Kurkenfahriek AAROM HOESTEN VERSCHILLIG NIEUWS. MARKTPRIJZEN. DOOZtEN VOOR DOODKROQNEN, Loïïibaardstraat, 19,Ypre Melkkorst. LEO A DORIGNAIJX, PASTILLEN E. PONCELET. fr.fcaff.qff"- den wij op het gehucht 1° willen doopen, 2' begraven. 3° voor het geestelijk trouwen. Ge lijk gij allen verstandige en geleerde mannen zijt, die niets anders wilt dan het welzijn van uwe dorpsgenoten, hoopen wij onze Yragen aanvaardt te zien. Aanvaardt, Mijnheeren, de verzekering onzer erkentenis. Aanbevollings brief. "Waarden Baas, Sedert verschillige jaren vragen de Clijtte- naars, op hun gehucht te mogen doopen, be graven en voor 't geestelijk te trouwen. Gij zult met mij zeggen, dat het toch te ver is om daarvoor naar de plaatse te komen. Ook zult gij nog veel geld daardoor verliezen; maar troost u, eerwaarde baas, de re3ervenherder wilt geen gebruik der bijwinsten maken, daar hij ze aan de armen zal deelen. (Als baas het woord armen zal hooren lezen van haring, zijn grijsde kop zal rijznu) dat zal een goed werk zijn en zoo zal uwe naam de Clijtte rond gezegend worden. (Het zal hem veel moeite kosten, want baas is een koppig ventje). Ik heb de eer u nog te laten weten, dat er in de zitting besloten is een petitie te maken .en.ze door de Clijttenaars te doen teekenen; wij hopen allen, dat onzen eerwaardigen baas, die petitie ook zal teeken om ze alzoo nog meer kans te geven, hare vragen toege staan te zijn. Aanvaard, heer baas, onzen diepsten eer bied. De Voorzitter, N. Jan Steaal. Een stoutmoedige diefstal met braak is in vollen dag, op den openbaren weg, te Borgerhout, gepleegd. De heer Hanesse, fac teur in bier, had in ue stad eene som van ongeveer 300 fr. in koper geld ontvanger, die hij in eene beurs in den bak van zijnen wagen had gesloten. Te Borgerhout gekomen, en terwijl hij eene ton bier in den kelder bij een zijner ka lanten deed, hebben twee kerels het slot van den houten bak opengebroken en met het geld de vlucht genomen. De diefstal werd evenwel bemerkt, en ver scheidene personen, waar tusschen de ge naamde Karei Van As, sohlaat-muziekant bij het 14" linieregiment zetten de dieven ach terna. Van As gelukte er in een der dieven te vatten, doch deze haalde een beitG van on derzijne kleederen te voorschijn en wilde er den militair mede treffen, doch deze kon den kwaaddoener bedwingen en in handen der po li cis leveren. Zijne medeplichtige werd later door de policie aangehouden. Beiden zijn in de celgevangenis opgesloten en ter beschikking van den heer piocureur des Konings gesteld. Alvleezige levertraan. M. L..., te M.... De levertraan is het beste geneesmid del voor verkoudheden, ontsteking der long pijpen en tering, zij wijzigt het bloed en geaardheid bij zwakke lympathieke personen op eene voordeelige manier, maar zoo ze walg verwekt of terugzendingen en loomheid der maag dan wordt ze gevaarlijk,dan moet men van haar gebruik afzien en zijneu toevlucht nemen tot de alvleezige levertraan van Defresne, welke het alvleesch in eenen schoonen witten en lichten room heeft ver anderd, welke daarenboven zeer smakelijk is. De traan van Defresne heeft eenen heil rijken invloed, want zij kan door het al vleesch opgenomen worden, welke de meeste spijsverterende kracht bezit. D. Bar. De Lokersche volksbank in failliet. Eene onverwachte tijding kwam Zaterdag namiddag de bevolking pijnelijk treffen: de volksbank was in failliet verklaard!... Men las de verslagenheid en vooral de verbaasd heid op aller aangezicht, want niemand had zich dien dag aan dat droevig nieuws ver wacht. Ziehier waarom. Op aanvraag eeniger schuldeischers en actionnarissen, had het bestuur der volks bank dienzelfden Zaterdag eene algemeene vergadering belegd, om verslag uit te bren gen over den toestand, en zijne voorstellen te doen kennen tot eene minzame vereffening. Den Woensdag te voren, waren de schuld eischers vereenigd geweest om hunne belan gen nog eens te bespreken «óór de algemeene en waarschijnlijk de definitieve vergadering. Daarop was ook aanwezig M. Talboom, ban kier te St. Nicolaas. Uit den mond van dezen heer vernamen de schuldeischers dat het fail liet waarschijnlijk den Woensdag 27 Maart zou worden uilgesproken, daar de veertien dagen uitstel, welke door bet bestuur der volksbank gevraagd en door de Handelsrecht bank toegestaan waren, den 26 Maart ein digden. Kon men, in de algemeene vergade ring, tot geene vreedzame oplossing komen, dan werd den Woensdag het failliet uilge sproken. Nochtans voegde M. Talboom erbij indien eenigen onder u een verzoek schrift willen indienen, twijfel ik niet of de heer voorzitter zal gaarne een nieuw uitstel van 14 dagen verleenen. Men bedankte den beer Talboom voor zij nen goeden raad en er werd oogenblikkelijk besloten dat een der aanwezigen dit ver zoekschrift zou gereed maken, om in de al gemeene vergadering van den volgenden Zaterdag door de belanghebbenden geteekend en onroiddelijk verzonden te worden. Daarop scheidde men van elkander, vol hoop en ver trouwen in eene spoedige en minzame over eenkomst. Hoe groot was dan ook niet aller verbaasd heid en teleurstelling als, in de algemeene vergadering van Zaterdag namiddag de heer voorzitter U'hollander bekend maakte dat alle voorstellen tot eene vriendelijke schik king overbodig waren, aangezien de Han delsrechtbank van St. Nicoiaas, zonder den uitslag onzer vergadering af te wachten, in buitengewone vergadering van heden op ver zoek van den heer Talboom, de Lokersche volksbank in failliet kwam te verklaren! Wie of wat den heer Taalboom bewogen had om zoo plotseling van gedacht te veran deren, en zelf juist het tegenovergestelde te doen van hetgeen hij, een dag of twee te vo ren, zoo dringend had aangeraden, wist op dat oogenblik niemand te zeggen. Gazette van Dendermonde). Bloedsgebrek. In min dan veertien dagen volkomene genezing van hoofdpijn, ver lies van eetlust, bleeke kleur, moeilijke of ver- achterde staat, enz. bij armbloedige jonge meisjrs, door Likeur Juniaux, apotheker te Wasmes. Dit likeur is samengesteld uit vijf bloemen. Daar is geene scheikundige stof aan wezig. Een groot ongeluk heeft Zaterdag te Oostcamp plaats gehad: de genaamde Sophie Moreeuw, strijkster, had des morgens, bij vergissing, zurkelzout in plaats van engelsch- zout ingenomen; niettegenstaande alle hulp bezweek zij den volgenden nacht. Te Brussel zijn aangehouden de win keldochter en eene snijdster uit een groot magazijn, die sedert lang aanzienlijke dief stallen pleegden en de opbrengst verkochten aan eene handelaarster van Luik. Eene huiszoeking deed in de kamer der meisjes vele gestolen voorwerpen ontdekken. Wij bevelen de PastHIcu Waltfievy omdat het waarlijk een wondermiddel is tot genezing van vallingen, hoest, zware ver koudheid, keelpijn. In December 1887 stierf te Parijs zekere Mayer;hij liet zijn vermogen aan den Staat na. De eigenaar van het door hem bewoonde huis moest daarin eenige herstellingen laten doen; er was in de keuken een oude filter als waar deloos achtergebleven en de portierster werd nu daarmede gelukkig gemaakt. Maar bij het verplaatsen van het meubel viel het deksel en men vond waarden tot een bedrag van frank 300,000. Hoewel de portierster arm was, haastte zij zich die som aan den Staat te doen toekomen. Men denkt dat hare eerlijkheid niet onbeloond zal blijven. Eene verschrikkelijke gebeurtenis is Woensdag, rond half vijf namiddag, irt de gemeente Hoevenen, nabij Eeckeren, ge beurd. Twee varkens, toehoort-nde aan den genaamden Pieter De Beuckelaer, waren er in gelukt uit hun bok te ontsnappen. Terwijl de vrouw van De Beuckelaer een der varkens, dat op „de straat gelooper. was, achternazette, was het andere onopgemerkt langs de half openstaande deur, in de wo ning gedrongen, waar in eene wieg een kindje van 8 maanden oud, August genaamd, sliep. Toen vrouw De Beuckelaer er eindelijk in gelukt was het eerste varken in zijn bok terug op te sluiten, werd eensklaps bare aandacht opgewekt door tiet aanhoudend geschrei, van haar kindje. Als door een pijnlijk voorgevoel getroffen, liep zij hare woning binnen, waar de arme vrouw door een afschuwelijk tooneel getroffen werd. Het dier stond met de twee voorste pooten op den kant der wieg en was bezig met de rechter hand van 't kind af te vreten. De ongelukkige moeder sprong op het zwijn toe, rukte het van baar kind en wierp het een eind ver weg. Zij heeft eergisteren namiddag haar kindje ter verzorging in het St-Elisabethgasthuis gebracht. De drie midden vingeren zijn ge heel verslonden, alsook een deel van den palm der hand terwijl den duim en den klei nen vinger erg verminkt zijn. De hand alsook een deel van den voorarm zullen moeten af gezet worden. De beste producten weden 't meest nagemaakt, maar de verstandige heden ver kiezen altijd het Vleeschsap Cibils, waar van de lange bijval de goede hoedanigheid waarborgt. Engelsche Bieren. Huis Alfred Delay. Zie ann. Een bndalen tandentrekker. Den 14" November laatstleden bood zich een jong meisje, Mej. X... aan, bij den lieer S..., tand meester, in de Atheneuinstraal, te Elzene, om eenen tand te laten trekken, die haar schrikkelijke pijnen veroorzaakte. De operatie gelukte opperbest. De juffer, na den tandmeester bedankt te hebben, vroeg hoeveel zij hem schuldig was. Acht frank, luidde het antwoord. Mijnheer, ik heb slechts 2,75 frank op zak, hier zijn ze. Wees zoo goed het overige te laten ontvangen bij mijne ouders. De tandmeester ontstak daarop in woede en wilde geen rede verstaan. Hij beledigde op de grofste w ijze het meisje, bracht haar slagen toe en zette haar buiten de deur. Het arme meisje ging weenende haar we dervaren te kennen geven aan de policiecom- missaris, die proces-verbaal opmaakte. Die brutale tandentrekker verscheen Vrij dag voor de correctoineele rechtbank, die hem veroordeeld heeft voor slagen tot 15 dagen gevangenis en tot 10 frank boete voor belediging. Mej. X... die zich burgerlijke partij ge steld had, werd eeae schadevergoeding van 40 fr. toegekend. Het moge die tandentrekker tot les voor de toekomst dienen! Ontvreemding van 100,000 frank in een sterfhuis. Aan een blad van Brussel wordt het volgende, onder dato 35 Maart, uit Antwerpen geschreven Den 9 Augusti 1886, overleed te Antwer pen, de gepensionneerde kolonel Louis Le brun, welke bij testament al zijne goederen naliet aan zijnen broeder en zijne aangenome kleinzonen. Men kende de overledene zijne groote for tuin; hij bezat twee eigendommen, waarvan een door hem bewoond was. Hij bezat daar enboven nog een honderd duizendtal frank in verschillende waardijen. Den dag van de opening van het testament vond men in het sterfhuis slechts zes obliga ties van Antwerpen en eene som van 135 fr. in geld. Men kende nogtans de nummers van de vermiste stukken, (obligaties van Honga- rië en Metaliekenjwetke door het parket naar al de steden des lands en van den vreemde gezonden waren. De zaak was bijna door het parket verge ten toen de erfgenamen dezer dagen verna men dat een metser, in 1887, aan eenen wisselagent van Antwerpen voor eene som van omtrent 15,000 fr. titels verkocht had, waarvan beslag op de nummers gelegd was. De metser werd bij den onderzoeksrechter ontboden, die hem vroeg hoe die stukken in zijn bezit gekomen waren. Hij wist des aan gaande geene bevredigende uitleggingen te geven. Van den anderen kant was de justicie te weet gekomen dat de overledene de gewoonte had zijne waardijen weg te stoppen in hoe ken en kanten door hein alleen gekend. Er wordt dan ook verondersteld dat gedu rende de veranderingen die de nieuwe eige naar aan het huis liet uitvoeren, die waar dijen moeten gevonden zijn door bedoelden metser, welke die moet gedeeld hebben met zijne werkgezellen, welke in hetzelfde huis arbeidden. De metser in kwestie is nog niet aange houden, doch er wegen zware vermoedens op hem. Het onderzoek dezer zonderlinge zaak wordt naarstig voortgezet. Eene spookgeschiedenis. Men schrijft uit Almeloo, provencie Overyssel (Holland): Bornebroek, gelegen tusschen Al meloo en Borne, heeft zooals verscheidene andere dorpen, zijne spookgeschiedenis. De bevoikmg van Bornebroek is bijna uit- sluitelijk katholiek, men telt er slechts wei nige protestanten. Sedert eenigen tijd spook te het in het huis van een dier protestanten. De verschijning had regelmatig en op be paalde uren plaats. De bewoners hadden duidelijk bestadigd dat een spook het huis bezocht; de voorbijgangers even als de bu ren en de leden des huisgezins hadden het dikwijls gezien en gehoord. Een der katholieke vrienden van den pro testant raadde hem aan de hulp in te roepen van den onderpastoor van Bornebroek. De raad werd gevolgd, doch de eischen waren zoo overdreven, dat onze man besloot zich te redden zonder deze tusschenkomst, immers den onderpastoor vroeg 500 franks om den geest uit het huis te verwijderen. De protestant dus met zijnen knecht, bei den van het hoofd tot de voeten gewapend, gingen, op eenen avond, onbeschroomd het spook te gemoet, zonder deinzen sprongen zij het op het lijf en begonnen er zoodanig op te dorschen dat het arme spook er bij huilde eu tot zijne aanvallers schreeuwde: staat, staat, om de liefde van God! ik ben de onder pastoor van Bornebroek. De ongelukkige geestelijk werd herkend en stervend naar de pastorij gedragen. Eenige dagen na dit voorval is hij overleden. LE GLQSE ILLUSTRÉ, I an franco, fr. 10. 6 mois franco, fr. 5,50. 3 mois franco, fr. 3. Gkavitres: Restauration de la Tour Noire a Bruxelles. S. A. Tarchiduc Rodolphe d'Autriche. S. A. l'archiduchesse Stepha nie. Guerriers prussiens au xnie siècle Chevaliers de l'ordre teutonique faisant halte dans uu village. Les Jeunes Fumeurs. LesQuarante Molons de Moncrabeau. Les (Eufs de Paques. IJPEREN 7 April 31 Maart Tarwe Rogge Haver Erweten Boontjes Aardap. Rcter Eiers,26 4,400 1,300 1,400 1,300 700 4,000 10,415 19-00 15-00 15 50 19-00 18-28 9-00 290-00 1-60 14.200 3,200 1,000 5,500 4,700 3,000 11,211 18-30 14-75 15-00 18-00 18-50 7-00 290-00 1-75 Magazijn van houten en zinken DOODKISTEN. aan zeer genadige pryzen, BIJ CH. SPILLIAERT—BOUCHAERT, aannemer en glaswerker, KLOOSTERPOORT, YPEREN. GEDIPLOMEERDEN CHIRURGIJN-TANDMEESTER, tandmeester van het koninglijkgesticht van Meessen behalve den Zondag, Inzetting van tanden en kunstige gebilen. Uittrekking, Goudstopping en Herstelling van ongeregelde tanden, volgens de beste stelsels. MATER-CONSERF. Pillen wel bekend voor het keeren der jaren, dampen naar het hoofd, verhitting in 't bloed, migraine, vermoeidheid., ongemak, verstikkingen. Prijs der doos pillen: fr. 2-50 met prospectus. Apotheek F. Vande Vorst,Korte Gasthuis straat. 40, Antwerpen. Aangezichtsroof bij kleine kinderen. Radikale en zekere genezing door het Likeur en de Zalf van doktor GAROT, zonder gevaar voor de gezondheid der kinderen. De ergst ingewortelde melkroven verdwijnen in 20 dagen. Ondervinding van 22 jaar. Prijs per flacon 4 fr. Zalf' 1,50 fr. DEPOTS Apotheek Garot te Lize-Seraing; Parot te Verviers; Denis te Hannut; Mélotte te Jodoig- ne Masy te Jauche Dimbourg te Lincent Winand, te Namen Ramlot te Oostende; en Tart te Amay. Algemeen DépotDr. Garot te Lincent. MADAME DEMEYER. Accoucheuse diplöinée. 9, rue St-Roch, donnant Bd de la Senne, Bruxelles. Pen- sionnaires depuis 50 francs, frais compris. Accouchement a domicile depuis 10 francs. Maladies des femmes. Consultations secretes. Demande élèves, legons bien soignées. Con ditions avantageuses. Grande Fabrique de Brouettes Ate IIOYÖ1S Mont-sur-Marchienne Brouettes et camions de toutes espèces, en chêDe, frêne et orme. 2,000 eu magasin. Demande représentants. KOMMISSIEHANDEL UITVOER IN ALLE SLACH. Rechtslreekschen invoer uit Kalalonië. opvolger van H. F RAI KIN, 37, ENGELANDSTRAAT, BRUSSEL. Zekere genezing, Verkoudheid, Long onsteking, Kinkhoest, Keel-en Mondziekten. Teer. Chlorate, GRAVEN enz. verkochtte middenprijs kwantiteit p. 400kilo. verkochtte kwantiteit middenprijs p. ICO kilo. Emile V an Aerde Recht over de Sterrestraat. Te raadplegen alle dagen van 9 tot 5 uren,

De Toekomst (1862-1894) | 1888 | | pagina 3