ALLERHANDE TIJDINGEN GROOT BAL chineesche cybeischieting Yolks concert. HET A AG RAS MENGELINGEN. Yaiidermeersch Jaarlijkselie Neoditie MARKTPRIJZEN V E KD 1 TIE WOENSDAG, 15 JULY 1891, OP STAM, Tl GHELUWE EN BECELAERE, op Dinsdog 7 Juli 1801, Premie öbligatiën BLOEBPILLEN VIS F. IEMAUWE* BLOE0P1LLEI VA! F. VERSMEÜ 8L0EDPILI.E3 m F. ÏE8BMWE* BLULLEH mn F. IERMME1 BLQEBPÏLLES VIN F. VERBAUWEN [BL0E3PH1EM VIN F. ÏERGiUWES BLDESFILLEB VAN F. VERGSÜWBs 10,700 700 500 200 500 5,000 17,081 25-75 20-87 19-50 22-50 25-00 11-00 5-00 1-85 te Ylamertinpjhe. Prijs van de doos I fr. 50 jtweede deel. 5. Hhèdre, Ouverture, (Massenet) (Prix d'Honneur). 0. A Summers Day in Norway Grande Fantaisie. (Willmers) 7. Gavotte Alice (J. E. Strauwen) 8. Tour Eiifel, Valse (Guérout) In geval van slecht weder zal het muzie kaal feest gegeven zijn in de concertzaal der Maatschappij Bij afwijking aan art.6 van het Reglement, zullen de vreemdelingen, door een Lid der Maatschappij aangeboden, voor dit Concert geen ingangprijs betalen. Op de vraag van een groot getal Leden, zullen de meiden van den huize, waarvan de tegenwoordigheid noodig is om voor de kinders te zorgen, bij uitzondering toegelaten worden. Deze uitzondering is op geener wijze toe passelijk aan het BAL, waarvan de ingang, voor wat de vreemdelingen aangaat, voorge steld door een Lid der Maatschappij, op een frank per persoon betaalt blijft. Om 10 ure s' avonds, Dinsdag, 7 Juli, om 4 1/2 ure's namid dags, algemeene vergadering in het lokaal. Om 5 ure, op de statieplaats: aangeboden door de heeren Van Merris en Dhont wederzijds Voorzitter en Onder-Voor-^Herreman met verdwaalden blik aan en zei zitter, aan de uitvoerende leden der Maat-!.al snikkende, schappij, alsook aan de leden van het korps' Ach! wat is't droevig, laat gaan. Zaterdag avond omtrent ïien ure, in eén nieuwen aanval der koorts, Verliet de vrouw met hare drie kinderen het huis en zegde aan, de geburen dat zij haren man ging halen,' die huurkoetsier is. Toen de man s'avonds thuis kwam en zijne vrouw niet vond verwittigde hij de politie en ging bij bloedverwanten en kennissen op zoek. Be ongelukkige vrouw was echter regel recht naar het kanaal gegaan, had de twee knaapjes op hare borst gebonden, de kleine Henri'ette in hare armen genomen en was met de drie arme schaapjes in het water ge sprongen. Men weet het overige. De lijken zijn naar het doodenhuisje ge voerd alwaar men de vrouw herkend heeft. De man werd door de politie van Schaarbeek verwittigd en kwam om 7 ure op het politie- bureel der Masuistraat van waar de adjunkt M. Herreman hem naar het doodenhuisje geleidde. Het lijk van vrouw Rogge ligt op de mar meren tafel tusschen de lijkjes van twee kinderen Adriaan en Leo: het lijkje der kleine Henriette is nog niet» weergevonden. Toen de ongelukkige Rogge binnenkwam, was de man zoodanig getroffen dat hij achte ruit deinsde van schrik; dan, in een aanval van wanhoop, wierp hij zich half zinneloos op de lijken van de drie wezens die hem zoo dierbaar waren en stortte overvloedige tra nen. Opeens sprong hij terug recht, keek M. oude pompiers. Vreeselijk drnma te Laeken. Brussel. Drie lijken, eene vrouw met twee, jongentjes werden Maandag morgen uit de Willebroecksckevaart nabij de Masuistr. opgevischt. De vrouw kan ongeveer 35 jaar ■oud zijn, de kinderen 6 a 8 jaar. Beiden wa ren met eene stevige koord aan het lijf dei- vrouw vastgebonden. In hare zakken heeft men eene geldbeurs gevonden, 125 frank be vattende in stukken van vijf frank. De drie lijken ziin naar het doodenhuisje overge bracht, in afwachting dat zij door het pu bliek zullen erkend worden. Volgens wij vernemen zou de vrouw in kwestie woonachtig zijn geweest in de Heu velstraat te Schaarbeek, en sinds Zaterdag 1.1. haar huis verlaten hebben met drie kin deren. Schippers, die in de nabijheid met hunne vaartuigen voor anker liggen, hebben Zaterdag avond het hulpgeroep der drenke lingen gehoord. Nadere bij zonderheden. Voor omtrent drie weken, schonk de echt- genoote Rogge, geboren Louisa Decock, oud 35 jaar, het leven aan een kindje van het vrouwelijk geslacht, dat met de naam van Henrietje gedoopt werd. Het was eene alge meene vreugde in de familie, vader en moe der waren gelukkig een meisje te hebben, daar zij reeds tweeknaapjes hadden. Adriaan en Leo, het eene 4 1/2 en het andere 3 1/2 jaar oud. Over een tiental dagen kreeg vrouw Rogge de kraamkoorts, het zog was naar het hoofd geslagen en begon een jongs ken, uit een eerste huwelijk van haren man ge sproten, te slaan en vreeselijk te bijten. Het kind vertelde het geval bij de geburen, die den man verwittigden,en terzelvertijd eenen brief schreven naar M. Deletaille, politie commissaris van Schaarbeek,alwaar de echt genooten Rogge in de Heuvelstraat woon achtig zijn. Een onderzoek werd ingesteld maar de moeder werd onverantwoordelijk verklaard ;omdat zij in een aanval van koorts gehandeld had. Niettemin achtte Rogge het geraadzaam, zijne vrouw over deze zaak eenige ernstige opmerkingen te maken. Dat was het begin van liet vreeselijk dra ma hetwelk dezen morgen ontdekt werd. Dat haar man haar verwijtingen gedaan had, dat kon de arme vrouw niet verkroppen. Dit droevig voorval heeft de heele king van Laken en die van de Het parket is om 10 ure te Laken aange komen. Men heeft inde zakken van de arme vrouw eene som van 125 fr. in vijf frankstukken en haar trouwboeksken gevonden. bevol- Iieuvelstraat waar de echtgenootenRoggezeergeackt zijn, in opschudding gebracht. o Het koninklijk bezoek Ie Brugge. Ziehier de schikkingen die voorloopig ge nomen zijn voor het bezoek van HIT. MM. den koning en de koningin. HH. MM. zullen aankomen te Brugge op maandag 6 juli, ten 1 ure 30. Zij zullen ia de statie ontvangen worden door den heer gouverneur van de provincie en door het stadsbestuur. De heer burgemeester zal onze vorsten ver welkomen in naam van de brugsclie bevol- kige zich vergiftigd had. Men heeft hare identiteit kunnen vast stellen.'t Is eene Ant- werpenanrster. Mej. A... bij de dertig jaren oud- Liefdeverdriet schijnt de drijfveer te wezen dier wanhopige daad. o Papierén, Inkt en Pennen, Royal Lyon, te verkoopen ten bureele van dit blad. o Systèrhe économique efficace pr vendre ou louer: chateaux, maisons, propriétés industriel- les. Pour tons reuseignements s'acl. Agence ïïa- vas, 52, r. Madeleine, Bruxelles. o— Om bloed-gebrek, zweeren, knoopen enz. te genezen, neemt tegenslijmachtige pillen Walthery, overal 1 fr. 25. Bij SocquetteYperen, en Monteyne tcPo- peringke. kadaster sectie E, nummers 237, 239, 242 en deel van nummer 243* 2° Het Maaigras van eene parlie mterscb. Noord-Oost aan voormelde weide, groot 57 a. 30 centiaren, bij kadaster bekent sectie E, n" 244. Het Maaigras van eene par tie meerscb, Noord-West van voormelde hofstede, groot 1 hectare 03 aren 70 centiaren, bij kadaster be kent Sectie E, nummers 529 en 550. Al verdeeld in koopen l'elks gerieve. Onmiddellijk daarna ter herberg De Zorg vliet» zal men verpachten, tot 1" Octob.naastk. van voormelde weide en meerschen. Deze verkooping zal geschieden ter plaatsen voormeld, met lijd van betaling voor de koopers die voldoende borg zullen stellen, en den 10" penning met de voordere bespreken, gereed zullen voldoen, in handen van den Notaris He zatlap, wat ligt ge daar in de straat te slapen Och! mijnheer de gardeville, ik had zoo ne vaak! Hoe is uw naam Och! mijnheer, bij is zoodanig weinig weerd, dat ik hem niet durf zeggen. Waarvan leeft ge Van de wind, mijnheer. Waar woont ge Ik ivoon dicht bij de dooden. De agent nam den zatbol meê naar het bureel. Als hij 's anderdaags ondervraagt werd, vond men, dat hij Duit heette, orgelblazer was in eene kerk, en in een klein huizeken woonde, dicht bij hel kerkhof. A..., die acht dagen getrouwd is. Ja, vriend, ik heb een uiistekende vrouw; zij spreekt vijf talen. 11..., Als ge zoo lang getrouwd waart ah ik zoudt ge al heel blij zijn ais uwe vrouw maar ééue taal sprak. king. De burgerwacht en bet leger zullen op de Statieplaats staan. Daar de koning alleenlijk naar Brugge komt om de tentoonstelling van hofbouw kunde te bezoeken zal er geene ontvangst van de overheden plaats hebben in liet gou vernementshotel. Van de statie zullen HH. MM. zich recht naar de Halle begeven waar de tenstoon- stelling plaats heeft. De gouverneur van de provincië, de leden van de maatschappij van hofbouwkunde, de tentoonstellers en hunne darnen zullen alleen toegang hebben in de zalen der tentoonstelling gedurende het koninklijk bezoek. Alleen zullen ontvangen worden de perso nen die eene uitnoodigingskaart hebben. Het vertrek van HH. MM. zal rond 4 ure plaats hebben. —o— Zelfmoord eener vrouw. Zondag avond,rondO ure,kwam eene sierlijk gekleede vrouw, met zwarte haren en bevallig voor komen in het hotel Aux Amies de Liége en vroeg eene kamer om er te vernachten. Zij druktedenwenschuit van's anderdaags 's morgens niet gewekt te worden. Aan dit verlangen werd voldaan doch toen de dame in den namiddag om 4 ure nog geen teeken van leven had gegeven stuurde de eigenaar van het hotel zijne meid naar boven om te gaan zien hoe het met de vreemdelinge ging. De meid klopte aan doch kreeg geen ant woord en zag dan door het sleutelgat. De dame lag dood op den vloer uitgestrekt. Een geneesheer heeft bestatigd dat de ong.-luk- jReiziger. Welken weg nr.oet ik nemen om naai' het kasteel Steenhorsl te gaan? Boer. Ge gaat eerst door den akker waar op ik verleden zomer rapen heb gezaaid, dan langs den akker met boekweit cn dan door hel aardappelenveld ea dan zijt ge er. Eene les. Een weggeworpen steen keert eerder Weer in de hand terug, Dan 't woord, te haastig uitgesproken: Spreek daarom nooit te vlug. rende. te Ypre residee- van IJPEREN 4 Juli 27 Juni GRANEN verkochtte kwantiteit middenprijs p. 100 kilo. verkochtte kwantiteit mfddenprijs p.iOO kilo Tarwe Rogge Haver Erweten Boontjes Aardap. Beter Ëiers,25 15,000 1,500 900 000 800 •1,800 IC,g29 24-75 20-23 20-00 00-00 23-00 11-50 2-80 2-00 van Maaigras om 1 uur namiddag, zal men openhaar-lijk verkoopen, in de weide en op de meerschen der hofstede, gelegen ter ge meente Vlamerliaghe, langs de Abeelestraat, laatst gebruikt door sieur Jean-Baptiste Vandam- me 1° Het Maa gras van de hofweide, groot om trent 5 hectaren 27 aren 52 centiaren, bekent bij TIEN IIE KT AREN Maaigars in de Gavers, om vier ure namiddag, ter herberg het Huis van Commercebij Emile Dulhoy, te Becelaere, op den Zwaanhoek, Deze venditie geschied op de gewone condi tiën, met tijd van belaling, mits borgtocht, door het ambt van den Notaris DEGRYSEj te Be celaere. Voor den verkoop van worden in gciiecl België actieve ngcntcu gevraagd, tegen liooge pro- vicie, evenluel salaris. Zij die reeds als zoodanig werkzaam waren genieten de voorkeur. Offerten onder A.,A. 111, aan de Agence Havas, Brussel. apotheker, Anspaohlaan, 118, te Brussel zijn hot beste purgeermiddel voor oud en'jong voor man en vrouw. I genezen van maagpijn, maagzuur, maagkrampen. I genezen van gal, slijmen, verstopping. genezen van braken en over te geven, slechte spijverteringen. i genezen van hoofdpijn, buikpijn, speen, puisten. I genezen van krevelingén, geraaktheid, keeren der j jaren. hebben 5 gouden medalien en eene eere diploma bekomen in de Gezondheids Tentoonstellingen. In oen woord de Blocdpillen van M. F. Ver gouwen, apotheker, te Brussel, zijn de beste samenstelling van geneeskundige stoffen om eene goede gezondheid te verkrijgen en te bewaren. Daarom raden wij deze goede remedie onze lezers hoven alle anderen aan. Tc bekomen bij 51. F. Vergauwen, apotlie- L Uor, Anspaclilaan, 118, te Brussel. De liloedpitlen worden franco verzonden mits 10 postzegels van 10 eentimen of een postman- jj daal van 1 fr. 00 aan M. F. Vergauwen te sturen. I OOK Tï: BEKOKF.X Te Yperen, hij R. SOCQUET, ANGILLIS cn B ECU WE, apothekers. Te Poperinghp, bij Arth. MONTEYNE, apothe ker, Groote Markt.

De Toekomst (1862-1894) | 1891 | | pagina 3