VUURWERK, buizen BEI EMS, ALLERHANDE TIJDINGEN Een voorbeeld van moederliefde. Zou bet waar zijo? O die ondankbaren! AANKONDIGINGEN. een schoon prachtig ter waarde van 990 fr., 19®9flesschen roodewijn 209ilesschcn champagne. Bericht aan de blikslagers EEK COLLECTIE BINNENLAND. ■MENGELINGEN. lAllkTPRIJZEX Een kiezer onzer stad had voor de li beralen gestemd en als hij de Maandag naar zijn werk ging, bij zijne eigene moe der, werd hij onbermhartig aan de deur gezet. En zeggen dat de familie van die moe der alles aan de liberalen verschuldigd is, dat zij sedert jaren en jaren door het li beraal bestuur beschermd en voorgestaan werd! Maar wat baat het hier verder oyer te spreken, de zoon heeft zijnen plicht gedaan en wij willen, uit eerbied voor hem, zijne ontaarde moeder niet noemen. Men zegt dat de Voorzitter der katho lieks wacht zoo verwoed is om de vraag Waar is Seysl, die als een wachtwoord op aller lippen zweefde, dat hij besloten heeft zich aan de politiek zijner vrienden te onttrekken en met zijne 360 keien wachten, wil ik zeggen, eene afgezonder de partij samen te stellen onder den naam van independenten uit dwang. Wat daarvan waar is weten wij niet, maar het ware wel besteed, men zou lee- ren de kandidatuur verwerpen van eenen man die over zoovele middelen beschikt, om deze van eenen vreemdeling voor te slaan. Uit der hand te kóopen dat beschikt was om de klerikale zegepraal te vieren. Zicli te bevragen in de Rijselslraat, bij de heeren d'Yzerenburg. GROOTE KOOPDAG van en Te proeven daags na de verkooping in den k.k., Meenenstraat. Voor alle inlichtingen, zich te wenden tot Henrietje Buizesleper. Te bekomen een schoon assortiment van alle grootten en alle dikten, vervaar digd dsor Blikken Wardenen gemage- zijnd in den katholieken kring, waar zij boenen gevoerd werden om den-19 October aan de liberalen geschonken te worden. Gereed geld zonder de 10°/o voor onkosten. TE KOOPEN van het beste berkenhout, om den k.k. lekuischen. Zich aan te bieden bij kommandant Dupont. De oogst in de kempen. De oogst is dit jaar in de Kempen alles behalve schitterend. De aardappelen, het bijzonderste voedsel van den Kempenaar, hebben veel geleden, in het voorjaar door den laten vorst on in het najaar door den regen. Op sommige plaatsen is deze vrucht gansch mislukt, op andere plaatsen zal de opbrengst slechts toereikend zijn voor een half jaar. Het koren van tarwe in de Kempen is er geene spraakdat in het begin yan den zomer eenen schoonen oogst beloofde,is door den aan houdenden regen van Juni, Juli en Augustus gansch bedorven.Met de grootste moeite hebben delandbouwershet slechts halfdroog in de schuur kunnen krijgen. Het zwart brood, dat van dit vochtig graan gebakken wordt, is bijgevolg veel minder goed dan andere jaren. Het hooi ook heeft op vele plaatsen van den regen te lijden gehad, weinig is er goed droog binnen gekomen. De toemaat is beter en overvloediger dan an dere jaren. De laatste droogte is hem zeer voor- deelig geweest. De haver ook heeft geene reden tot klagen. Doch de opbrengst der boekweit is zeer ge ring. De Kempische boer zal dit jaar zijne panne- koek en de goede boekweitpap moeten missen o De kioalijkste hoest is genezen in 2 dagen door de Pastillen Walthery. In al de apotheke- rijen 1 fr. Hoogmoed en eigenzinnigheid. Zie daar twee verkeerdheden, die veel menschen Op het oogenblik dat men hem den koffie brengt, beziet hij zijne geburen en zegt: Tusschen twee parijsche damen. Is hel waar, vraagt Mevrouw Troefas aan hare vriendin Mevrouw Langhals, dat gij wederom vertrekt. Tegen brandwonden. Zoodra men zich verbrand heeft, moet men op de wond eiwit doen en het laten droogen.Men kan ook zeer zuivere olijfolie daartoe gebruiken en dan er meel over strooien. Alzoo kan mer. soda-kolzuur (earbo Hoe oud is onzen aardbol wel Wat schoone uitvinding tóch die spoor wegen. Niemand antwoordt. Indien den uitvinder der spoorwegen cog leefde, ik zou hem gaan omhelzen. Men begint te lachen. Hij slaat op de tafel en roept uit: Oh die spoorweg! die spoorweg! Een gebuur ziende dat- hij bedronken was, vroeg wat dien spoorweg hem gedaan had. Ik ben hem alles verschuldigd, Mijnheer, ik heb hem honderd duizend franken rente te danken... Mijne tante is tijdens een spoorweg bij ongeval verongelukt! Zeker. Binnen eenige dagen zal het leveri hier voor mij niet meer uithoudbaar zijn. Zijt gij bevreesd voor den winter? Het is dat niet, maar mijn man zal gaan terug komen! Op't stadhuis. De bruid aan haren aan staande: Mijn vriend, gij schijnt wel aandachtig op hetgeen de heer schepen zegt, is het dan zoo be langrijk? De toekomende zacht aan de bruid: Zwijg, goede vriendin, 't is omden naasten keer u courant te zijn! nale de soude) dal zeer droog en fijn gestampt Wonderbare machienen. Een boer- is, gebruiken, Da men liet tol deeg heeft gemaakt, ken vertelde onlaugsaaa zijnen vriend Rabislou! dat hij eene wonderbare machien gezien had in Een plezier. Zeg eens mama vroeg de'de wereldtentoonstelling tan Parijs, ongelukkig maken. Immers hoevelen zijn ex* kleine Gaston, mag ik mede gaan uaar de begra-j Sapperloot, zij Itabistoul, 'k heb andere ma niet, die zich schamen om iets van anderen te fen;s vao Tante Sofie. Ichienen gezien van mijn leven dan die welke te onze aardbol geen vijfduizend jaar tellen, maai de wetenschap, met alleen de zon te bestudeeren, is overtuigd geworden, dat de aarde reeds over miljoenen jaren bestond. Om een licht denkbeeld te geven van den ouderdom onzer planeet,zullen wij van bet werk der sterkoralen spreken, die 8lijmige, doorschijnende en bijna onzichtbare diertjes, welke het zeewater ontbinden, doen stremmen en versteenen lot zij er mede groote klippen opbouwen, die later eilanden worden, waar zeevogels, hunne werpels, zaden vau ge wassen aanbrengen, die, iu de doorzon, wind en regen tot stof geworden koraalklippen, wortel schieten en opgroeien; zoodat allerlei dieren en menschen voedséi kunnen vinden. De geleerde Dana heeft berekend, dat, om de Fiji-eilanden, die 600 meters dik zijn, op te bouwen, de sterk- oralen twintig duizend jaren hebben moeten onohoudelijk doorwerken. Onze aardbol is eerst eene klomp stof geweest, welke gloeiend uit de zon geworpen werd en, door dezer aaotrekking's kracht getemperd doordezijne, gedwongen werd eenen regelmatigeu loop om de zon te volgen, zooals de andere planten. Van de allergroote hitte dezer klomp kan het menschelijk verstand zich geen bepaald denkbeeld voorstellen;maar zeker is het dat er eene reeks van miljoenen jaren zijn ver- loopen eer onze aardbol verkoeld en bewoonbaar is geworden. leeren, of die gelooven dat 'hunne gedachten en handelingen, die zij dikwijls den moed niet ge had hebben ernstig te onderzoeken, voor geene verbeteringen meer vatbaar zijn Ja, vele am bachtslieden, nijveraars en landbouwers sukke len en gaan langzamerhand ten gronde, alleen omdat zij van geene verbeteringen willen hoo ren en halsstarrig vastgeklampt blijven aan den ouden slenter en de blinde gewoonte hunner voorgangers. Wie heden nog geheel en al naar oude wijze werkt, en naar geenen vooruitgang streeft, wordt onvermijdelijk door zijne mede dingers overwonnen en benadeeld. Wees dan nooit een koppig of verwaand mensch, en ont houd dat een knappe baas eerst een goede knecht was,en dat de slechte leerling die te vroeg baas wordt, zeer zelden gelukt. Denk altijd dat een mensch nooit uitgeleerd is, en herinner u de wijsgeer uit den ouden tijd,die zeide dit weet. dat ik niets weet. Maken wij steeds een dankbaar gebruik van alle inrichtingen en gelegenheden, waar wij on ze kennissen kunnen uitbreiden, en laat ons nooit beschaamd wezen otn kundigheden aan te leeren wezen wij ook vast overtuigd, dat een arbeidlievende, brave, eerlijke en leergierige werken overal geacht en bemind wordt. Se neca bezocht nog in eenen hoogen ouderdom de lessen der wijsgeeren, en was evenwel zelf een der wijste mannen.Toen iemand tot hem zeide, dat hij zich daardoor tot den rang der jongelin gen vernederde, antwoordde hij: Gelukkig ben ik, zoo dat het eenigste is, waardoor ik mijnen ouderdom schande aandoe. Het is immers voor eenen grijsaard geene schande in den schouw burg te gaan,waarom zou hij zich dan schamen den leergang der wijsheid bij te wonen? Geluk-1 kig het volk, dat de spreuk beoefentKennis! is maght. Neen, jongen, daaropmoel gij niet rekenen Gij zijt gisteren avond naar de cirk geweest, gij moet niet te veel vermakelijkheden naloopen. Myope. Eene brave huisvrouw kwam eeni- gen tijd geleden bij eenen brilverkooper onzer stad om eenen bril te koópen. Zij had er verscheidene geprobeerd en zag er niet heter mede. Ha sprak eindelijk de heer gij zijt misschien myop?... Ikke,bij kendoe! 'kbenekki Mieversluisü De brilmaker moeslzich omkeeren om te lachen! De dienstmeisjes. Ziehier een tooneel van hooge zedelijkheid voor de mannen, die mi» bruik maken van de onschuld der jonge dienst meisjes. Mijnheer en Mevrouw zijn aan tafel. Jeannetle. Madame. Ziet eens iu de teljoor van mijnheer... Daar, 't is een haar... Gij moet een beetj Opletten. Och, voor een die verloren is! Maar dat is Zeer vuil. Zeer vuil?,.. Het is van mij, madame, dat haar, en mijnheer is daarom te zeggen dat ne haren niet uil zijn Wat zegde. Dezen morgend zegde mijnheer nog, dat zij schoon, zeer schoon en hij ze zou willen om helzen. Of het dan rookte?... Een schoon gedacht. «De vrouw waar mede men oud wordt, is nooit oud.» Parijs tentoongesteld werden. Verbeeld u zegde bij tot hel boerken,ik heb te Parijs een vriend wonen, die eene machien heeft ooi societjes te maken. Men trekt een levend varken in de machien, en...en avant! de machien gaat vooruit en het varken komt langs den ande ren kant te voorschijn in den staat van societjes met look! Men proeft ze en als ze goed zijn wor den zij hij den spekslachter gedragen; als ze niet goed zijn worden de societjes er terug in geste- ken en de machien draait achterwaart.,. Het ver ken komt er uit en gaat terug naar den stal, een weinig kwaad.... ualuurlijk! H Is waar. Waarom stelt men de huwe lijksgod voor met eenen fakkel? vroeg eene jonge dame aan een lid der Akademie. 't fs, antwoordde deze, omdat het huwe lijk de onvolmaaktheden in 'i licht brengt, welke de blinddoek der liefde vroeger belette te zien. Bij den zangmeester. Zekere professors hebben eene aardige manier om hunne leerlingen te leeren toontn uitbrengen. Vandaar devergecflijkedwalingvaneen gebuur die onlangs zijn venster opentrok en uitriep- Gij vergeet dat ik lid ben van de maat schappij ter bescherming der dieren! Volgens wat de heilige Schriftuur vertelt, zou Roederer. gekleed, komt in een restaurant en bestelt een diner van eerste klas, die hij begiet met eene flesch Chateau-Margot en eene lirsch champagne IJPEREN 51 October 25 October. GRANEN verkochtte Diiddeiiprijs verkochlte middenprij's enz. kwantiteit 1>. 100 kilo. kwah li lei t p.iCO kilo. Tarwe (2,600 21-50 65,000 21-50 Rogge 1,900 16-12 -1,700 16-50 Haver 1,200 15-25 500 16-00 Fa-weten G00 20-75 800 22-00 Boontjes 000 00-00 •1,400 18-50 Aardap. 4,000 6-00 7,000 6-00 Rcter 10,644 271-00 16,252 275-00 Fiers, 25 3-10 5-64

De Toekomst (1862-1894) | 1890 | | pagina 3