BRIEFWISSELINGEN. POPERiNGBIi. Het Budjet van 1889 Paardeuloopstrijdeu Wij hebben verleden Zondag het programma medegedeeld der paardenloopstrijden, welke te Yperen zullen plaats hebben op Zondag 2 Juni toekomende, om 2 1/2 ure namiddag. Zij beloo- ven schitterend te zullen zijn, volgens helgroot getal ingeschrevenen, dewelke wij hier laten volgen: V kampstrijd. Prijs van den Landbouw. 200 fr. Omtrent 2,600 meters, ingespannen drafloop Uitgekomen. jte genieten. Het draagt voor titel: TWËE Uit nadere inlichtingen over bovenstaande SANTEN in een folkloristischen tabbaard 1.MM. A. 2. 3. 4. 5. Verstraeten, Jean Fol, L. Van Doorne, Desmedt, 6. Decoeke, Jules, 7. Soenen, 8. Léon Versafel, 2e kampstrijd. Prijs der Beschermende Leden. (Weiter Handicap), 600 Ir. 1,200 meters. (Lanterne) St-Julien (Boulanger) id. (Fox) Ypres. (Vitesse) id. (Boulanger Jules) Oost-Nieuwkerke. (Laure) id. (Peyriotte) Hooghlede (Ralph) id. 1MM. B0E Van Loo, Tabatière. Lully. Idylle. Percaut. N. de Truth. Little Miss Werlock. 2. de Lichtervelde, 3. de Lophem, 4. Liénart, 5. Sir Franck, 6. 3" kampstrijd. Prijs der Yperlée. Tusschenlandsche bereden drafloop, 800 fr. Ten minste 5,000 meiers. 1. MM. Dillies, Varvar. 2. Verkinderen, Syra. 3. Herbau et Boucquey, Enginus. 4. id. Montjare. 5. id. Fil d'acier. 6. Cnudde, Almaviva. 7. De Meydts, Hasdy. 8. Mesidagh, Lamecque. 9. Van Ackere, Uriël. 10. Lec'ercq, Monarque. H. Coddens, Malinois. 12. Callaert, Navette. 13. Vanderhaege, Estella. U. Lauwers, Destinée. 15. Callaert, Oubliette. 16. C. Bethune, Glaneur. 17. Lambert, Priesta III. 4e kampstrijd. Prijs van de stad600 fr. Platte vluchtloop met eisehing,omtrent 1,600 m. IMM. Bon Van Loo, 2. 3. 4. 5. 6. diefte blijkt dat deze wel een wassen neus zou kunnen zijn, dien men ons volk opdraaien wil.Binst dat onze ijverige politie vruchteloos alles in 't werk stelde om de dieven in de kleim te krijgen was de bestolene vrouw naar de paters gegaan om bovennatuui lijke hulp in te roepen. Een kaalgeschoren knikker zegde haar, na wat onverstaanbare woorden over haar ge preveld te hebben, dat zij gerust mocht huis door Medard VerkestTongeren, bij de w' Demarteau en zoon; prijs 50 centiemen. Het geldt hier de twee kindervrienden bij uitmuntendheid SUMaarten en St-Niklaas. In een boekje van ongeveer SO bladzijden, bespreekt de schrijver het leven dier Sanleti, de sagen eraan verbonden, hunne vereering, de feestviering er uit voortvloeiende, de ge bruiken er mede gepaard gaande en ten slotte de rijmpjes, gebedekens en liedjes aan waarts keeren, dat het twee jongelieden den naam dier heiligen verbonden waren, die de diefte gepleegd hadden en dit De heer Verkest heeft dat alles derwijze alles gingen terug brengen. En inderdaad, verhandeld, dat het werkje van 't begin tot zij hebben reeds alles teruggebracht in het 't einde van diepe studie en veelvuldige op- korenll! behalve een zestal vijffrank-'zoekingen getuigt. Het is zeer leerrijk voor stukken, die zeker wat trager om komen zijn.ikleinen en greoten en het is daarbij in een En men wil ons volk zoo iets als klinkende zeer aantrekkelijken stijl geschreven. Het munt opdisschen! 't Gaat toch wat te verre zal met een waar genoegen en een wezentlijk en de actiën der paters moeten erg gedaald belang door hen allen gelezen worden, die er zijn om tot zulke uitvindsels hunnen toe- aan houden met die twee kindervrienden vlucht te nemen, ten einde het hoofd wat boven water te houden. Doch daarom moet men waarlijk meer dan eene vijs in den knikker los hebben; het volk, hoe bijgeloovig ook, is toch niet dom genoeg meer om zich zulke ooren te laten aannaaien. nog nadere kennis te maken. Lowna, 1,500 fr. de Lichtervelde, Lully, ,()00 de Lophem, Idylle, 2,000 Liénart, Percaut, 2,000 Sir Franck, N.de Truth, 2,oOO Little Miss Werlock, 2,000 fr. kampstrijd.Prijs van het Plein800 fr. Tusschenlandsche ingespannen drafloop, ten minste 4,000 meters. 1. MM. Dillies, Varvar. 2. Lambert, Pasde Chance III 3.' Herbau et Boucquey, Enginus. 4, Verstraete, Navette. 5. Poelman, Pulandy. 6. Van Ackere, Uriël. 7. Lecler cq. Monarque. 8. Callaert, Navette. 9. Dassonville, Mlle Mahéru. 10. Van Canneyt, Diva. Buurtspoorweg. In de Kamerzitting van Donderdag 1. 1. heeft M. De Bruyn, minister van landbouw en openbare werken, aangekondigd dat hij den laagsten onderschrijver beeft aangeno men voor het leggen der spoorweglijn van Veurne naar Yperen en dat die werken zoo spuedig mogelijk konden begonnen worden. Het is de maatschappij Luik-Seraing die de werken zal uitvoeren. Men verzekert ons, dat deze buurtspoor weg den 15 Juni zal geopend worden. Onze pagadders zijn woedend, omdat M. Dupont, van Luik, de laagste som voor de onderneming had gevraagd, en dit werk hun bijgevolg ontsnapte. iHSsSEamdeïÊEBij. De genaamde B..., die nog al dikwijls te veel de flesch aanspreekt en zoo van zijn grootsn mast eene schoenpin gemaakt heeft, kwam wederom met een ferme laars aan te huis. Daar zijne vrouw en zijn oudste zoon hem wat dwars aankeken, kwam hij up zijn paard, nam een mes en bracht zijnen zoon eene steek in het aangezicht toe, en mishan delde zijne vrouw. De politie, die ook overal haren moeialneus in steken wil, heeft zich met veel moeite van den rakker kunnen meester maken om hem de gariool in te draaien. Het is den ouderen zeer aanbevelenswaar dig die, hetzij voor henzelven, hetzij voor hunne kleinen, te trachten zich eene gezonde, geestontwikkelende en vermakelijke lezing aan te schaffen. Het dient in alle huizen aangetroffen te worden. Ook wenschen wij den heer Verkest hartelijk proficiat over zijnen eersteling; het is een alleszins goed werkje. N. P. BURGERSTAND Geboorten: Mannelijk geslacht, 4; Vrouwelijk id. 5. Huwelijken: Vangheluwe, Ignacius, landbouwer, en Baert, Barbara, naaister. Sterfgevallen Willaert,Angelica,zonder beroep,67 jaren, ongehuwd, Kloosterpoort.Gesquiere, Me- larna, kantwerkster, 58 jaren, echtgenote van Levinus Danse, Meenenstraat. Woensdag, rond 6 ure 's avonds, zijn er dieven ingebroken bij R. Vienne, bareel- wachtster aan den ijzerweg bij de Stsr, ter wijl dat deze vrouw het avondeten baren man, die machinist is, naar de statie droeg en dat haar dochtertje den dienst deed aan de Hooge Brug. De schurken zijn op de-looper die, overlijd nog lappen met al het goudwerk der vrouwen,'voor dergelijke feiten, een rond sommeken geld en alwat hun aan stond. Vooraleer te vertrekken hebben Den 16 dezer, rond 7 ure 's avonds, wan delde in 't bosch de Ingehaven te Moors lede, E. Grymonpon en L. Derck, aardewer- kersjzij hebben een persoon betrapt die bezig was met een meisje van 8 jaar te mishande len. Zij grepen dezen vuilaard aan en bebben'den.'in 1879 gedaan voor hem bij den poliiie-kommissaris geleid,alwaar opgebracht heeft hij bekentenissen gedaan beeft. Hij is 49 jaar oud, geboren ie Gfulleghem. Het is een land- g, veroordeeld werd (Vervolg). Wij hebben vergeten te voegen bij de al gemeens som der buitengewone ontvangsten aangeteekend in het Budjet van 1889 (Titel II VII) de opbrengst van zekere verkoopin- gen van onroerende goederen gedaan gedu- rend deze laatste jaren. Het spijt ons dat wij, doordien wij niet genoegzaam ingelicht zijn, het juiste beloop niet opgeven 1° der verkooping van de oude jpompierskazerne, met huis en afhankelijkhe- aan M. Thery en die fr. 9,000-00 het eerste on- van 't kind, De politie-kommissaris, na de derzoek en de ondervraging i A1UU) vlegels hun buikske eene zielmis gedaan aan'heelt den misdadiger ter beschikking van den voorraad eieren, die de vrouw opgedaan den procureur des konings te Yperen,gesteld, bad. Zij hebben enkel de schalen overgelaten. Het arme slachtoffer is nog niet hersteld van De politie, die in dergelijke omstandighe-'de bekomene mishandelingen, den nog al gauw weet waar de hond gebon-; den ligt, doet dapper baren plicht, 't Is te! Weten schappen en Letteren hopen dat de schurken weldra in hare netten1 De heer Med. Verkest zond ons deze week zullen zitten om eens eventjes op de duimen een boekje, dat wij met veel gretigheid <mle- n 6e"opt te dat geroepen is om veel bijral me„ mYta'S0"men te M' 2° De verkooping van bet Sluis- huis, aangeteekend in het budjet van '1886 voor eene weerde van fr. N. B. Deze eigendom in 1874 aangekocht van M. Vanden Boo- gaerde, heeft aan de stad 9,133-00 fr. gekost!!!! 3U be opbrengst van een huis, waarvan de verkoopprijs, op het budjet van 1886 gebracht, beloopt tot de som van fr_ 4° De verkoop van een ander huis, als buitengewone ontvang sten gebracht op het budjetjjvan 1888, pj» een total van fr. Voegt daarbij de verschillige leeningen, gedaan sedert dat de heeren Van Merris en Roelens het stadhuis verlaten hebben en men vindt 413,125 franken welke de poperingscbe stadhuisheeren ten hunnen beschikke hadden. Indien wij alle de stukken der stadsreke ningen in ons bezit hadden, wij zouden waar schijnlijk nog andere geldslagerijen kunnen aanhalen, maar wij moeten ons te vrede houden met hetgeen ter onzer kennis is. Het is het zelfde met de talrijke hulpgel den welke sedert tien jaren gegeven zijn ge weest zoowel door de Provincie als door den Staat, als terugbetalingen van voorschotten door de stad gedaan en die allen zouden moeten gevoegd worden bij het booger aan gehaalde chijfer. Dit alles pleit ten voordeele van hetgeen wij houden staan, 't is te zeggen, van de overgroote som welke onze beheerders, zon der het minste toezicht, uitgegeven hebben, sedert zij zich aan het stadsroer bevinden, in plaats van ze te gebruiken, volgens de voorschriften der wet, aan buitengewone werken, werden ze jaarlijks vermengd met de gewone ontvangsten. Deze handelwijs moet de stad naar eene onvermijdelijke bank breuk geleiden en dwingt onze beheerders nieuwe buitengewone belastingen te heffen, om zooveel mogelijk het oogenblik der bank roetverklaring te verschuiven. (Wordt voortgezet.) Het laatste feest der geheiligde heirscha- ren van den K. K. heeft dit jaar op eene ge heel bijzondere wijze gevierd geweest. Ziehier wat er is geschied, binst de twee dagen dat onze goede pompiers leute gehou den hebben op de beurs der contribuabelen van Poperinghe en dat zij hun heiligen pa troon gevierd hebben. Het feest nam aanvang met eene militaire mis alwaar de heeren Burgemeester en zijn Schepene Apotheker Van den Berghe wel jhebben willen tegenwoordig zijn. Wij zullen niet spreken over de uitvoering jder stukken door de artiesten van Felix binst de kerkelijke plechtigheid; wij zullen alleen lijk vaststellen dat bijna al de oude liefheb bers, die tijdens M. Maerten, de artiestelijke waarde van dit muziek uitmaakte,weggegaan zijn. Buiten eenige zeldzame uitnemingen, zijn het maar jonge beginnelingen die nog veel zullen moeten aanleeren vóór zij de mu zikale hoedanigheden zullen bezitten om eene ordentelijke uitvoering te kunnen maken. Ook zal Onzen Heere niet veel gediend ge weest zijn met al dit kattenmuziek welk men Hem in zijnen Tempel hebben komen geven. In den namiddag hebben onze burgersol daten, voorafgegaan door bet muziek van den K. K., zich begeven naar eene herberg buiten de stad alwaar er hun eene schieting werd aangeboden. Er waren 50 franken prijzen. Ten was maar magertjes voor zooveel schotters! Wat schoone gelegenheid toch, voor den nieuwen officier van dit korps Signor Felix (millioe- narisom te bewijzen dat hij milde ge worden was! Hij heeft de gelegenheid niet waargenomen en neu keer te meer onhandig- lijk te veel willen sparen. 's Avonds, een soupé, door de contribua belen betaald, had om 8 ure in den K. K. plaats. Zooals wij het reeds doen opmerken 4,700-00 hebben, dank de verhooging van de hulpsom der stad toegestaan aan de artiesten van den gemisten advokaat, hebben zij kunnen bun 4,050-00 ervan wegdragen. En zij hebben het op zulke wijze gedaan, dat 's anderendaags de plankenvloer en het tafelkleed niet al te kon- 18,123-00 tent moesten zijn. 575-00 met eisehing TAK DEN 17 TOT DEN 24 MeI 1889. kinderen beneden de 7 jaren: Mannelijk geslacht, 2. Vrouwelijk id., 3. O— IHefte.

De Toekomst (1862-1894) | 1889 | | pagina 2