vrschillig¥êüwsT Wetgevende Kiezing Riirkeufabi'iek Saaigerst Em LE V AN A EE D E 750 frankea, 2225 franken GEU N G. I£$ liLKH'HT. M A E T PRIJZEN. Lo m ba u rel straat, I ffp r e Recht over de Sterrestiiaat. Tc raadplegen alle dagen van 9 tol 5 uren, WSCIJ -GUANO VALE lil EK GILO 31 Maison Alfred Delay, Bière de STRASBOURG, Mei k korst. ooisuietmiddel Egasse LEON DO RIG NA IJ "X fle Vooruitgang. ADEMHALING. Ate HOYOIS Mont -sur-Marchienne vangt voor het onderhoud en het vernieuwen van het materiëel der Pompiers? Wij verhaasten ons onze briefwisselaar de noodige inlichtingen te geven: M. Baeckeroot ontvangt, volgens't budget van 1888, de onbeduidende som van met welke hij de vernieuwing en het onder houd van hetbrandmateriëel te betalen heeft, alsook op het feest der pompiers, een soupé aan het schepenkollegie en aan de mannen onder zijne orders staande. De contribuabe- len betalen dus voor de veertig muziekanten (getal vastgesteld den dag der serenade van den kleinen Felix) meer dan voor de vijftig pompiers onder de orders van M. Baeckeroot. Er volgt dus uit dat de pompiers middelmatig per jaar en per man 15 franken kosten aan stad, en dat de muziekanten van den kleinen ïelix van het budget 72 a 73 franks per man op strijken. En men moet wel bemerken dat het geen wij hier zeggen niet is om aan de leden van het stadsmuziek onaangenaam te zijn, die in zijne rangen eenige liefhebbers telt, waarvan het talent niet te misprijzen valt. Wij zijn overtuigd dat velen onder hen met ons eenstemmig zijn om vast te stellen dat een grooten misslag werd begaan het oogen- blik dat Felix zich met deze sociëteit bemoeid heeft en het flauw gedacht heeft opgevat eene harmonie te maken van de fanfaren die echte vooruitgang deden. Wij beklagen de ernstige mannen, die door hunne belangen, gedwongen zijn op deze galei te blijven. Zij verdienen onder alle opzichten een beter lot. De politie heeft den kerel aangehouden die in de huizen ging waar hij geld ontleends onder voorwendsel dat hij zijnen portemonaie bad vergeten en die men natuurlijk niet we der zag. Het is zekeren Jan-Larnbert Thonon geboren te Herstal den 27 Juni 1847. Hij had zich in eene herberg aangeboden waar hij een glas bier en eene sigaar had ge vraagd en vroeg om 2 of 3 fr. te worden ge leend, daar hij zijn geld vergeten had. De herbergierster, die de heldendaden van den kerel in de dagbladen had gelezen, ging de politie verwittigen, die hem aanhield. Ziehier wat er met den zelfden kerel de verledene week in een koffihuis te Gent ge beurde: Hij dronk er twee druppels cognac en vroeg eene sigaar. Hij klapte met officieren die daar waren en deed zich voor Luikenaar doorgaan. Eensklaps voelt hij in zijnen zak en zegt tegen de madame dat hij zijnen por temonaie heeft vergeten, hij neemt zijne hor loge en ketting, die ongeveer twee honderd franken weerd is en biedt die aan de dame van het koffijhuis aan, zeggende:Neein dit in pand en wees zoo goed mij vijf franken te leenen, want ik moet hier dichtbij eene boodschap doen en heb geen geld bij mij. De dame geaft hem de 5 franken en steekt de hand uit om de horlogie te aanvaarden, toen de kerel die terug trekt en zegt: Ik zal u binnen een uur het geld terug brengen en hij loop de deur uit. Onnoodig te zeggen dat de dame hem met terug heeft gezien. Mijnheer Poncelet, apotheker. Mijn kind, ofschoon zeer lastig, heeft uwe bonbons van lang leven als lekkernij genomen. Köe- nig. Kelderstraat, Brussel. Opstopping. Bonbons van lang leven van Em. Poncelet, apotheker, verlossen en zuiveren u zonder buikpijn. Worden geno men bij de maaltijden; aan kinderen gegeven voor lekkernij, bevorderen de spijsvertering geven eetlust, ontlasten van gal. Eeremeta len in de Tentoonstellingen. Overal verkrijg-' baar 1 fr. der doos van 50. Brussel Pélerin, Frederix, Delacre, Cristiaens, Lobrie, Bau- wens, Giot.Molenbeek: Broens, Elsene: Duyck, Bobson. Vergiftigde postzegels. Sedert eenigen tijd zijn verschillige personen, die eene zekere hoeveelheid postzegels moeten plakken, onpasselijk geworden. Men denk dat de lijmstof van den rug der postzegels ver giftigde zelfstandigheden inhoudt. Het zal dus geraadzaam zijn de zegels bij middel van eene spons of een penseel nat te maken in afwachting dat het bestuur van het postwe zen de tegenwoordig in gebruik zijnde lijm-1 stof door andere zal hebben vervangen. Snot, gele mondzwam, slechte ruiïng en andere ziekten van hoenders en duiven, genezen met de pillen van L. Robert te Wan- dre (Luik) per doos: 2fr.; 1/2 doos: 1 fr. Per post, fr.: 2,10 en fr. 1,10. Bloedsgebrek. In min dan veertien dagen volkomene genezing van hoofdpijn, ver lies van eetlust, bleeke kleur, moeilijke of ver- achterde staat, enz. bij armbloedige jonge meisjes, door Likeur Juniaux, apotheker te Wasmes. Dit likeur is samengesteld uit vijf bloemen. Daar is geene scheikundige stof aan wezig. Exposition de Bruxelles. Taverne de l'Europe. Maison recommandêe. (Voir ann. 4e page.) Engelsche Bieren. Huis Alfred Delay. Zie ann. Voor den Congo. Te Brussel is eene maatschappij gesticht die eene conventie heeft gesloten met den Congo Vrijstaat, waarin onder anderen bepaald is: Het oprichten te Boma van een handels magazijn tot verkoopen van alle soorten van Europeensche goederen en dia geschikt zijn voor het gebruik in den Congo. Het oprichten en het exploiteeren van een hotelrestaurant, ook te Boma, waar dagelijks voedsel zal worden verschaft aan de agenten van den Staat, van de factorijen en aan de reizigers. Het aanleggen van eenen tramway twee kilometers lang, waardoor het hotel en de magazijnen zouden verbonden wezen met de gestichten van Boma, rivierzijde en vlakte. De Staatbons van den Congo Vrijstaat zijn voor officiëele kwoteenngen aangenomen op de beurs van Parijs. Eene goede spijsvertering is voor eene goede gezondheid onontbeerlijk. Eene goede spijsvertering opent den geest, geeft leven digheid en klaarheid aan de gedachte» en bovendien lust tot den arbeid. Wilt gij eene gemakkelijke spijsvertering hebben en alle sombere gedachten van u verwijderen? Neemt na iedere maal drie alvleeschbevattende pil len van Defresne. De zon bij middernacht. Gedu rende dit tijdstip van het jaar, levert Noord wegen het wonderbaar schouwspel op van volgende dagen zonder nachten, gedurende dewelke de zon 24 uren lang de schilder achtigste streken der aarde verlicht. Dit treffend en grootsch schouwspel, die het bo vennatuurlijke paalt, is op dit oogenblik in zijnen vollen luister. Hat is dien oogenblik dat 1 'Excursion waarneemt voor eene reeks reizen in te rich ten naar Zweden, Noorwegen en de Noord- Kaap waarvan het eerste vertrek plaats heeft den 14 Juni. Men zal de schoonste deelen be zoeken van deze wonderbare streken, zoo weinig gekend van de belgische speelreizigers voor welke reizen men kan beschikken vol gens verkiezen, van 15 tot 45 dagen. De gelegenheid is buitengewoon schoon en vele Belgen zullen er waarschijnlijk deel aan nemen. De prospectussan worden kosteloos ge stuurd aan al de personen die er de aanvraag van doen aaii M. Parmentier, bestuurder der Excursion 109. Boulevard Anspach, Brussel. Dégustez le champague sec S. Vinyas, aux exposition, et les prejugés qui accredi- tent les vielies marques de champagne, doi- vent uifaillibiement disparaitre. Agent dépo- sitaire: Féhx Huygens, Bruxelles. On de- mande sous-agents pour la province. Orthographe. M. de graaf, schreef on langs de wachter van M. de C... aan zijn meester, wien hij eene zending reebokken zond: Ik heb de heer u te zenden drij... Eensklaps houdt hij op van schrijven en wendt zich tot eenen lollekensheere die zich in de herberg van het dorp bevond: Zeg eens, hoeveel k in reebokken? Verduiveld, dat is volgens, zegt de an dere. Hoeveel zend gij er weg? Drij. Ei wel drij K, een per bok. Merci, en hij schrijft in dezer voege: Mijnheer de graaf, ik heb de eer u te zen den drij reebokkken. Recept voor de valling. Danst u eerst wel in het zweet. Stel u dan met uwen rug tegen een halfopen venster; doet u terzelfder tijd ijskoud water bestellen en drinkt er maar een goede pint van. Gij moogt verzekerd zijn van al gedaan te hebben wat maar eenigzins noodig is voor eene goede valling. P. S. Tegen eene valling moet gij het tegenovergestelde doen. De vrees is eenen miscroscope die het ge vaar vergroot. Willen is kunnen. Een metser die van eene stelling viel, zegde dat willen is kunnen een leugen is, aangezien hij binst dat hij viel, hij volgaarne op zijne stalling zou willen terug klimmen hebben, maar hij kon niet. De slimme bult. Een bult kwam van een feest terug dat laat in den nacht had ge duurd en klopte aan de deur van eene zijner vrienden. Het vroos geweldig hard. De vriend, na zijn venster geopend, vroeg hem wat hij wilde. Kom naar beneden, ik bid U. Een oogenblik, ik zal mij aankleeden. Goed, maar haast U, het is seffens ge daan. Toen de vriend de deur opentrok, zeg de hij. Ach mijn vriend, zeg mij algauw of mijn bult mij nog altijd op mijnen rug staat, want het is zoodanig koud dat ik hem niet meer gevoel. VAN DEN 12" JUNI 1888. De Voorzitter van het Hoofdbureel brengt ter kennis aan de kiezers dat hij de voorstelling der kandidaten, hunne aanveerding en de lijsten der getuigen die zij zullen aangewezen hebben, zal ontvangen den Woens dag, 6n Juni 1888, van 2 tot 4 uren 's namiddags, in de Raadkamer van het Paleis van Justicie. Eens dit tijd bestek verloopen, zal geene voorstel ling of aanveerding van candidatuur noch aanwijzing van getuigen meer ontvankelijk zijn. De officiëele lijst der candidaturen zal ter inzage liggen van den 7" Juni •1888, ter zelfde plaats en uren. De Voorzitter J. I WE INS. IJ PEREN 2 Juni 26 Mei Tarwe 19,100 19 00 18,000 19-00 Rogge 700 15-75 700 '15-25 Haver 800 15-75 900 15-00 Erweten 700, 17 67 400 18-00 Boontjes 400' 18-75 800 -18-00 Aardap. 7.000 8-i)0 6,500 8-00 Beter 18,866 279 00 '14,070 279-00 Eiers, 25 1 1-80 1-60 CHIRURGIJN-TANDMEESTER, tandmeester van het koninglijk gesticht van Meessen VAN NOORWEGEN Mark: J. JEiSSEN en C° P. BruynseraedeBewaarder Ant- Fan Bellingen et C®,gen.agenten)werpen Het vischmest is het volinaakste van al de vetten; het levert een belangrijk voor deel op boven de mesten met chimieke basis, is niet aanhitsend als deze laalsle, en is wel het beste voedsel voor de planten en allerlei vruchten. Zijn vruchtbaar uit werksel duurt hetgansche jaargetijde, en dikwijls ook het gan'sche jaargetijde. Mark 7 X 10 i*!3: Gewaarborgd dooi de plaats laboratorium. Inhoud 7°/0 stikstof (van visch) 10 phosphoorzuur (waarvan 7 1/2 van visch 2 1/2% oplosbaar in water en citraat) 3 potassium. Voor prijzen en conditiën, wende men zich tot onze bijzondere agenten: Aalst. Al. L. Gheeraerdls. Kortrijh. Vve J. Devos et fits. Lokeren. Roels Verbeeck. Ertvelde. Jan Van Nleuioenhuize Oostende. Louis Van Iseghem. Selzaete. Jh. Van Nieuwenhuize St-Nicolaas. Hendrickx et CA Thourout, M. Ferdinand Fraeys. maakt het publiek bekend dat hij gepatenteerd is als plakker. Hij beveelt zich aan voor het plak ken van affichen, berichten, enz. Zich te adresseeren Dixmudestraat, nr 25. Allsopp's pale ale, burton ale, Allsopp's Impérial Stout, Kinahans Whiskie, Kinahan's Gin, DE MOSTAARD DER STER met wijnazijn vervaardigd even als de vermaarde marken van Dijon, is een-- der beste spederijen; hij i wot'di in den handel geleverd in glazen fles- schen en in potion van eenen halven, eenen geheelen of meer .liters inhoudende. De prijs ervan is gelijk aan dien van gewonen mos taard. De fijne kenners en diegenen, welke 1 voor hunne gezondheid zorg dragen, vragen bij voorkeur den Mostaard der Ster met wijnazijn vervaardigd. Algemeen depot en stoomfabriek 16, Ulensstraat, Brussel. N. B. Op aanvraag zullen depots toege staan worden in al de eenigzins aanzienlijke gemeenten des lands. Aangeziclitsroof bij kleine kinderen. Radikale en zekere genezing door het Likeur en de Zalf van doktor GAROT, zonder gevaar voor de gezondheid der kinderen. De ergst ingewortelde melkroven verdwijnen in 20 dagen. Ondervinding van 22 jaar. Prijs per flacon 4 fr. Zalf 1,50 fr. DEPOTS Apotheek Garot te Lize-Seraing; Parot te Verviers; Denis te Hannut; Mélotte te Jodoig- ne Masy te Jauche Dimbourg te Lincent Wmandte Namen Ramlot te Oostende; en Tart te Amay. Algemeen DépotDr. Garot te Lincent. GEENE BESMETTELIJKE ZIEKTEN MEER door het gebruik van het erkend als bet krachtigste tot heden toege past. Een liter van het onismetmiddel op twintig liters water is voldoende om geheel en al en oogenblikkelijk alle zelfstandigheden en stoffen, in volledigen staat van bederf, te ontsmetten, zonder eenig spoor van geur te bewaren, na het gebruik.Algemeen depot: Hollandstraat, 2, Brussel, Zuid. Depot bij alle apothekers en drogisten. KOMMISSIEHANDEL UITVOER IN ALLE SLACH. Rechtslreekschen invoer uit Katalonië. opvolger van H. FR AI KIN, 37, ENGELANDSTRAAT, BRUSSEL. Verzekert eene dagelijksche schadeloos stelling of eene lijfrent in geval van ziekte of van onbekwaamheid tot werken, door ziekte veroorzaakt. Zeer voordeelige konditiën.Men vraagt goede Agenten. Schrijven met aanbe veling van het Bestuur. Baudeloostraat, 31, Gent. Asthme, Benauwdheden, Verstikkingj Hert klopping en. Oogenblikkelijke verzachting, spoedige ge- j nezing door het tot berookinggeschikt poeder Momnil, apotheker te St-Gérard (Namen), j Doozen van 2 fr. en 1,25 bij alle apothekers. I Grande Fabrique de Brouettes CHEVALIER VICTOR! A VAN SCHOTLAND Extra fijne kwaliteit. Zich te bevragen voorstalen en prijzen bij M. QUARRE, Boulevard van Thienen, 71, te Leuven. KIESCOLLEGIE VAN HET ARRONDISSEMENT YPERKN. -O- GRANEN I verkochüe middenprijs verkocht te middenprijs enz. kwantiteit] p. 100 kilo. kwau titelt p.lCO kilo. GEDIPLOMEERDEN behalve den Zondag. Inzetting van tanden rn kunstige gebiten. Uittrekking, Goudstoppir/g en Herstelling van ongeregelde landen, volgens de beste stelsels. Quai au Foin, 29, BRUXELLES. Succursale: Rue des Orfèvres, 25, ANVERS. de la BRASSERIE D'ADELSHOFFEN Marque les Couronnes (Ancienne Maison EHRHARDT Frères) Forte remise au commerce. BELEMMERDE Brouetles et camions de tonics espèct-s, en cbèwe, frèr;e et orme. 2,000 en magasin. Bemande représentants.

De Toekomst (1862-1894) | 1888 | | pagina 3