VERSCHILLIG NIEUWS. MENGELINGEN. Sindinlitkc Warlii. Zondag en Maandag waren het dagén van feesten voor de katholieke wacht onzer stad. Natuurlijk als deze of gene maatschappij feest houdt, hopen zij altijd op een alleraan genaamst weder. Hier ook was zulks het geval. Het was een echt kermis weder! Wat zegt ge daar, vriend, roept een nederige dienaar van St-Morits, Zondag en Maandag schoon weder? 'k hadde gewild dat die sluizeman van een St-Medard, die met 't regenen gelast is, naar den weêrlicht vloge. Jut, jut, zwijg, vriend, zegt zijn kame raad, gij rnoogt nooit geene heilige menschen vergrammen, want gij moet weten dat wij allen de heiligen moeten lief hebben, willen wij, dat zij op hunne beurt ons geern zien. En ten teeken dat zij ons beminnen oefenen zij dan hunnen stiel uit. Wij, wat ons aangaat, zijn ook van dat ge dacht, want als de liberalen feest houden doet de zon haren besten frak aan, en alle regenachtige wolken verdrijven en verdwij nen. Maar de liberalen, dat zijn des weerma- kers vrienden Het eerste feest greep Zondag morgend, om 9 ure, in St-Niklaaskerk plaats, mis voor de afgestorvene ledenen voor het welVAREN der Wacht. Zonder eene mis, kunnen geene feesten plaats hebben noch gelukken. Want deze mis is niet alleenlijk gegeven voor de geloo- vigen die naar de mis gaan, maar voor ver scheidene dingen, alle in éénen trek. En ook, zonder mis, kan de wacht niet al te goed varen. Zij moeten altijd God aan roepen, opdat er niemand bedronken of be schonken ten gronde vare zonder schu t. Ook nog om de uitvoeringen wel te doen gelukken of den heiligen Geest te laten dalen over het hoofd der sprekers, gedurende de feesten; want 's avonds was er muziek- en toonoelfeest in het geestig... pardon geeste lijk collegie, en daar gaf onze vermaarde kontroleur eene voordracht van drie tot vier kwart uurs. Ho! 't was zoo geestig. Mijnheer de Volksvertegenwoordiger heeft ons zulke schoone dingen gezegd. Raadt eens van wat? Van den heiligen Labre misschien. Wel neen, vriend, van de zaken die op 't stadhuis gebeuren. Van de schulden onzer stad en wat weet ik al. Ja, en hoeveel schulden heeft de stad? Ik kan het niet juist meer zeggen, want ik heb, onder ons gezeid, in slaap gevallen. Hoe geestig moet het geweest zijn! Wij hebben altijd gezeid dat ons kontro- leurken zoo koddig wist voor te dragen! Zou hij in geen tooneelstukje medege- speeld,, noch niet gevogeltjepikt hebben 's Anderendaags 's namiddags moest de wijding plaats hebben van den standaard (pardon vaandel), maar, daar de stok te blauw en te lang, het vaandel te kort, de kwispels te dik, en den patroon die er op staat, te lang gerokt waren, is het moeten terug gestuurd worden aan den fabrikant om dit alles te doen veranderen. Vermits men den standaard (pardon vaandel) niet heeft kunnen in de wijwaterkuip dompelen, hadde men, om het feest te volledigen, ieder lid, eene kaars in d'hand houdende, met het hoofd in den wij waterpot moeten steken. Dat ware ten minste plezierig geweest en die navolgers van den vechter Morits hadden eens een smoel getrokken, als iemand die eene peul cayennepeper in den mond heeft. Daarbij dat hadde hen misschien kunnen ontslaan van zoo dikwijls ter mis te moeten gaan om heug tegen meug paternosters te knabbelen en litaniën op te slikken; 't geen hun dikwijls verveelt. Om 4 1/4 ure, vergadering voor al dele den in St-Laurens, om ten 6 ure, een avond maal binnen te spelen in de congregatiezaal van St-Pieters. Waarom toch zoo verre loopen? Was St- Maartenskerk niet groot genoeg? In ons naaste nummer zullen wij, over die zoogezegde schulden onzer stad, eens handelen. BURGERSTAND Geboorten: Mannelijk geslacht, 4; Vrouwelijk id. 5. Huwelijken: Duprcz, Arthur, kleêrmaker, en Deleye, Oelina, naaister. Santy, Prosper, Steen kapper, en Goethals, Felicia, kantwerkster. Sterfgevallen Declercq, Coleta, kantwerkster, 65 jaren, weduwe van Jeannes Slosse, Meenenstraat. Nevelstyn, Lucia, kantwerkster.53 jaren, echtgenote van Nestor Glissoux,Klaverstraat. Veniere, Juliana, kloosterlinge. 36 jaren, Wenninkstraat. Duhen, Theresia, kant werkster, 57 jaren, ongehuwd, Meenenstraat. Dehem, iiubertina. schoolkind, 11 jaren, Haalstraat. Deconinck, Alixa, zonder be roep, 20 jaren, ongehuwd, St-Jacobs-buiten. Saelens, Maria, huishoudster, 32 jaren, echtgenote van Emiel Devos, Meenenstraat. Harteel, Celiua, zonder beroep, 24 jaren, ongehuwd, Vleeschhouwerstraat. Kinderen beneden de 7 jaren: Mannelijk geslacht, 4. Vrouwelijk id., 0. Moordpoging te Laeken. Zondag, rond 1 uur, kwam de genaamde J. E..., dag- looner, woonachtig te Laeken, op den Ant- werpschen steenweg, dronken'thuis.Weldra zocht hij twist met zijne vrouw en zijne oud ste dochter, eeu meisje van19jareu. Aan deze laatste verweet hij, onder ander, dat zij betrekkingen had met zekeren jongen uit de gemeente. Hij verwittigde zijne dochter, dat hij liever dan in het huwelijk toe te stemmen, haar en haren vriend zou clouden. Vrouw en dochter E..., stoorden zich ech ter niet om zijne bedreigingen en zetten zich aan tafel om te eten. E..vertrok zonder iets te zoggen, en ging bij eenen wapenmaker van den Antwerpschen steenweg, een draaipis- tool en kardoezen koopen. Daarna keerde hij in zoo'n opgewonden toestand naar huis te rug,dat zijne vrouw en zijne dochter poogden te vluchten. De dronkaard sloot hun de weg af, en zijn geladen driepistool op zijne doch ter richtende, vroeg hij haar of zij beloofde met haren vriend af te breken. Het meisje begon luidop te schreeuwen. Op het gerucht kwamen twee geburen toege.loopen op het oogenblik dat E... het schot wilde lossen. Zij konden gelukkiglijk zijnen arm tegen houden. E... werd naar het politie-bureel der Masuystraat geleid. Ondervraagd door den officier, M. De Cuyper, verklaarde hij gansch onverschillig, dat hij voornemens was zijne vrouw en zijne dochter te dooden. Hij voegde er zelfs bij, dat zoohaast hij in vrijheid zou worden ge steld, zijne bedreigingen zouden worden uit gevoerd. Het draaipi stool was met zes kogels geladen. E... werd ter beschikking van den Prokureur des Konings opgesloten. Eene goede spijs»erteering is voor eene goede gezondheid onontbeerlijk. Eene goede spijsvertering opent den geest, geeft leven digheid en klaarheid aan de gedachten en bovendien lust tot den arbeid. Wilt gij eene gemakkelijke spijsvertering hebben en alle sombere gedachten van u verwijderen? Neemt na iedere maal drie alvleeschbevat- tende pillen van Defresne. Men meldt uit Zeeuwsch Vlaanderen: In tegenstelling met berichten uit andere streken kunnen wij melden, dat hier het wild zeer talrijk is. Als bewijs daarvoor diene dat j twee jagers uit de gemeente Groede in één week niet minder dan 60 hazen en 40 patrij- j zen schoten. Opmerking verdient zeker, dat een hunner twee hazen schoot op minstens 50 m. afstand, terwijl door een schoot van denzelfden drie patrijzen vielen. De minister van spoorwegen heeft be sloten de Luxemburgsche statie, te Brussel, te vergrooten.Da werkhuizen der machienen en de ketelmakerij zullen afgebroken wor den, en de diensten overgebracht naar Schaarbeek. Le vin de champagne sec S. Vinyas, Reims, joue un grand röle aujourd'hui en médecine. C'est un excitant, un digestif et un appéritif excellent. On pourra le déguster aux expositions. Dépöt chez F. Huygens, Bruxelles. Het laatste nummer der Saison d'Os- tende sluit de lijst der aangekomen vreemde lingen te Oostende met een totaal van 31,135. In 1887 waren er 52,030 geweest. Ziehier eene lijst der bezoekers van do verschillige natiën: Belgen, 12,334; Duitschers, 3,730; Fran- schen, 5,660; Engelschen, 6,675; Zwitsers, 57; Boumanie-Servië, 21; Oostenrijk-Honga- rië, 1,132; Russen, 355; Hollanders, 361; Denemarken, 32Zweden-Noorwegen en Spanje, 29; Portugaal, 16; Italië, 162; Tur ken, 22; Grieken, 3; Afrikanen, 15; Asia, 13; Australië, 2; Amerikanen, 490. Op eene weide te Renaix, een dorp nabij Binche, is een afstootelijk schelmstuk gepleegd. Schurken hebben 's nachts op de weide van twee veulens de hoef afgesneden. De twee arme dieren toebehoorende aan den heer Rochy,aannemer,zijn moeten afgemaakt worden. De politie is op het spottr van de schuldigen van die woeste en uitzinnige wraak. Snot, gele mondzwam, slechte ruiïng en andere ziekten van hoenders en duiven, genezen met de pillen van L. Robert te Wan- dre (Luik) per doos: 2 fr.1/2 doos: 1 fr. Per post, fr.2,10 en fr. 1,10. Een bediende der douanen te Renin- ghelst. heeft zich in staat van dronkenschap gezelfmoord. Hij laat eene weduwe met 5 minderjarige kinders achter. Er ie veel spraak te Verviers van de opschorsi g van betalingen van een groot handelshuis dier stad; er zou een passief zijn van twee millioen. Verscheidene wolkooplie- den en wevers zouden door die ramp getrof fen zijn. Exposition de Bruxelles. Taverne de l'Europe. Maison recommandée. (Voir ann. 49 page.) Als aardigheid deelen wij de volgende regels mede van eenen brief, uit Parijs ge schreven door het italiaansche kamerlid Amilcare Cipriani aan zijn broeder, te Rome, t en openbaar gemaakt door het dagblad Roma Ik heb werk gezocht op den Ilransi- geantmaar hij is al te Boulangist, Roche- fort zelf, die zich in eenen valschen toestand bevindt, tracht mij te ontwijken, 't ls een aardige revolutionnair, Rochofort. Dezer dagen heb ik met hem ontbeten in zijn cha let van de Boulognebosch, maar daar hij volk had, en daar dit volk bestond in lieve gravinnen, schoone hertoginnen en jonge markiezinnen, en ik natuurlijk galant moest zijn tegenover al die aristocraten, kon ik Rochefort niet spreken. Van Boulanger zal ik u later spreken, want is wel de moeite waard. Voor het oogenblik zij het genoeg te zeggen dat het Rochefort is, die hem heeft gemaakt, die hem ondersteunt en... die hem later zal afbreken. Denaeyerks I'eptoucu company (Ltd), US, Bisliopsgate street,Within, London. Fabriek te Brussel, 15, v andeweyerstr. Pepto- nen van vloeibaar onvruchtbaar gemaakt vleesch, de enkele ernstig van microben bevrijd en onbe- derfbaar zijnde. Slechte spijsverteeiung,zwak heid, herstelling, enz. Peptonate van vloei baar ijzer, het voeding-rijkste en het krachtigste der ijzerbevattende geneesmiddelen. Bloedar moede, SUIKERP1S, GEBREK AAN EETLUST, eilZ. Zie de verslagen. Bij alle apothekers. Een schrikkelijk ongeluk is Woensdag voormiddag gebeurd op de Nijverheidslaan. Een manneken van 8 jaar. Van Gampelaero genaamd en wonende Nijverheidslaan, 48, is door den steomiram, die om half twaalf van Gent naar Zomergeur rijdt, verrast en doodgereden. Het hoofd was letterlijk van den romp gescheiden en de ingewanden en stukken vleesch lagen langs alle kanten uit eengespreid!'t Was ijselijk om zien. Tegen een klerikaal senateur te Brussel is proces-verbaal opgemaakt voor bedrieg lijk gebruik eener abonnementskaart op den spoorweg. De lord-meier van Londen, M. De Key set', heeft aan de menschlievende maatschap pij Troost der schamele armenKipdorp, 56, te Antwerpen, en grootendeeis bestaan de uit Dendermondenaren,' eene gift gedaan van 500 fr. ten einde voor die som prijzen aan te koopen voor haar Tombola. Ten aandenken dezer edelmoedige daad is het lokaal bevlagd met de engelsche en bel- gische kleuren. Vraagt overal de Ghocolaad N.Delan- noy, die, gewaarborgd zijnde zuiver Cacao en Suiker, het voedzaamste ontbijt uitmaakt, dat het gemakkelijkst verteert. Deze Choco- laad wordt door alle groote geneesheeren aan bevolen. Vermijdt zorgvuldig de namaaksels. Te rekenen van 15 dezer zullen de nacht- en exprestreinen van den Staatsspoor weg verwarmd worden. De policie-commissaris van Thielt heeft Zaterdag in een der logisthuizen een gevaar lijken kerel aangehouden, die verscheidene dieften van aardappelen aldaar gepleegd had en voor dieften den 12 dezer voer de recht bank van Brugge moet verschijnen. Hij heeft reeds verscheidene veroordeelin gen ondergaan en werd dezer dagen nog veroordeeld tot 7 dagen gevang en 3 maan den ter beschikking van 't staatsbestuur. Hij werd ook opgezocht door het parket van Gent, voor dieften in Oost-Vlaanderen gepleegd. Maandag avond liet een onbekende zich in de Sinte-Gudulakerk te Brussel opsluiten. Hij werd echter betrapt door een der nacht wakers. De kerel stond tegen den nachtwa ker op. Twee policieagenten werden ter hulp geroepen, maar ondertusschen kroop de on bekende, vlug als eene kat, op de kapel van 0. L. V., achter den altaar. Daar, op eene hoogte van 15 meters, sloeg hij eene ruit aan stukken en riep, dat men hem wilde ver moorden. De policie moest bij middel van ladders, den man naar beneden halen. Men is van gedacht, dat hij krankzinnig is. Hij werd naar bet Sint-Jansgast.huis overge bracht. De zinnelooze is een zekere B., ge- booren te Laarne in 1868, en woonachtig te Schaarbeek. Hoe men over de vrouwen denkt. Niettegenstaande de mannen de vrouwen hel zwakke geslacht noemen, schijnen zij ze toch zeer te vreezeri want de vele onridder lijke spreekwoorden en spreekwijzen, welke elk volk bezit. Een paar voorbeelden, hoe verschillende volkeren over de vrouw haar beteekenis en karakter oordeelen, onleenen wij aan Schorers Familienblatt. Vrouwen zijn even veranderlijk als het Aprilweer. Om een antwoord is een vrouw nooit in verlegenheid. Zomer koren en de meening van een vrouw ontwik kelen slechts in 7 jaren. Vrouwen zijn slecht loopende uurwerken. Vrouwen en meisjes willen geprezen worden, het is haar tamelijk onverschillig of „dit oprecht gemeend is of slechts uit beleefdheid ge schiedt. Iedere vrouw wil liever mooi dan goed zijn. Er zijn slechts twee I goede vrouwen op aarde, de eene is dood I en de andere moet nog gevonden worden Een volle zak vliegen is gemakkelijker te bewaken dan een enkele vrouw, zeggen de Duitschers, wier onhoffelijkheid bekend is. En toch zijn zij bijna nog beschaafder in hun uitdrukkingen dan de volken, die We gens hun beleefdheid jegens het vrouwelijk geslacht bekend zijn. Vossen bestaan ge heel uit staart en vrouwen uit eene tong. Luister slechts naar de eerste mee ning van de vrouw, niet naar haar tweede Wie eene vrouw bezit heeft tevens zijne straf.» «Wat de vrouw wil, wil ook God Een man van stroo is evenveel waard als een vrouw van goud,» meent de Fransch- man. De Spanjaard zegt«Vrouwen wind en geluk zijn veranderlijk. Wil men iets algemeen verspreid hebben, vertel het dan slechts aan vrouwen en eksters. De raadgeving van een vrouw beteekent niets, maar volgt gij haar op, zoo noemt zij een gek. Neem u voor een booze vrouw in acht en vertrouw geeu goede. Et' is slechts een slechte vrouw en ieder mart gelooft dat hij ze bezit. Do Portu gees zegt zeer logisch: Vrouwen-zijn te veel als zij er bij zijn en men voelt baar gemis als zij met tegenwoordig zijn. De Engelsch- man beweert: De meening.van een vrouw en Aprilweer veranderen dikwijls. [)e kracht van een vrouw ligt in haar tong. Een vrouw gist wat zij niet begrijpt Het antwoord van een vrouw luidt altijd- omdat. De Schot zegt weer: Men kan gemakke lijk den duivel in een vrouw jagen maar men brengt er hem nooit weer uit. Maar dezelfde Schot zegt ook: Er is slechts een goede vrouw en iedere man gelooft dat hij ze heeft. Oom Sam me ent: Vrouwen kunnen een geheim bewaren, maat' daartoe behoort dan toch een geheele menigte vrou wen. Drie vrouwen en drie ganzen maken een markt uit Vrouwen zijn op het oogenblik wijs, gaan zij aan het overwe gen dan zijn zij dwazen.» Vrouwen blanketten zich om niet rood te worden. De Italiaan verzekert: Als men zijn vrouw verliest en een vierde van een duit dan heeft men slechts dezen verloren. En de Chi nees: Het zwaard van een vrouw is haar «tong en dat laat zij niet roesten. De serviër zegt: Het is somwijlen goed een teedere vrouw te gehoorzamen. Al de volken zijn het hierin eens.- dat de vrouw flinkt bij het huwelijk en berouwvol bij de scheiding is. Virgilius heeft gezegd Varium et muntabile semper femma waarop de Italiaan rijmde: La Donna mobile wat in goed Hollandsch wil zeggen: Ach hoe veranderlijk zijn vrouwenhar ten. d Het Donna mobile is uit Victor Hugo's Souvent femme vat'ie, Bien fol est qui s'y fie, in Le Roi s'amuse ontstaan. Dit vers schijnt niet oorspronkelijk van Victor Hugo te zijn maar werd door koning Frans I van Frankrijk met een diamant in een ruit van het slot Ghambord geschreven. Volgens een andere lezing was in de bewuste ruit slechts te lezen Toute femme varie. In verband met deze zinsnede verhaalt men de volgende anecdote: Koning Frans had juist dezen ongalanten regel in het ven ster geschreven, toen zijn zuster Margaretha van Navarra op hem toetrad. Zij las het op schrift en beweerde dat zij twintig voorbeel den van mannelijke onstandvastigheid wist op te noemen. Dat verandert niets aan de zaak, antwoorddo de koning, noem mij een geval van vrouwelijke standvastig heid. Kunt gij mij ook slechts een ge val van vrouwelijke onstandvastigheid noe men», vraagde de koningin. Dat kon de koning juist. Terzelfder tijd zat nu, wegens het een of ander wanbedrijf, een edelman van het hof gevangen in de kerker te Paris. Zijne vrouw had de gunstige gelegenheid waargenomen om met de page te ontvluchten. De koning wees op dit geval. De koning meende dat de tijd wel een ophel dering zou geven. De koning lachte en zei- de:» Als binnen een maand haar handelwij ze gerechtvaardigd is, zal ik deze ruit ver brijzelen en u schenken wat gij wilt. Eenige dagen later werd de ontvluchte pa ge gevangen genomen, maar niet in gezel schap der ontrouwe gade, doch in den zoo- genaamd-gevangenzittenden man. De vrouw had een kleine verandering gedaan en zat in de plaats van haren man in de Parijsche gevangenis. Natuurlijk werd den man gena de geschonken. Koning Frans I is gewis niet de eerste en de laatste man geweest, die de karakter der vrouwen verkeerd beoordeelde. Eene uitvindingEr stond in een en- gelsch blad onlangs eene annonce, waarin men zegde bet geheim gevonden te hebben om zonder pen noch inkt te schrijven. Men moest '10 fr. op zenden om dat geheim te kennen.Een bediende, denkende daar een ge makkelijk middel gevonden te hebben en het dan aan anderen te kunnen vet'koopen, zond de 10 fr. en ontving het volgende antwoord: Schrijft met potlood. VAN DEN 5 TOT DEN 12 OcTOBEE 18S8.

De Toekomst (1862-1894) | 1888 | | pagina 2