Willems-Fonds. Aprilsche grillen. 'Tijd van Greenwich. Goede farce. De reisgids van den Staat is tot heden nog niet toe gekomen, dus kunnen wij onze tabellen nog niet ver beteren en tekoopstellen. zetenen le werk gaat, die het vermoedt iiLel van zijne kleur te zijn,en slechts zijne gunsten voorbehoudt voor dezen die zich aan de kalote parlij willen verslaven. Welnu, de jonge schilder, die kost wat kost wil kunstenaar worden, niettegen staande de tegenkanting van den bestuur der en de willekeurige handelwijze van het zoo geprezen stadsbestuur, is naar Ant werpen vertrokken om, zonder iemands hulp dan de zijne, zijn doel te bereiken. Ik weet, zei ons die moedige jongeling vóór zijn vertrek, wat teleurstellingen mij te wachten staan, ik heb de verwaandheid niet te denken dat ik beter dan anderen gelukken zal, ik schrik noch voor nood noch voor ellende, maar indien ik het ge luk heb werk te vinden, zal ik onverpoosd zwoegen en wroeten voor mijn bestaan en stipt al de lessen der Akadenne bijwonen om mij te volmaken. Wij keuren ten volle het besluit van den jongen kunstenaar goed en wij wenschen uit den grond onzes harten dat hij in zijne moedige onderneming gelukke. Zooals wij het over acht dagen hebben aangekondigd, geeft deYpersche afdeeling van het Willems-Fonds hare vierde Con cert-Voordracht van het wintersaizoen, den 24 dezer, om 7 i/2 ure 's avonds. Gelijk in al de feesten die in deze be langrijke maatschappij gegeven worden, zal er zeker geen volk ontbreken, want, naar wij vernemen, heeft het bestuur zich verzekerd van de medewerking van eenige onderscheidene liefhebbers. Programma: Onderwerp r Onze oude Vlaamsche lie deren. DANSFEEST, voor de leden en bun huisgezin onder hét zeilde dak wonende. Hiaat schappij ter bevordering van het onderwijs door aanschonwing. Vpcrcn. Donderdag 28n April 4802, ten 8 a. 's av., voordracht met oxyhydrisch licht, door den heer Eug. Veulemansoud-koffijplanter op Java, in de Tooneelzaal, (Vandenpeereboomplaats). Onderwerp: Hel eiland Java en zijne bewoners. Namens het bestuur, Ecg. Veulemans. P. S. Personen geen deel makende dei- maatschappij betalen een inkomgeld van 50 c. Verleden Zondag was het Pasehen, en alhoewel eenieder zijn paasch- of zomer- kostuum gereed had, mocht men bet wel in de kleêrkas weêr verbergen tot betere en schoortere dagen; want den dag van Zondag was het een echte Kerstdagweêr in plaats van een schoonen lentedag. Des morgens was het weêr tamelijk wel, maar 's namiddags vielen er brokken hogelstee- nen en sneeuw dat men achter de kachel mocht blijven zitten. 's Anderdags was het toch wat beter doch in den morgend, gedurende de oefe ningen der ijpersche watersoldalen, op de Markt, waren de hemclsche sluizen open gezet zoodat er eenige pompiers er van wegvluchtten, uit vrees vannatte worden!O parademannen! Maar 's namiddags dan was liet anders, 0. L. Heer wist dat de liberalen een uit stapje met hun muziek gingen doen in stad, deed de hemelsche gordijnen open en liet de zon schitteren met vreugde stapten onze dappere mannen, vergezeld van eenè ontelbare menigte, de straten door. Op de Groote Markt komende, was Surmont zeer verheugd, (men zag het merkelijk op zijn wezen), van het liberaal muziek met ziAo machtig veel volk te zien voorbij gaan, hij bevool onmiddellijk dat het carillon moest spelen korls daarna was hel zoo en ons muziekdoor overmaat van vreugde, speelde liet lief liberaal Reusje-lied. En zoo hebben wij hel dikwijls gezien, als het er op aankomt van liberale uit stapjes of feesten, dat 0. L. Heer die de liberalen lief heeft, zijne vrienden mede- helpt om alles te doen gelukken; de kalo- ten zijn et- wel kwaad om, maardat zij wat rechtvaardiger waren, Hij zou hen ook heter bijstaan. De nieuwe uurrekening volgens het observatorium van Greenwich, waarmede wij van 4n Mei aanslaande bedeeld zullen zijn door de genade van Pater Boem, heeft de aandacht gevestigd op die Engelsche stad. Greenwich spreek uit alsof er Gri- nidscli stond is zoo dicht nabij Londen gelegen op den rechter oever der Teems dat het als eene voorstad mag lieeten der reusachtige hoofdstad van Engeland. Greenwich telt 131,000 inwoners en heeft weinig aantrekkelijkheid voor de reizigers. Er is een schoon en uitgestrekt park 70 hectaren waar de Londcnsche bur gerbevolking met duizenden heenstroomf op zon- en feestdagen. Schoone gebouwen treft men er niet aan, maar de stad strekt tot verblijfplaats aan omtrent drie duizend oude gepensio neerde zeelieden. Het Observatorium dat ons voorlaan dagelijks het uur zal seinen verheft zich op eenen heuvel van 55 meiers hoogte van waar men een heerlijk panorama ge niet op dcTeems met hare ontelbare zeilen én stoombooten, op de stad Londen, op de wouden van Ilaieauis en Fpping, tot op de hooglen van Hampslead en Ilighgate. Nabij Greenwich ligt Woolwich spreek uit Oelidsch waar een der grootste krijgsarsenalen van Europa ge vestigd is en waar men de kanonnen niet giet, maat' smeedt. Bijgevolg zullen op 1" Mei al de uren der slaliën van Belgie gelijk slaan met deze van Greenwich. Het uur op ons belfort zal ook veranderd worden, volgens een plak brief door ons stadsbestuur uitgegeven en zal daaromtrent gelijk gesteld worden met het uur van de statte. Ter dier gelegenheid zullen al de uren der REISGIDS van den ijzeren weg moe ten veranderd worden Er zijn reeds tabellen verkocht geweest, gedrukt hij eenen katholijken drukker,en waarop slechts de treinen der Naamlooze Maatschappij van West-VIaanderen ver anderd zijn. Zij dragen de date van 1 Mei. Zoohaast onze tabellen geheel verbeterd zijn volgens de aanleekeningen van den Slaat en de Maatschappij van West-Vlaan- deren, zullen wij hel den lezer kenbaar maken en men zal ze aangeplakt vinden aan de vitrienen van den drukker dezer. Sommige personen maken er eene ge woonte van koslelooze geneeskundige raadplegingen le verkrijgen op de volgen de wijze: Zij wachten een geneesheer af van hunne kennissen, spreken hem aan, he- ■ginncn te klagen over hunne ziekte, tot dat deze een geneesmiddel opgeeft. Een Ypersch geneesheer heeft deze week een goeden toer gespeeld aan een J. Haydêe, openingstuk voor orkest. Aufjer. 2. Romance, 0. Franken. gezongen door den lieer A. Detaotte, 3. Fantasia apassionala, voor vedel, Yieux-Temps. uilgevoerd door M. S., van Luik. i. Voordracht. Spreker: de lieer M. Verkest. 5. En Ti'ria, wals voor orkest. D. Granada. 6. Romance en Capriccio, voor vedel, Svends en Mendelsohn. uilgevoerd door den heer S. 1. Romance, P. Benoit. gezongen dooi den heer A. Delmollc. 8. Norma, drijspol voor vedel, fluit en piano.

De Toekomst (1862-1894) | 1892 | | pagina 2