NOURRICE. V li U C H T E N en Landsaliaam, UiïïTJËÏMË FiLLE, VRUCHTEN OP STAM ËMlIJiV ainAf.rde 'marktprijzen. VALÉÜIEftï GILOi OP STA Dinsdag 24 Juli 1888, LAADSALLAAM Donderdag 26 Juli 1888, JLombaardstraat, 19, Ypre MENGELINGEN. Comptoir Immohiiier. ADEMHALING» IKnziekstieuws. Verschenen KERMESSE FLAMAND! air typique de Mariakerke (Ostcnde) door den heer Robert de Beaucourt. Di nieuw muziekstuk voor piano is het werk van een onzer stadsgenooten en heeft reeds in monig grooto stad, den meesten bijval genoten. Dit muziekstuk is geteekend, gegraveerd en afgedrukt bij Engel-Hendrik Minnekeer, drukker-uitgever. Dixmudestraat, 18, Yper, en is er te bekomen aan den nietigeu prijs van 50 centiemen. parlant le flamand et le francais, désire trouver une place comme S'adresser au bureau du Journal. maakt het publiek bekend dat hij gepatenteerd is als plakker. Hij beveelt zich aan voor het plak ken van affichen, berichten, enz. Zich te adresseeren Dixmudestraat, nr 25. Kantoor van den Notaris DEGRYSE, te Becelaere. Openbare Verkooping van VIJFTIEN H E KT ARE N te St-JAN, nevens Yper, op de hofstede aldaar gebruikt door den heer Charles Blondeel-Vanhaelewyn. Deze venditie zal geschieden met tijd van betaling, mits borg, door 't ambt van voor noemden notaris, op om twaalf ure 's middags. De vergadering op d'Hofplaats. Aanzienelijke Venditie van VEERTIEN II E K T A R E N en te GHELUVELT, op de hofstede aldaar gebruikt door sr Joan nes Pattyn, bij 't gehucht Cruiseicke. Deze venditie zal geschieden door 't ambt van voornoemden Notaris Sïegrysc, te Be celaere, op om 12 ure 's middags, met tijd van betaling, mits borg, ten zijnen aan veerden. De vergadering op de hofplaats. GEDIPLOMEERDEN CHIRURGIJN-TANDMEESTER, tandmeester van het koninglijkgesticht van Meessen Recht over de Sterresthaat. Te raadplegen alle dagen van 9 tot 5 uren, behalve den Zondag. Inzetting van tanden en kunstige gebiten. Uittrekking, Goudstopping en Herstelling van ongeregelde tanden, volgens de beste stelsels. wer te Santes, bij het uitkuisschen van den kleinen witten gracht, achter de citadel, het heel naakt lijkje van een klein blond meisje, dat in het watergras Terborgen was. De lijkschouwing bewees dat het kindje, dat 12 tot 14 maanden moest oud geweest zijn, eerst verworgd was en daarna eene snede in de keel gekregen had. De moordenaar, die niemand anders is dan de eigen vader van het kindje, zekere Victor Soetens, oud 19 jaren, schoenmaker te Rij- sel, is ontdekt en aangehouden geworden. Den dag dat hij het wichtje zoo wreed ver moordde, had hij aan zijne vrouw, die angstig naar het kind vroeg, gezegd dat hij her, me de gegeven gehad, aan een familielid wo nende te Kortrijk.De vrouw Soetens,geboren Josephnia Weymeke, oud 23 jaren, geloofde hem en Zondag laatst drukte zij de wensch uit haar kindjespoedig te gaan bezoeken. Een twist ontstond hierop tusschen Soe tens en zijne vrouw, ten gevolge waarvan de man het huis verliet en van heel den dag niet meer terugkeerde. Vrouw Soetens sprak nu van haar kind met eene buurvrouw, die baar van het ont dekken van 't kinderlijkjé vertelde, en toen de moeder in doodangst naar de Faculteit der Geneeskunde snelde om het portret van het vermoorde meisje te zien, erkende zij er haar ongelukkig kind in. Vrouw Soetens vertelde nu alles wat zij wist; en Soetens, die eerst Maandag namid dag naar huis terugkeerde, werd door de politie aangehouden. Eerst, trachtte hij te loochen,maar eindelijk moest hij bekennen, zeggende dat hij het kind gedood had omdat nij de middelen niet bezat om het op te voeden. Bloedsgebrek. In min dan veertien dagen volkomene genezing van hoofdpijn, ver lies van eetlust, bleeke kleur, moeilijke, of ver- acliterde staat, enz. bij armbloedige jonge meisjes, door Likeur Juniaux. apotheker te Wasmes. Dit likeur is samengesteld uit vijf bloemen. Daar is geene scheikundige stof aan wezig. Men schrijft uit St-Nikolaas: Zaterdag voormiddag heeft de policie dier stad eene belangrijke aanhouding ge daan. De genaamde X.. Gentenaar, was naar die stad gekomen, met het inzicht zijn lief te vermoorden. Reeds had hij het meisje bij de keel genomen, en trok eenen revolver uit zijnen zak, welke hij op haar hoofd plaatste. Gelukkig kon zij het schot afwee- ren,en op haar geroep kwam een metserdien der haar ter hulp, welke den moordenaar den revolver afnam en aan de policie over handigde. De booswicht werd weldra door eenen policie-agent aangehouden, en daar hij geene middelen van bestaan kon aanwij zen, zoo werd hij voor den vrederechter ge bracht, die hem tot 8 dagen gevang veroor deelde, en tot 4 maanden ter beschikking van het parket stelde, in afwachting dat hij zich zal moeten verantwoorden over de moordpoging op zijn lief, en over twee dief stallen, die hij verledene week op de markt te Beveren gepleegd heeft. Exposition de Bruxelles. Taverne de l'Europe. Maison recomtnandèe. (Voir ann. 4e page.) Engelsche Bieren. Huis Alfred Delay. Zie ann. Snot, gele mondzwam, slechte ruiïng en andere ziekten van hoenders en duiven, genezen met de pillen van L. Robert te Wan- dre (Luik) per doos: 2 fr.4/2 doos: 1 fr. Per post, fr.: 2,10 en fr. 1,10. RupsenOver eenige jaren kondigden wij aan dat op de gemeente Moerkerke, ge- heele reken opgaande boomen door de rup sen kaal geknaagd waren. Deze week hebben wij het zelfde, bijna op gelijke plaats bestatigd. De rupsen, eenen halven vinger lang, licht behaard,bruin metroode punten van zijde en witte vlekken op den rug, zijn diegenen van de Leucoma sahcis (witte wilgenmotte of ringel voet) een redelijk groote en diklijvi ge nachtvlinder met witte glanzende vleugels en zwarte pooten waarop witte riagels wel ke vlinder men in Juli zoo menigvuldig vindt hij en op den voet der wilgen en achtkanten, bijzonderlijk langs de openbare wegen. Aan welke oorzaak moet men het noodlot tig getal dier schadelijke rupsen toeschrij ven Volgens onze vasts meening voornamelijk hieraan dat onder de jongens in den buiten de verfoeilijke gewoonte noch niet ophoudt van de vogelnesten uit terooven. Immers hoe zorgvuldig ook de openbare verorderingen over de ontrupsing opgesteld en toegepast zijn, zal nooit tot het verdelgen der rupsen, een schepencollegie nog door don wakker sten veldwachter bijgestaan, een enkel paar broeiende vogelen weerd zijn welke tot het hazen huner jongen bijna gestadig op zoek zijn, daar klimmende en sluipende, waar nooit het oog en veel minder nog de hand van den mensch doordringen zal. Welke zijn het bewaren en beschermen der insectenetende vogelen daar gelaten de doelmatigste middelen om voor het toeko mende jaar het herhalen te beletten van de ramp welke tot het tegenwoordige artikel aanleiding gegeven heeft? le Zoo haast de vlinders verschijnen (wel ke zich door hun kleur gemakkelijk op de schors der boomen en op den grond laten be merken en daarbij in klare dagen niet zeer vlug zijn) dezelve onmeedoogend vertrappen en versmeieren. 2" Eenige dagen later strenge en spoedige jacht op de eieren maken. Die worden door gaans niet boven mans hoogte, op de stam men der boomen bij hoopkens gelegd; zij zijn bleekgroen en door eene soort van wit schuim overdekt, waardoor zij gemakkelijk zijn om te bemerken. Na korten tijd droogt het schuim op, eu de eieren verkrijgen een bruinachtig uitzicht dat weinig verschilt van de schors der boo men en diensvogels van dan af de opzoeking hoogst moeilijk maakt. (De Landman Mijnheer Poncelet, apotheker. Mijn kind, ofschoon zeer lastig, heeft uwe bonbons van lang leven als lekkernij genomen. Köe- nig. Kelderstraat, Brussel. Opstopping. Bonbons van lang leven van Em. Poncelet, apotheker, verlossen en zuiveren u zonder buikpijn. Worden geno men bij de maaltijden; aan kinderen gegeven voor lekkernij, bevorderen de spijsvertering geven eetlust, ontlasten van gal. Eeremeta- ien in de Tentoonstellingen. Overal verkrijg baar! fr. der doos van 50. Brussel Péleriu, Frederix, Delacre, Gristiaens, Lobrie, Bau- wens, Giot. Molenbeek: Broens, Elsene: Duyck, Bobson. Eene dame wordt door een heer sinds eenigen tijd achtervolgd. Eensklaps keert de dame zich om en vraagt Zeg eens mijnheer, waarom achtervolgt gij mij alzoo sinds een uur. Maar madame, ik vraag u niets. 't Is juist hetgeen mij kwaad maakt. De ongehuwde staat der priesters is geen noodwendig geloofspunt van de katholieke reli gie; nu nog wordt het aan hare priesteis, die in Azië, bij de Libanonbergen wonen, veroorloofd te trouwen. Tot in de vierde eeuw van de chris telijke jaartelling waren de geestelijken vrij om te huwen, maar de pauzen hadden reeds lang getracht zulks te verbieden; eindelijk béslistte de kerkvergadering van Trente de vraag, met dit verbod als verplichtend te verklaren. Het verbrekingshof komt nu te beslissen, dat het Wetboek hier niets met de godsdienstige vraag te doen heeft; ook rangschikt het de priester stand niet onder de beletsels van het huwelijk. Le Figaro. In Frankrijk hadden, tot nu toe, de meeste rechtbanken in de dwaling verkeerd, dat bet concordaat, door Napoleon I met den paus Pins VII gesloten, zich tegen het burgerlijk huwelijk der priesters verzette, het verbrekings hof heeft die dwaling doen ophouden met aan te wijzen, dat het concordaat slechts het ker kelijk huwelijk beoogde en niets met het bur gerlijk te doen had; zoo hebben het ook onze belgische rechtbanken altijd begrepen, zonder dat ons verbrekingshof er tusschen is moeten komen. De gargons. Een gartjon is in het koffie huis, waar hij dient, bezig met de Figaro te lezen. i Gargon, roept een gewoon bezoeker, de Figaro! Mijnheer, hij is in handen. En hij gaat voort met lezen. Een niet gedekoreerde. Dezer dagen vroeg men aan een gekend letterkundige, hoe het kwam dat hij nog niet gedekoreerd was. Ik ben te oud. En vroeger Was ik te jong. De commeren. Verledene week ging een notaris naar eene kleine stad bij een collega, om eene zaak te vereffenen. Na het diner zegde de notaris uit de stad tegen de dame: Mevrouw, dat moet hier maar vervelend zijn in zoo eene kleine plaats. Mijnheer, antwoordde de dame, men ver veelt zich nooit als men zich met de zaken van een ander kan bemoeien. Ten offeren gaan. Dezer dagen had er een lijkdienst in eene kerk op eene buitenge- gemeente plaats. Een jongeling die ten offer ging, weigerde niet het pateen te kussen, maar wilde niets in de schaal leggen. Toen hij wilde voorbij gaan houdt de onder pastor hem tegen en zegt: Hela! gij hebt niets in de schaal gelegd. Ik weet het wel. Men moet er iets in leggen of men mag hier niet voorbij gaan. Ik heb niets te geven. Daarop neemt de pijkenheer en de onderpas toor den jongeling vast en dwingen hem terug te keeren zonder dat bij voorbij de lijkbaar mag gaan. Geen geld, geen offerande. Uit een album afgeschreven. Het huwelijk is meest altijd een gekend duo, waar van de muziek na zekeren tijd de zanger en de zangeres zoo vermoeit, dat zij eindigen met binst den dag enkel gegrol en des nachts ge ronk te laten hooren. Dumas zoon, heeft gezegd: De zaken, dat is het geld van anderen en de plicht is iets wat men van anderen eischt. Men kan ook zeggen dat in liefde, het plezier soms dit is wat men van anderen eischt. Op den spoorioeg. Op het einde van den winter, toen het nog erg koud was, zag een boer met veel belangstelling een pastoor, die bezig was met zijne voeten te warmen aan een der verwarmbuizen, die in de wagons liggen. Dat is gemakkelijk, mijnheer pastoor, dat ding waarop gij uwe voeten zet. Ja, op reis heb ik dat altijd bij mij. Bij de eerste statie stapt de pastoor uit den trein en de boer roept hem toe: Mijnheer pastoor! mijnheer pastoor! gij hebt uwe verwarmingsbuis vergeten. Zij is voor u, antwoordt de brave pastoor, en bij verwijderde zich. Toen de boer ter zijner bestemming komt. neemt hij de verwarmingsbuis op zijne schou ders en tot groote verwondering der reizigers en van het persooneel wilde hij er de statie me de uitgaan. De bedienden hebben al de moeite van de wereld gehad om hem te doen verstaan dat men hem gefopt had: Natuurlijk mijnheer pastoor hadhet gezegd. Geheugen van eenen portier. Een portier van de rue Notre-damete Parijs had eene wonderbare memorie, en wist stipt waar al de personen zijner straat woonden. Vrit nd 'raagt hem iemand, waar woont M. Dupuis? Er zijn er negen in deze straat. Het is een dichter. 't Is de 166' deur, in do straat, op het zesde boven de entresol, de doorgang is duis ter, onthoudt wel dat, er twee trappen zijn. Telt gij er do koetspoorten bij? En de portier antwoordt op woedenden toon: Ei, natuurlijk, indien ze ik er niet in be grepen had, ware het de 165° deur geweest. Bovendien indien hij het beter weten wilt,, het is van hier te beginnen de 95e winkel. Drie onaangename dingen. Wachten en niet zien komen. In het bed liegen en niet kunnen slapen. Wel kunnen dienen en niet aanvaard wor den. LE GLORE ILLUSTRË, I an franco, fr. 10. 6 mois franco, fr. 5,50 3 mois franco, fr. 3. Gravures: M. Charles Graux, ancien ministre des Finances de Belgique.L'Amé- rique d'autrefois: Un duel dans les Pampas. L'Amérique d'aujourd'buiLe règne des journaux. Le vieil et le nouvel Anvers Les marches. L'Après-midi du dimanche, au tour de fa.meux calvaire de Plougastel- Daoulas (Bretagne). Le Pavilion de la Brasserie. Pscborr de Munich, au Grand Concours de Bruxelles. Concours|interna- tioaaux d'animaux reproducteurs: Espèce chevaline. On sabonne au bureau du journal. DE Vi«AAMSCHE ILLUSTRATIE. Nr 40.2 jaar. Zaterdag, 30" Juni. INHOUD. - Platen. Z.K.H. de Graaf van Vlaanderen. Algemeen gezicht op de Tentoonstelling van 1888. Een hoek der hongaarsche afdeeling. Eene wandeling in de Tentoonstelling: De Vlaamsche toren, het wapen van Doornik, liet XVI eenwsche wijnhuis, het Bodega, Ilavana-sigaren. De berg van 't Hof te Brussel. Zomeravond- stond.De dom van Kantelberg.Raadsel. Telst. Onze platen. In de Tentoon stelling.Einde goed, alles goed! Vlaam sche K ron ijk. Kunst en adel. (Slot.) Raad. Het adelaarsnest. Julia Kool- vliet, Een verhaal uit het Kempisch volksle ven. Raadsel nr 9. Men abonneert zich ten bureele tan dit blad. IJ PEREN 50 Juni 23 Juni Tarwe 8,800 18-87 16,100 18-75 Rogge 1,100 14-87 1,900 '15-00 Haver 800 15-30 800 13-00 Erweten «00 18-75 100 18-00 Boontjes 200 18-50 700 19-00 Aardap. 11,000 6-25 8,000 9-00 Beter 17,010 280-00 20,200 290-00 Eiers,25 1-70 1-80 HOTELS, VILLAS CAMPAGNES a vendre ou a louer dans les plus jolis quartiers de Bruxelles et aux alentour. S'adres. au Directeur du Comploir 37,rué Hospice,a Boils forl-lez-Bruxeües. I - "'"""'belem J1 ER DE™"™ 1 Asthme, BenauwdhedenVerstikking1 I Hartkloppingen. 1 I Oogenblikkelijke verzachting, spoedige ge- S nezing door bet tot berookinggeschikt poeder 1 I Moinnil, apotheker te St-Gérard (Namen). 1 1 üoozen van 2 fr. en 1,25 bij alle apothekers. 1 Grande Fabrique de Brouettes A.te HÓYÓ1S Mont sur-Marchienne Brouettes et camions de tonics espècós, en chówe, frêr.e et ormc. 2,000 en magasin. Demamje représehtants. GRANEN eriz. I vrküchUef k wan titel tj middenprijs p 100 kilo. Ycrkochlte kwantiteit middenpriis p.iOO kilo.

De Toekomst (1862-1894) | 1888 | | pagina 3