Zij liegen dat zij zweeten. STADSNIEUWS. Nr 36:?. Zondag, ïln December 1892< Zondagsblad der Stad en het Arrondissement YPEREA. BERICHT. 31" Jiiiir. Men schrijft in: te Yperen,Dixmudeslraal, 18,en op al de postbureelen. Alle affichenbij den drukker van dit blad gedrukt, worden onvergeld in hetzelve geplaatst tot den dag der verkooping. Men wordt verzocht alle hoegenaanide artikels uiterlijk tegen Vrijdagnamiddag,vrachtvrij en onderteekend toe te zenden. Voor de aankondigingen buiten West-Vlaanderen, zich te wenden te Brussel bij l'Agence IIavas,ö-2, Magdeleinestr., of te Parijs, 8, Beursplaals. ABONNEMENTSPRIJS VOOROP BETAALBAAR: 2-50 ft*, 'sjaars voor de slad; 3 fr.voar Bofgie. Buitenlandsche verzendingen, 't port daarboven. 5 CENTIEMEN HF.T NUMMER. Aankondigingen: 10 centiemen den regel. Reklamen: 25 id. id. id. Rechterlijke eerherstellingen 1 frank id. id. Akkoord per maand of per jaar. De personen die een abonnement nemen op de TOEKOMST voor 1893, zullen, van heden af tot 31" Decem ber, ons blad kosteloos ontvangen. Yperen, 10" December 1892. Als men gewoonlijk zegt dat de kalolen van den eersten leugen niet dood en van den honderdsten niet begraven zijn, over drijft men in niets de kwade trouw onzer tegenstrevers. Het Journal d'Ypres heeft er meer dan een bewijs van gegeven en burgemeester Surmont heeft in de laatste zitting van den Gemeenteraad bewezen dal hij, om zijne handelwijze te verrecht vaardigen, ook voor geen leugen terug deinst. Iedereen weet op welke brutale wijze de heer A. Gryffon, die sinds 12 jaren met de waterwerken der stad gelast was, afgedankt werd door de broodroovers die thans op het stadhuis nestelen. Den 29 October 11. ontving de heer Gryffon van den dienstdoende burgemees ter, den zeemzoelen Golaert, het volgende briefje Yperen, 29 October 1892. Mijnbeer, Ik heb de eer u te verwittigen dat gij, te rekenen van Maandag toekomende, 31 dezer maand, ontlast zijl van uwen dienst aan de waterwerken der stad. Ik bid u de rekeuing van hetgene u verschuldigd is voor uitgevoerde wer- ken, aan het stadsbestuur in te dienen en de gereedschappen die aan de stad toebehooren en welke in uw bezit zouden zijn, af te leveren. V den Burgemeester, »(get.) R. COLAERT. Den heere Arthur Gryffon, Thourout- straat, T S. ln de voorlaatste geheime zitting van den Gemeenteraad vroeg de lieer Brunfaut welke de redens waren van deze brutale afzetting. En bet Journal d'Ypres schaamde zich niet te zeggen dat de uit leggingen van den burgemeester den heer Brunfaut bevredigd hadden. Dit was een leugen, een snoode leugen, en M. Brunfaut heeft het bewezen, mei in de openbare zitting van Zaterdag II. weder te keeren op de vraag die hij in geheime zitting gedaan had en te protesteeren legen de beweringen van hel Journal d'Ypres, dat le verslaan had gegeven dat M. Gryffon de werken van B'iaton onder water had gesteken, met eene sluisdeur le openen. Na inlichtingen genomen le hebben bij dezen laatste, vernam M. Brunfaut dat, in plaats van eene sluisdeur le openen, hij op het bevel en in de tegenwoordigheid van schepen Colaert en van den ingenieur Temmerman, er eene gesloten had, en hij besloot dat het eene schandalige daad was die hel schepencollegie gepleegd had met een bediende weg te zenden die zich gedurende 12 jaren dag en nacht opgeof ferd had en op wiens rekening er niets te zeggen was. Alzoo werd het Journal d'Ypres van leugen overtuigd en burgemeester Surmont zat in de klem. Om zich te versehoonen cn zoo goed mogelijk uit den slag te trekken, stotterde de burgemeester dat M. Brunfaut onbe zonnen was geweest bij den belangheb bende om inlichtingen te gaan. Hij be weerde dat Gryffon niet buigzaam was, dat hij vooroordeelen had en dal hij niet altijd rekening hield van de bevelen of de bemerkingen die hem gegeven waren. Hij denkt eene goede daad gepleegd te hebben in liet belang der stad met zich van Gryffon te ontmaken, Zooveel verschooningen,zooveel leugens. Ten eerste, M. Brunfaut heeft zeer wij selijk gehandeld met inlichtingen te vra gen aan Gryffon. Niemand beter dan hij kon er hem geven. Ten tweede, het is algemeen gekend dat Gryffon zich dag en nacht opofferde voor zijn werk. Hij maakte zich slaaf van zijne bediening, en gedurende 12 jaren heeft hij groole diensten bewezen, niet alleen aan liet stadsbestuur, maar aan do gansclie bevolking. Ten derde, Gryffon wist te wel dat hij moest gehoorzamen om zich tegen de be velen zijner oversten te verzetten, en indien hij soms een gedacht uitte, was het slechts in het algemeen belang. Ten vierde, burgemeester Surmont hoeft eens te meer bewezen dat hij een onver draagzame burgervader is, en dat hij Gryffon heeft weggezonden omdat hij er geen buigzamen slaaf, een sleppedrager van maken kon. Eindelijk, om zich nog te beter te ver sehoonen, steekt burgemeester Surmont zijne vinger in zijn oog tot aan zijnen elleboog. Hij beweert dat Gryffon hem eenen onbeschoften brief heeft geschreven en dat hij, burgemeester, de gewoonte niet heeft op onbeschofte brieven te ant woorden. Deze beschuldiging is de kolossaalste leugen dien men doen kan, want wij heb ben den brief van den heer Gryffon gele zen en wij geven hem hier om le toonen dat men de zeuraars in niets gelooven moet. Ziehier wat Gryffon aan den burge meester scli reef Yperen11 November 1892. Mijnheer de Burgemeester Ik neem eerbiediglijk de vrijheid u eene vraag te doen. Ik heb eene mede- deeling ontvangen bij welke de dienst der wateren mj ontnomen was, maar de minste beweegredens is er niet in aangeduid. Kwaadwillige personen schrijven mij redenen toedie strijdig DE TOEKOMST

De Toekomst (1862-1894) | 1892 | | pagina 1