MENGELINGEN. MARKTPRIJZEN heïd is ook om zulke lange nagels aan de ■vingers te hebben, dat men een omhulsel van bamboesriet noodig heeft om die voor uitstekende aantrekkelijkheid niet te be schadigen. Op de westkust van Amerika wordt de benedenlip ingekorven en daarin eenige kleine veeren geplaatst. In Brussel blanketteeren zich de vrouwen. EAU D'ANVERS.Voir annonce 69 page o Publicité daus les Journaux Francais, et autres Journaux Etrangers. Conditions exceptionnellement avantageuses. Agence Havas, 32, rue de la Madeleine, Bruxelles. o Papieren, Inkt en Pennen, Royal Lyon, te verkoopen ten bureele van dit blad. o— Twee maten cu twee gewichten. Zondag jl. had te Avelghem een open bare meeting plaats, alwaar M. Hardyns van Gent het woord voerde over het alge meen stemrecht. M. Hardyns heeft op gematigden toon, gedurende anderhalf uur gesproken en veel bijval genoten, daar hij ook niemand kwetste in zijne politieke opinie. Yele personen die daar aanwezig wa ren, vroegen zich af: waarom gebruiken de gebruinde predikanten en hemeldra- gonders, in hunne kwakkelkuipen, dezelf de gematigde taal niet? Waarom moeten de klerikale predikan ten altijd schelden en iemand afbreken, wanneer ze hun geloofs- of mirakelartikel aan den snul brengen? Iedereen weet ctac er op den buiten predikatiën bestaanafzonderlijk voor mannen en voor vrouwen en de geslach ten ook natuurlijk afzonderlijk deze moe ten bijwonen. Een der abonnenten uit Antwerpen heeft zich over een viertal maanden in vrouw verkleed om een vrou welijk sermoen in de Scheldestad te kun nen bijwonen. Ilij schreef dat hij in het Laatste Nieuws niet zoude durven zetten wat hij onder zijnen kapmantel uit den mond van zekeren capucicn-bloolvoeter vernam De zedelooste uitdrukkingen, de gepi- menteerste woorden kunnen niet weerge ven want dien liederlijken predikant uit braakte in aanwezigheid van zeer jonge, minderjarige meisjes Die gekruinde boerenlummels verrich ten werk d la Zola of gelijk de geïllu streerde bijvoegsels van den Gil-Blas.... ze noemen eene kat eene kat «trekken de bedgordijnen weg en leveren de groot ste menschelijkc geheimen over aan de nieuwsgierige ooren van het jong Eva's geslacht. Om nu tot ons onderwerp terug te ko men willen wij de twee verschillende ma ten en gewichten aanwijzen, lusschen die twee soorten wereldlijke en geestelijke redenaars. De eerste houden meetingen met opene deuren, de tweede verdeelen de geslach ten met geslotene deuren. Maar wat alle gedacht overtreft is dat de Avelghemsche politie M. Hardyns ver plichtte zijnen naam op te geven, zelfs hem persoonlijk op een zakboekje in te schrij ven, dat hem aangeboden werd Sedert wanneer mag de politie zich bet recht toeëigenen iemand te verplich ten zijnen naam te doen opschrijven, al vorens het woord te voeren? Wie heeft er alweer deze nieuwe cen suur in ons verkwezeld kloosterland inge voerd Indien deze maatregel der moucharderij dan werkelijk een ministerieel bevel is van Lejeune, voor al de redenaars die over het algemeen stemrecht het woord voeren, waarom wordt die maatregel dan niet overal op eiken spreker, op eiken redenaar, zonder eenige uitzondering, toe gepast? Waarom die censuur ingevoerd alleen in de meetingen? In ditzelfde Avelghem had ter gelegen heid der Ptirooncula aldaar gedurende drie dagen eene predicatie plaats van eenen pater. Is de kerk dan ook geene openbare plaats en wat was het anders dan eene meeting? Van waar is die bruine blootvoelcr, aangekomen? Waarom heeft de politie hem ook niet verplicht zijnen naam te- doen kennen? Niemand kent zijn naam, niemand weet waar hij woont. De onbekende hemeldragonder laat men bliksemen en donderen tegen iedereen, maar een gekend belgisch burger, met politieke recmen, worui Uu. -IJL Uc polilio getrakeerd en vervolgd Werd de grondwet dan gemaakt om de maatschappij in jwee klassen te verdeelen, de burgers en de gekruinde venijnspu- wers De eerste moeten door de politie vervolgd worden, maar de tweeden mo gen ongehinderd alles uitbraken wat hun uit de boerenmuil valt! De burgers zouden dus met een slot op den mond moeien ,'oopen wanneer de va- gevuurexploileurs ongehinderd hunne gal mogen uitspuwen. 't Ziet er lief uit! argus. Die moet geen muilband hebben. Een heer beklaagde zich dat men hem in contraven- tie had genomen,omdatzijn hond geen muilban den had. Zie eens, zegde de heer, de opstellers van 't Nieuwsblad en Journal dYpres, mogen zonder muilband loopenen ze zijn gevaarlijker dan dolle honden. Crisis in Spanje. KoninginLieve hemel! De jonge koning heeft erge maagpijn. De kamerheer (gansch ontsteld) Maje steit! willen wij den minister van inwendige zaken ontbieden Meester: Van Zon, in welken oorlog werd prins Gustaaf Adolf gedood Van ZonInden laatslen oorlog dien hij voerde, meester. Het karakter van den rooker. Men kan het karakter van een man beoordeelen naar de wijze waarop hij zijne sigaar in den mond houdt. Hij, die zijne sigaar tusschen de tanden knelt en haar meer kauwt dan rookt, is een vastbe sloten heerschap. Hij, die haar in den mond draait is iemand die het leven van de beste zijde neemt en niets heeft aan te merken. Wie de sigaar met een hoek van 45 graden me den horizon houdt, heeft een goed karakter en is tevreden met zijn lot, maar in sommige omstan digheden kan hij stijfhoofdig zijn. Hij, die de sigaar recht in den mond houdt en de rookwolkjes nu eens hier, dan daar heen- blaast, is iemand met een overpeinzenden aard. Toe maar\Ik, zegde een gepalendeerde leu genaar, heb zekeren dag eenen visch gevangen, waarvoor wel tien mannen noodig waren om hem te dragen. Vindtgedat zoo verschrikkelijk, sprak zijn vriend. Op eenen schoonen morgen heb ik eene vangst gedaan en die woog Hoeveel? vroeg de eerste, nieuwsgierig? Dat kan ik u niet zeggen Maar wanneer hij uit de Middellandsehe zee werd opgehaald daalde de oppervlakte des waters wel drie voe ten lager. Mietje, de meid, had zich met den punt van eene tafelvork bezeerd en werd daardoor zeer ongerust. Denkt eens na, Mevrouw, zegde zij, het tafelgerief is van ruolz, de wonde zou kunnen tot kanker aanleiding geven. Vrees niets kind-lief. klonk het antwoord, het is geen ruuiz, maar zilver. Zijt gij er zeker van? Volkomen. 's Anderendaags was de meid met het zilverwerk verdwenen. Een kleine jongen slikt een cent in. De moe der gilt van schrik. Stil toch, roept de man haar toe, ge schreeuwt alsof de jongen een goudstuk heeft ingeslikt. Voor den rechter. Waarom hebt gij den portemonnaie, die ge gisterenavond gevon den hebt, niet dadelijk naar het politie bureel gebracht Toen was 't al te laat, voorzitter. En dezen morgend Dezen morgend.... was hij leeg. IJPEREN 12 Maart h* Maart Tarwe 7,500! 22 50 5,200 22-00 Rogg 1,(i00 19-00 1,000 19-12 Haver 6,500 16 00 2,900 26-00 Erweten 5,100 24-50 '1,800 26-: o Boontjes 7,700} 21-50 4,400 22-00 Aardap. 2,000 9 00 1,000 9-00 Beter 8,301 320 00 7,748 323-00 Eiers,25 2-00 1-90 GRANEN enz. verkochtle kwantiteit middenprijs p. 100 kilo. ver kochtte k>\ anti teil middenprijs p. 4CO kilo. i

De Toekomst (1862-1894) | 1892 | | pagina 3