Vruchten, Akkerallaam, Béestialen, VII U C H T E N en Landsallaam, TAR W E II 1 VERSCHILLIG NIEUWS. VRUCHTEN OP STAM EmileV anAerde MARKTPRIJZEN eoz. Vruchten, Akkerallaam en Beestialen, OP STAM Dinsdag 24 Juli 188S, LANDSALLAAM Donderdag 26 Juli 1888, Rogge, Haver en Vlas en Landsallaam, TE Gil EL IJ VELT, Lombaardstraat, 19,Ypre VALKUIL ft GILOft ootsmetmiddel Egasse ill 1 aan de oproep der hoofden onzes Bestuurs beantwoord hadden trof men twee pastoors aan, aan wie de lijst hun ten hunnen huize werd aangeboden. In tegenwoordigheid dezer allergrootste onthouding, heeft M. Vanden Berghe, die in niets verslegen is, heeft een uitersten maat regel genomen. Hij heeft geëindig alwaar hij had moeten beginnen en heeft overal de lijst doen aanbieden. Wij zijn nog onwetend welken uitslag het gedacht van M. Purgos heeft te weeg ge bracht, maar wij denken dat een groot getal inwoners, die de lijst zouden geteekend heb ben ware zij hun van eersteuaf aangeboden geweest, nu heil gerust zullen zijn voor gat stoppers te dienen. Op het laatste oogenblik komt men ons vertellen dat de milde Felix en zijne vrien den, ten einde er in te lukken zekere perso nen te overhalen het getal onderteekenaars de ongenomen plaatsen aan verminderde prijzen aanbieden!! Wordt voortgezet). Arme Felix! Uwe vrienden van Belle zelve niettegenstaande uwe loopingen, loochenen u en zenden u wandelen. (Het zal eene vertelling zijn voor later, onze lezers zullen niets verliezen met wach ten). Het programma van het Veld-Concert, Maandag laatst door da Philharmonie gege ven, was zeer aantrekkelijk en beloofde eene ware lekkere beet voor de liefhebbers van goede muziek. Onder de verschillige stukken trof men bijzonderlijk de Ouverture van Willem-Teil aan, eene ware halsbrekerij voor het ineesten- deel der Harmonien, die wagen dit mees terstuk weêr te geven. Tot eere onzer muziekanten, hebben wij kunnen bestatigen dat de uitvoering dezer Ouverture een groot sukses geweest is. Zij hebben de moeilijkheden dezer zware parti tuur overwonnen en samenhang en kleuren waren volmaakt. Wij kunnen onze artiesten-liefhebbers niet genoeg prijzen over den moed dien zij bijge bracht hebben, zoowel op de algemeene dan op de gedeeltelijke repetiteur, in het bewer ken van dit meesterlijk gevrocht. Daarom ook hebben de toejuichingen, waarmede hunne uitnoodiging begroet werd hun bewezen dat zij de moeilijksten bevre digd hebben. De groote Prijskamp-Fantaisie op Jerusa lem, gearrangeerd door Schroder, als ook de Fantaisie op la Dame Blansche waarvan de melodiën altoos jeugdig en frisch zijn, wer den insgelijks goed gegeven. M. Somers, onder-muziekmeester, heeft zeer wel zijne Polka van Piston uitgevoerd. Wij hadden gelijk, toen wij in ons verslag van het laatste Concert zegden dat hij niet wachten zou zijne wederwraak te nemen. Onze innigste gelukwenschingen voor zijne schitterende uitvoering. Mijnheer Van Elslande, onze toegedaene en schrandere bestierder, heeft ook het zijne bijgebracht tot den volledigen goeden uitslag van het concert, dat voorzeker een der schoonste is welk de Philharmonie nog ge geven heeft. Het is onnoodig hier nog den lof te maken van M. Van Elslande als instru- mentist, wij zullen alleenlijk zeggen dat hij het publiek heeft betooverd, welke hem eene schitterende ovatie heeft gedaan. Wij mogen niet vergeten, ter eere der Philharmonie, eene plechtigheid aan te halen. Zij bewijst hoeveel leven er bij deze schoone Maatschappij heerscht en hoeveel aangekleefdheid aan hun vaandel onze mu ziekanten hebben. Inderdaad men vind maar weinig sociëteiten alwaar er leden zijn die gedurend 35 jaren niet opgehouden hebben er deel van te maken. Het geval heeft zich hier voorgedaan voor de heeren Desquand, Dupont en Vandenameele. Ook is het onder de toejuichingen van al het publiek dat M. de Voorzitter Van Merris, aan deze weerdige en getrouwe medebroeders een kruis over handigd heeft, de talrijke diensten vaststel lende, die zij bewezen hebben. 's Avonds, groote levendigheid in het bal. Veel dansers en veel geestdrift. De dansen hebben ten 2 ure des morgens opgehouden, tot groot spijt van allen, die vonden dat dien dag van feest te gauw vervlogen was. Men schrijft uit Oostende. Sedert Zondag zijn de Symphonie-Concerten begonnen in de kursaal, onder 't bestuur van M. Perier; het orkest is nogmaals met de meeste zorg samen gesteld en belooft de bezoekers menig genoegelijk uur. Binnen kort word in de nabijheid der Kur saal een drinkhuis geopend waar de dranken der verschillige natiën op eene nieuwsoortige wijze zullen opgediend worden: Duitsth bier door duitsche juffers; Fransche wijn door fran- sche mamzeis, Engelsch bier door engelsche lady's, enz. De werkstakingen zijn in het noorden van Frankrijk weder aan de orde van den dag. De fluweelsnijders te Amiens hebben ditmaal het werk gestaakt en eischen toepassing van het vroegere tarief, dat hun 10 fr. toewees, voor wat zij nu met 7 tr. betaald krijgen. Gedachten van den doktor. De hedendaagsche leefwijze ontwikkelt op eene wonderbare manier de uitgelezen hoedanighe den der vrouw, doch zij vereischt eene buiten gewone mate van zenuwkrachten, ten nadeele van het lichaam; ook ziet men zonder Waarblij kende oorzaken den slechten invloed der bloed armoede, die de wangen doet verbleeken en de ledematen verzwakken. De eetlust, die verloren krachten zou kunnen inwinnen, verflauwt, wordt grillig en de teering is te vreezen. Eene red plank blijft u nog over: neem na ieder maal een half wijnglas van den versterkenden wijn De- fresne (vin toninutritif Defresne) welke de Pep tone bevat en de spieren voedsel en kracht aan zet: het bloedvormend ijzerphosphaat dat de roode bloedparels vormt; aanstonds komt de goede eetlust terug, het vleesch wordt stevig en de geest herneemt zijne levendigheid. De/e wijn is in de hospitalen van Parijs aangenomen en wordt in Belgie zeer geprezen. Men kan hem in alle goede apothekerijen van ons land beko men. Toen koning Oscar van Zweden met den koning van Denemarken de tentoonstelling te Copenhagen bezichtigde, bleef hij bewonderend staan voor eenen grooten opgezetten ijsbeer. Een der hofheeren maakte Z. M. een compli ment over het schieten van dien beer, en toen den koning verwonderd keek, vernam hij, dat op dien dag een briefje aan den beer gebonden, vermeld had: «Geschoten door koning Oscar II Dat is eene leugen geweest! riep de koning. Ik heb nooit eenen beer geschoten. De inzender werd nn geroepen. Hij stond weldra beschaamd voor den koning. Maar de zaak liep beter af dan hij dacht. Want, na den prijs van den beer vernomen te hebben, zegde koning Oscar: Zet nu op uw briefje: gekocht door koning Oscar II. Dat is ook eene reclaam voor u en het is de waarheid. Pour les grands vins secs de champagne S. Vinyas-Reims, les vins d'Espagne de la maison Federico Segundo a Cadix, et la grande fine champagne de Gabriel Dubois et Cie a Blanzac-Cognac, on doit s'adresser a Felix Huygens, Bruxelles. Dégustation aux expositions. Eene zonderlinge statistiek is opgemaakt ge worden, namelijk die van de voortbrenging en het gebruik van het papier in gansch de wereld. Er zijn op geheel de uitgestrektheid der aarde 4,000 huizen, die alle jaren 980 miljoen kilos papier maken. 500 miljoen kilos worden voor dagbladen ge bruikt, 191 miljoen voor de drukkerij, honderd miljoen voor den koophandel, 100 miljoen voor den dienst van de mogendheden, 95 miljoen voor den nijverheid, 95 miljoen voor de scholen, het overschot, hetzij 101 miljoen, word gebe zigd voor de bijzondere briefwisseling. Voor Frankrijk beloopt het jaarlijks verbruik van papier tot 135 miljoen kilos; de dagbladen alleen hebben er 20 miljoen kilos noodig. Snot, gele mondzwam, slechte ruiïng en andere ziekten van hoenders en duiven, genezen met de pillen van L. Robert te Wan- dre (Luik) per doos: 2 fr.; 1/2 doos: 1 fr. Per post, fr.: 2,10 en fr. 1,10. Bloedsgebrek. In min dan veertien dagen volkomene genezing van hoofdpijn, ver lies van eetlust, bleeke kleur, moeilijke of ver- achterde staat, enz. bij armbloedige jonge meisjes, door Likeur Juniauxapotheker te Wasmes. Dit likeur is samengesteld uit vijf bloemen. Daar is geene scheikundige stof aan wezig. Eierschelpen. Op den buiten ziet men bijna overal de eierschelpen op den vuil nishoop werpen. Daarin heeft men onder landbouwkundig op zicht ongelijk, want de kalkachtige hoedanig heden dezer schelpen maken ze zeer nuttig om als voedsel te dienen voor kiekens en jonge varkens of kalveren, niet alleen voor den ont wikkeling der beenderen dier dieren, maar ook omdat zij bij de kiekens het leggen bevorderen, en bij de varkens en kalveren de groeikracht. Het is voldoende de schelpen te stampen en ze in het eten te mengen. De landbouwer zou dus die schelpen niet mogen laten verloren gaan maar integendeel in de stad opzoeken en in het bijzonder bij de pastij bakkers, die een groot gebruik van eieren maken. Exposition de Bruxelles. Taverne de l'Europe. Maison recommandée. (Voir ann. 4° page.) Engelsche Bieren. Huis Alfred Delay. Zie ann. Donderdag namiddag omtrent 2 ure, is te Heestert een jammerlijk ongeluk gebeurd. Eene vrouw van 72 jaar, Justine Deburme, had zich bij hare getrouwde dochter begeven, die in de buurt woont. Beiden zaten met eene andere gebuurvrouw rustig koffie te drinken. De kinderen der doch ter speelden en liepen rond in huis. Eensklaps klom een meisje vap 6 jaar 1/2 op een stoel en haakte een oud geweer af, dat aan de balk hing. Het geweer was geladen. De moeder wilde haar kind het gevaarlijk wapen afnemen, doch, terwijl zij daarmêe be zig was, ging het schot af en trof de grootmoe- den, welke drie stappen verder zat. De lading vatte zich samen tot een kogel, en trof de ongelukkige vrouw aan den relerslaap. Het slachtoffer viel kermend ten gronde, en stierf eenige oogenblikken later, zonder een enkel woord te hebben kunnen uitspreken. De wonde, welke zij in het hoofd bekomen had, was 5 centimeters diep. De dochter van 't slacht offer was door het ongeluk zoo aangedaan, dat zij thans ziek te bed ligt. Mijnheer Poncelet, apotheker. Mijn kind, ofschoon zeer lastig, heeft uwe bonbons van lang leven als ipkkernij genomen. Köe- nig, Kelderstraat, Brussel. Opstopping. Bonbons van lang leven van Em. Poncelet, apotheker, verlossen en zuiveren u zonder buikpijn. Worden geno men bij de maaltijden; aan kinderen gegeven voor lekkernij, bevorderen de spijsvertering geven eetlust, ontlasten van gal. Eeremeta len in de Tentoonstellingen. Overal verkrijg baar 1 fr. der doos van 50. Brussel Pélerin, Frederix, Delacre, Cristiaens, Lobrie, Bau- wens, Giot. Molenbeek: Broens, Elsene: Duyck, Bobson. LE G-LOBE ÏLLUSTRÉ, 1 an franco, fr. 10. 6 mois franco, fr. 5,50 3 mois franco, fr. 3. Les gravures du Globe Illustré sont, dans son numéro d'aujourd'hui, très-remarqua- bles On y voit une Illumination au bassin de Barcelone, le 2 Juin dernier; Type Espagno- les.Immences gravures du grand concours a Bruxelb s, ainsi quo des vue sur mer prés le port d'Ostende, etc.etc. On sabonne au bureau du journal. DE VLAAMSCEE ILLUSTRATIE. Nr 42. 2 jaar. Zalerdag, 14n Juli. INHOUD.Platen. Het lachend meisje, naar de schilderij van Zuber-Buhler. Schetsen uit Londen. In de Tentoon stelling, het Huisje en het zwarte woud, De grot te Capri. Kelders van het groot Gast hof te Parijs. De H. Yincentius a Paulo en de galeislaaf. Tekst. Onze platen. In de Ten toonstelling. Markgraaf Monselico, ge schiedenis uit Luther's dagen. Reuzen. Ylaamsche Kronijk. Julia Koolvliet. De Heilige Yincentius a Paulo. Men abonneert zich ten bureele van dit blad. IJ PEREN '14 Juli 7 Juli Tarwe Rogge Haver Erweten Boontjes Aardap. Beter Eiers,25 4,100 1601 700 400 600 2,000! 19,4111 19 57 14-57 13 00 19 00 19-00 7-00 283 00 I -80 11,200 4,500 1,900 200 2,100 6,000 20,010; 18-73 14-62 15-50 18-50 18-00 8-00 288-00 1-70 Vrijwillige Openbare Verhooping van TE ZILLEBEKE, ter hofstede gebruikt door sieur Xavier Vie ren, op MAANDAG 23 JULI 1888, om 9 ure 's morgens, zal de Deurwaarder VAM OEÏÏ SCH5JEREW, Groote Markt, Nr 20, te Yper, openbaar verkoopen: alles in goeden staat van onderhoud. Verders vijftien koopen busschen, hoppe- persen, brandhout, enz. De Beestialen en het Akkerallaam zullen verkocht worden om 9 ure 's morgens en de vruchten om een ure namiddag. Langen tijd van betaling voor de koopen boven de 10 fr., mits door de koopers, zon der onderscheid, te stellen goede en welbe kende borgen, ten aanvaarden van den Deur waarder Van der Schueren, voornoemd. Kantoor van den Notaris DEGRYSE, te Becelaere. Openbare Verhooping van VIJFTIEN IIEKTAREN te St-JAN, nevens Yper, op de hofstede aldaar gebruikt door den heer Charles Blondeel-Vanhaelewyn. Deze venditie zal geschieden met tijd van betaling, mits borg, door 't ambt van voor noemden notaris, op om twaalf ure 's middags. De vergadering op d'Hofplaats. Aanzienelijke Venditie van VEERTIEN HEKTAREN en te GIIELUVEl.T, op de hofstede aldaar gebruikt door sr Joan nes Fattyn, bij 't gehucht Cruiseicke. Deze venditie zal geschieden door 't ambt van voornoemden Notaris iscgv-ysc, te Be celaere, op om 12 ure 's middags, met tijd van betaling, mits borg, ten zijnen aanveerden. De vergadering op de hofplaats. OPENBARE VERKOOPING van twee hektaren vijftig aren op de hofstede aldaar gebruikt door de we duwe van Petrus de Lamagentière. Deze verkooping zal geschieden door het ambtvanden Notaris DEGRYSE, voornoemd, DEN DONDERDAG 26 JULI 1888, om 4 ure namiddag, onmiddellijk na de venditie van Pattyn. Met tijd van betaling, mits borg, voor de koopen boven de 10 fr. GEDIPLOMEERDEN CHIRURGIJN-TANDMEESTER, tandmeester van het koninglijkgesticht van Meessen Recht over de Sterrestiuat. Te raadplegen alle dagen van 9 tot 5 uren, Inzetting van tanden en kunstige gebiten. Uittrekking, Goudstopping en Herstelling van ongeregelde tanden, volgens de beste stelsels. maakt het publiek bekend dat hij gepatenteerd is als plakker. Hij beveelt zich aan voor het plak ken van affichen, berichten, enz. Zich te adresseeren Dixmudestraat, nr 25. GEENE BESMETTELIJKE ZIEKTEN MEER door het gebruik van het erkend als bet krachtigste tot heden toege past. Een liter van het onismetmiddel Egasse op twintig liters water is voldoende om geheel en al en oogenblikkelijk alle zelfstandigheden en stoffen, in volledigen staat van bederf, te ontsmetten, zonder eenig spoor van geur te bewaren, na het gebruik.Algemeen depot: Hollandshaat, 2, Brussel, Zuid. Depot bij alle apothekers en drogisten. SU I rxxrm^r^f, GRANEN enz. vcrkochtte kwantiteit middenprijs p. 100 kilo. verkochtte kwantiteit middenprijs p. 100 ki)o. behalve den Zondag. <11 'I f

De Toekomst (1862-1894) | 1888 | | pagina 3