Gemeenteraad van Yperen Van alles wal. POPERINGHE. dier lastige en weinig opbrengende ka lanten. Hij kwam den mar, tegen in de Hond- straat. en deze was onmiddellijk bij hem Ach, doktor, ik ben zoo ziek. Zoo, wat hebt gij Keelpijn, ik kan onmogelijk zwelgen. Bah, zwelg niet Niet rooken. Rook dan niet! Niet spuwen. Spuw dan maar niet Zoudt gij de goedheid niet hebben van... Ah zeker, ik weet al wat gij noodig hebt. Doe den mond open en sluit de oogen en blijf stil in die houding zoolang ik u niets zeg. De man sloot bereidwillig de oogen en opende den mond, als de doktor met lichten tred de plaat poetste langs eene zijstraat, terwijl de man tot groole ver wondering der voorbijgangers met ge sloten oogen en wijd fgeopenden mond beweegloos bleef staan. Die zal niet meer herbeginnen. Openbare zitting van Va April 1892, om 5 ure 's avonds. Dagorde 1. Mededeelingen. 2. Godshuizen: Verkooping van boomen. 3. id. Ruiling van gronden. 4. id. Verpachting \an onroe rende goederen. 5. Kerkfabriek van St-Maartens: Gift De Cuypere. 6. Idem: Verpachting van het Janse- niuskwartier. 7. Gemeente-eigendommen: Verkooping van gronden aan de Rousbrugge- Damen. 8. Middelbare-schoolRekening van 1891 9. Waterleidingen Goedkeuring der processen-verbaal van aanbesteding. 10. Rol der gemeentelijke belasting op de honden en op de paarden. 11Rechtlijning der Kalverstraat. 12. id. der Rijke Clarenstraat. VERDRONKEN. Het 18jarig meisje van Désiré Seghers, wonende bij liet Groot Hoekje, is gisteren al werkzaam zijn bij het water, erin gevallen en verdronken. BURGERSTAND van den 15" tot den 22" April 1892. Geboorten: Mannelijk geslacht, 2; Vrouwelijk id., 2. Huwelijken LogLe, Petrus, paardesmid, en Vanborren, Adela, keukenmeid. Dedercq, Eugenius, kalsijlegger,en Nevejans, Helena, kantwerk ster. Duprez, Julius, wever, en Coppens, Felicia, kantwerkster. Maxy, Petrus, lattensplijter, en Vanholst, Sophia, kant werkster. Bories, Petrus, daglooner, en Slosse, Lucia, kantwerkster. Rabau, Ar thur, koopman, en Yantholl, Maria, zonder beroep. Sterfgevallen Room, Helena, 10 jaren, Meenenstraat.— Ferricx, Virginia, 88 jaren, zonder beroep, weduwe van Ludovicus Huygebaert, Rijsel- straat. Cnockaert, Rosa, 82 jaren, zonder beroep, weduwe van Ludovicus Asloot, Meenenstraat. Orran, Clemencia, 55 j., koopvrouw, echtgenoote van Florimondus Breyne, Groote Markt. W.olters, Maria, 77 jaren, kantwerkster, weduwe van Dési- derius Callewaert, Meenenstraat: Patyiï, Maria, 91 jaren, zonder beroep, weduwe van Josephus Cardinael, Bollingstraat. Kinderen beneden de 7 jaren: Mannelijk geslacht, 0; vrouwelijk id., 1. De Philharmonie heeft zich Zondag laatst op de Kleine Markt laten hooren. Ter gelegenheid van den feestdag van Sïnt- Julius gaf zij eene serenade aan haren ver kleefden voorzitter. Door een puik program ma en een gewenscht weder uitgelokt, was een talrijk publiek toegesneld om dit uitmun tend kunstgezelschap te gaan toeluisteren. Onder de op het programma aangekondigde stukken hebben wij bijzonderlijk bemerkt de Ouverture des Martijrs van Donizetti en Djemmilehvan Turine. Het is jammer dat er te Poperingbe niet dikwiider van die uitvoeringen, zooals wij er Zondag hebben bijgewoond,plaats hebben. Niets is beter geschikt om den smaak der muziekkunst onder het puhliek te doen ont kiemen dan zoo meesterlijk het muziek te hooren uitvoeren als onze uitmuntende Har monie het doet. Des namiddags, uit oorzaak van een aller slechtst weder,de Philharmonie heeft haai' gewonen uitstap niet kunnen doen, en de weg naar Reninghelst, zoo bezocht, wanneer de Philharmonie er zich naar begeeft was verlaten, tot groote schade van degenen cïle door deze wandeling een stuiverken verdie nen kunnen. 127 Muziekanten en Oude-Pompiers, op uitnoodiging van M. Van Merris, namen 's avonds deel aan het hun aangeboden souper, welke feest levendig en vroolijk is afgeloopen. Het avondfeest werd gesloten met eene bolling, waarvoor de te winnen prijzen dooi den milden Voorzitter geschonken waren. Het was reeds laat toen men afscheid nam na een wel doorgebrachten dag, waarvan iedereen de beste ge heugenis zal blijven behouden. Het huis P0LAK-BR00K, van Brussel, al gemeen gekend voor de beste kwaliteiten van gesteenten en de goede smaak van bare bewer kingen, laat welen aan hare talrijke kalanten ten einde de weerde van hare juweeten te doen ken nen, dat van heden af, zij aanstelt om over te nemen, binnen de 6 maanden van den verkoop, tegen muntstukken, met een verlies van 10% voor den kooper, alle voorwerpen kontant ge kocht in hare magazijnen. Het huis POLAK- BROOK is de eenige die op zoo voordeelige wij ze aanbiedt; zij vermijdt ook aan hare kalanten van alle lishn die teweeg brengen in openbare verkoopingen, door Jiquidatien of in gelegen heids verkoopingen. o— Tliéatre Royal des Galeries St-Hubert, a Bruxelles. A eeux de nos lecteurs qui passeront une soire'e h Bruxelles, nous signa- Ions tout particulièrement Ie Théatre des Galeries qui vient de remonter a grands frais RIP-RIP, un opéra-comique en 5 ta bleaux, de MM. Meilhac, Gille et Farnie, musique de Planquette. La pièce a obtenu un succes eonsidérable enregistré par toute la presse bruxelloise. Livret intéressant, musique charmante, in terpretation de tout premier ordre, divertis sement bien régie, mise en scène.pittoresque, décors et costumes luxueux, voila en quel- ques mots le bilan de ce spectacle. Les amateurs d'émotions, ceux qui aiment la note comique sont aussi enchantés de RIP que ceux qui recherchent les spectacles bril- lants, animés. RIP-RIP a tous les genres d'attraits, aussi la pièce est-elle assurée de fournir une longue carrière qui terminera briilamment la saison des Galeries. Nos lecteurs peuvent retenir leur places d'avance en s'adressant par lettre, carte postale, dépêche ou telephone au controleur. De Thee St. Ghislain is cle beste en de oudste zuiverste drank die het bloed reinigt. De doos fr. 1-25. De pillen met de thee fr. 1-50. o Dit maakt 25 fr. per Belg, vrouwen en kinderen inbegrepen! "Wie zoude ooit gedacht hebben, dat er zoo'n kolossale som, bij middel van druppelt jes en halfscheuten, werd uitgegeven? o— EAU D'ANVERS.Voirannonce 6® page o P A S C H E N. 1860. Hoe aangenaam klinkt die naam in de ooren van boer,burger en rijken'.-' Paschen beduidt: einde van den vasten. Na veertig volle dagen de maag op strafpeloton te hebben gezet, mag, te beginnen van he den, eenieder eten wat zijn maagskens lust. Gij moest zien wat vleesch de huismoeders hebben medegebracht van den vetten os. Van Witten Donderdag reeds hadden de beenhouwers hun vleesch uitgestald; de me- nigte die de kerken ging bezoeken, ging ook naar die winkels, waar bet vleesch toch zoo bekoorlijk ten toon hing. Zoo ging liet er toe in de jaren 60 want vasten in dien heiligen tijd, was geen klein bier. Woensdag, Vrijdag en Zaterdag was het vleesch totaal verboden; de andere dagen was 't toegelaten, eenmaal vleesch te eter g 's Zondags-mocht men eten wat men lustte, doch nooit vleesch en visch in een maaltijd. Se-hooftijd, 't is te zeggen in den jnorgen, of ten vier ure, boterhammen met koffie was niet toegelaten. In België worden jaarlijks 75 milfioen liters alcool gedronken of zoowat voor 150.000.000 fr. (honderd vijftig millioen fr.) aan genever verteerd

De Toekomst (1862-1894) | 1892 | | pagina 3