CONCERT. Programma der 2 Concerts Eere aan wie het toekomt. MAATSCHAPPIJ OUD-POMPIERS B E It I C II T. ST E RFGE V A L. die sukkelaars! POPERIKGBE. maar oprechte en ware kennissen kunnen wij niet genoeg begroeten, onze leus is steeds: Wij vernemen dat de Maatschappij der Oud-Pompiers, Dinsdag aanstaande, 9" Augusti, aan hare leden een schoon con cert aanbiedt in den hof der Citadel, waar, alwie rechtzinnig liberaal is, zal willen tegenwoordig zijn. Het programma bestaat uit de volgende stukken: Eerste deel. Tweede cleel. der stad Yperen. De Harmonie der maatschappij begeeft zich op Zondag 21 Oogst, naar Blanken- berghe. De leden en hunne familie, die zouden begeeren deel te nemen aan dit uilstapje, zijn verzocht zich te laten in schrijven bij M. Arthur Dalmote, secreta ris, Üe Haernestraat, 19, of de Woensda gen en Donderdagen, om 9 ure 's avonds, in de repetitiezaal, Café do la Bourse Cartonstraat, 19. De personen die wenschen deel te ne men aan hel middagmaal met de heeren muziekanten, moeten het laten weten bij hunne inschrijving. Vertrek uit Yperen om 7 u. 46. Vergadering Café du Commerce, Hond straat, 22, om 7 u.Aankomst te Blan- kenberglie, om 10 u. 14. Vertrek uit Blankenberghe om 6 u. 03. Aankomst te Yperen om 8 u. 06. De kosten der reis,gaan-keeren, is 4 fr. 2e klas en 2 fr. 63 c. 3e klas. De prijs van het middagmaal, in het Groot Hotel Victoria, zeedijk, is 2 fr. De lijsten zullen gesloten worden, Woens dag, 17 Oogst, om 10 ure 's avonds. Dinsdag heeft alhier de burgerlijke be graving plaats gehad van den heer Livimis Mailliard. 't Is de vierde burgerlijke begraving die wij dit jaar in te schrijven hebben. Ditmaal ten minste, hebben wij de vol doening gehad le bestatigen dal de lessen van eerbied, die wij aan de k.k. kliek ge geven hebben, niet verloren zijn geweest. Niemand bevond zich aan de vensters van den katholieken kring om het lijk van een waarden stadsgenoot te beleedigen. Doch bij het uitkomen van het sterfhuis hebben wij bemerkt dat een sleppedrager van den kerkmeester Surmont, die zich den titel van burgemeester toeeigent, de personen opnam die den lijkstoet volgden. AIzoo verstaan de mannen van 1" Fe bruari 1891 de openbare vrijheid van geweten welke zullen plaats hebben op de Groote Markt, (in geval van slecht weder in de Halle) den Zondag 14 Oogst, om 61/2 u. 's avonds en den Maandag 13 Oogst, om 11 ure 's vóórmiddags, door het muziek van het 1® regiment gidsen, (militaire muziek van den Koning): Concert van Zondag, 14 Oogst 1892. Concert van Maandag, 13 Oogst. Medegedeeld BURGERSTAND van den 29" Juli tot den 5n Oogst 1892. Geboorten: Mannelijk geslacht, 5; Vrouwelijk id., 3. Huwelijken: De Bever, Ackille, beenliouwersgast, en Heng'hebaert, Maria, Revhevgiorsier.Oor nette, Karolus, zwijnestachter, en Vandam- me, Romania, zonder beroep. Vrammout, Emilius, meuldersgast,en Planckaert,Maria, dienstmeid. Sterfgevallen Lapeere, Ludovicus, 77 jaren, klakken- maker, weduwaar van Flora Descliryver, St-Jakobstraat Deconinck, Philomena, 12 jaren, zonder beroep, Rijselstraat. Mailliard, Llvinus, 04 jaren, kleermaker, Weninkstraat, Bergof, Sidonia, 5-1 jaren, zonder beroep, echtgenoote van Plenricus Loucke, Lange Tkouroutstraat. Carton, Carolus, 55 jaren, daglooner, echtgenoot van Rosalia Goethals, AardestraaL Kinderen beneden de 7 jaren: Mannelijk geslacht, 5; vrouwelijk id.1. o— N. B. De bureelen van het stadhuis zullen gesloten zijn den Maandag 8, Dins dag 9. Woensdag 10 en Donderdag 11 Oogst om 11 ure 's morgens. Het uitstapje dat de Philharmonic Zon dag, 24n Juli' laatst, naar Oostende gedaan heeft, waar zij een Concert gaan geven heeft ten voordeele der Kinderkrib Louisa-Maria verschafte aan dit kunstgezelschap de gele genheid nieuwe lauweren te plukken. Wij deelen met veel genoegen het vleiend verslag mede dat La Saison van Oostende over dit uitstapje gedaan heeft Een aangenamen om zien blauwen he mel, bij tijden doorzaaid met van die leelike zwarte wolken, niets goeds voorspellende, dit was de weergesteldheid van Zondag 24" Juli, een der levendigste en der geestigste dagen van het saizoen. Als naar gewoonte, veel bezoekers die van de statie naar den dijk hunne wandeling doen en vice-varsa. Niet weinig maatschap pijen, muziek voorop, die de stad doorloopen onder het spelen van huppelende joas-raiou» blésen, onder andere,volmaakte bijval voor dit groot muzikaal kunstgenootschap van Poperinghe,wiens aankomst alhier een waar lijken indruk heeft teweeg gebracht. Het is, om de waarheid te zeggen, dat de Harmonie van Poperinghe, geene alle- daagsche harmonie is, maar eene echte instelling, welke hare reglementen, hare wetten, hare zekere doening heeft, waar zij nooit te buiten gaat. Over een vierde eeuws, was zij muziek der Sapeurs-Pompiers der stad; sedert is zij herschapen in Philharmonieke Maatschap pij onder het voorzitterschap Van den acht baren heer Van Mei-ris, den alom gekenden mensclienvriend, en zij heeft sedert dan niet anders meer gedaan dan bijval genoten. Overal waar zij zich naartoe begeven wilt is zij zeker er lauweren te plukken. Eerste prijs te Beauvais, te Rijsel, te Luik en te Denain, nu laatst,dit groot muziekaal kunst genootschap is eene ernstige kamper met al de groote maatschappijen van het Noorden van Frankrijk,welke dikwijls voor haar heb ben moeten onderdoen in de prijskampen. Onder het pittoresk oogpunt beschouwd, de kleedij der 120 mannen waarvan het is samengesteld, laat niets te wenschen over. Dit uniform is zeer schoon en van eene mili taire juistheid. De doortocht van de statie naar het stadhuis was een oprecht sukces, en de menigte kon niet genoeg den Tambour- majoor bewonderen, die aan het hoofd ging, dan de trommelaars, de trompetters en dit oprecht batailjon muziekanten, hunne mede slepende pas-redoublés uitvoerende; in 't kort, een klein muziekaal leger. Op het stadhuis, prachtige onvangst en kleine welkomaanspraak door M. Pieters, dienstdoende Burgemeester, en zeer toege juichte antwoord, zoo gelukt tn oen vorm als in den grond, door M. Van Merris, voorzit ter, oud-lid der volksvertegenwoordigerka mer, de schepper en vader der Poperingsche Maatschappij, terzelfder tijde de edelmoedige en milde kashouder, want alles geschiedt er op zijne eigene kosten. Het is alzoo dat er te Poperinghe, buiten M. Van Elslande, de uitgelezene muziek meester, die met zooveel kunde deze groote harmonie bestiert, er nog vier andere pro fessors zijn die de verschillige instrumenten aanleeren, nu, een oprecht Conservatoir, waarvan de beminnelijke secretaris M. Des- quand, op uw verzoek, u al de uitleggingen zal geven over deszelfs bestuur. Vergeten wij ook niet diengene, die naast M. Van Merris, bet meest medehelpt tot den voorspoedden den roem der Maatschappij, de achtbare vre derechter van Poperinghe, zijn onder-Voor- zitter, M. Dhoudt, de minzaamste der men- schen. Maar genoeg uitweidingen, niet waar, om tot het verhaal der leest te komen, het is te zeggen tot dit overschoon Concert in de Kursaal dat de groote harmonie ons denzeif- den avond er gegeven heeft, ten voordeele der belangvolle kleine wezens der Kribbe Louisa-Maria. 't Is op dit Concert, dat inde groote rotonde eene ontellijke menigte had uitgelokt, dat men heeftkunnen oordeelen der eigenlijke muziekale waarde der Poperingsche Maat schappij, die eens te meer hare groote faam heelt staande gehouden. Onmogelijk met meer brio en klank de Allegro Militaire: En avanlzoo manhaftig geschreven dan de Marcheaux Flambeaux van Meyerbeer; eindelijk met een kunstrijker en gelukkiger gevoel de schoone Ouverture de Phèdre, van Massenet, die op den laatsten prijskamp van Denain aan de Maatschappij den eere- prijs heeft doen winnen. 1Allegro. 2. Le Conquéranf ouverture. 3. Aïda, Ilymne-marclie-danse. 4. Menuet. 5. Marclie Militaire. 6. La Poupée de Nuremberg, ouverture. Adam. 7. Le grand Mogol, fantaisie. Audran. 8. Souvenir d'Oslende, mazurka. P. Justinus. 1. Ouverture del'opéra: Guillaume Tell. Rossini 2. Scènes pilloresques [suite d'oreliestre]. Massenet 3. L'iflvitation a la Valse. Weber 4. Fantaisie Espagnole Gevaert 5. Danses Hongroises [suite d'oreliestre]. Brahms 0. Ouverture de Maxiniilien Robespierre. Liloll' a] Patrouille Turque. Micbaëlis bj Marche Turque. Mozart 8. Duo Concertant, pour grandes flutes, Döppler exéculé par MM. Vandekcrkove et Gazon. 9. Rhapsodic Hongroise n° 3. Lilz 1. Ouverture de l'opéra Freysehulz. Weber 2. Marche funébre d'une Marionette. Gounod 3. Le Carnaval Remain. Berlioz 4. Der Trauni, Valse. Millöcker 5. Ouverture de l'opéra Tarinhaüser. A. Wagner 6. La Fleurance, Polka pour petite flute, Mayeur exéculce par M. Gazon. 7. Espana. Chabrier ïfc A. Govaert. Verdi. •K X X X X

De Toekomst (1862-1894) | 1892 | | pagina 3