DE WARE YPERLING, EmileV anAerde MENGELINGEN. MARKTPRIJZEN. bij E.-ll. MINNEKEER, voor 't jaar 1890. BUITENLAND. Lombaardstraat, 19,Ypre Escaut, Securilas UnionLloyd Beige en Union Norwich. De buitenlieden in de gedachte eene nieu we ramp Corvilain ie zien, komen proces- siegewijs naar den brand geloopen De straten krioelen letterlijk van volk. Zonder de bestrijding van het vuur, met krachtdadigheid en tevens met overleg, ge lijk het gebeurd is, ware gansch het dichtbe volkte kwartier der Muizen en Dambrugge- straat afgebrand. Eere aan de moedige redders? De ramp is groot, zeker; maar er zijn geene menschenlevens te betreuren, dat is het bijzonderste. Een wensch. De edelmoedige stroom van mildheid die ontstaan is voor de overgeblevene slachtof fers der ramp van Antwerpen, zal niet op houden,durven wij verhopen. En mei de aan zienlijke sommen, die uit alle deelen van Belgie en Europa reeds zijn toegekomen, zal men wel de slachtoffers van dezen brand dat zijn de 500 werklieden zonder werk of brood in het midden van den winter, wel kunnen samenvatten tusschen de ongelukki gen wier smarten geleenigd moeten worden o De bestuurder van den Eien-Théatre te Brussel is Dinsdag in failliet verklaard. Men ziet van hier wat oniroering dit moet teweeg brengen. De artiesten hebben eene bijeen komst gehouden en beslist zich in maat schappij te vereenigen en onder het bestuur van M. Vasta, voort te spelen. Ten nadeele van de Banque de France is een diefstal van 200.000 frank gepleegd en zulks in vrij zonderlinge omstandigheden. Een kerel, tot nog toe onbekend, bood zich eenige dagen geleden in de Banque de France aan en vroeg aan die kas 200,000 fr. op het vertoonen van een bewijs dat de bank hem het geld schuldig was. Dit bewijs was wel in regei, op den naam van zekeren M. X... Men betaalde hem, doch later kwam M. X... met het waar bewijs om de som. Men bestatigde nu dat de eerste een bedrie ger was. Het valsch bewijs, door den dief aan den kazier aangeboden, is niet terug gevonden. Ziedaar eene omstandigheid die het per soneel der bank in verslagenheid heeft ge bracht. Een onderzoek is geopend. In 2 dagen, volkomene genezing van de oudste en benauwdste noest, keelkwalen, enz door de Pastillen Waltliery aan 1 fr. de groote doos, in al de apothekerijen te koop. jjen kan zich een gedacht vormen, wel-j Ongelukkige werkers! Beklagenswaardige boulangisténkomiteil kortelings zal ontbon ke verbazende snelle vorderingen de brand'vrouwen en kinderen! den worden maken moest, als men nagaat dat de maga-; M. Persenaire was de grootste kuiper vau »ijnen overkropt waren van krakend droog Belgie, Op bet oogenblik dat de brand los- bout, planken, balken krollen en schave-: barstte, bevond hij zich te Parijs. Per tele- lin^en, duigenen riemen voor vaten, enz.; grain teruggeroepenis hij op tijd gekomen en dan daarbij een felle wind die in die vuur-;om zijne prachtige stoomkuiperij in licht gloed warrelt, en reusachtige vlammen he-jlaaievlam te zien flikkeren, melhoog doet opslaan. j De gebouwen van M.Persenaire zijn ver- Tien minuten vóór elf ure begonnen, staai|ze'<er^ voor de som van 500,000 fr. door de alles omkwaart na den elven in lichtlaaiejVÖf volgende verzekeringsmaatschappijen: Vlam. Aan blussehen valt niet te denken. De pompiers met al hun materieel, dade lijk te plaatse gekomen, beijveren zich dan ook enkel met de omliggende gebouwen te beschermen. De kommandant der pompiers M. Cornet en zijn luitenant M. Vettleer bestieren den kamp tegen het vuur. Het verwoestend ele ment breidt zich op eene schrikverwekkende wijze uit. Om half twaalf vat de prachtige woning van den heer Persenaire insgelijks vuur; het buis van den zoon wordt slechts met alle moeite tegen de vlammen be schermd. Ten twaalf ure komen de mineurs in galop ter plaatse; kwaart daarna arriveeren de ka nonnierseu eindelijk nog de linietroepen. De meeste overheden; onder anderen M. de Wael, zijn ter plaatse. De vlammen slaan honderd meters hoog, het is een prachtig, maar gruwelijk schouwspel De pompiers doen wonderen van dapper heid; iedereen, onder het yolk staat verbluft over hunne verregaande stoutmoedigheid, ze klauteren tegen de hooge ladders op, sprin gen op de brandende daken en bevechten van daar, te midden van stikkende rookwol ken en zengende hitte bet verwoestende vuur, slechts voet voor voet wijken zij voor den vuurgloed terug. Een dier helden is bijna het slachtoffer ge weest zijner zelfopoffering. Het is de genaamde Constantijn Dupont, die om elf ure en een kwaart op het huis nr 130 van den Beeldekensweg was geklom men om vandaar in den vuurpoel te kunnen spuiten. Hij is uit de dakgoot op de kasseien der straat gevallen, en werd met inwendige kneuzingen naar het gasthuis gebracht. Om twee ure is de brand beperkt en wordt hij aan alle zijden te gelijk bestreden. Zondag morgend, slechts met de grootste moeite, kon men aan het tooneel der ramp geraken. Een muur van rond de dertig meters leng te en zeven tot acht meters hoogte, heeft ongeveer dertig huizen tegen het verwoes tende element bevrijd. Aan de overzijde der fabriek, zijn al de stallingen en magazijnen vernield. Zes paar den zijn gered, een zevende is er in gebleven. Van de fabriek blijven enkel de rookende puinen over. Het huis van M. Persenaire is de prooi der vlammen gewordenjmen heeft de meeste bureelpapieren,den coffre-fort,kost bare schilderijen en nog een en ander in veilligbeid kunnen brengen. Tegen den mor gend was men het vuur meester geworden. IJPEREN 12 October 5 October Tarwe Haver Erweten Boontjes Aardap. Boter Eiers,25 129,700 7,000 1,300 500 4,300 8,000 18,085 18-50 15-75 16-00 17-00 16-50 6-00 290-00 2-50 155,200 7,500 2,500 1,100 100 11,000 19,194 18-50 14-00, 18-50 17-50 17-50 G-00 500-00 2-73 Dixmudestraat, 18, INHOUD: Den almanak van 4890; de koninklijke' familje; de nationale verjaarfeesten in Bel gie; de geestelijke overheid; de gemeente kermissen;de dagleekeningen uit Yperen 's verleden; de wekelijkscbe marktdagen in Aan wat eene vrouw moet gelijken. Generaal Bouianger is op het punt uit Londen naar Jersey te vertrekken. Zijne geldschieters zouden besloten hebben meer spaarzaamheid aan den dag te leggen, en te Jersey zou de generaal zijnen rang met min der ontvangskosten dan in Londen kunnen houden. Men zegt dat hij slechts zijnen bijzonde ren sekretaris met zich zal nemen. De generaal zou zeer verbitterd zijn op Rochefort, wien hij verwijt hem te hebben afgeraden tijdens den kiesstrijd in Parijs te- Men spreekt met veel lof van eenen mees-jrug te keeren. tergast, die midden door de vlammen is ge-| Rochefort verblijft nu te Falkestone en sprongen om den stoom uit den ketel te laten ziet den generaal niet meer. Hij is van zin ontsnappen. Zonder die heldhaftige had er eene vreeselijke ontploffing plaats gehad, welke misschien vele slachtoffers zou ge maakt hebben. Engeland te verlaten en den winter in Egyp te door te brengen. Wat graaf Dillon betreft, die in den Mor- bihan werd gekozen, deze aanziet zich als Het ergste van de ramp is dat er 300 ar- genoegzaam beschermd door zijn mandaat, beiders zonder werk en dus zonder brood en is van zin naar Parijs terug te keëren om vallen. Er werken 470 werklieden in de fabriek alleen, en daarhij nog 150 aan de dokken. En dat bij, het ingaan van den winter! de Kamerzittingen bij te wonen. Volgens een zeer invloedhebbend lid der konservatieve partij, zal het boulangism weldra te niet zijn. Men zegt ook dat het houdkundige kennis; allerlei kluchten; Ypersche kronijk, de voorvallen van den 4 October 4888 lot 25 September 4889. 4e jaargang. Het kost slechts 40 centiemen. STAD YPEREN. Luislerlijke Prijskampen voor het door de Vereenigde Kaartspelers aan alle Zondag 20 October, CHIRURGIJN-TANDMEESTER, tandmeester van hel koninglijkgesticht van Meessen GRANEN enz. verkochtte kwantiteit middenprijs p. 100 kilo verkochtte kwanti teit middenprijs p. lüO kilo. Is verschenen: ALMANAK Er zijn drie dingen waaraan eene vrouw moeli gelijken en waaraan zij ook met moet gelijken.jWestvlaanderen; de jaar-, paarde-, vee- Vooreerst moet zij gelijken aan eene slak, diemiarkten cn foil'en in WesLvlaanderen; ge- gestadig haar huis bewaakt; maar zij moet niet, zondheidsleer; welgemanierdheid; huis even als de slak, alles aan haar lichaam hangen wat zij bezi l. Ten tweede moet zij gelijken aan een weer galm, die maar spreekt als men hem ondervraagt, maar zij moet niet als de weergalm, trachten altijd het laatste woord te hebben. Ten derde moet zij zijn zooals de stadshorlo- gie, van eene volkomene nauwgezetheid en re gelmatigheid, maar zij moet niet zooals de hor- logie, gerucht genoeg maken dat geheel de stad haar kan hooren. Op zijn amerikaansch. Een jongeling van New-York, redt, met gevaar zijns levens,een jolig meisje, die in een bootje met hare ouders Generaal Bouianger zegt dat het de schuld aan t spcelvaren was en in 't water viel. is van de W ereld-tentoonstelling, die ieder-J De vader drukte uit erkentelijkheid de redder een heeft voldaan, dat hij niet gelukt is. Hij van zijn kind aan zijn hart en zrgde hem: hoopt met den winter weêr boven water te Gij hebt mijn kind gered, het liefste dat ik bomen. op aarde bezit! welke belooning begeert gij: 0 100,000 dollars of de hand mijner dochter? Het dagblad L hclair beweert de volgen- jongeling opgetogen bij de gedachte een de inlichtingen uit goede bron te hebben ge put: dubbelen slag te kunnen doen door hel meisje en de bruidschat te nemen, aarzelt een oogen blik: Uwe dochter, mijnheer! Gij hebt een gelukkigen keus gedaan, ant woordt de vader,want ik heb de honderd duizend dollars niet. Mijne dochter is aan u. Wonderlijke vrees. Montaigne verze kerde steeds, dat hij voor niets meer vrees had dan voor de vrees zelve. Uit vrees van vrees te hebben, had hij altijd vrees, want in zijn oog was de vrees van alle gemoedsaandoeningen de rreeselijkste. De kinderen.Mej. Lisa is bezig met hare devoirs te maken, eensklaps legt zij de pen néér en vraagt Mama, beminnen, in welken tijd is dat? Mijn kind, zegt de Mama zeer streng, dat is verloren tijd. Overweging -ran eenen heer, die uit een bal komt, waar al de vrouwen hunne aangezichten met rood en wit bedekt waren, De schoonheid en frischheid. Zegt hij,Waren op al de aangezichten der damen geschilderd, gegeven met medehulp van het Stadsbestuur Maatschappijen en Liefhebbers aangeboden, 10 TCPgnltle eermetalen eu 110 fr. prijzen, te verdeelen als volgt: Io iedere herberg worden de volgende prijzen uitgeloofd: DPR. 6 FR. 2° PR. 4 FR.5° PR. 2 FR. Zondag 13 October, ter herberg in de Doorgangstraat, bewoond door Landerwyn. ter herberg het Yisschers-Huis, op de Kaai, bewoond door Bosch. Voor verdere inlichtingen, men zie de plak brieven. GEDIPLOMEERDEN Recht over de Sterresthaat. Te raadplegen alle dagen van 9 tot 5 uren, behalve den Zondag. Inzetting van tanden en kunstige gehiten. Uittrekking, Goudstopping en Herstelling van ongeregelde landen, volgens de beste stelsels.

De Toekomst (1862-1894) | 1889 | | pagina 3