BRIEFWISSELINGEN. lien geven/vermits hij de bedoelde begroo- tuig en ruller: 100 kilogr.Inleg: 30 fr.delijkcn toestand onzer stad, wij hebben verbeu rgeld 15 fr. ten voordeele van het gemeend dat een vergelijkend onderzoek der ling heelt goedgekeurd Concert. Het muziek van het Korps-Pompiers onzer stad zal een concert geven, morgen Zondag, 11 Mei, om middag, in het Park. Ziehier het programma: 1. Marche militaire, Wittebroodt. 2. Masaniello, Ouverture, Carafa. 3. Fantaisie sur l'op, Rigoletto, de Verdi, arr. p. Wittebroodt. 4. Bonheur passé,Nocturne, R.Eilenberg. 5. La Guerre joyeuse, Pot-pourri, J. Strauss. Ingeval van slecht weder zal het plaats hebben in de Ilalle. Panrdciiloopstrijdcn. ZONDAG 1 JUNI 1890. Lengte der loopbaan, omtrent 827 meters. Programma: Om 2 ure. Samenwerking door de he" onder-officieren der Rijschool. Om 3 ure: Paar denloopslrij den 1° Prijs van den Landbouw. Inge spannen drafloop.190 franken prijzen, waarvan 125 fr. aan den eersten, 40 fr. aan den tweeden en 25 fr. aan den der den, voor alle paarden die aan geenen officiëelen loopstrijd van den drafloop Club medegekampl en geene som van 50 fr. gewonnen hebben. Inleg 10 fr, ten voordeele van het wedrennen fonds. Gemeen gewicht van rijtuig en ruiter 100 kilogr. Afstand ten 2600 meters. 2° Prijs der Beschermende leden. Afstand: ten hoogste verschillige budjetten die zich sedert een dertigtal jaren opeen gevolgd hebben, hun de studie ervan zou vergemakkelijken en hun klaarblijkelijk zal bewijzen de ongeluk kige wijze waarop onze stad is beheerd ge weest sedert dit tijdstip en bovenal gedurend de laatste jaren. Voor te beginnen, laat ons tijtel I van het budjetj van 1857 onderzoeken en laat ons de sommen bezichtigen die er in voorkomen in de Buitengewone Ontvangsten, die vergelij ken met deze die gebracht zijn op de zelfde artikels in de verschillige budjetten van sedert dit tijdstip tot op heden. hoogsten (Weiter Handicap), 600 franks voor alle Oenen die zich mogen plaatsen op het wedrennenfonds. 4,000 meiers. 6° Prijs der Paardenkampslrijd. KUNSTVOORWERP voorde heeren offi cieren, onder-officieren en brigadiers der Rijschool. ALGEMEENE VOORWAARDEN. Voor den eersten loopstrijd, prijs van den landbouw, zal de kommissie het recht behouden deze af te schaffen als er niet minstens 5 loopers zijn. Men kan zich laten inschrijven lot Maandag 19 Mei 1890, vóór 4 ure des namiddags, bij den heer Guillemyn, 17, Schoolstraat, St-Amandus-berg, te Gent. Het gewicht en de afstand zullen den 26 Mei bekend gemaakt worden. Het is uitdrukkelijk verboden in de loopbaan te loopen vóór het sein van el ken loopstrijd, en eiken mededinger is verplicht, op straf van uitsluiting, aan de Jury te zeggen, of hij deel neemt aan den loopstrijd zoohaast deze door de klok aan gekondigd is. De Xommissarissen: A. Brunfaut, J. Onraet-Parret en T. Maleveys. BERICHT. Het Bestuur van den Sport-IIippique dezer stad, heeft de eer het publiek van Yperen kenbaar te maken, dat het lot' Zondag, 25 Mei, tot 's middags, bij denDus vanaf 1SSG tot 1889, het is te zeggen heer J ONRAET-PARRET, de gesloten °P etóuen tijdverloop van drij jaren, er is soumissien zal aanvaarden, voor hel bij- eene veih°oging vau zonder buffel en voor de vier drankkan-' 33,000 frailkcil. Da opbrengst der opcentiemen op de di- rekte belastingeu, 'te beginnen van 1857 tot 1868 inbegrepen, heeft nooit het getal over- scherd van 8,0011 franken 5 van 1809 tot 1871, doze somme is geklom men tot 12,200 franken en van 1872 tot 1876, tot 13,000 franken. Het is maar sedert 1886 dat, verhoogd met de opcentiemen op het patentrecht, (hetgeen van te voren nooit bestaan had), deze belasting het chiffer bereikt heeft van 37,000 franken, en dat men in het budjet van 1889 aantreft voor de afgrijslijke som van 70,01)0 franken. paarden die, sedert 1" Januari -1890, nog geene som van 2000 fr. gewonnen hebben, als een of eenige prijzen. Kostelooze inschrijving, verbeurgeld 15 fr., de ver- beurgelden aan den tweeden. Afstand: omtrent 4,200 meters. 3° Prijs deYperlée. Tusschenland- schen bereden drafloop, (Handicap door afstand). Prijs: 550 fr., waarvan 350 fr. aan den eersten, 150 fr. aan den twee den en 50 (r. aan den derden, voor alle paarden. Gemeen gewicht: 70 kilogr. Afstand: ten minste 3,000 meters. Inleg: 25 fr. ten voordeele van het wed rennenfonds. 4° Prijs van de slad. (Platte vlucht loop met eisching). 600 franks, voor alle paarden van 3 jaren en daarboven, te eischen 3,000 fr. Inleg: 30 fr.; ver beu rgeld: 15 fr. Gewicht3 jaren, 65 kilogr.;4 jaren en daarboven,72 kilog. Het paard aangeduid in het verfainte- nisschrift als te eischen zijnde voor 2,000 fr., zal 5 kilogr. ontlasting ontvangen; voor 1,000 fr. 10 kilogr., geene andere ontlastingen. Afstand: omtrent 1,200 meiers. 5° Prijs van hel plein. Tusschenland- sciie ingespannen drafloop.(Handicap door atstard). Prijs: 700 franken,waarvan 400 fr. aan den eersten, 200 Ir. aan den tweeden en 100 fr. aan den derden, voor alle paarden. Gemeen gewicht van rij- Minneplein den dag der poardenloopstrij- den van 1" Juni aanslaande. Voor hel Bestuur: de Secretaris, J. ONRAET-PARRET. Er bestaat hier dus eene vermindering van 1,660 franken. Wij wenscken, ten voordeele onzer ne ringdoeners,waaraan de vreemde handelaars eene zoo harde concurrentie maken en wiens koopwaren de markt van Poperinghe over- stroomen, opdat ten gauwste mogelijk die post afgeschaft zoude mogen wezen voor onze stadsgenoten. De patent welke deze laatsten te beta!en hebben om bunnen han del te mogen uitoefenen, is reeds groot ge noeg zonder dat zij nog verhoogd worde door het plaatsgeld. Het paragraf IV van 't kapittel II (gewo ne ontvangsten) doet ons nog kennen het be loop der hulpgelden toegestaan aan het lager onderwijs door den Staat en de Provincie. Het beloopt tot 6,031 franken. In bet zelfde paragraf komt nog eene somme voor van 1,000 franken, voortkomende der schoolgelden, 't is te zeggen, hetgeen terugkeert in de - stadskas, door de opofferingen aan de ouders opge drongen, die hunne kinderen naar stads school zenden. Volgens ons zou dit cijfer van het budjet mogen verdwijnen en bet onderwijs in de scholen zou voor allen gratis moeten gegeven worden. Men zal zicli wel wachten dit mid del te nemen, uit vreeze de pastors te mis doen, die liever hebben dat de kinderen naar het bisschoppelijk kollegie gaan, en zij laten ze er voorniet komen, om hunne ouders te beloonen over de gedane diensten in de kie- zingen. 10 Augusti 1890. Niettenstaande de stokken welke de Van Compernolsclie congreganisten in de wielen gesteken hebben, onder de booge bescher ming van ons stadsbeheer, boopende daar- BURGERSTAND Mannelijk geslacht, 7; Vrouwelijk id. 9. Huwelijken: Derullere, Augustus, dienstknecht, en Berbaudringhien, Rosalia, zonder beroep. Sterfgevallen: Kempen, Honorina, koopvrouw, 52 jaren, ongehuwd; Elverdinghestraal. - Bullemans, Victoor, soldaat bij het 3" li gne reg\, 21 jaren, ongehuwd, Vleesch- liouwerstraat. Dondeyne, Amelia, dag loonster, 71 jaren, echtgenoole van bode wijk Sclioreel.St-Jacobs buiten. Leroy, Emiel, koopman, 59 jaren, echtgenoot van Maria Fossó, Thouroutslraat. Vie ren, Karei, zonder beroep, 45 jaren, gehuwd, Rijselstraat. Kinderen beneden 7 jaren, Mannelijk geslacht, 2; Vrouwelijk id., 0 POPERINGHE. Het Budjet van 1899. Ten einde onze lezers zich bun een ge- jdacht zouden kunnen vormen van den gel-1 Wat de gewone ontvangsten betreft, wij vinden insgelijks dat het beloop der opeen-C hJLst wdk op dat tijdstip te Yperen temen m 8o7, vergeleken met deze gehe-'moet laats hebb fc doen migfukken ver. ven m 1889, eene aanztenehjke verhooging nemen wij dat in tegeiadeel, het allerluis- ondergaau heeft. jterlijkst zal zijn. I Te oordeelen naar het programma, zullen De persoonlijke lastbepaling op de rolle da stadsoverheden, die gewoonlijk de zaken van liet abonnement en de opbrengst van:£relieel verrichten, niets verwaarloozen om het oktroo in 1854, kwamen samen maar de vreemdelingen naar deze oude stad uit te lokken. De menigvuldige muziekmaatschappijen die zich naar bet festival van 10 Augusti zullen begeven, zullen door het lot voor ver schillige duizenden franken te verdeelen hebben. De voornaamste premie beloopt tot 1000 fr.; de tweede 500 fr. en alzoo voort. In deze voorwaarden en gezien de bijzon dere aantrekkelijkheid der zeldzaamheden welke de sta.l Yperen "den vreemdelingen aanbiedt die ze bezoeken, mag men den goe den uitslag van dit feest verzekeren. De dibbars van Poperinghe weten dit wel, maar met hun feest op den zelfden dag te geven, hebben zij de gelegenheid waargeno men om te bewijzen dat zij hunnehielen vagen aan hunne geburen. Zulk eene handelwijs zal door allen wei denkenden mensch afgekeurd worden, en alleenlijk het kleen verstand doen uitschij nen waarmede onze klerikale matadors be zield zijn. Door de hand te leenen aan zulkdanige betoogingen, die schade toebrengen aan hun ne eigene medeburgers, zij moeten ongeluk- brengt maar meer op ten voordeele der kighjk de oude vijandelijkheden verwekken die tusschen onze voorouders der beide ste den nog bestaan hebben. voor eene somme van 29,000 franken. In I860, deze belastingen klommen tot 35,500 franken. Dan, met de afschaffing dezer plagende lasten, welke men door bet toedoen van het liberaal ministerie bom te danken heeft, en -Ie vervanging van dezelve door het inrichten van het gemeente krediet, heeft de stad jaar lijks eene somme opgestreken van 40,303 franken welke somme, te beginnen van 1886, nog verhoogd is geweest met 4,037 franken betgeen op 45,000 franken komt voor liet aandeel der stad. Het verpachten der standplaatsen op foo- ren en markten, waarvan de inkomst voor stad in 1858, 1859 en 1860 beliep tot 2,710 franken, stadskas dan 1,050 franken. Het had nogtans zoo gemakkelijk geweest I. :ll JlnUnvt dl A r> l /-I I -4 Oflf ovr OAn A A VAN DEN 2" TOT DEN 9" JIei 1890 Geboorten: Oil-

De Toekomst (1862-1894) | 1890 | | pagina 2