ALLERHANDE TIJDINGEN bin BUITENLAND. Maar, aangezien de groote Lama van het lix wilde hem alsdan een instrument behan- ters, de opperbevelhebber der afzonderlijke Poperingsch Christendom zoo geern van deze zaak spreekt, waaraan het schijnt hij zooveel prijs hecht, zullen wij ons veroorloven aan onzen zoeten er. liefderijken herder te vragen •waarom hij deze gelegenheid niet te baat neemt om een zijner onderhoorigen te beris pen, die Asschewoensclag gekozen had, om met eenigen zijner ambtgenooten, zich de maag te vullen van 's middags tot zes ure des avonds, en dit tegen de wetten der kerk. die verbieden meer dan twee uren lang aan tafel te zitten? Het schijnt dat deze inbreuk op de kerke lijke gehoorzaamheid veel gewichtiger is want de voorbedachtheid is hier klaarblij- kend en liet slecht voorbeeld komt van hoo- ger. Men moet stoffer zijn als dien priester die in zijnen preekstoel gezegd heeft dat, had hij het vertien dagen ie voren geweten, dat er een Weldadigheidsfeest te Poperinghe zou plaats gehad hebben, hij wel een middel zou gevonden hebben om te beletten dat zulk af schuwelijkheid in ZIJNE stad zich zou hebben voorgedaan! Maar ook heeft men nog nooit dommer personaadje ontmoet!!! De goede herder hekent dat, niettegen staande al zijne macht, drie maanden niet genoeg zijn geweest voor hem en zijne adju danten Stoute Kareien andere gekruinden ejudem farince, om de ontwerpen te doen mislukken,door hunne parochianen gevormd, die zich veroorlofd hebben dezelve uit te voe ren zonder voorafgaandelijk den oorlof be komen te hebben van hen die zich voor altijd de meesters achten van stad. Hij moest nog juist veertien dagen hebben, noch meer noch min! Wij gaan meegaande zijn en, cm hem in het toekomende nieuwe misrekeningen te sparen, zullen wij hem edelmoediglijk waarschuwen dat degenen, die twee jaren reekswijs zoo wed gelukt heb- hen in hun Liefdadigheidswerk, welberaden zijn tot te hernemen, niettegenstaande de vermaledijdingen die de disciepels van Chris tus hun voorbehouden. Dat die liefderijke priester dus zijne maat regelen neme, en dat hij niet uit het oog veriieze dat zijne schapen, nogeens, toeko mende iare, besloten hebben, ten voordeele van de arme ongelukkigen, te werken. Weiovereenkomst in den K. K. In de repetitie van Dinsdag,20 Maart.laatst, was er een achtbare burger der stad, die over tijd geheel bereidwillig ten gebruikc- van den K. Iv. een instrument van eerste keuze bad gesteld, die liet verlangen uit drukte in het bezit te treden van zijnen eigendom. Felix, in plaats van M. Vte bedan ken over zijne goedwilligheid en hem het vereischte voorwerp terug te geven, wilde van niets hooren en zond hem naar den dui vel loopen. Veronlweerdigd over deze handelwijs, drong M. Vnog sterker aan bij den mislukten advokaat en eisclite in krachtige woorden voldoening. Ziende dat de zaken eene ernstige wending namen, en in de onmogelijkheid zijnde het gevraagde instrument terug te geven, de benauwdheid greep Felix en hij verklaarde digen dat geheel in builen was,net als had het in de manifestatie van 7 September deel ge legers, den gouverneur-generaal der kolo niën benoemen enz. De heer De Nimal nomen! M. Vweigerde met veront- eindigt met de verklaring, dat hij sedert ja- waardiging en bedreigde Felix voor het ge recht te brengen in gevalle hij geene voldoe ning op zijne vraag deedt. Om alle laweit te ontgaan, moest de arme Felix zich ondergeven, die zijn toevlucht tot eenen advokaat nam en hem gelaste zijne verontschuldigingen te doen bij M. V ter zeiver tijd hem volledige voldoening be lovende. Alzoo kwam er een einde aan deze zaak, welke eens te meer de lieftalligheid doet uit schijnen van dengene die bestemd is om Bur gemeester der stad Poperinghe te worden. Programma van het Concert ren de zaak overwogen heeft en volstrekt niei lichtzinnig schrijft. De hereeniging is onver mijdelijk, oordeelt bij la reunion s'irn- pose. o— Middel tegen eksteroogen. Strijk op een linnen lapken of papierke, iets grooter dan uwe eksteroog, wat zuivere geele was; leg er dat op, en na eenige dagen kunt gij er de eksteroog gemakkelijk uithalen. o— Boulanger te Brussel. Eene groep van fransche dames, vrouwen en fransche of vluch telingen, te Brussel gevestigd, is Zaterdag na middag, ten 5 ure, door generaal Boulanger ontvangen in het Hotel Mengelle. andere mededeeling betreffende diens persoon, Het Belgische gouvernement zelf heeft nog geen besluit omtrent eene eventueele uitzetting ge nomen; doch het heeft aan Boulanger doen we ten, dat, indien hij wenscht te kunnen rekenen op de sympathie, welke Belgie altijd aan poli tieke uitgewekenen heeft verleend, hij deze sympathie moet mogelijk maken door zich te onthouden van zoodanige handelingen, welke onvermijdelijk het Belgische gouvernement zouden noodzaken, uit eigen beweging, en zon der eenige mededeeling uit Parijn af ie wach ten, de uitwijzing te doen plaats hebben. o l Is wonderbaar. Eene enkele doos Pastillen WaÜhery»overal aan 1 fr. is ge noeg om verkoudheden, ontstekingen, kink hoest, oppressiën, keel kwalen te genezen, In 2 dagen, volkomene genezing van de oudste hoest, door de Pastillen Walthery nur, t Is zeer lief van u,zegde hun de generaal aan fr. de doos, in al de apothekerijen te dat de Maatschappij der PHILHARMONIE (oen binnenkwamen) van een bezoek te ko. men Hengen aan een banneling. Ken meisje van ongeveer 10 jaar oud, in 'twit gekleed, en op den schouder een strik met de fransche kleuren dragend, bood den ge neraal een prachtigen tuil van roode anjelieren, zal geven op Zondag, 14 April, te 11 ure 's morgens, op de kleine Markt, ter gelegenheid der Patroonfeest liaars Voorzitters. 1. De Groene Jagers, (E. Van Elslande.) militaire marsch met klaroenen en trom mels. 2. Opening der Molenarin (Roosenboom) 3. Caprice Concertant (Schreiner) voor 2 klarinetten. 4. Jerusalem, Fantaisie Brillante. (Verdi.) 5. Artiesteleven, Wals, (Strauss.) o Wij noodigen op eene bijzondere wijze M. Majeur uit, alsook zijn ordonnatie-officier 11. Mineurtot dit muziekaal morgendfeest, ten einde, als verleden jaar, zij M. Van Els- lande en zijne artiesten met hunne welge plaatste kritiek zouden kunnen vereeren. o Wij komen ook te vernemen dut, ia geval van slecht werder, het Concert tot den Zon dag daarna zal uitgesteld worden. i ÜM' Nederland en Belgen. in het laatste nummer van de Nouvelle Revue wordt weer eene bekende kwestie behandeld, een bondgenootschap i.usschen Nederland en Belgie en een huwelijk tusschen prins Bau- Jewijn en prinses Wilhelmina. M. De Nimal prees in eene beschouwing hei nerstel der vereeuiging van Belgie en Ne derland, zoo«el iu hef belang van de ont-i wikkeling als van de veibgheid der twee lan den, die elkander, betoogt hij, bewonderens waardig aanvullen. De vereeuiging zou moeten zijn van den koop. De opbrengst van de inkomsten in Frank rijk gedurende de maanden Februari en hield hem eene toespraak. De generaal luis-jNlaart is 373,000 fr. beneden de raming en terde met aandacht, omhelsde het meisje, en hield vervolgens, voor de dames, eene kleine voordracht over den toestand in Frankrijk en over zijn vertrek uit Parijs. T Was zoo eenvoudig van naar de gevan genis te gaan! Zoo beslot hij. O! ja! Daarbij, wie is niet een beetje in de gevangenis geweest! Maar eens in bet gevang, dan hadden wij niet meer kunnen schrijven, spreken, briefwis seling houden... bleven, maar overtrof die van de heide maan den des vorigen jaars met 7,215,900 fr. o— Werkstaking in het noorden van Frankrijk. Rijsel. In het Ntorder- departement schijnt er eene herneming in de werkmansbeweging te zijn ontstaan. Naar Neuvilly zijn versterkingen van gen darmerie verzonden. Te Le Cateau bestaat er vrees. De prefekt, die eene omreis deed in 't departement, is naar Rijsel teruggeroepen. Te Rouen hebben 200 wevers geweigerd te De generaal bedankte nogmaals de dames gekomen te zijn, drukte allen de hand, omhels de opnieuw het meisje dat hem den bloem tuil had aangeboden, alsook een jongentje dat werken, eene verhooging van loon vragende, met zijne moeder was. Ten 5 1/2 ure was de' Te Marseille hebben de dokwerkers, ten plechtigheid ten einde. getalle van 2,000, besloten, de wei kstaking voort te zetten. Boulanger bij M. Somzée. 0 Generaal Boulanger is Woensdag op soiree "Vijf kinderen verwurgd. Eene on- geweest bij M. Somzée, in de Paleizenstraat. taarde moeder van Limoges heeft Dinsdag Hij gaf den arm aan Mevr. Somzée en wandel- hare vijf minderjarige kinderen verwurgd. Ziehier hoe dit wreed drama gebeurde: Een jong meisje ging een politieagent ver- de met haar in de salons. In dm soiree waren al onze ministers Taan-! wezig. Zoodra dat ze generaal Boulanger had- wittigen, dat er uit de woning der echtge- den ontwaard, speelde minister Beernaert nooten Souin, een dikke rook kwam. schampavie en zijne andere hem dadelijk op de hielen. collegas volgden' Dadelijk begaf hij zich ter plaats, en vond jin een bed drie jongentjes en op een ander Dit wierp natuurlijk eene groote koelte in;bed, twee meisjes verwurgd. Pierre was 11 dit klerikaal mieden enWoeste die niet wist wat'jaar oud, Paul 7 jaar en Jan 10 maanden;d doen, draaide voortdurend op de hielen en schoot er eindelijk ook van onder. Gansch Bruss T is vol van dit feit dat natuur lijk groote opschudding verwekt in de klerikale boulangisten wereld. Iedereen deelt het gevoelen van Somzée en Boulanger goed te zanten kunnen kommedie zelfden aard ais die van Oosteurijk-Honga-|Spe en) maar dat onze meesters aan dit klucht- rije, die twee onderscheidene Staten vormen met eigen souvereiniteit, constitutie en wet ten, vertegenwoordiging en ministerie. Al len ten aan/.ien van de buitenlandsche be- spel, uit vrees van de politieke verwikkelingen geen deel durfden nemen. o twee meisjes, Marie, 9 jaar en Margeretha, 4 jaar oud. Bij deze laatste lag vrouw Souin, oud 31 jaar, uitgestrekt, badende in haar bloed. De ongelukkige die zich gepoogd had mei boschkolen te versmachten, had met eene schaar de aders opengesneden en zich eene groote wonde aan de keel toegebracht, zij antwoordde, dat ze met eigene handen hare vijf kinderen had verwurgd er bijvoegende: dat ze tot deze schromelijke daad uit ellende gedreven werd, daar haar echtgenoot voor gevang was veroor- Rochefort voor goed te Brussel. M. trekkingen,en uil een militair en commercieel Rochefort zal zich met terwoon te B.ussel vesti-!diefstal tot acht dagen oogpunt zijn zij één, met delegatiëen die de gen rjj beeft eert hotel in huur genomen, ge-1 deeld gemeene belaugen bestieren ouder den kei- je„en 0p |,et uiteinde de Wittestraat, dragende) Deze laatste werd Donderdag morgen los- zer-koning cn met een bijzonder ministerie, het nummer 52. Niets zou gemakkelijker wezen dan tot eeue j j)b huis heeft twee verdiepen, eene balcon en gelaten en te buis komende, vond hij da lijten zijner vijf arme schepseltjes van kinderen! Vrouw Souin, die tot haar bewustzijn is weinig berouw over dergelijke regeling voor Belgie en Nederland koetspoort en is ook voorzien van stallingen. te komen. Prins Bbüdewijn en prinses WiI-,Ri. Ilochefort beeft tegen Donderdag zijne rij-teruggekomen, betoont niet te weten waar het instrument zich be- helmina zijn voor elkander geschapen; geen tuigen en paarden doen naar Brussel zenden, ''are schuwelijke misdaad en betreurt enkel, vondt, en dat hij meende dat men er gebruik enkele hinderpaal zou zich tegen hun huwe- Die inrichting geeft natuurlijk te veronderstel- ('a'i ze n'e'; 8estorven 's- Ze voegde er ooit kort te ver-lijk verzetten. !ieh dat M. Rochefort voornemens is zich voor bij> dat ze deze schromelijke misdaad niet van maakte in het Koiiegte; om izoude bedreven hebben, had ze geweten dat ihaar echtgenoot dien dag in vrijheid zoude teilen, dat hijging opzoekingen doen om' Het aanmerkelijk verschil in leeftijd en langen tijd ia ons land te vestigen, het te ontdekken. den godsdienst laat de schrijver onaange-j Maar M. Vzich niet wollende laten roerd. De één zou koning van Belgie, de an-i Tot dusver heeft de Fransche regeering geen gesteld geweest zijn. paaien met beloften, eischtte dadelijk in be- dere koningin van Nederland blijven, bij ge- verzoek om uitzetting van Boulanger tot het Dit bloedig drama, zonder weerga, lokt zit van zijn instrument te treden.De arme Fe-meen overleg de gemeenschappelijke minis-Belgische gouvernement gericht, noch eenige duizenden nieuwsgierigen uit, en men kan

De Toekomst (1862-1894) | 1889 | | pagina 2