BRIEFWISSELINGEN. Sparren, BOOMEN VERSCH1LLIG NIEUWS. MAR&TPHIJZEN. Burgerlijke Godshuizen van peren. ZESTIG KOOPEN OOOZ.O VOOR 2C0DER0ÜNSN Behandeling der ziekten FORÉT BE GCJÉV1LLE BURGERSTAND Geboorten: Mannelijk geslacht, 8; Vrouwelijk id. 5. Huwelijken: Dassonneville, Florentinus, winkelier, en Vanlaere, Paulina, naaister. Sterfgevallen: Capoen, Camilus, schoenmaker, 12 jaren, Meenenstraat. Debruyne, Amelia, zonder beroep, 82 jaren, weduwe van Petrus Huy- ghebaert, St-Nikolaas-buiten. Wallaert, Maria, modewerkster, 46 jaren, echtgenote van Karolus Verlinde, Tempelstraat. Pol- lin, Emerentia, zonder beroep, 36 jaren, on gehuwd, Lombaardstraat. Billiet, Virgi nia, zonder beroep, 81 jaren, weduwe van Carolus Smagghe, Bollingstraat.—Lemaire, Carolus, brouwersgast, 33 jaren, echtgenoot van Emerentia Flamant, Boomgaardstraat. Bailleul, Catherina, zonder beroep, 81 jaren, weduwe van Jakobus Ramoen, Rijsel- straat. Sanctorum, Carolus, zonder be roep, 84 jaren, ongehuwd, Rijselstraat. Kinderen beneden de 7 jaren: Mannelijk geslacht, 2. Vrouwelijk id., 0. Maandag. 13 en Dinsdag, 14 Februari, zal het bureel van den Burgerstand des middags gesloten zijn. PoPEIUNGHE. Pas eenige dagen is het geleden dat den vreeden en onverbiddelijken dood, aan de liefde zijner bedroefde familie en aan zijne talrijke vrienden een jongeling ontroofde, vol lachende toekomst; en het is nog geheel onder deze drukkende aandoening welke den rouw bij de Philharmonie heeft gebracht, dat men de doodklok heeft hooren kleppen, die ons een nieuw ongeluk bij diezelfde maatschappij aankondigde. Ten gevolge eener kortstondige ziekte, een harer ijverigste en aangekleefste leden, een harer beste artiesten, M.Jules Delanghe, professor der hoornblazers en bugle-solo dezer maatschappij, werd haar ontnomen. Kundig en werkzaam, draagt de afgestor vene den algemeenen rouw mede van alwie bij hem het open karakter en de edelheid zijns harts heeft kunnen waardeeren. Hij was op het punt zich een schitterenden stand te maken, wanneer de dood, geheel onverwachts hem heeft komen weghalen op het oogenblik, dat hij hopen mocht, den loon te ontvangen van zijn moedig en aanhoudend streven. Zijne begrafenis had Dinsdag laatst plaats. De stoet waarin men de maatschappij Sint- Sebastiaan aantrof, met haar in rouwgehulde vaandel, was samengesteld als dien, welken wij in onze briefwisseling van Zondag laatst gegeven hebben. Zooals toen was den toeloop gruot en het was waarlijk hartroerend zooveel ingetogen publiek te zien welk een laatste bewijs was komen geven van achting en genegenheid die het den overledene toedroeg, door zijne stoffelijke overblijfselen naar zijne laatste rustplaats te vergezellen. De hoeken van het baarkleed werden ge houden door leden der Philharmonie en door M. F. Baes, afgevaardigde der maatschappij Sint-Sebastiaan. Bij het binnenstappen in de kerk, werden, buiten gewoonte, de gebeden gestort zonder men gedacht had het uniform van de kist te doen wegnemen. Het publiek was reeds gelukkig het gedrag der geestelijkheid te mogen toejuichen, maar meester Ooghe was daar, die het oog in 't zeil hield, en die voorvechter der onver draagzaamheid kon het niet verkroppen, dat hier den goeden zin en de christelijke liefda digheid hunne plaats innamen.Ook die waar dige priester is zeere geloopen bij den deken om hem zijne vergetelheid te herinneren, en op staanden voet werd bevel gegeyen het uniform van de kist weg te nemen. Men beweert dat de deken zich gewend heeft tot den policiekommissaris om de ken- teekens van den overledene te doen wegne men. Het was hem waarschijnlijk onbewust dat hij aan dien beambte geen bevelen te geven heeft, en dat deze schoone kommissie, welke hij wilde doen verrichten, eigenlijk der bevoegdheid is van zijnen koster, aan wie alléén hij recht heeft te gebieden. Moord te Tourcoing. Ten gevolge van de schielijke dood, op 23 Januari laatst leden, van den genaamden Gustaaf Dutail- leur, oud 39 jaar, woonachtig in de rue Clin- quet, werden er geruchten in omloop ge bracht aangaande het gedrag zijner vrouw. Men beweeide dat de dood van Dutailleur moest toegeschreven worden aan het mis bruik van sterken drank. De ongelukkige man had zich aan dronkenschap overgeleverd ten gevolge het slecht gedrag zijner vrouw, die openlijk schuldige betrekkingen onder hield met eenen genaamden Fidéle Leclercq, oud 36 jaar, een gehuwd man, die zijne vrouw met vier kinderen verlaten had. Die kerel was bij de echtgenooten komen inwonen en was daar zoodanig 't huis dat het zesjarige dochterken van Dutailleur hem weldra een tweede vader noemde. Iedereen verkeerde in het gedacht dat Du tailleur overleden was aan eenen bloedop- drang, veroorzaakt door het misbruik van sterken drank. Dit was zelfs het gevoelen van den geneesheer welke het overlijden vastgesteld heeft. De zaak was bijna vergeten toen een naam- looze brief den heer prokureur der Republiek verwittigde dat Dutailleur vermoord was. Zondag werden getuigen gehoord die na genoeg de volgende verklaringen afgelegd hebben Toen Dutailleur in den nacht van 22 tot 23 Januari 'thuiskwam vond hij zijne vrouw aan de tafel gezeten met Fidéle Leclercq. Zulks deed Dutailleur in woede ontvlam men hij wilde Leclercq zijn huis doen ver laten op staanden voet. Daardoor ontstond eenen hevigen twist, die weldra in gevecht veranderde. Daar Dutailleur andermaal bij drank was kon Leclerq hem zonder moeite meester wor den en hem tea grondelwerpen; hij zou hem, eens ten gronde uitgestrekt, verwurgd heb ben. Indien men moet gelooven wat verteld wordt, zou vrouw Dutailleur met haren min naar den nacht doorgebracht hebben in de zelfde kamer waar het lijk van haren echt genoot lag. Vrouw Dutailleur werd Zondag nacht aan gehouden en zij heeft aan de onderzoekende magistraten eenige bekentenissen gedaan die zoo erg zijn voor Leclercq dat hij insge lijks aangehouden werd. Het zesjarig dochterken van Dutailleur, antwoordende op de vraag die door den hoofdcommissaris gesteld werd, zegde: Het is mijn nieuwevader Fidéle Leclercq die mij nen anderen vader Gustaaf Heeft gedood Het onderzoek duurt voort. Nieuioe inlichtingen. Maandag, in den namiddag, is het parket van Rijsel te Tourcoing aangekomen. De magistraten wa ren aanwezig bij de ontgraving van het lijk van Dutailleur en later bij de schouwing van het lijk dat in het Ilótel Dien heeft plaats gehad. De vermoedelijke moordenaar, Fidéle Le clercq en vrouw Dutailleur zijn met het lijk van het slachtoffer geconfronteerd. Vrouw Dutailleur blijft haar minnaar van de misdaad beschuldigen, doch zij loochent daarin voor iets plichtig te wezen. Leclercq en vrouw Dutailleur werden in in de gevangenis van Tourcoing opgesloten zij zullen heden, naar de gevangenis van Rij sel overgebracht worden en in den zittijd van April voor bet Assisenhof verschijnen. P.S.Eene depeche uit Tourcoing zegt dat, ten gevolge van eene confrontatie met vrouw Dutailleur, de beschuldigde Leclercq volledige bekentenissen gedaan heeft. De kinderen die in onze steden wonen zijn natuurlijker wijze van die goede gezon de en versterkende buitenlucht beroofd daarom moet in dit gemis voorzien worden om de verloren krachten voor spieren en lon gen door andere middelen te vergoeden. Raadpleegd den geneesheer en zonder twijfel zal hij in dit geval de traan aanbevelen, doch eene groote moeilijkheid heeft men maar al te dikwijls te overwinnen. Vele kinderen xijn onbekwaam deze vetachtige drank in te nemen, die zoo sterk van vischreuk doorslaat en daardoor walgelijk wordt. Dank aan M. Defresne, die, na Claude Bernard, aange toond beeft dat de vette stof met; bet al- vleeschsap kon vermengd worden, en op die wijze eenen aangenamen room heeft ver vaardigd door de vermenging van den traan met sap van het alvleesch der runddieren. Op die wijze kan die room met gesuikerd wa ter, melk of chocolaad gebruikt worden. Nooit veroorzaakt fdie vermengingslechte spijsvertering noch walging. Een koffielepel traan vermengd met alvleeschsap, van den heer Defresne, is krachtdadiger dan een soep lepel gewone traan. De Leus tusschen de twee zal dan geene moeilijkheid opleveren. Zekere heer Moerman, wonevide te Tourcoing, is Zaterdag avond op de baan naar Roubaix door eenige kerels aangerand en in het kanaal geworpen. Gelukkiglijk viel hij op het ijs dat onder zijnen val niet brak. Moerman werd eenigen tijd daarna gevon den, bij had erge wonden aan den hoofdsche del en zijn toestand is wanhopend. M. Moerman leefde in slechte overeen komst met zijne vrouw, tegen wie bij eene klacht voor echtbreuk had ingediend. Men meldt ons dat het gouvernement van Chili, door de tusschenkomst van de Compagnie comraerciale franqaise, te Parijs, eene nieuwe overeenkomst met de Société anonyme Anglo Continentale (vroeger Ohlen- dorffsche Guano-Werke), te Hamburg, heeft gesloten, volgens welke deze zich voor haar alsmede voor hare agentschappen te Londen Antwerpen en Emmerich het monopaal heeft verzekerd van den invoer en den verkoop van guano van Peru in Duitschland, Groot Bretagne en Ierland, Belgie, Holland, Zwit serland en het Noorden van Europa. De beste producten worden 't meest nagemaakt, maar de verstandige heden ver kiezen altijd het Vleeschsap Cibits, waar van de lange bijval de goede hoedanigheid waarborgt. Engelscbe Bieren. Huis Alfred Delay. Zie ann. Groote Internationale Prijskamp van Wetenschappen en Nijverheid te Brussel, Mei-November 1888. In ver- tooningDe PahouinsHet uitvoe rend Comiteit van den Grooten Prijskamp heeft, in de tuinen van de tentoonstelling, 1800 vierkante meters toegestaan, voor de oprichting van eene exhibitie, die voorzeker eene talrijke menigte aanlokken zal. Er is kwestie van eenen volksstam der Pahouins, inboorlingen der wouden van midden Afrika. Die zonen van de uitgestrekte gronden der evennachislein zoo wonderbaar en zoo ge heimzinnig, zullen zekerlijk een grooten bij val verwerven en zullen een wonderlijk voorwerp van studie voor de ethnologisten aanbieden. Wat de schilderachtige kant be treft, men kan zich een denkbeeld vormen van den origineelen smaak van dusdanige vertooning. De verhalen en beschrijvingen van de reizigers, die de streek, Gabon genaamd onderzocht hebben, zullen de schoonste aanbe veling zijn. Overigens men moet denken, dat die Pahouins eenieder belang inboezemen, aangezien hen insgelijks eene breede oper- vlakte voorbehouden is in de fransehe ten toonstelling van 1889. 40,0(10 Getuigschriften. Roodheid door de pis veroorzaak; bij kleine kinderen, ge sprongen tepels, roven, verzworen winterge- zwellen, jeukten, huidziekten, zweetvoeten, kwade vochten aan hoofd en aangezicht, allen spoedig genezen zonder vergif, door de f'hilo- pédine Simon. Zij bedaart de brandwonden. De flesch 2 fr. in alle apothekerijen; bij M. Simon, apotheker te Sombreffe en bii M. Pelerin, apo theker te Brussel, rue de l'Ecuyer, 12. Wij bevelen de e'jBssêiüesa Walthcry omdat het waarlijk een wondermiddel is tot genezing van vallingen, hoest, zware ver koudheid, keelpijn. IJPEREN 11 Februari 4 Februari. LE GLOBE I2LLUSTKÉ, Prix cl'abonnementBelgique: 1 an franco, fr. 10. 6 mois franco, fr. 5,-50. 3 mois franco, fr. 3. Le volume d'une année renferme 800 pages et plus de 350 gravures. Le numéro qui vient de paraitre donne Je portrait de M1'Eugène LaBiche, de l'acadé- mie Francaise, ainsi qu'une vue de la Salie des Reunions ordinaires de l'académie. Une vue de la Gare du .Midi a Bruxelles. La reproduction d'une tableau de d'Aukers. Emigres Francais recueillis en 1793 par des bourgeois de Berne. Une scène na vrante la tempête de neige dans le Daho- tak »(Etats-Unis) et une fantaisie charmante intitulée la fête du Grand-Père avant d'en- trer. On s'abonne au bureau du journal. Tarwe Rogge Haver Erweten Boontjes Aardap. Boter Eiers,26 6,700! 1,900; 1,200' 1,100 2,200] 3,500' 7,260; 18-00 14-87 15-00 18-25 18-00 7-bO 515-00 5-38 2,100 1,000 1,000 400 1,100 2,000 6,090 18-50 14-75 15-00 17-00 18-00 7-00 310-00 2-34 Verkoopmg van 152 KOOP EN Schoone en Zware dienstig voor timmerwerk, kepers, tabak- en hoppepersen, te WYTSCHAETE, in het bosch genaamd de Breehappe, in den Kleinen en Grooten Huiker, op Maandag 27 Februari 1888, om 1 ure namiddag. Al de koopen zullen aangetoond worden door den boschwachter Désiré Leroy, wonende aan den Nieuwen Keiweg, leidende naar den Kemp, te Zillebeke. De verborging zal plaats hebben in de her berg De Sterkte, te Wytschaete. Deze vet'kooping zal gehouden worden met tijd van betaling mits door al de koopers zon der onderscheid, te stellen begoede borgen en 10 gereed te betalen aan den heer Ju les Boedt, ontvanger der Burgerlijke Godshuizen. OPENBARE VERKOOP1NG van bijzondere schoone, dikke en langstammige Eiken, Boeken, Abeelen, Olmen, Popelieren, Wilgen en Eraten te BECELAERE, in den Oosthoek, op de hofstede aldaar gebruikt door Martinus Stragier. Deze verkooping zal geschieden door 't ambt van den Notaris BEfiRtSE. te Becelaere, op DONDERDAG 23 FEBRUARI 1888, om een ure namiddag. Magazijn van houten en zinken DOODKISTEN. 5 aan zeer genadige prijzen, BIJ CH. SPILL!AERT—BOUCHAERT, aannemer en glaswerker, KLOOSTERPOORT, YPEREN. het ademhalingsgestel betreffende door inade ming van met teervermengde lucht bij middel van het balsemend toestel met Noor- weegsche teer. Genezing der kronieke longontstekingen, kortborstigheid, hoest, ver koudheid, diphtorie, windgezwel, kiekhoest, enz. Algemeene depot voor Europa, Raises»®.ie, 91, fiallaitstraat, Brussel. PRIJS 15 FR. teer inbegrepen. Bevindt zich in alle goede apothekerijen des lands. Eludes de Mlres Foncin et Lambiket Nolaires d Fir ton. Le Dimanche 13 Mai 1888, a deux heures de reievée, en la salie des audien ces de la justice de paix, Virion, a la requête de MM. Düfokt et Poncelet, par le ministère des dils nolaires, YENTE PUBLIQUE de la S'adresser pour tous renseigneinenls aux dils notaires et pour visiter a M. BOUILLON, garde a Harnoncourt. VAN DEN 3 TOT DEN 10 FEBRUARI 1888. JOURNAL DE LA EAMILLE, paraissant chaque Dimanche, en 16 pages, avec 7 ou 8 gravures. GRANEN enz. verkochtte kwantiteit middenprijs p. iOOkiio. verkochtte kwantiteit middenprijs p. 100 kilo. COMPORTANT 269 HECTARES Chasse abondante en Sangliers, Loups et Chevreuils. Communications facilcs.

De Toekomst (1862-1894) | 1888 | | pagina 3