Willems-Fonds. Uur van Greenwich. CIRQUE VICTORIA 112 paarden, 80 artiesten Van alles wat. GROOTE KflVALKADE, Prijs: 5 centiemen. Stad Poperinghe. Den grooten den Zaterdag 30n April en Zondag ln Mei. Laatstleden Zondag gaf onze Afdeeling haar laatste feest, dat het seizoen tot waarde bekroning strekke. We hadden immers het genoegen eene belangwek kende voordracht te hooren van den heer Medard Verkest over Onze Oude Vlaam- sche Liederenzijn onderwerp wist de spreker zeer methodisch mede te deelen en aantrekkelijk in te kleeden, zoodat hij de grootste belangstelling wekte voor die oude pareltjes, waarvan hij telkens met gevoel en vaardigheid de eerste strophe zong; van die oude juweeltjes zullen onze leden er verscheidene terugvinden in het tweede gedeelte van het Liedenboek van het Willems-Fonds, dat deze week rond gedragen werd. Kort, het was eene pittige en aantrek kelijke voordracht, waarmede de spreker veel bijval verworven en ons hoogst verplicht heeft. Een woord van dank zijn wij mede verschuldigd aan de heeren die zoo bereidwillig telkens en telkens weer hunne hulp verleenen om onze fees ten op te luisteren,vooral aan de wakkere symphonie. Ondankbaarheid ware het, in dien wij geen bijzondere melding maak ten van bet vedelspel van den heer H. S. een Luiksche liefhebber, die waarlijk met ongemeene vaardigheid en waren kunst zin den strijkstok hanteert. Hel feest werd gesloten door een lustig danspar tijtje, dat, tot laat in den nacht, de lieve kleine voeljes in beweging hield. Men houde op heden, 30" April, 's avonds, op een uur naar verkiezen, de penduul en de hangende horloges gedurende 17 minuten stil, doch men late de zakuurwerken gaan. Na verloop dezer 17 minuten, blijven er nog 29 seconden over, of een halve minuut, om de zakuurwerken 17 1/2 minuten achter uit te zetten. Vervolgens doe men de penduuls en de horloges gaan en men regelt ze naar de zak uurwerken penduuls, horloges en zakuur werken zullen het uur van Greenwich aan wijzen. De reisgidsen voor 1" Mei van den Staat zijn verleden Donderdag, 28" dezer, toege komen. linie ccnc NAUWKEURIGE tabel wil bezitten, volgens de veranderin gen der uren van den Staat en de Nnamlooze Maatschappij van West- Viaaudcren, kan heui verkrijgen ten biircele van dit blad. Er bevinden zich nog op: de diensten der maleposten, de standplaatsen der voerlieden, de tram van Yperen naar Veurne en terug keer, enz. Maatschappij ter bevordering van bet onderwijs door aanscbonwing. Yperen. Maandag 2" Mei 1892, ten 8 u. 's avonds, voordracht met oxyhydrisch licht, door den heer Eng. Veulemans, oud-koffifplanter op Java, in de Tooneelzaal, (Vandenpeereboomplaats). Onderwerp: Hel eiland Java en zijne bewoners. Namens het bestuur, Ecg. Veulemans. Door zijn paard gedood. Een schrikkelijk ongeluk is te Vlamertin- ghe voorgevallen. De 19jarige A. Cornille, zoon van eenen landbouwer van Kemmel,die een paard leidde, bleef staan bij de herberg Den IJzeren Weg, te Vlamertinghe. Hij was nog niet binnen toen hij bemerkte dat het paard zich gekeerd had. Hij kwam weer nader en wilde den toom vastgrijpen, maar het beest verschrikte en wilde de vlucht ne men. In de worsteling die er ontstond sloeg het paard den ongelukkigen jongeling zoo geweldig met den poot in den hals, dat hij levenloos ten gronde viel. Verdronken. Zaterdag namiddag, te Poperinghe, speel den de kinderen van Karei Bileau rond eenen waterput die nevens hun huis gelegen is, toen eensklaps het jongste, dat nog maar twee jaar oud is, in 't water viel. Vooraleer de moeder erin gelukte den kleine uit zijnen netelachtigen toestand te redden, was het te laat, het was nog slechts een lijk. Zondag namiddag is eene tweewoonst ge heel en gansch afgebrand te Poperinghe. Niets is kunnen gered worden. Dood van koude. Vrijdag morgend heeft men te Bousbrugge op den openbaren weg een voerman gevon den die bijna dood was van koude. Hij was op die plaats door eene schielijke ontstelte nis aangedaan geweest en had zijnen weg niet kunnen voortzetten. Eenige uren later is hij gestorven. Schcrreweg. In den morgend van 20" dezer, bestatigde, de genaamde Désiré Delahave, winkelier te W est-Nieuwkerke, dat men eene ruit had ingeslagen bij zijn keldergat en .dat men er eene hësp van 6 kilos, ter waarde van 12 fr. en een koekebrood ter waarde van 3 fr. ont vreemd had. Die voorwerpen bevonden zich op eenen bank op een meter afstand van het keldergat. Men veronderstelt dat de dief ze zal gescherrewegd hebben bij middel eener vork, daar het keldergat maar 30 centim. omtrek had. BURGERSTAND van den 22" tot den 29" April 1892. Geboorten: Mannelijk geslacht, 3; Vrouwelijk id., 1. Huwelijken: Van Steenkiste, Karolus, daglooner, en Velghe, Stepliania, kantwerkster. Becar- ren, Karolus, koetsier en Bossaert, Rosalia, dienstmeid. Moerman, Achiel, daglooner en Waterbley, Sophia, zonder beroep. Douche, Hendrik, uurwerkmaker en Sesier, Maria, modewerkster. Sterfgevallen:" Priem, Desiderius, 43 jaren, zonder beroep, ongehuwd, .Vooruitgangstraat. Segers, Felicia, 18 jaren, hovenierster, on gehuwd, Brielen-bij-Yperen. Liégeois, Edouard, 69 jaren, zonder beroep, echtge noot van Hortencia Derulle, Boterstraat. Vermeersch, Maria, 66 jaren, naaister, weduwe van Karolus Goubé, Beestenmarkt. Taillieu, Amelia, 72 jaren, kloosterlinge, St-Jans-Hospitaalstraat. Dehaene, Maria, 79 jaren, zonder beroep, weduwe van Pros per Billioen, Rijselstraat. Degryse, Karo lus, 63 jaren, daglooner, echtgenoot van Julienna Cnockaert, Meenenstraat. Wal lop, Virginia, 78 jaren, zonder beroep, onge huwd, Lange Thouroutstraat. Mille. Blon- dina, 77 jaren, zonder beroep, weduwe van Karolus Bouten, St-Jacobs-bij-Yperen. Slembrouck, Sophia, 80 jaren, zonder be roep, weduwe van Karolus Vandromme, Rijselstraat. Kinderen beneden de 7 jaren: Mannelijk geslacht, 0; vrouwelijk id., I. GROOTE MARKT. VAN LONDEN komt te Poperinghe aan voor 2 dagen', TWEE VERTOONINGEN DAAGS, Te om 4 ure, 2e om 8 ure 's avonds.' van eersten rang. Bij hunne aankomst 's namiddags OM 3 URE, 25 PRAALWAGENS, 112 PAARDEN, 80 PERSONEN zullen er deel aan nemen. Prijzen der plaatsen: Voni-behoudene plaatsen. 2 fr. 50. Eerste, 2 fr.tweede, fr. 1-25; derde 00 c. Spoed u er naar toe te gaan gij die iets wonderbaars wilt zien. De Agent-generaal, D. I. BLOCK. Het huis POLAK-BROOK, van Brussel, al gemeen gekend voor de beste kwaliteiten van gesteenten en de goede smaak van hare bewer kingen, laat weten aan hare talrijke kalanten ten einde de weerde van hare juweelen te doen ken nen, dat van heden af, zij aanstelt om over te nemen, binnen de 6 maanden van den verkoop, tegen muntstukken, met een verlies van 10% voor den kooper, alle voorwerpen kontant ge kocht in hare magazijnen. Het huis POLAK- BROOK is de eenige die opzoo voordeelige wij ze aanbiedt; zij vermijdt ook aan hare kalanten van alle list n die teweeg brengen in openbare verkoopingen, door 'liquidatien of in gelegen heids verkoopingen. ln SA zittingen werden in 1830, de 139 artikels der grondwet besproken en gestemd, terwijl onze klerikale uilen van 1892 nog geen viertal artikeltjes kunnen herzien. Die roomsche raven zijn reeds sedert November 1890 aan het werk, om de grond wet te herzien en nog is de zaak niet afge handeld. De 197 Kamerleden van 1830 waren andere kleppers dan onze -tegenwoordige, slapende flambeeuwdragers. Papieren, Inkt en Pennen, Royal Lyon, te verkoopen ten Lureele van dit L.ad. —o— BRAND.

De Toekomst (1862-1894) | 1892 | | pagina 3