Peerdenmarkt. Vlaamsche Schouwburg, ONZE FOIRE. Van alles wat. Op Aschwoensdag hadden wij een nieuw staalke van den noodlottigen invloed der jappers op al wat leven, begeestering, volk, tering en nering in onze stad aan brengt. Vroeger was onze paardenmarkt een der schoonste, der meest bezochlste van gansch Vlaanderen. Van 's avonds er voor reeds tot 's namiddags twee, drie ure krioelden onze straten, onze breede openbare plaatsen van eene dichte menigte volk en een overgroot getal schoone paar den. Iedereen had nering, iedereen ver diende een rond stuiverke. Maar nu is dat alles heelemaal veranderdOnze paar denmarkt is de schaduw niet meer van wat zij vroeger was. De paarden schitter den er door hunne aanwezigheid en zij allen, die gekomen waren om die mooie en levenlustige kleppers te bewonderen, stonden stom bij zulk een fiasco en trok ken ook al gauw huiswaarts. Wij herinnen onze lezers dat het Maan dag, 14 dezer is dat de heer Van Doese- laer, bestuurder van het nationaal tooneel van Gent, hier eene uitgekozene vertoo ning komt geven. Het programma beval: PRIMA DOANA blijspel in 3 bebrijven, door A. Hendrikx, en DE GROLPOT eomedie in één bedrijf, door N. De Tière. Opening der bureelen om 6 1/2 ure, de vertooning begint om 7 ure. De prijzen der plaatsen als naar ge woonte. Bericht aan de liefhebbers van het vlaamsch tooneel die gedurende dezen winter van hun geliefkoosd vermaak be roofd bleven. Het schijnt dat onze Katle-feest niet aan vermakelijkheden zal ontbreken. De Groote Markt staat letterlijk opgepropt met barakken en tenten, waaronder wij de volgende aantreffen, die niet zonder belang zijn: HET THEATER MORIEUX; iedereen herinnert zich nog welken groo- ten bijval de heer Van de Voorde, be stuurder van dit theater over drie jaren alhier verwierf met zijne schoone aantrek kelijke vertooningen en wij twijfelen er nietaan,ditmaal zal het TheaterMorieux zooveel bijval hebben als vroeger. Volgens men uit goede bron verzekerd, is het theater veel vermeerderd met aller hande kunstvoorwerpen. Wij hebben dikwijls de verslagen gele zen, in de fransche dagbladen, over de vertooningen en wij mogen verzekerd zijn dat iedereen die het zal gezien hebben, er over volkomentlijk zal te vreden zijn. DE CIRK SOSMAN, die zich hier voor de tweede maal aanbiedt is samengesteld uit kunstenaars en kunste naressen van eersten rang, goed afgerichte paarden, 8 clowns en al wat noodig is om luisterlijke en aangename vertooningen te geven. Alle avonden groote voorstellingen in het berijden van paarden, gedresseerde paarden, groote pantomimen door clowns die onbetaalbaar zijn in kluchten. M. Sos- man spaard niets om het volk, voor een goedkoopen prijs, aangenaam te zijn. Voorbehoudene plaats, 2 fr. Eerste plaats, '1-50. Tweede plaats, '1 fr. Derde plaats, 50 centiemen. Wij raden iedereen aan eenige uren van vermaak te gaan overbrengen. Ook is zijn bijval verzekerd. DE ERANCO-RUSISCHE DIERENGAARDE, waar men van alles aantreft: vogelen, peli kanen,beeren, leeuwen, panthers, tijgers, hyena's, leuparden, enz; serpenten, en krokodillen, eene sehonne vmnmpMng apen, die het geluk der kinderen uilma ken. De zaal is groot,wel geschikt en ieder een is goed geplaatst om de oefeningen te zien die M. Lardeux door zijne wilde dieren doet uitvoeren. EWi HM11 8PMES, dat reeds in onze stad zooveel bijval ver wierf, zal hier ook gedurende de foore schoone vertooningen geven. SPRIET is te wel in Yperen gekend om niet door iedereen bezocht te worden en wij twijfelen er niet aan, zijne voorstel lingen zullen niet min belangrijk zijn dan de voorgaande. BURGERSTAND van den 4n tot den lln Maart 1892. Geboorten: Mannelijk geslacht, 4; Vrouwelijk id., 9. Sterfgevallen Demev, Carolus, 45 jaren, dienstknecht, echtgenoot van Leonia Debreuck, Gartonstr. Lebouck, Eugenius, 46 jaren, bouwkun dige van bruggen en wegen, echtgenoot van Julia Van Heugen, Justitie-Paleisplaats. Debaillie, Franciscus, 77 jaren, zonder be roep, echtgenoot van Rosalia De Keyser, Dixmudestraat. De Baenst, Maria, 53 j., rentenier ster, ongehuwd, Lange Thourout- straat. Kinderen beneden de 7 jaren: Mannelijk geslacht, 4; vrouwelijk id., 1. Het huis P0LAK-BR00K, van Brussel, al gemeen gekend voor de beste kwaliteiten van gesteenten en de goede smaak van hare bewer kingen, laat weten aan hare talrijke kalanten ten einde de weerde van hare juweelen te doen ken nen, dat van heden af, zij aanstelt om over te nemen, binnen de 6 maanden van den verkoop, tegen muntstukken, met een verlies van 10% voor den kooper, alle voorwerpen kontant ge kocht in hare magazijnen. Het huis POLAK- BROOK is de eenige die opzoo voordeelige wij ze aanbiedt; zij vermijdt ook aan hare kalanten van alle list. n die teweeg brengen in openbare verkoopingen, door liquidatien of in gelegen heids verkoopingen. o De Thee St. Ghislain is de beste en de oudste zuiverste drank die het bloed reinigt. De doos fr. 1-25. De pillen met de thee fr. 1-50. De schoonheid. Het is werkelijk eene eigenaardige, belangwekkende studie, om eens na te gaan, hoe de verschillende volke ren het begrip vrouwelijk schoon opvat ten en elke andere meening op dat gebied voor ongeldig verklaren. De Arabische vrouw verft de nagels aan hare vingers en teenen rood, hare wenk brauwen zwart en hare lippen blauw. In Perzië beschildert de vrouw haar gelaat met verschillende voorstellingen liefst in onder scheidene kleuren. De Japaneesche dames hebben de zonder linge gewoonte om hare tanden te vergul den, terwijl de Indiaansche ze rood verwen. In sommige deelen van Indië wordt de vrouw eerst mooi genuema, taa nnzcr van ua- tuur zwart geworden is. De Hottentotsche vrouw beschildert haar geheel lichaam af wisselend met zwart of rood; in Griekenland geschiedt dit eveneens, doch daar mogen alle kleuren voor die bewerking gebruikt worden De bewoners van HindoeStan, wrijven zich, als zij er eens bij feestelijke gelegen heden bijzonder mooi en beminl.ijk willen uitzien, met een afkooksel van suffraan en koffie in. In Nieuw-Holland brengen de vrouwen zich zeiven met scherpe voorwerpen op alle deelen van het lichaam kleine wonden toe, welker genezing zij zoo lang mogelijk zoe ken tegen te houden, wijl zulke inkervin gen voor hoogst chic en voornaam gehouden worden. In het oude Perzië was alleen eene vrouw, die eene haviksneus be zat, waardig om de gemalin des konings te worden, terwijl de moeders hunne meeste zorgen wijdden aan dit liehaamdeel harer dochters. De Perzen van den modernen tijd hebben een diepen afkeer van rood haar, de Turken daarentegen zijn de vurigste bewonderaars daarvan. In China worden kleine, ronde oogen als eene bijzondere groote aantrekke lijkheid beschouwd en zijn de meisjes er met allerlei middelen steeds op bedacht om lange, dunne wenkbrauwen te krijgen. Doch 't schoonste sieraad eener Chineesche vrouw is en blijft een kleine voet en het is onge looflijk, welke martelingen zij daarvoor in hare kindsheid uitstaat. Een andere schoon- «g-J» 4

De Toekomst (1862-1894) | 1892 | | pagina 2