vertrokken waren, boden zich twee gendarmen aan die den russischen koopman verzochten hun da delijk naar den prefect te volgen. De koop man, verbaasd, protesteerde tegen dit nach telijk bevel, inbrengende dat zijne papieren in regel waren en dat hij, overigens, zich 's morgens zeer vroeg op weg moest begeven. De gendarmen wilden van niets hooren en deden den koopman mede gaan naar den prefect. Sedert dan heeft men hem niet meer teruggezien. Rond 5 ure 's morgens,boden de tapijten fabriekanten die daags te vooren met Abra movitch onderhandeld hadden, zich met hunne koopwaren in het hotel aan. De hotel houder zegde hun wat er gebeurd was. Zij bleven geruimen tijd wdchten; een deel van den dag ging voorbij, doch Abramovitch keerde niet terug. De fabriekanten kwamen alsdan op het gedacht zich naar den prefect te begeven om inlichtingen te vragen. Die ambtenaar was in verlof, dcch zij troffen zijnen pro- mojvik aan waaraan zij het doel van hun bezoek blootlegden. De promojvik drukte zijne verwondering uit en zegde dat hij geen woord wist van de aangekondigde inhechte nisneming. Nogtans deed hij geene verdere opspo ringen, iets wat onbegrijpelijk is voor een regelmatig bestuurd land. i) De verdwijning van den russischen handelaar zou een geheim gebleven zijn, ware het niet dat een veeriiental dagen later, door boeren, het lijk ontdekt werd, half begraven in een der grachten, gedolven na bij Pirot, door de Serviers, tijdens den oor log tegen de Bulgaren. Die akelige ontdekking gaf aanleiding tot de aanhouding van twee gedarmen, die eindiuden met bekentenissen te doen. Het was op bevel van hunnen luitenant dat zij Abramovitch naar de gendarmerie in plaats van naar de prefectuur gevoerd had den. Daar had men den koopman een bevel voorzien van den officiëelen zegel, voorgele zen, waaruit bleek dat hij beschuldigd werd van verspieding en, voor dit feit, van het Ser visch grondgebied verbannen verklaard werd. Dadelijk zou hij over de bulgaarsche grens, langs waar hij gekomen was, gezet worden. Hij zou daar zijne bagage vinden, die reeds vooraf gezonden was. Eene kar met een paard bespannen, toe- hoorende aan den lieutenant, wachtte aan de deur. Abramovitch moest op de kar plaats nemendrie gendarmen beklommen het rijtuig, waarna men zich op weg zette. De ongelukkige koopman werd onder wegen vermoord en zijn lijk begraven daar waar men het aangetroffen heeft. Alvorens het lijk in den grond te steken, ontroofden de schurken hem eene som van omtrent 30,000 fr. die hij in zijnen gordel verborgen had. De plichtigen bekenden daarna dat de bende bestond uit vijf gendarmen de lieute nant aan het hoofd, en dat zij hunne moor- derijen sedert meer clan twee jaar voortzet ten. Op die wijze zouden meer dan zestig ersonen het leven verloren hebben. Men eeft in het bezit der plichtigen twee-en- twintig horloges met hare kettingen, briljan ten oorringen, medaillons en andere juweelen gevonden. i) Tusschen de slachtoffers, bevinden zich insgelijks twee fransche correspondenten dife tijdens den servieschen oorlog naar Pirot ge komen waren en wiens laatste brieven uit die stad gedagteekend zijn. De fransche gevol machtigde minister van Belgrade heeft zich ter plaats begeven om inlichtingen in te winnen. Men heeft hem eenen ring ter hand gesteld die hij dadelijk naar Parijs gezonden heeft. De stalmeester van den prins Alexan der van Battenberg is verleden jaar ver moord geworden op de zelfde wijze bij zijnen doortocht langs Pirot. De correspondent van het hoogergemeld Wienerblad is slechts aan dergelijk lot ontsnapt in de maand Februari laatstleden, door al het volk uit ziju hotel op te ruien tegen de gendarmen die hem wilden medenemen. v Eene commissie is naar Belgrade ver trokken om het onderzoek voort te zetten. Staartsterren. Waaruit beslaan de staartsterren vroeg iemand aan den sterrekun- dige Arago ik weet het niet, was het ant woord. Wel, wal hilpt het dan slerrekun- de te zijn vroeg men hem weder Hel is, zegde Arago; om het recht te hebben te zeggen, dat men het niet weet, terwijl men toch zeker er naar gevorscht heeft. Om naar de zon te varen, zou hel 4 miljoeneo 63,000 franken kosten, indien men 10 centiemen per engelsche mijl betalen moest en "als men 40,000 mijlen per uur afvaren kon, zoo moet men 263 jaren op weg blijven. Biljet heen en weêr, 9 miljoenen franken. Adeldom. Een landjonker snoefde over zijne voorouders, die hij beweerde allen roem rijke mannen te zijn geweest en waarover, zegde hij.trotsch te ziju <i ja, ik weet dal gij het zijt, sprak een heer uit het gezelschap maar of uwe voorouders ook over u Irotsch zouden zijn, dal weet ik niet. De ster Sirius is veertien maal grooter dan de zon, en haar innerlijk glaris is drie-eo-zestig keer sterker. Op een Amerikaansch schip.Kapi tein roept een knecht, een nian in het water Is het een matroos Neen, kapitein, het is een passagier. Heeft bij zijne plaats betaald LE GLOSE ILLUSTRÉ, (10 francs par an.) Le numéro qui a paru ce jour donne eu deux pages un maguifique dessin d'Ostende sur la plage d'après Mr Léon de Rape. Une barque de pêche sortant du port d'Os tende d'après le tableau de Mr Weber. La reproduction du groupe en marbre d'Al- bert Lefeuvre Le pain Une vue du chalet Robinson dans l'ile du bois de la Cambre et une page de dessins. Charges piquantes actualités de Bodart. On s'abonne au bureau du journal. DE VLAAMSCHE ILLUSTRATIE, N° 49. 1® jaar. Zalerdag 3 Sept. INHOUD. Platen: De dorpsgenees heer. Vier groepen uit den grooten histo- rischen optocht van Brugge. De verlatene. Alfred Krupp, de kanonnenkoning. Zijn geboortehuis en zijn sterfhuis. Tekst. Bericht aan al onze lezers. Onze platen. Door een' doode gebeten! Slot. Grootheid. Merkwaardige testa menten. Ieder voor zich. Iets over de uitvindingen van Kunsten en Wetenschap pen, die aan de dieren ontleend zijn. Slot. Raadseloplossingen. De twee kruideniers. Zedenroman. Men abonneert zich ten bureele tan dit blad. IJPEREN 27 Augusti. 5 September Tarwe 14,800 19-00 12,100 19-00 Rogge 5,200 13-50 4,200 15-23 Haver 1,600 13-75 1,300 14-25 Erweten 600 18-50 700 18-30 Boontjes 000 00-00 200 19-50 Aardap. 4,300 8-50 4,000 9-00 Beter 12,146 307-00 9,584 315-00 STAD IJPEREN. LÜISTERLIJKE PRIJSKAMPEN inet het gegeven door de VEREENIGDE KAARTSPELERS, met medehulp van het Stadsbestuur, aangeboden aan alle Maatschappijen en Liefhebbers. o PRIJZEN: In iedere herberg worden de volgende prijzen uitgeloofd le Prijs6 Franken. id. 4 id id. 3 id id. 2 id Zondag, 4 September, in de herberg De Kroonbewoond door de w* Renier, Patteelstraat. Zondag, 11 September, in de Kaaistraat, bij Ossieur. Zondag, 18 September, in de herberg Vitte d'Armentières, Rijsel- straat, bewoond door Bakeland. Zondag, 25 September, in de herberg Balance, Beeste Markt, be woond door Ghesquiere. Zondag, 2 October, in de Doorgangstraat, bij Landerwyn. Zondag, 9 October, in de herberg Sans Souci, Beeste Markt, bewoond door L. Goethals. Zondag, 16 October, op de Nieuwe Houtmarkt, bij Jolyt. Zondag, 23 October, in de herberg A, B, C, bewoond door Del- Zondag, 30 October, in de herberg St-Maartens Nieuwweg, bewoond door Ch. Boutens. Een Eermetaal zal gegeven zijn aan da Maatschappij welke het grootste getal leden zal aanbieden en die zullen tegenwoordig zijn in de speling. VOORWAARDEN Art. 1. De inschrijving begint ten 2 uren en wordt gesloten ten 4 uren, achter dezen tijd kunnen de Maatschappijen voor het eermetaal niet meer mededingen. Art. 2. Het is allen liefhebber toege laten zich te laten inschrijven zoolang de eerste ronde niet voorbij is; nogtans, de lo ting eens begonnen, kunnen de ingeschre venen niet mededingen voor het eermetaal. Art. 3. Het is verboden welkdanige teekens te geven noch te ontvangen, welke zouden kunnen het minste bedrog daarstel- len. de overtreders zullen uit den prijskamp gebannen worden en al hunne rechten tot denzelven verliezen. Art. 4. Het spel is de jongman met 6 kaarten en beslaat uit 15 schreven. Art. 5. De volgende orde voor het spel is genomen mariage, hoogen, leegen, zot en spel. Art. 6. De maatpaaier is altijd de eerste aanblijver. Art. 7. De inleg is bepaald op 13 cent. Art. 8. Eike speler op zijne naamaf- roeping afwezig, is verbeurd verklaard en kan in den prijskamp geen deel meer nemen. Art. 9. Alle geschillen welke zouden kunnen plaats hebben zuilen onwederroepe- lijk door de commissie beslist worden. De Eere Voorzifter, SERVAISOTE. De Algemeene Secretaris, JULES ROTIERS. De Algemeene Commissaris, ARTHUR GRYFFON. GRANEN enz. verkochtte kwantiteit raiddenprijs p (00 kilo. verkochtte 5c wan ti tcit raiddenprijs p. (00 kilo. 2® 3® 4® fosse.

De Toekomst (1862-1894) | 1887 | | pagina 3