BRIEFWISSELINGEN. POPERINGHE. Uudjet van 1889 Deze feilen mogen de liberalen niet al leen het gelal der afdeelingen van hel Willems-Fonds aangroeie: het getal zij ner leden moet versterkt worden en alwie belang stelt in de opbeuring van den Vlaamschen volksstam, moet zich aanslui ten hij eene vereeniging welke een zoo groot volksgezind en vaderlandslievend werk ondernomen heeft. K. Ongeluk. De genaamde Lamote, herbergier aan de Kaai, kwam verleden Dinsdag in dron ken toestand in de Hondstraat aandrente len, toen hij eensklaps van het voorland aftrapte, viel en zijn been brak. Men heeft den ongelukkige opgenomen en naar t gasthuis gedragen, waar hem de zorgen toegediend werden, welke zijnen toestand vergde. Gevallen. Een paardenrijder is Dinsdag avond in den Cirk gevallen. Toen hij met gebon den beenen door twee hoepels sprong op een ongezadeld paard kwam er nevens op den boord der renbaan terecht. Hij be kwam een paar schrammen aan bil en beenen, maar deed toch zijne oefeningen voort. Hij kon er ongelukkiger van afge komen zijn. Versmoord. Donderdag voormiddag is eene onder wijzeres der stedelijke bewaarschool in de Hondslraat, Mej. Langbeen, door het weg ■schuiven eener plank in den beerput van het gemak gevallen. Toen men het onge luk gewaar werd en de ongelukkige op- visebte was het reeds te laat. Zij had op gehouden te leven en al de zorgen om haar lot het leven terug te roepen waren vruchteloos. Dat droevig nieuws heeft op iedereen den pijnlijksten der indrukken teweegge- bracht De ongelukkige juffer laat eene moeder achter, waarvan zij eenige steun was. 2' Prijskamp. Melkkoeien bekalfde of bemelkte dieren. 15 Mededingers. Prijs: Zilveren eerm. en premie 80 fr. Thybert, Hendrik, Neer-Waasten; 2* Prijs: Verzilverd eerm. en premie 50 fr. Van Eecke, Hortence. Langemarck; 3° Prijs: Verzilverd eerm. en premie 40 fr. Lefever, Pieter, Ziliebeke; 46 Prijs: Verzilverd eerm. en premie 25 fr. Decat, Karei, Vlamertinghe, Accessielen: Verzilv. eerm. en premie 20 fr. Devos, René, Poperinghe; Vandepitte, Karei, Boesinghe. 3" Prijskamp. Volle of bemelkte Veer- zen, welke meer dan 2 tanden hebben. 10 Mededingers. ic Prijs: Zilveren eerm. en premie 70 fr. Swyngedouw, Karei, van Yperen; 2" Prijs: Zilveren eerm. en premie 40 fr. Delanote, Dominiek, Haringhe. Accessiet: Verzilverd eerm. en premie 20 fr. Hof, Alois, Vlamertinghe. 48 Prijskamp. Volle of bemelkte Veer- zen, welke niet meer dan twee tanden heb ben. •18 Mededingers. 1° Prijs: Zilveren eerm. en premie 60 fr. Swyngedouw, Karei, Yperen; 28 Prijs: Zilveren eerm. en premie 40 fr. Dedryver, Edouard, Yperen; 1" Prijs: Zilveren eerm. en premie 30 fr. Dequeker, Amand, Oostvleteren; 1° Prijs: Zilveren eerm. en premie 25 fr. Berghe, Henri, Neer-Waasten; 50 Prijs: Zilveren eerm. en premie 20 fr. Decat, Amand, Wytschate. Accessiet: Verzilverd eerm. en premie 10 fr. Dedryver, Eduard, Yperen. 5e Prijskamp. Stieren, welke meer dan twee jaar oud zijn. (Hebbende 2 of meer volwassen tanden.) 4 Mededingers. AmphigHte. Wij sporen de genen aan die nog niet geweest hebben naar de Barak, met op schrift Amphitriteop onze markt, in liet midden van den gang, links, zich te spoeden, want alwie het reeds gezien heeft, wil nogmaals terug keeren daar hel te bewonderensweerdig is. MrM. Meier, tandmeester te Kortrijk, vraagt om twee gemeubleerde kamers, om er zijne onderrichtingen te geven, te hu ren, in een gesloten huis, in het midden der stad. Ziehier den uitslag van de prijskampen voor het Hoornvee welke door" de Land- bouwmaatschappij van 't arrondissemen Yperen, Zaterdag -16" Maart 1889, zijn gegeven geworden. 1 Prijskamp. Aan het beste lot Melk koeien volle of bemelkte dieren ten minste uit drij koeien bestaande. 8 Loten (35 dieren). le Prijs: Verg.zilv. eerm.en premie 200fr Zwyngedouw, Karei Yperen; 2e Prijs: Zilveren eerm. en premie 125 fr. Decat, Karei, Vlamertinghe; 3e Prijs: Zilveren eerm. en premie 100 fr. Van Eecke, Karei, Langemarck; 4" Prijs: Zilveren eerm. en premie 50 fr. Marcaux, Fiorimond, Wervik. BURGERSTAND Geboorten: Mannelijk geslacht, 5; Vrouwelijk id. 2. Sterfgevallen: Billiet, Hendrik, schoenmakersgast,!7 jaren, St-Nikolaas-buiten. Blootacker, Virginia, zonder beroep, 75 jaren, weduwe van Francis- cus Casier, Dixmudestraat. Vanbeylen, Flo- rentinus, meubelmaker, 67 jaren, echtgenoot van Octavia Top, Rijselstraat.Fagel, Theresia, winkelierster, 72 jaren, ongehuwd, St-Jacobs- straat.De Grave, Nathalia, naaister, 55 jaren, echtgenote van Leopold D'huysser, Dixmude straat. Landerwyn, Ferdinandus, zonder beroep, 76 jaren, weduwaar van Maria Verdoo- laegc, Dixmudestraat. Moinié, Jozef, oude- kleèrverkooper,76 jaren,echtgenoot van Cecilia Wij zijn getuige geweest van de geweldige tegenkanting welke de Weldadigheidsbond ontmoet heeft, om hem te beletten de caval cade in te richten, geschikt om veel volk naar stad le trekken, een weinig den handel te doen herleven en de openbare ellende ter hulpe te komen. Over eenigen tijd werd het verboden dat men in de herbergen op den harmonium speelde, niet alleenlijk des avonds om de rust der geburen niet te stooren, maar zelfs ten klaren dage. De straatorgels die, tijdens de kermisdagen, voor volk en kinders een echt vermaak is, zullen het zelfde lot onder gaan. Wij hebben laatst vernomen dat een gees- Alleman, St-Jacobsnieuwweg.Dieusaert, Ma- telijk man (en, als het u belieft, geen van de i'ia, dienstmeid, 62 jaren, ongehuwd, Wenninck-lminsten) zich bij een braaf Poperinghenaar straat.Vandendorpe, Sophia, zonder beroep, begeven had om hem te bekijven omdat hij 82 jaren, weduwe van Franciscus Deturck, Wenninckstraat. Smagghe, Maria, juweel verkoopster,? I jaren, ongehuwd, Groote Markt. Taccoen, Julia, zonder beroep, 74 jaren, weduwe van Paulus Klingels, Ste-Godelieve- straat. Kinderen heneden de 7 jaren: Mannelijk geslacht, 6. Vrouwelijk id., .2 op den omloop van den stoet met eene bus gegaan had, en ziende dat hij accordeons verkocht, zich in eene bloedige kolerie had gemaakt. Hij gaf aan dien braven nering doener zijn verlangen te kennen en ieder een kent wat het verlangen van zulk een persoonaadje zeggen wil van hem te zien afzien van dien gevaarlijken koophandel, en liet hem verstaan dat dit onnoozel instru ment, door zijne zoetiuidende tonen, voor hem min of meer eene oorzake van zonde zou kunnen wezen! Nog eene week verloopen en onze stadhuis- heeren en roeren niet Zoo, Poperinghenaars, doet voort en schept geduld, hopende dat het niet zal zijn als met den sieert van den puid die, zooals het M. 1° Prijs: Zilveren eerm. en premie 80 fr. Coomans eertijds in volle Kamer gezegd Van Wulleghem, Constant, Zopnebekejlheeft, er nog eenen verwachten sedert de 2C Prijs: Zilveren eerm. en premie 60 fr.'schepping der wereld Vanraes, Jules, Wervik; 3e Prijs; Zilveren eerm. en premie 50 fr. Delva, Karei, Zonnebeke. Accessiet: Verzilverd eerm. en premie 20 fr. Lebbe, llujardin, Poperinghe. 6" Prijskamp. Stieren van min dan 2 heL weldadig gedacht opvattede een muzie- jaaroud. kaal, leest in te richten ten voordeele van ïot l»oevers*c Biet met die S'MperaiagBaeiiiaiaa'-» stilus! Toen de Tienenkring van dezen winter (Nog geene volwassen tanden hebbende). 17 Mededingers. 1° Prijs: Zilveren eerm. en premie 50 fr. Brutsaert, Karei, Watou; 2e Prijs: Zilveren eerm. en premie 40 fr. Verraest, Karei, Wytschate; 5° Prijs: Zilveren eerm. en premie 30 fr. Soenen, Albin, Reniughe; 4° Prijs: Verzilverd eerin. en premie 25 fr. Dambre, Karei, Vlamertinghe. Accessiet: Verzilverd eerm. en premie 25 fr. Plamon, Hendrik, Boesinghe; Driessens, Dominiek, Locre. N. B. Een Diploma zal afgegeven wor- Goede God wat gaan wij geworden, en waar gaan de ellendige vreemdelingen, voor wie alhier alles buigen moet, ons naartoe brengen Welhaast zal het eenige recht, dat den Po peringhenaars nog zal overblijven, zijn van jaarlijks eenige verbooging van lasten te be talen en verders zich geheel koes te houden. Maar dat de verdrukkers oppassen, want indien zij blijven voortgaan met de Puperin- ghenaars zoo wreed te behandelen, hunne nu zoo zachte schaapkens, moede van het ver nederend juk dat van dag tot dag zwaarder op hunne schouders weegt, zouden het wet kunnen afwerpen en, in plaats van voor altijd te doene ie hebben met stille en god- vreezende lammekens die maar vragen om hun te gehoorzamen, zoolang het maar den godsdienst betreft, en zich laten scheeren tot op het vel zonder te schreeuwen, alles uit liefde tot God, zij zouden zich wel op 'nen den arme, zag uien de geestelijken, samen werkende met den gemisten advokaat, alles in het werk stellen om dit menschlievend voorstel te bevechten en het onmogelijke in spannen om aan de ouders hunne kinderen te verbieden zich in het concert te laten zekeren keer kunnen bevinden in tegenwoor- hooren, onze godvruchtige inkwisiteurs gin-'(liKheid van wolven wier dorst naar wraak gen zooverre (het is altoos het zelfde) van niet hunne onverbiddelijke wraak te bedrei gen negenen die zouden van gedacht zijn er naartoe te gaan. Het was het zelfde tijdens M. Wertz, de muziekmeester van het muziek van den k.k., den aan de eigenaars der dieren, welke in de toen hij, als goede vader des huisgezins, en prijskampen n- 2, 3, 4, 5 en 6 bekroond\[x'it een zeer prijsbaar doel van het muziekaal hun niet al te beleefd rekening zou kunnen vragen van de manier waarop zij zich geoor loofd hebben hun te behandelen. worden. EiavssJStisde. Ter gelegenheid van den Half-Vasten, zal er eenen bijzonderen trein, met ver mindering van prijzen, den Maandag 1" April, om 11 u. 11 m. 's morgens, naar Hazebrouck rijden. Terugkeer uit ITazebrouek om 6 u. 25 minuten 's avonds. Prijzen: Voor gaan en keeren: Yperen en Vlamertinghe. 1" kl. 3 fr., 2" kl. 2 fr. en 3e kl. 1,50 fr. Dat zij het zich goed herinneren, de Pope ringhenaar is goed van natuur, bij kan ver- duldiglijk veel verdragen, maar den besten mensch der wereld komt 'nen keer moè van altijd onder eene vernederende overheer- italent zijner dochter te doen uitschijnen, bet'sc^linS moeten gebogen gaan. En deze is 'zooveel te onverdragelijker daar zij wordt opgestookt door vreemdelingen, die zouden staan kijken gelijk de uils, indien men eens op zich nam. zonder voorafgaande toestem ming aan sir van Framboisie en zijne heilige -kliek gevraagd te hebben, eenige muziekale vrienden bijeen te roepen. De maatschappij Sint-Viktor, zij ook, is altoos onder den zelfden dwang. Zij zag zich insgelijks de toestemming weigeren een Bal te geven, hetgeen misschien meer dan eene eeuw bestaat, tijdens den vastenavond en de nieuwsgierigheid moest hebben hun ver- ledene te onderzoeken, en die, wij hebben er de bewijzen van in handen, min zou blinken dan er vele goede menschen zouden willen gelooven! De verdrukkers onzer ongelukkige mede burgers hebben het, ten andere, wel geware Accessiet: verzilverd eerm. en premie 25 fr.' Poperinghe. Joye, Benoii, Wytschate. ,1° kl. 2 fr., 2° kl. 1,50 fr. en 3° kl. 1 fr. ter gelegenheid barer patroonfeest aan hare'geweest: Zij hebben in onze laatste feesten leden te geven. katholieken en liberalen met algemeenheid zien medewerken in de inteekeningen en om- Vriiag. Eioesfccttt. VAN DEN 15 TOT DEN 22 MAABT 1889.

De Toekomst (1862-1894) | 1889 | | pagina 2