CAVALCADE CERCLE W ALLON. van 27" Maart 1892. POPE RING HE. De Arabische ruiterij, sierlijke groep te paard die zich onderscheidde door zijne vaste houding. De wagen der gymnasiarchen, inge richt door de regimentschool van het 3e ligne, was zeer opgemerkt. Het nederdalen in den mijnput, wa gen, de koolmijnput verbeeldende met mijnwerkers, in hun werkkostuum.Vóór op de wagen zaten werklieden met kleine wichtjes, weezen verbeeldende, hetgeen een pijnlijken indruk maakte van de droefheid die in de koolmijnstreek van Anderlues heerscht. De 31 korpsen werklieden en de bur germilitie in hel beleg van leper, schoone historische groepen,voorafgegaan door den wagen die eene herinnering uit het beleg van Yperen verbeeldde. Een boeren-bruiloft, groep vol leven digheid en vermaak; wie zou het gezegd hebben dat er daar eenheid van geslacht was O die sterrelingen, die hebben er een handje toe om iets te verbeelden. Het geluk van het huisgezin, het gees tigste van gansch den stoet. Een huisge zin verbeeldende in volle vreugde de oudjes op den wagen bozien somtijds hun ne kinderen en klein-kinderen, waarvan de eene bezig zijn met koeken bakken, andere met wasscben, andere met de kin deren eten te geven, dezen te paaien die lastig zijn en altijd schreeuwen; kortom, de lyremannen weten het genoeg hoe aan boord te leggen om eere te halen van hunne medewerking, 't is gelijk in welke feesten. De $ci i tW, i ctrvJVr^xóTërshit innerde de oude en de bijzonderste nijver heid van Yperen, deze nijverheid heerscht nog hedendaags in onze stad, maar zij kwijnt langzaam weg. De wagen met de militaire zegewa pens was met veel orde samengesteld. De duivenmelkers, op eenen niet min aantrekkelijken wagen, voorzien van tal rijke prijsduiven. Do wagen van St Sebastiaan, Yper- Iloekje, was een der prachtigste versierd, geene moeite noch onkosten werden ge spaard om het zeer aantrekkelijk te maken. Een talrijke schaar beenhouwers waren betooverd in hunnen stiel; een groep was voorafgegaan door den wagen die paascli versierd was; daar was een levend kalf; dat men doodde en het vel afstroopte zooals in het slachthuis;vooaleer den stoet halfweg was hing het beest rookend aan de haken. De bakkers waren ook te midden van hunnen trog en bakten dal het een plezier was, wierpen van tijd tot lijd wat koeken aan het volk. Gambrinus, wagen voorzien van eene groote ton en waarin, door het vervoeren, ongelukkiglijk een spleetje kwam en op den weg omtrent geheel den inhoud ver loren was. Select-Club van Rijsel,groep van jonge mandolijnen, bijna allen van dezelfde ge stalte, en gekleed in koddige kostumen; hun muziek is zeer zoet en aangenaam. De Kas-wagen, bijzonderlijk gemaak ter herinnering van de koolmijnramp, was zeer wel vervaardigd. Ziedaar in het korte hetgeen in den stoet kwam,nochtans hebben wij bemerkt in hel begin, alwaar de vergadering plaats had, een klein paard en kar met poppen, beschikt voor den stoet en dat wij uit het oog verloren hebben, men weet niet hoe. Dit was niet slecht geJacht en de aan- schouwers hadden eens te meer kunnen lachen. De ontvangst was z™er voldoende. De som beloopt tot 3,303 fr. 64 c. waarvan de eene helft zal gestort worden in de kas van voorzienigheid en de hulp tegen werk ongevallen; de andere helft aan het hulp- comiteit zetelende te Anderlues. Onzs ge'ukwenschen aan MM. Kolonel Parsy, eere-voorzitter, A Outer, voorzit ter; Larminier, hulp-secretaris; Eyben en Dor, schatbewaarders, aan de commissa rissen en leden van den Cercle IVallon en aan allen die medegeholpen hebben tot het welgelukken van dit eendrachtig feest welk wij misschien nooit meer zullen te gemoet komen in Yperen. STAD YPEREN. Dank aan de medehulp der inwoners, der koolmijnramp van Anderlues, heeft gelukt buiten alle verwachting. In tegenwoordigheid van dezen merk- wcerdigen uitslag, de vrijwillige gunst van allen, de inrichters van den IValen- kring achten zich hun dc plicht van de vurigste bedankingen aan te bieden aan allen die medegeholpen hebben tot het welgelukken van het feest: Aan het gemeentebestuur, die de taak heeft helpen vergemakkelijken door al hare mogelijke middelen; Aan het leger, dat zich altijd op den eersten rang bevindt, als het geldt tot een liefdadigheidswerk; Aan de muziekkorpsen en verschilli- ge maatshliappijen, die met liefde aan onzen oproep beantwoord hebben en uit al hunne krachten mede geholpen hebben tot het welgelukken van het werk; Aan de drukpers, door hare openbaar making en welwillende ondersteuning ons een kostelijk behulp geweest is; Aan de geldomlialers,die hunne moei lijke zending, gepaard met eenen onver- moeibaren rever, vervuld hebben; Eindelijk aan alle inwoners die per soonlijk betaald hebben, met hun werk of uit hunnen zak, of diegene die grootelijks medegeholpen hebben aan dit menschlie- vend werk. Aan u allen D tSX, voor uwe toege- negene en mildige medewerking. Yperen, 30 Maart 1892. Voor het Comité it: De Eere-Voorzitter, Gepensioneerd Colonel Parsy. De Voorzitter, Outer. De Schatbewaarder, De Secretaris, Eyben. Laruitnicv. Gemeente taks. De Gemeente-Raad van Yperen is bemach tigd eene taks op de honden te ontvangen. Telegrafen, Gedurende het le kwartaal van dit jaar, heeft het telegraafkantoor van Yperen, per bode be steld 474 postverzendingen, waarvan 4CI bin nen den omtrek voor plaatselijke uitreiking en 15 buiten dien omtrek. BURGERSTAND van den 25™ Maart tot den 1" April 1892, Geboorten: Mannelijk geslacht, 5; Vrouwelijk id., 2. Sterfgevallen Mesdom, Sylvia, 21 jaren, dienstmeid, onge huwd, St-Jaköbs-buiten. Vanbeylen, Phi'lo- mena, 41 jaren, kantwerkster, echtgenote van Gelestinus Clement, Meenenstraat. Gekiere, Richardus, 52 jaren, rondleurder, echtgenoot van Rosalia Calfebert, Lange Thouroutslraat. Costeur, Leonia, 52 jaren, zonder beroep, on gehuwd, Dixmudestraat. Laeanto, Cyrille, 30jaren, schoenmaker, ongehuwd, Rijselstr. Corsellis, Hendrik, 62 jaren, zonder beroep, echtgenoot van Juliette Castryck, Rijselstraat. Kinderen Deneden Ue 7 jaren: Mannelijk geslacht, 2; vrouwelijk id., 1. Dood van prins de Chiiuay. De prins de Chimay, minister van buitenland- sehe zaken, is Dinsdag om 9 ure 50 m. 's mor gens. te Brussel overleden. De lijkdienst heeft gisteren, om 11 ure, plaats gehad, met de eere diensten als minister. De teraardbestelling heeft heden Zaterdag te Ghimay plaats. Het Concert, dat in de Philharmonie werd gegeven, ter gelegenheid van Half vasten, was zeer schitterend. Beginnen wij met liulde te brengen aan het buitengewoon talent van Mej. Lepage, eerste prijs van het Conservatoir van Brussel, die de toehoorders verrukt heeft door de kunste- lijke wijze waarop zij het groot aria van Obéron gezongen heeft. Mej. Lepage bezit eene stem die zeer uitgestrekt is en een aan- genamen klank heeft. Zij spreekt goed uit en haren zang geeft wel de uitdrukking weder van liet gewrocht dat zij vertolkt. Gebisseerd en teruggeroepen, zij heeft na het aria van Obéron, een van Carmen gezongen, welk voor haar de gelegenheid verschafte een nieuw sukces te behalen. Wij hebben zelden volmaakter zangeres gehoord, en wij hopen dat de leden der Philharmonie, nog haar zul len mogen bewijzen hoe aangenaam hun haar talent is. M. Devos, insgelijks bekroonde van lret Conservatoir van Brussel, heeft met veel smaak gezongen: Avec tes yeux, mignonne en au clair de la tune. In'den tweezang les enfanls de Bohème, van Schaman, meester lijk voorgedragen en die door het publiek —do -?«rrot-3«uie slachtoffers

De Toekomst (1862-1894) | 1892 | | pagina 2