Ch. Messiaen-Segers, VERSCHILLIG NIEUWS. EEN HOFSTEDEKEN EmilëVanAerde MENGELINGEN. MARkTPKIJZlA. Magazijn van Schoenen. TE G li EL I V li I.T, groot 1 h. ©2 a. 7© c., Lom bua rel sCraa t, 19,Ypre £EEP m POE DEE 9,900; 22-00 1,500 15-00 000 00-60 000 00-00 000 00-00 4,000 8-00 14,605 270-00 1-80 CHIRURGIJN-TANDMEESTER, tandmeester van het koninglij gesticht van Meessen GEHEELE GENEZING AAN DE HUISVROUWEN. derlinge hulpvereeniging in de gemeente tot stand kome. Art. 8. De maatschappijen die de wettelijke voorschriften op deze zaak zouden overtreden kunnen zich de zoette- lijke erkenning zien onttrekken. Art. 9. De burgemeester of een lid van den gemeenteraadte dien einde ge machtigd, zal altijd de zittingen der er kende door de gemeente geldelijke onder steunde vereenigingen mogen bijwonen. Art. 10. Elk jaar, in den loop der twee eerste maandenzullen de erkende maatschappijen van ouderlingen bij stand aan het gemeentelijk best uur der plaats waar zij haren zetel hebben, en overeenkomstig het model door het Staatsbestuur vastgesteld, eene verreke ning har er ontvang ste en uitgaven gedu rende het verloopen dienstjaar inzenden. Zij zullen antwoorden op al de vragen om 'inlichtingenwelke de overheid haar zal doen geioorclen, over feiten betrekke lijk die vereenigingen. Art. 11. De inrichtende koninklijke besluiten, genomen krachtens artikel 7 der tegenwoordigen wet, zullen aan de Kamers ter goedkeuring onderworpen worden. N. B. De behouden gedeelten der wet van 18ot staan in italieh gedrukt. Brugge, 9 Augustus 1888. De dader der talrijke diefstallen in de Tentoonstelling te Brussel is ontdekt. Het is zekere Francois ie Liégois, die gelast was met het schoonmaken de vitrie- nen van de russische en duitsche afdeelingen te Brussel. Francois had in de Froissarstraat eene ka mer gehuurt, waar hij de gestolen voorwer pen verkocht. Francois is Dinsdag geknipt in een huis der I\ap id lep laats. Later kon hij ontvluchten maar werd weldra in de kerk, waarin hij ge vlucht was bij den kraag gevat. Aan de huismoeders. De rasse ontwikkeling des kinds wekt met reden uwe groote bezorgdheid op: ziet gij het verblee- ken, zijnen eetlust grillig en onregelmatig worden! Neemt acht, de voeding is in gevaar de bloedarmoede, de tering zijn te vreezen; geeft dan aan het kind na iedere maaltijd twee of drie lepels van den versterkenden wijn Defresne welke de peptone bevat die de spieren voedt, die de beenieren versterkt en b.oedvordend ijzer, dat het bloed aankweekt; dadelijk ziet men de tengere ledematen ver kloeken; de eetlust wordt hevig geprikkeld, eu hij jonge meisjes heeft de natuurlijke ont wikkeling zonder de minste moeilijkheid plaats. Deze wijn is aangenomen in de hos pitalen van Parijs en zeer geprezen in Bel- gie. Men vindt hem in alle goede apotheke- rijen. Als notaris van de kroon moet de minis ter-president Crispi het aanstaande huwelijk voltrekken van den hertog van Aosta met prinses Laetitia Bonaparte. Het honorarium dat hij daarvoor ontvangt bedraagt 40,00t) franks. Men heeft te New-York eene machien uitgevonden voor het fabriekeren van post kaarten; zij drukt, snijd en doet drie honderd kaarten in pakken per minuut. Pour les grands vins secs de champa gne S. Vinys-Reims, les vins d'Espagna de la maison Federico Segundo A Cadix, et la grande fine champagne de Gabriel Dubois et O A Blauzac-Cognac, on doit s'adresser A Félix Huygens, Bruxelies. Dègustation aux expositions. Vlaamsche landdag. Wij verne men met genoegen dat de Vlaamsche Land dag, ontworpen door de vlaamsch-minnende maatschappijen van Gent, den giootsten bij val vindt in geheel het land. Ingericht zon der de minste politieke bedoeling, enkel de rechthersteliing der vlaamsche taal in 't oog hebbende, kon dit ook niet anders. Libera len zoowel als katholieken maken deel van het bureel, liberalen en katholieken zullen er het woord voeren. Het is op die wijze al leen dat de miskenning ©nzer moedertaai weldra een einde zal nemen. Immers wie zal er zich in ons land nog durven verzetten te gen het recht der Vlamingen, wanneer de hoofdleiders der twee groote Staatkundige partijen het eens zijn. Vermits zij nu samen werken, kunnen wij niets beters doen dan elkeen aan te raden den Landdag van Gent bij te wonen. Hij zal plaats hebben op Zon dag 9 September aanstaande, in de groote zaal Valentino. Bloedsgebrek. In min dan veertien dagen voikomene genezing van hoofdpijn, ver lies van eetlust, bleeke kleur, moeilijke of ver- achterde staat, enz. bij armbloedige jonge meisjes, door Likeur Juniauxapotheker te Wasmes. Dit likeur is samengesteld uit vijf bloemen. Daar is geene scheikundige stof aan wezig. Exposition de Bruxelles. Taverne de l'Europe. Maison recommandée. (Voir ann. 46 page.) Snot, gele mondzwam, slechte ruiïng en andere ziekten van hoenders en duiven, genezen met de pillen van L. Robert te Wan- dre (Luik) per doos: 2 fr./2 doos: I fr. Per post, fr.: 2,10 en fr. '1,10. Moord te Gent. Dinsdag avond, rond 7 1/2, heeft de genaamde VanGeert ge poogd zijne vrouw te vermoorden, op de Burchstraat, dicht bij de botermanstraat. De vrouw werkte in La Lys, in de jute- kamer en keerde van haar werk huiswaarts, naar de Kraanlei (Ajuinlei), alwaar zij eene boven-kamer bewoont, in de herberg In As senede. Man en vrouw leefden gescheiden. Van Geert wachtte zijne vrouw af; van zoohaast hij haar bemerkt had ging hij op haar toe, en sprak een paar oogenblikken met haar. Volgens sommige getuigen zou Van Geert gevraagd hebben: Ehwel, wilt gij nu met mij overeen komen? waarop de vrouw zou geantwoord hebben. Neen, ik kan met u niet overeenko men, gaat elders. Daarop heeft Van Geert een mes uit den zak gehaald en zijne vrouw gestoken. Aan den hals draagt zij eene breede won de. Men vreest dat verscheidene aders zijn doorgesneden. De vrouw viel op het plankiet, badend in haar bloed. Volgens wij van ooggetuigen vernamen, heeft VanGeert zich daarna met de knieën op zijn slachtoffer gezet om haar nogmaals te steken. Op de hulpkreten van het slachtoffer zijn voorbijgangers toegesneld, hebben de moor denaar gevat en hem een ferm pak slagen toegediend. De brigadier Kuhn, heeft de moordenaar aangehouden. De vrouw is onmiddelijk binnengedragen bij den apotheker De Moor, die haar in af wachting van de komst der geneesheeren, de eerste zorgen toediende. Van Geert is onmiddelijk naar het midden bureel van politie overgevoerd en nog den zelfden avond ondervraagd geworden. De gekwetste vrouw is om 8 1/2 ure met een wagentje der Reddermaatschappij naar het gasthuis overgebracht, en aldaar den zelfden nacht om 11 uren overleden. Van Geert was pas eenige dagen geleden uit het gevang ontslagen. Hel slaciitoiïer is moeder van twee kinde ren. De dader, Van Geert Alexander, is 35 jaar oud. Benasyep's Peptoraee» company (Ltd), 118, Bishopsgate street,Within, London. Fabriek te Brussel, 15, V'andeweyerstr. Pepto- nen van vloeibaar onvruchtbaar gemaakt vleesch, de enkele ernstig van microben bevrijd en onbe- derfbaar zijnde. Slechte spijsverteering,zwak heid, herstelling, enz. Peptonate van vloei baar ijzer, het voedingrijkste en het krachtigste der ijzerbevattende geneesmiddelen. Bloedar moede, SUIKERP1S, GEBREK AAN EETLUST, eilZ. Zie de verslagen. Bij alle apothekers. Mijnheer Poncelet, apotheker. Mijn kind, ofschoon zeer lastig, heeft uwe bonbons van lang leven als lekkernij genomen. Köe- nig, Kelderstraat, Brussel. Opstopping. Bonbons van lang leven van Em. Poncelet, apotheker, verlossen en zuiveren u zonder buikpijn. Worden geno men bij de maaltijden; aan kinderen gegeven voor lekkernij, bevorderen de spijsvertering geven eetlust, ontlasten van gal. Eeremeta len in de Tentoonstellingen. Overal verkrijg baar A fr. der doos van 50. Brussel Pélerin, Frederix, Delacre, Cristiaens, Lobrie, Bau- wens, Giot. Molenbeek: Broens, Elsene: Duyck,Bobson. De kinderen. Een onzer vrienden kwam onlangs in een huis, waar een klein meisje zoo onverdragelijk was en niets deed dan huilen. De vriend komt er tusschen en zegt tegen de kleine: Als gij niet braaf zijt, meisje, zal da wa terduivel u komen halen. Het kind houdt op van weenen, beziet den vriend van den huize met verachting en zegt: Dat, dat is versleten. De gestolen parapluie. Eenigen tijd geleden verschenen twee pleiters voor de cor- rektionneele rechtbank. Er was kwestie van eenen parapluie door zekeren G... aan L... ont stolen. Toen L. met zijne pleitreden gedaan had, toonde hij het stuk aan de rechters. Een kreet wordt door een lid der rechtbank geslaakt. Het was de parapluie van den voor zitter Tusschen twee verliefden. Zij: Zijt gij geschoren? Hij: Ja. Zij: Zijt ge voldoende geparfumeerd? Hij: Ja. Zij: Geen tabak in uw mond of sigaren ge rookt? Hij: Neen. Zij: Goed, dan moogt ge mijn hond een kus geven. Geleerde verstrooidheid. Professor A. wordt een zoon geboren. De meid stormt de studeerkamer in en roept: Mijnheer, 't is een jongen! Daar geef hem een cent! was, in ver strooiing, het antwoord. Een ontroostbare weduwaar. Jan, zei een heer tot zijn knecht, ik heb opgemerkt dat gij, sedert uwe vrouw dood is, eiken avond dronken zijt. Hoe komt dat zoo? Ik zoek mij te troosten over het verlies van mijne vrouw, antwoorde de knecht. En hoe iang zal dat wel duren? Och, mijnheer, ik ben ontroostbaar. Eene dame bekijft haren knecht, die een glas gebroken heeft. Het is waar madame, maar ik heb dit maal een groot geluk gehad, het glas is in tweeën gebroken. En gij heet dat gelukkig. Ja, madam, ik zie wel dat madam niet weet hoeveel moeite het kost om ze op te ne men, als het glas in duizend stukjes breekt. Zendeling bij de wilden. Neen, onze godsdienst laat de veelwijverij niet toe. Hoe veel vrouwen hebt gij, mijn vriend? Vier, pater. Gij moogt er maar eene hebben, anders kunt gij nooit inden hemel komen en rijstpap eten met ziveren lepels. 't Is wel pater. Een maand nadien. Paler, ik heb uwen raad gevolgd. Nu heb ik maar eene vrouw meer. Goed, mij zoon. En wat hebt gij met de anderen gedaan?. Opgeëten. Aan de statie van Melle, waren er twee dron kaards aan het twisten of het dag of nacht was en of het de zon of de maand was, die op dat oogenblik aan den hemel glinsterde. Zij zagen Jan komen aan wien zij het feit bloodlegden en noemden hem tcnzelfden tijde scheidsrechter over het debat. Ik weet het niet, antwoordde Jan, ik ben van de gemeente niet en ben maar juist toege komen. LE GLOBE ILLUSTRÉ™ 1 an franco, fr. 10. 6 mois franco, fr. 5,50 3 mois franco, fr. 3. Gravures: M. ie baron Auguste Lamber- mont. Allant au cimetière. Le Grand Geyser. La pêche des dauphins. Key- kjavick: Chien islandais de pure race. Jeune Patre albanais. Jeune Chevrière albanaise. Tentation et Coquetterie.Le Cbemin de fer improvise. On sabonne au bureau du journal. DE VLAAMSCHE ILLUSTRATIE. Nr 48. 2 jaar. Zaterdag, 25" Aug. INHOUD. Platen. Het stadhuis en de Ste Goedeie-kerk te Brussel. De verteller. In de tentoonstelling. Hst Perzisch gezantschap bij de Landvoogdes der Nederlanden. De kerk van O. L. van Hanswyck te Mechelen. O, die ekster- oogen! Tekst.Onze platen. In de tentoon stelling. Markgraaf Monselico. (vervolg). Vlaamsche kronijk. Brand op zee(slot). De wereld is zoo schoon. De bescha ving der Japaneezen. Soep vooraf. Ju lia Kooivliet. (vervolg.) Men abonneert zich ten bureele van dit blad. [J PEREN Augusti 18 Augusti 25 GRANEN enz. verkocfitte kwantiteit middenprijs p. 100 kilo. Tarwe Rogge TIaver Erweten Boontjes Aardap. Beter Eiers,25 9,400! '1,900! 100 000 000 7,500' 15,628 22-30 14-57 43-30 00-00 00-00 7-00 270-00 1-90 verkochtte kwantiteit middenprijs p. 100 Kilo. 42, THOUROUTSTRAA T, 12, heeft de eer het publiek te berichten, dat hij, door verandering van woonst, een schoenma gazijn komt te openen, en voorzien zal zijn van alle slag van schoone mans-, vrouwen- en kin derschoenen, die hij aan de volgende prijzen verkoop: Mansschoenen van af fr. 6-75 tot fr. 12-50, vervaardigd uit koopwaren van eerste hoeda nigheid. Alle slag van prachtmansboltienen aan fr. 12-50 Alle slag van prachtvrouwbottienen 40-50 Hij durft verhopen, M., het vertrouwen van zijne medeburgers te winnen, door de goede hoedanigheid en den gematigden prijs zijner schoenen, die allen met de hand genaaid en genageld zijn. Ook gelast hij zich met het vermaken van alle slag van schoenen, aan zeer genadige prijzen. Openbare Verhooping van (Wijk Cruiseike,) onder bebouwde grond, boomgaard, zaailand en bosch, verdeeld in 3 koopen. De goederen zijn gebruikt door de eigenaars verzoekers de weduwe van Pieter de Lamagen- tière, en kinders, die alles ter beschikking zul len stellen van den kooper met Bamis 1888. Deze verkooping zal geschieden door 't ambt van den Notaris DEGRYSE, te Becelaere, gelijkvormiglijk aan de schikkingen der wet van 12 Juni 1816, in eene zitting, op VRIJDAG 7 SE fff E;fS EER Ï8SS, om 5 ure namiddag, ter herberg Cruiseike. bij Henri Dumortier, te Gheluvelt. GEDIPLOMEERDEN Recht over de Sterresthaat. Te raadplegen alle dagen van 9 tot 5 uren, behalve den Zondag. Inzelting van tanden en kunstige gebiten. Uittrekking, Gondstopping en Herstelling van ongeregelde landen, volgens de beste stelsels. in 5 dagen van alle ziekten der piswegen. Geen bijzondere levensregel le volgen. Verzending op aanvraag. Eenig depot: apotheek Bergeys, De Keizeriei, 27, Ant werpen. OnnaSsbanr voos- iedei- l5>sl«5a»eacSca is de van JACQUES J UP SIN. Erkend als buitengewoon goed te zijn voor wasschen en schuren. Te koopen bij alle Kruideniers en Drogisten. Men vraagt ERNSTIGE AGENTEN.

De Toekomst (1862-1894) | 1888 | | pagina 3