PUPEIIINGIIE. W YTSCIIAETE. MENGELINGEN. Hl A R K.T PUI J Z Ei\ BERfCHT. Verkoopingszaal Hondstraat 29,Yperen. MAANDAG, 8" OOGST. Tea 10 ure, uitreiking van prijzen aan de leerlingen van het Stads-Collegie en der Staats-middelbare school. 's Middags, Concert op de Groote Markt. Ten 3 ure, Volksvermakelijkheden op de Esplanade. Ten 8 ure, Concert op de Groote Markt. Ten 9 ure, Vandenpeereboomplaats, Ver tooning van Panoramische Zichten met Oxyhydrisch licht. DINSDAG, 9" OOGST. 's Middags, Concert op de Groote Markt. Ten 3 ure, uitreiking van prijzen aan de leerlingen der betalende Meisjesstadssch. Ten 3 ure, kostelooze Vlaamsche Vertoo ning, in de Tooneelzaal. Ten 8 ure, Concert op de Groote Markt. WOENSDAG, 10" OOGST. Ten 3 ure, Volksvermakelijkheden op het Zaalhof. Ten 8 ure, Concert op de Groote Markt. DONDERDAG, li» OOGST. Ten 3 ure, uitreiking van prijzen aan de leerlingen der Academie van Schoone Kunsten en der Nijverheidsschool. Prijskamp in het Kegelspel, ingericht door de maatschappij de Ware Kegelbolders, ter herberg Au Petit Lille. Ten 8 ure, Concert op de Groote Markt. ZONDAG, 14" OOGST. Ten 10 ure, uitreiking van prijzen aan de leerlingen der Kostelooze lagere Jongens stadsschool. Ten 12 ure, Concert op de Groote Markt. Ten 2 ure, op bet Minneplein, Loopstrijd voor wielrijders en voor paarden. Ten 6 1/2 ure, op de Groote Markt, Groot Concert door het Muziek van het 1° regi ment Gidsen. Ten 11 1/2 ure, op de Groote Markt, Groot Concert door het Muziek van het Is regi ment Gidsen. Groote schieting met den Handboog, ter Koninklijke maatschappij, St-Sebastiaan. Groote prijskamp in het Bolspel, ingericht door de maatschappij De Onvermoeibare Bolders, ter herbeg Het Zuiden. Ten 8 ure, Concert op de Groote Markt. DINSDAG, 16" OOGST: Ten 3 ure, uitreiking van prijzen aan de leerlingen der Kostelooze lagere Meisjes stadsschool. De volgende Zondagen, feesten aan ver- schillige gehuchten en wijken. A Igemeène Sohikkïngen. Gedurende de kermis zullen het Muzeum, de zalen van het Stadhuis en der Malie, ge schilderd door MM. Guffens,Swerts,Pauwels en Delbeke, voor het publiek open zijn van 10 tot 3 ure. Het verslag over het uitstapje dat de Maatschappij Philharmonie verleden Zon dag gedaan heeft naar Oostende, is ons te laat toegezonden om heden in ons blad te verschijnen. 't Is gelijk waar er kermis is, of men hoort altijd iets of wat, tot in de nederigste dorpen toe. Zoo gebeurde het te Wytschaete, alwaar ten tijde van de kermis, vreemde artiesten zich aanboden om een stuiverken te wmnen. De conditiën waren geregeld en alles ging ten besten uitvallen, volgens 't zeggen van eenen baas uit eene herberg. Na de kermis als wanneer de artiesten hun werk verricht hadden, trok de baas een gedeelte van het beloofde geld af en de artiesten mochten al- zoo vertrekken. Ziedaar de belofte, van eene kalote baas, en men mag verzekerd zijn als men met ka- loten te werke gaat, men naar den duivel te biechte gaat. De Thee St. Ghislain is de beste en de oudste zuiverste drank die het bloed reinigt. De doos fr. 1-25. De pillen met de thee fr. 1-50. o— EAU D'ANVERS. Voir annonce 6" page. TJit de school. Hoeveel uren heeft een dag? Vijf-en-tvvinlig, meesier. Wie heeft u dat wijs gemaakt? Mijn vader zei gisteren: de dag is weer 'n uur langer geworden! Tegenspraak. Madam Snugger, (tot haren man). Gij spreekt mij altijd tegen; 't is genoeg dat ik iets zeg, om u van een ander ge dacht te doen zijn. Snugger.Maar, Trees, da's niet zoo; ver onderstel maar eens dat mijn vriend Snobs u liet kiezen, hem te kussen of uw zuster; wie zoudt ge verkiezen te kussen? O, natuurlijk mijne zuster! Ik ook. SchilderingEen madam loopt uit onvoor zichtigheid tegen de versch geschilderde leuning eener brug, zoodat haar kleed gansch met verf beklad is; de brugwachter zegt: Das nikske, madam, morgen wordt alles nog eens geschilderd In de Restauratie. Garcon! Wat blieft, mijnheer? En mijnen kalfskop hebt ge dien vergeten? Neen mijnheer, ik dacht er juist op toen ik u zag zitten. -2maal6. Snobs. M. Snugger, hoeveel is tweemaal zes? Snugger. Als gij er gaat achter staan, is 't 120. Mevrouw. Betje hebt ge mijn brief op de post gebracht? Betje. Ja mevrouw. Mevrouw. Hoe kunt ge dan de vijfcen ten terug brengen voor het frankeeren? Betje. Ik heb hem stilletjes in de bus ge daan toen niemand er naar keek. Veldwachter. Kerel, hoe komt ge aan die twee hazen? Strooper. Die hebben zich dood gevoch ten. Moeder (tol haar schreiend zoontje). Wat is er Piet, waarom huilt ge? Piet. Ik heb zooveel huiswerk gekregen in de school. Moeder. Moet ge daar nu om huilen, in plaats dat ge blij zijt, dat ge wat leert? Piet. Ja, maar het is toch onrechtvaardig. De meesters krijgen het geld en wij moeten het werk doen. Een doorslaande bewijs. Mevrouw tot hare meid die pas in dienst is getre den. Doka, kunt gij goed koken? DokaWel zeker, mevrouw! toen ik bij mijne vorige meesteres werd aangenomen was zij zoo dun als eene lat, nu weegt ze bijna.... honderd kilos! Mevrouio Spruitjes't Is ongehoord! Mijn eerste man, Van Zon Zaliger, behandelde mij op eene gansch andere wijze dan gij! Menheer Spruitjes-, (kalm): Best mogelijk. Ik heb gehoord dat het een echte tijger was. Spiegels. En wat gaat gij van uw zoon maken, vriend Luybrechts? LuybrechtsWaarlijk dat weet ik niet! Ik denk dat hij het best geschikt is om eene rijke juffer te huwen. Hoe oordog begint. Jantje zit met vader en moeder aan tafel. Jantje. Maar, moedertje, hoe begint een oorlog. Moeder: Wel, kind, veronderstel dat de Duitschers de Engelsche vlag beleedigen en dat de Engelschen.... Vader: Liefste, de Duitschers zouden niet.... Moeder: Verschooning! zij zouden kun nen... VaderMaar, waar hebt ge ooit zoo iets gehoord... Moeder: Ik bid u, onderbreek mij niet... Vader-. Maar gij plant bij Jantje slechte begrippen in. Vader: Ja, wel, mevrouw! Moeder: Noem mij niet mevrouw. Dat wil ik niet! Vader: Ik noem u zooals ik verkies. Moeder: Ik betreur, dat ik u ooit gezien heb. Gij zijt zoo... Jantje naar buiten loopendeNu weet ik hoe oorlog begint. Tarwe 7,100 19-50 9,200 19-50 Rogge 1 ,500 16-50 400 18-00 Haver 1,600 16-50 300 16-25 Erweten 000 00-00 100 00-00 Boontjes 000 00-00 500 19-75 Aardap. 1,000 6-00 2,000 6-50 Beter 15,636 270-0U 14,661 270-00 Eiers,25 1-77 1 -85> Voor dat gij uwen aankoop doet van Meubelen en alle slach van Huisraad, gaat eerst zien naar de Daar zult gij al uw gerief vinden aan goedkoope prijzen, onmogelijke concurentie. Bestuurders, LOUIS DUPONT CU. MAANDAG, 1 o° GOG8T. In geval van slecht weder, zal liet Concert in de Rulle plaats hebben. Moeder: Dal Uoe ik niet menheer! IJPEREN 30 Juli 23 Juli GRANEN enz. verkochtte kwantiteit middenprijs p. 100 kilo. verkochtte kwantiteit middenprijs p.100 kio. Vrljcu lugnttg.

De Toekomst (1862-1894) | 1892 | | pagina 3