Gras gewassen, EmileV an Aerde VERSCHILLIG NIEUWS. BANQUE be COUHTRAI deBANKvahRORTRIJK Registratie en Homeineii. nm yzer. Op Zaterdag 7 April 1888 Lombaardstraat, 19,Ypre Behandelingder ziekten MENGELINGEN. MARKTPRIJZEN BOÖZEN VOOR DQODKROONEN, Les bureaux de la sont actuellement établis a la PLACE VANDENPEEREBOOM, N° 6. heeft tegenwoordiglijk zijne bureelen Nr 6, VANDENPEEREBOOMPLAATS. Bestuur der KANTOOR YPER. VA ART VA1 YPER. MAAR om 11 uren, in het Stadhuis te Yper (beneden), zal de Ontvanger der registratie over gaan tot de OPENBARE VERPACHTING voor 3, 6 of 9 jaren, te beginnen i April 1888, der groeiende op de vrije boorden van de vaart van Yper naar den Yzer. De grazingen zijn verdeeld in 9 loten. GEDIPLOMEERDEN CHIRURGIJN-TANDMEESTER, tandmeester van het koninglijkgesticht van Meessen behalve den Zondag. Inzetting van tanden en kunstige gebilen. Uittrekking, Goudstopping en Herstelling van ongeregelde tanden, volgens de beste stelsels. het ademhalingsgestel betreffende door inade ming van met teervermengde lacht bij middel van het balsemend toestel met Noor- weegsche leer. Genezing der kronieke longontstekingen, kortborstigheid, hoest, ver koudheid, diphtorie, windgezwel, kiekhoest, enz. Algemeene depot voor Europa, ffiisson, 98, r.iUliiitatraat, Brussel. PRIJS 15 FR. teer inbegrepen. Bevindt zich in alle goede apothekerijen des lands. Donderdag avond heeft een officier, de genaamde L.., te Diest in onwerkelijken dienst gesteld, en in het gasthuis ter verple ging gekomen, zich gezelfmoord. Hij heeft zich den hals afgesneden bij middel van een scheermes. Het schijnt dat hij, eenigen tijd voor zijn noodlottig besluit ten uitvoer te brengen, aan eenen oppasser sou gezegd hebben, dat hij den geneesheer ging vermoorden. De op passer dacht dat het lachraarkterij was en had niet het minste kwaad vermoeden. De officier begaf zich naar de plaats waar de geneesheer gewoonlijk is, maar vond hem daar niet. Korts daarop begaf hij zich naar zijn eigene kamer, waar hij een einde aan zijn leven stelde. Er is reden om ta denken dat de genees heer aan een groot gevaar ontsnapt is. Voor zwakke lieden is er geen kostbaar der geneesmiddel dan de tonische voedzame Wijn van Defresne, die buiten al de oplos bare deelen van het vleesch, nog ijzerphos- phaat bevat, dat het bloed kleurt, natuurlijke phosphoorzure kalkmelk,die de beenderen versterkt, spiervezels opgelost en in peptone veranderd en gansch bereid om in bloedaders opgenomen, de spieren en de hersens te voe den. Deze wijn, echte levensdrank, dank aan zijnen aangenamen smaak, kan terzelver tijd gebruikt worden om als likeur en een ver sterkenden drank voor gezonde lieden. Een moordenaar ontdekt. Vijf of zes jaren geleden, werd een bejaarde herber gierster, de weduwe Richard wonende in de rue Froissard, bij de nonnaaischool, te Ber gen in vollen dag vermoord. De misdaad was zeer geheimzinnig. Over twee jaren beweerde men dat een stervende in eener: aanval van waanzin in 't gasthuis verklaard had dat bij den dader dier misdaad was. Dit gerucht werd tegengesproken. Uit een verhaal door de parijsche bladen medegedeeld, schijnt nu te blijken dat die moordenaar in handen van 't gerecht geval len is. t Ziehier wat die bladen schrijven: Een soldaat van 't 91s linie, Lodewijk Mar- gotin, welke in 1878 in garnizoen was te Me- ziêres (Ardenoe) stak de belgische grenzen over na eenen diefstal gepleegd en eenen schildwacht geslagen te hebben. Margotin werd voor de feiten bij verstek door den krijgsraad ter dood veroordeeld. De fransche deserteur was naar Brussel getrokken. Toen zijne bestaanmiddelen uitge put waren, keerde hij terug naar Frankrijk en na daar eenen diefstal gepleegd te hebben ging hij andermaal in Belgie zich buiten het bereik der justicie stellen. Doch het liep ditmaal zoo goed niet af; de policie had zijn spoor kunnen volgen, zoodat hij aangehouden en uitgeleverd ward. Tot vijfjaren gevangenisstraf veroordeeld, werd hij naar het tuchthuis van Beaulieu (Calva dos) gezonden, waar hij den schoenmakers stiel aanleerde. Toen hij zijne straf uitgedaan bad, keerde bij terug naar Belgie, en vestigde zich te Ber gen, waar hij eenigen tijd daarna eene oude vrouw vermoordde om zich meester te ma ken van eene som van 300 frank.Hij maakte zich uit de voeten en begaf zich naar Parijs, waar hij onder den naam van Delille werk vond bij den heer Moreau, zadelmaker op den boulevard St-Germain. Doch van werken hield hij niet veel. Een zijner vroegere gezellen van Beaulieu, de ge naamde Sagnier, teruggevonden hebbende, plunderden zij gezamentlijk de kas van den heer Moreau. Na het plegen van dezen dief stal verliet Margotin Parijs. Sagnier, die te Parijs gebleven was, werd aangehouden. De policie-comnaissaris geluk te er in den naam en de verblijfplaats van zijnen medeplichtige teweet te komen. Mar gotin was naar Dreux(Eure et Loire)gevlucht. Dadelijk werden de overheden dier locali- teit verwittigd. Gendarmen werden naar het aangeduide huis gezonden.Toen zij daar aan kwamen stond Margotin gerust zijne pijp te rooken aan de straatdeur. Daar hij eenen vollen baard droeg erkenden de gendarmen hem niet in de persoonsbeschijving die zij ge kregen hadden. Woont hier geen genaamde Margotin? vroegen zij aan den man met da pijp. Ja wel, op 't tweede de deur links ant woordde de moordenaar. De gendarmen trokken naar het tweede in het vast gedacht dat zij den vogel reeds in handen hadden, Margotin bleef niet wachten tot dat zij teleurgesteld terug van boven kwamen. Hij verdween als de wind en keerde eenige dagen daarna terug naar Parijs. Doch nauwelijks was hij daar gekomen of hij werd ontdekt en aangehouden door agen ten van den veiiligheidsdienst. Toen hij naar den heer Evrard gebracht werd poogde hij onderweg zich onder de wielen te werpen van den tramway van Cluny naar Vitry. De agenten moesten hem met geweld van onder de wielen trekken. Margotin heeft thans volledige bekentenis sen afgelegd. Wij bevelen de PjimüHcm XAnlShcï*y omdat het waarlijk een wondermiddel is tot genezing van vallingen, hoest, zware ver koudheid, keelpijn. Engelscbe Bieren. Huis Alfred Delay. Zie ann. Een kluchtig voorval heeft Vrijdag plaats gehad in de zittingszaal van den Se naat, te Parijs. Gedurende de discussie, verschenen twee soldaten in de zaal. Die twee piotten waren gekomen om eene zitting bij te wonen en hadden zich van ingaugdeur vergist; in plaats van in de openbare tribunen terecht te komen,bevonden zij zich in de zittingszaal. Zij namen op de bijzonderlijkste wijze der we reld plaats tusschen de Senateurs en ver schenen zeer verwonderd toen de deurwaar ders hun kwamen verzoeken dadelijk de zaal te verlaten. Uit Haarlem is een man, vader van 5 kinderen, mei de vrouw van een ander, moe der van 7 kinderen, naar Amerika gegaan, hun wederhelften kroost achterlatende. Bloedsgebrek. In min dan veertien dagen volkomene genezing van hoofdpijn, ver lies van eetlust, bleeke kleur, moeilijke staat, enz. bij armbloedige jonge meisjes, door Zi- keur Juniauxapotheker te Wasmes. Dit likeur is samengesteld uit vijf bloemen. Daar is geene scheikundige stof aanwezig. Vrachtvrije verzending tegen 2 franks. De schouwburg Vaquet, te Opporto, schrijft men uit Lissabon, 21 Maart, is gis teren in brand geraakt ten gevolge eener gasontsnapping. De vertooning was volop aan gang. Er zijn vele dooden en gekwetsten. Men heeft reeds een groot getal lijken opgehaald. Latere tijdingen melden dat talrijke toe schouwers, die de deuren niet konden berei ken, zich door de vensters hebben geworpen; vele werden verstikt, anderen aan de uit gangen verpletterd. De meeste slachtoffers waren toeschou wers der 28 logen en der galerijen. Ganscbe huisgezinnen zijn omgekomen. Men schat thans het getal dooden op tachtig. Op verschillende Londensche scholen wordt in de meisjesklassen sedert eenigen tijd onderwijs in het koken gegeven. Daar het getal joodsche leerlingen op de openbare scholen zeer groot is, hebben de joodscbe ouders verzocht dat ook de Israëlietische keuken zal onderwezen worden. De beste producten worden 't meest nagemaakt, maar de verstandige heden ver kiezen altijd het Vleeschsap Cibils, waar van de lange bijval de goede hoedanigheid waarborgt. De grootste stoomboot voor passagiers vervoer ter wereld is Donderdag te Glasgow van stapel geloopen. De boot, die bestemd is voor den dienst tusschen Liverpool en New- York van de Inman en internationale maat schappij. kan 20u0 passagiers met gemak herbergen. Een koffijhuisbediende van Rotterdam is op de vlucht gegaan, latende eene schuld yan 300,000 gulden.De man had gespecu leerd in koffij... Wie er al niet speculeert!! i Men schrijft uit Ninove, 20 Maart: Dezen nacht, rond 12 ure, toen gansch de stad in ruste was, ontstond er een hevige brand in de woonst van M. B. Peune, koop man in coloniale goederen, Burnelstraat, te Ninove, die groote onheilen zou kunnen ver- I oorzaakt hebben. De gebouwen waren reeds f in volle vlam, als M. Léon De Mol, die de eerste de brand bemerkt had, de inwoners die het meest in gevaar waren opklopte, en alsdan met zijn muziekinstrument de reveil blaasde, gansch de stad doorliep om aldus de pompiers te verwittigen, welke spoedig ter plaats der ramp snelden. Zonder dit zouden er verscheidene gebou wen, zooals van M. Joseph Kieckens, hotel houder, en Mev. Van Nerum, door den brand kunnen vernield gewerden zijn en wellicht zouden er menschenlevens in groot gevaar hebben verkeerd. De schade is niet aanzien lijk, eenige duizende franks. Een jong paard. Zij zijn nog in de wittebroodsdagen. Twee maanden getrouwd. Wat hemel. Mijnheer en Madame aanbidden elkander en zingen gestadig liefdeduos; zoete woorden afgewisseld door nog zoetere kussen. Mijnheer is vol oplettendheid voor Mada me. Zij heeft den tijd niet iets te vvenschen, zij is voorop al voldaan; soms een kleine twist, geheel onschuldig, een beetje pronken om nadien elkander nog meer te beminnen. Om 9 ure moet Mijnheer naar zijn bureel gaan; maar hij is nooit haastig. Het is niet verre van zijn huis en hij zal alsdan wat loopen om er in tijds te zijn; hij verlaat met spijt zijn lief vrouwke; keert zich dikwijls om ten einde ze nog eens aan de deur te zien staan. Madame gaat gaarne des avond eens uit: zij wandelen, tegen elkander aangesloten, stillekens pratende en zeggende hoe zij elkander toch gaarne zien, en dat dit nooit van geheel hun leven zal veranderen, en als madame wat vermoeid is, dan neemt mijn heer een rijtuig, zeggende, wij zullen zooveel te eerder te huis zijn. Want zij gaan vroeg naar bed om nog wat tevertellen. Des mörgends staat men laat op. Het is zoogoed nog wat in bed te blijven en de koffie te zamen te nemen. Men drinkt uit de zelfde tas, men eet van hetzelfde stuk brood. Madame neemt het stukje suiker van de lippen van mijnheer, zooals de kleine vogel- kens het uit den bek hunner moeder ontvan gen. Twee jaren zijn verloopen. Mijnheer schijnt zich te vervelen. Hij is wat te laat hij zijnen vriend gebleven en heeft zich moeten haasten om eene aanmer king van Madame te voorkomen. Soms be treurt hij ziju jongtnansleven. Dan ging hij naar huis als het hem beliefde en niemand had ben» iets te zeggen. Dat was de goede tijd. Madame vindt dat haren man zoo veel vlijt niet meer toont om bij haar te zijn. Zij betreurt den tijd dat hij haar met liefdebe- wijzen overlaadde, haar in zijne armen druk te, haar kleed knoopte, hare haren deed losvallen en, als zij hem dat herinnert, zegt hij: Mijn beste, wij zijn geene kinderen meer, laat die dommigheden voor jonge ver liefden. Ea Madame zucht in stilte: Goede God, wat is mijn man veranderd. Mijnheer gaat alle avonden uit, maar zeer zelden met Madame; als hij goed gezind is iets dat soms gebeurt leidt hij haar mede naar het koffiehuis waar hij zijne gewone partij speelt. Ik zou niet durven zeggen dat zij zich ver maakt, want zij geeuwt gestadig en beziet aanhoudend den wijzer der penduul. Einde lijk waagt zij het te zeggen: Mijn vriend, gaan wij nog naar huis niet? Ik ben ver moeid. Maar ja terstond. Wat zijt gij haastig die vrouwen dat is nooit te vreden. En al ronkende staat Mijnheer recht, be taalt zijne verbruiking, verlaat met spijt zijn gezelschap en werpt een schuinsche blik op zijne lastige wederhelft die hem treurig volgt. Als Madame voorstelt een rijtuig te nemen zegt de man. Maar waaraan denkt gij toch? Wij zijn nog geen half uur van huis verwijdert; het gaan is goed voor de gezondheid en daarbij wij hebben al kosten genoeg. Madame zegt niets maar zij murmelt stil lekens: Mijn God! wat is mijn man toch ver anderd! Des morgends, van als de dag aankomt, wil mijnheer opstaan, want hij kan niet meer slapen. Als Madame wil, zooals vroeger, den koffie in het bed doen opdienen, ant woordt mijnheer. Gij zijt wei bedankt, om mijne tas in 't bed om te werpen. Ik verkies op mijn gemak te drinken. Vaarwel den tijd als men te zamen aan dezelfde tas dronk! LE GLOBE 1LLUSTRÉ, I an franco, fr. 10. 6 mois franco, fr. 5,50. 3 mois franco, fr. 3. Le numéro de ce jour donae de gravures très-remarquables Souvenir du séjour de Frédéric III a San-Remo. Le lieute nant Charles Warlomont. Le capitaine Liévin Vande Velde. S. M. Victoria, im- pératrice d'Allemagne et reine de Prusse. L'empereur Guillaume a la fenêtre de son cabinet de travail. Le Patinage ou Bois de la Cambre. La Villa Robinson dans l'ile du Bois de Ia Cambre, pendant l'hiver. Unter den Linden a Berlin. On s'abonne au bureau du journal. DE VLAAMSCHE ILLUSTRATIE. Nr. 27 2 jaar. Zaterdag 24° Maarl. INHOUD. Platen Frederik III, De Nieuwe Keizer van Duitschland. In trede van den Zaligmaker te Jerusalem. Dom Bosco. Raadsel Nr 6. Tekst. Onze platen. Eene ridder legende. Vlaamsche kronijk. Ter over weging, Einde goed, alles goed. Aller lei. Twee spreekwoorden voor de jeugd Hat bedrogen knaapje. Geschiedenis van eenen Diamant. De Heldin van het kwaad. Raadsel. Men abonneert zich ten bureele van dit blad.. IJ PEREN 24 Maart 17 Maart Tarwe 5,000 18-50 4,500 18-37 Rogge 3,800 14-50 2,400 15-00 Haver 1,200 15-00 1,900 15-00 Erweten 2,200 19-00 3,700 17-00 Boontjes 4,400 19-00 2,800 18-00 Aardap. -4,000 8-00 3,000 7-50 Beter 9,833 505-00 9,291 310-00 Eiers,26 1-80 2-08 Magazijn van houten en zinken DOODKISTEN. aan zeer genadige prijzen, B!J CH. SPILLIAERT—BOUGHAERT, aannemer en glaswerker, KLOOSTERPOORT, YPEREN. MATER-CONSEBF. Pillen wel bekend voor het keeren dei- jaren, dampen naar het hoofd, verhitting in 't bloed, migraine, vermoeidheid, ongemak, verstikkingen. Prijs der doos pillen: fr. 2-50 met prospectus. Apotheek F. Vande Vorst,Korte Gasthuis straat. 40, Antwerpen. MADAME DEMEYER. Accoucheuse diplömée, 9, rue St-Roch, donnant Bd de la Senne, Bruxelles. Pen- sionnaires depuis 50 francs, frais cornpris. Accouchement h domicile depuis 10 francs. Maladies des femmes. Consultations secrètes. Deniande élèves, legons bien soignées. Con ditions avantageuses. mxhz» 'nzcasr. öw? aoubsmk: -vk vsfzpx^Pi-^amsvzsx^secgsBsuaaamssaammmm Recht over de SterrestiiaAT. Te raadplegen alle dagen van 9 tol 5 uren, granen enz. verkochtte kwantiteit middenprijs p. J 00 kilo. verkochtte kwantiteit middenprijs p.iliO kilo.

De Toekomst (1862-1894) | 1888 | | pagina 3