ill BRIEFWISSELINGEN. NOOIT JALTIJD fl 11 19 VERSCH1LLIG NIEUWS. Mill X nmv MENGELINGEN. ■ty mj i.- i POPERIHGHE, Nog altoos de Nieuwjaargiften! Terwijl de goede Poperingltenaars zich hardnekkig het hoofd breektenom te ont dekken van welken aard de nieuwjaars giften, die men hun voorbehield, wel zou den kunnen zijn, liet is ons te wele geko men dat, verre van met vreugdeteekenen ze te zien aanvaarden, zooals men in den beginne zich eraan verwachtte, in tegen deel tandengrinzingen bij de katholie ken zoowel als bij de liberalen,zullen doen ontstaan. Zij zullen geheel blootweg bestaan in een allergrootste verhooging van lasten!! ïndien dit nieuws, hoe ongeloofbaar het mag schijnen, moest waar zijn, zooals ongelukkiglijk wij alle redenen hebben om het te vreezen, men kan gemakkelijk voor zien met welke vlaag van vermaledijdin- gen van den kant der konti ibuticbetalers het zal bejegend worden. De bewoners van binnen en buiten stad, alsook de kooplieden en stieldoeners van stad, wiens kasse leeg is ten gevolge der landbouwkrisis en der mededinging-der vreemdelingen, zullen allen er door ge troffen worden. Maar aangezien dat mc-n, van wege be stierders van de soort der Vanderheyden, der Vanden Berghen en des toekomenden burgemeesters Signor Felix, zich aan buitensporigheden moet verwachten, laat ons eens onderzoeken door wie de fameuze belastingen wel zouden kunnen moeten betaald worden, die in het kort de onge lukkige onderhoorigen zullen komen ruï- neeren!! Voor eerst, voor wat den landbouw aangaat, die sedert 1840 nooit erger is beproefd geworden dan in deze laatste jaren, zou men ooit het gedacht durven opvatten de landbouwers meer te doen betalen dan zij thans te betalen hebben? Zouden zij van hun verstand niet moe ien beroofd zijn om hun nog nieuwe additioneele opcentiemen te vragen Of is men van zinne eene nieuwe laling te geven aan de beurs der neeringdoeners die,builen eenige zeldzame uitzonderingen, aan wien de fortuin toelaat den slechten tijd te doorworstelen, meestallen te lijden hebben, zoodanig dat welhaast voor velen den nood moeilijk om afwenden zal zijn Het zou eene volslagene misdaad zijn, zelfs er te durven aandenken, de nutte- looze en belachelijke werken, die men in de laatste verloopen jaren te Poperinghe met zulke groole onkosten beeft zien uit voeren, door den kleinen handel te doen betalen. Is de kleine koopman reeds niet genoeg te beklagen opdat men hem door eene nieuwe en verfoeielijke belasting de ma gere winst van zijne kleine doening, ge schikt ïot het kweeken van zijn huisgezin, nog zou komen verminderen? Men zou moeten van zijne zinnen beroofd zijn, wij kunnen hel niet genoeg zeggen. Maar wat geeft aan onze bezetenen de ellende van tien die zoo simpel genoeg geweest zijn om ze voor hunne vertegen woordigers bij den gemeenteraad te kiezen? Hetgeen scheen onmogelijk te zijn is eene verwezentlijkheid geworden. De euveldaad is volbracht!!!! Wij heb ben het vernomen door eenen ingewijde van den R. K, Onze gemeenteraadsleden,overtuigd van den volkshaat en de verontweerdiging dat hun besluit tegen tien ging doen ontslaan, zijn bij klaren dage naar het stadhuis niet durven gaan, en liet is maar met liet val len van den avond, den 6 November, dat zij bijeengekomen zijn om den genadeslag aan hunne medeburgers toe te brengen. (Om voortgezet te worden.) geneest eene enkele doos Pastillen Em.Pon- celet, in 2 dagen, verkoudheid, bronchiten, benauwdheid. 1000 getuigschriften bevesti gen het geene brakingen noch vermoeidheid voor de maag. Kinderen vragen en verteeren ze als lekkernijen. Medaüën op Tentoonst. Overal 1 fr. 25 per doos van 100 pastillen. In de mijn te Oostende is verleden week voor 98,0)6 fr. visch verkocht, namelijk: van belgische sloepen, 74,735 fr. 40 c.; van fran- sche, 14,102 fr.; van engelsche,l,76S fr.00 c. De beweging in het Walenland mag als geëindigd worden beschouwd. De kinderen die in onze steden wonen zijn natuurlijker wijze van die goede gezonde en versterkende buitenlucht beroofd: daarom raoet in dit gemis voorzien worden om de verloren krachten voor spieren en longen door andere middelen te vergoeden. Raad pleegt den geneesheer en zonder twijfel zal hij in dit geval de traan aanbevelen, doch eene groote moeilijkheid heeft men maar al te dikwijls te overwinnen. Vele kinderen zijn onbekwaam deze vetachtige drank in te ne men, die zoo sterk van vischreuk doorslaat en daardoor walgelijk wordt. Dank aan M. Defresne, die, na Claude Bernard, aange toond heeft dat de vette stof met het al- vleeschsap kon vermengd worden, en op die wijze eenen aangenamen room heeft ver vaardigd door de vermenging van den traan met sap van het alvleesch dor rimddieren. Op die wijze kan die room met gesuikerd wa ter, melk of chocolaad gebruikt worden. Nooit veroorzaakt die vermenging slechte spijsvertering noch walging. Een koffielepel traan vermengd met alvleeschsap, van den heer Defresne, is krachtdadiger dan een soep lepel gewone traan. De keus tusschen de twee soorten zal dan geene moeilijkheid op leveren. Moord door een Antwerpenaar ge pleegd. In de rue Lauzin, in de wijk Bél- leville, te Paris, is verleden week een wree- de moord gepleeg op eene vrouw Zekere Verbruggen, geboortig van Ant werpen, onderhield sedert twee jaren be trekkingen met eene vrouw der rue Lauzin, Frangoise Crasseltz genaamd. Deze heeft twee kinderen, een 8 jarig dochtertje en een 14 jarigen zoon. Verbruggen is een slechte kerel, die zijne echtgenoote en zijne kinde ren verlaten heeft. Hij leefde sedert lang met Frangoise Cras seltz buiten echt. Over een maand echter,- na een twist, die tusschen Verbruggen en Crasselt ontstond, zette deze laatste haren minnaar aan de deur. Verbruggen smeekte haar dikwijls hem terug in hare woning toe te laten, doch zij weigerde telkens. Dinsdag avond wachtte hij ze weer af in de rue Lauzin otn eene laatste poging tot ver- zoening te doen. Zij luisterde niet, ging in hare woning en \erbood aan de portierster Verbruggen binnen te laten. Woensdag morgen gelukte deze nochtans er in het huis binnen te drirgen.flij klopte op de deur der kamer van Crasselt, en zijne stem veranderende, riep hijDoe open! Vrouw Crasseltz opende inderdaad. Ver bruggen wierp zich op haar en smeet ze ten gronde.«Ik heb u, riep hij,gij gaat sterven!» «Genade voor mijn twee kinderen,„smeek te vrouw Crasseltz. Hierop plofie Verbruggen tot drijmaa! toe een mes in de horst van zijn slachtoffer. De 14 jarigen zoon, André Cmlseltz, nam een stok en sloeg hem op den rug van den moor denaar aanstukken. Daarna bracht hij hem eenige hamerslagen op het hoofd toe. Ver bruggen loste nochtans zijn slachtoffer niet. De policie maakte zich eindelijk van den wreedaard meester en sloot hem op. Vrouw Crasseltz, werd in deerniswaardi- gen toestand, naar het gasthuis gevoerd, waar zij Zaterdag namiddag aan hare won den bezweken is. Achetez le champagne sec S. Vinyas, ce vin pétillant et similani qui donne la santé la gaieté et sans leque! il n'y a pas de bon repas. Livraison franco en 24! heures, du dépot: Félix Huygens, Koekelberg-Bruxel- les. (Dégustation aux expositions.) Moord te Kessel-Loo. Op het ge hucht Blauwput, onder Kessel-Loo, in Yze- renwegstraat, achter de statie, is in den nacht van Vrijdag tot Zaterdag eene moord gepleegd. Da genaamde Philip Vanden Abaele, die in eene herberg dicht bij de werkhuizen van den Grand Central woont, kreeg twist met zijnen stiefzoon, Georges W... Deze laatste haalde eenen revolver te voorschijn en schoot op Vanden Abeele, die door een kogel juist in het hart getroffen werd; en dood neerviel. De moordenaar werd terstond aangehou den door de geburen, die, op de losbranding van het wapen toegesneld waren. Hij werd in de handen der gendarmerie geleverd en naar de gevangenis van Leuven gebracht. Het slachtoffer was omtrent de veertig jaar oud en vader van zeven kinderen. Hij was in tweede huwelijk getrouwd met de moeder van Georges W... Vijf jaar geleden had hij een erfdeel van 20,000 fr. ontvangen. Hij heeft een tijd lang met zijne vrouw te Thienen geleefd, totein- kelijk het op was. Toen kwam hij zich te Leu ven vestigen. Er heerschte voortdurend twist in het huishouden, en vooral stiefvader en stiefzoon verstonden zich niet. Het parket van Leuven is ter plaatse geweest. St-Nikolaas. Kerstdag. Nieuwjaar. Bébé Jumeau. (Zie ann.) Wonderbaar. Benauwd, Galachtig en sinds 2 jaren hoestend, hebben uwe Pas tillen Em. Poncelet mij in 8 dagen genezen. Ik dank u; ik beveel ze iedereen aan. P.Kalz, Hastenrath (Duitschland). Overal 1 fr. 25 per doos van 100 pastillen. Een inwoner van Chdteaurenard(Frank- rijk) M. Bigonnet, werd ingeschreven op den lijst uer juryleden voor het assisenhof dezer maand. De ongelukkige man heeft zich ech ter gezelfmoord na dezen brief te hebben ge schreven: Sedert jaren lijd ik aan eene hersenziekte. Daar ik geroepen ben de zittingen van het assisenhof als jurylid bij te wonen, zou ik het ongeluk kunnen hebben eenen schuldige vrij te spreken of eenen onschuldigde te ver- oordeelen. Welnu, liever als dat te doen, wil ik sterven. De dood is zoet in dit vooruit zicht. Mijnheer Poncelet, apotheker. Mijn kind, ofschoon zeer lastig, heeft uwe bonbons van lang leven als lekkernij genomen. Köe- nig, Kelderstraat, Brussel. Opstopping. Bonbons van lang leven van Em. Poncelet, apotheker, verlossen en zuiveren u zonder buikpijn. Worden geno men bij de maaliijden; aan kinderen gegeven voor lekkernij, bevorderen de spijsvertee- ring, geven eetlust, ontlasten van gal. Eere metalen in de Tentoonstellingen. Overal verkrijgbaar I fr. per doos van 50. Brusse1 Pélerin, Fredrix, Delacre, Cristiaens, Lo" brie, Bauwens, Giot. Molenbeek: Broens. Elsene: Dayck, Bodson. Een luchtreiziger te Amerika. Te Colotnbus, Ohio, heeft een luchtreiziger on der buitengewone omstandigheden het leven verloren. Hij heette B. H. Vandegrift en oefende, ofschoon pas 25 jaar, reeds twaalf jaar zijn gevaarlijk beroep uit. In de laatste drie maanden was hij 47 maal opgestegen en telkens door middel van een valscherm naar bededen gedaald. Den 22 November ging hij weder in eene met heete lucht gevulden luchtbol naar bo ven. Als een stip zweefde hij boven de hoof den der duizende toeschouwers, toen de bol op eens scheen dicht te slaan en met vaart naar benéden kwam. Het gelukte den lucht reiziger het valscherm los te maken, doch het duurde geruimen tijd eer dit opensloeg. Eindelijk gebeurde dit en dreef de wind het toestel, met den man er onder, een klein eind in bijna horizontale richting voort,maar ook de luchtbol kwam nader en naderen dreigde het valscherm in de diepte te sleu ren. Met groote behendigheid een touw han- teerende, dat dient om bet scherm eenigzins te sturen, wist Vandegrift van bet vallende gevaarte vrij te komen, zoodat dit op eene armlengte hem voorbij stoot. Hij scheen gered, en de menigte barstte in toejuichingen los: daar greep eene wind vlaag het valscherm en dreef bet in de rich ting van de windbruisonde Chatahoochee- rivier. Vijffig voet boven den waterspiegel dron gen zijne angstkreten door tot twee visschers die met hun bootje haastig naar de plek voeren, waar het valscherm scheen te zullen neerkomen. Vandegrift liet los, viel in het water en pakte in zijnen doodsangst met zulk eene kracht het vaartuigje, dat dit bijna kantelde en het water er binnen stroomde. De twee visscherslieden sprongen naar achter om den voorsteven te doen lichten; door deze beweging raakte de drenkeling zijn greep kwijt, hij - verdween in de diepte en werd niet meer gezien. Vraagt overal de Chocolaad N.Delan- noxj, die, gewaarborgd zijnde zuiver Cacao en Suiker, het voedzaamste ontbijt uitmaakt dat het gemakkelijkst verteert. Deze Choco laad wordt door alle groote geneesheeren aan bevolen. Vermijdt zorgvuldig de namaaksels 'I Is loonderbaar. Eene enkele doos Pastillen Walthery» overal aan 1 fr. is genoeg om verkoudheden, ontstekingen, kinkhoest, oppressiën, keel kwalen te gene zen. In 2 dagen, volkomene genezing van de oudste hoest, door de Pastillen Wallhery aan I fr. de doos, in al de apothekerijen te te koop. Een erfgenaam. Een longeüng laat zij nen oom niet gerust en vraagt alle dagen om Mijn neef, zegde dezer dagen zijn oom, die niet mild is, gij vraagt mij alle dagen geld en ik verklaar u dat gij niets van mij krijgen zult zoolang ik leef. Dat is wel oom, maar ik hen uwen erf genaam, en ziet eens, indien ik voor u moest sterven. In den schouwburg. Een pompier die naar den schouwburg komt, vraagt aan den tooneehneester of er geen nieuws is. Er is een nieuw wachtwoord, zegt de too- neelmeester. —Zoodra gij vuur ziet moet gij het blusschen. Tusschen een jong koppel. Een jong koppel was aan 't praten over hunne gelukkige dagen. Zeg eens Alfons, indien ik het ongeluk meest hebben van te sterven, zoudl hij nog her trouwen? Hoe! wat denkt gij wel van mij, ne leer is meer dan genoeg. Italiaansche spreekwoorden. Met vo gels houden, geweeren en minnarijen, heeft men, voor één vermaak, duizend verdrieten. Eene vette keuken, maakt eene schrale erfenis. Wat men op zijn twintigste jaar niet is, op zijn dertigste jaar niet weet en op zijn veer tigste niet heeft, zal men nooit wezen, noch weten, noch hebben. Hoort, ziet en zwijgt, indien gij gerust wilt leven. Niet elk die meêdanst, is juist vroolijk gestemd. Voor eene rechtbank. De voorzitter tot den beschuldigde: Jan Volant, gij hebt tien flesschen wijn gestolen, die voor het venster van eenen win kelier lagen. Wat hebt gij te zeggen voor uwe verdediging. Een enkel woord, mijnheer de voorzitter. Er stond op het vensier met groote letters ge schreven: wijn om mede te dragen. Een persaansch spreekwoord. In dien gij ten oorlog trekt leest een gebed. Als gij op zee gaat, leest er twee. Maar als gij gaat trouwen, leest er dan drie. Overweging van een dienstbode. Een dienstknecht die weinig te doen had, zat in den zetel van mijnheer te overwegen. De meesters, zegde hij, dat is eenen hoop luiaards die knechten moeten hebben om ze te helpen niets doen. De kleine Karei krijgt van zijne papa, eenige klappen onder zijn broek en huilt alsof hij ver moord werd. Ah, zegt de vader, dat is nog niets, gij zult er nog meer krijgen. Als ik klein was heb ik er ook ferm van gekregen. Ah, 't is dat, gij wilt u nu wreken, zegt de kleine. Goede uitvlucht. Tjeefken, die niet kwaad is op de flcsch, wordt bij M. X... aan vaard als knecht. Op onverwachts terugkomende, wordt hij door M. X... op heeterdaad betrapt als hij be- geld. Ja, en wat is het?

De Toekomst (1862-1894) | 1888 | | pagina 3