IMr 376. Jaar. Zondag, 12n Maart 1893. Zondagsblad der Stad en het Arrondissement YPEREY. De persooen die niet van hunnen beroepingsbrief voorzien zijn, zullen geen recht tot stemmen hebben. Indien zij denken in de gewenschte voorwaarden te zijn, moeten zij zich in het hoofd bureel aanbieden, met de stukken die hunne identiteit bewijzen of alle andere stukken die* aantoonen dat zij recht hebben. Men schrijft in: te TperenDixmudeStro/it(8,en op al de postbureelen. Alle affichenbij den drukker van dit blad gedrukt, worden onvergeldin hetzelve geplaatst tot den dag der verkooping. Men wordt verzocht alle feoegenaamde artikels uiterlijk tegen Vrijdag namiddag,vrachtvrij en onderteekend toe te zenden. Voor de aankondigingen buiten West-Vlaanderen, zich te wenden te Brussel bij l'Agence Havas.ö'H, Magdeleinestr., of te Parijs, 8, Beursplaats. De meeting van Zondag 1.1. is eene weergalmende gebeurtenis geweest. De groote zaal der Beurs was proppensvol met toehoorders uit al de klassen der samenleving en uit al de politieke denkwijzen. Mijnheer C. Van Wilder heeft het nut en de noodzakelijkheid van het Referendum getoond, in tegenwoordigheid der machteloosheid der Constituante. Zijne klare, eenvoudige en logiesche redeneering heeft deze menigte vervoerd, welke dors- stig is naar rechtvaardigheid en brandt van verlangen te kunnen bewijzen dat de overeenkomst der partijen en zelfs deze der klassen, op het algemeen stemrecht, in het hart van al de Yperlingen bestaat. Deze betooging zal heden op eene schit terende wijze gedaan worden. De bijval der inschrijving zoowel als de medewerking van dienstwillige personen, verzekeren eene genoegzame propaganda en eene ernstige inrichting. De uitnoodigings-bulletijns zijn met zorg uitgedeeld. Al de meerderjarige Yperlingen, die hun bulletijn niet zouden ont vangen hebben, worden verzocht er kennis van te geven in het bestendig bureel, dat alle dagen zetelt in het Zilveren Hoofd, van 10 ure 's morgens tot 's middags en van 3 tot 5 ure 's namiddags. Deze week heeft men negen wijkmeetingen gehouden. De Yperlingen, die in Frankrijk werken, hebben beloofd allen voor het algemeen stemrecht te komen stemmen. De algemeene kiezers stemmen met een rood bulletijn, de provinciale en gemeente kiezers met een blauw en d® niet kiezers met een\vit bulletijn. Het Komiteit tracht de volksraadpleging van 12 Maart zoo rechtzinnig mogelijk te maken en ten dien einde heeft het eenen oproep gedaan aan de raadgevingen en aan de medehulp van al de partijen en van al de vrienden der rechtvaardigheid. De politieke Vereenigingen en de dagbladen worden verzocht zich te doen vertegenwoordigen in elk bureel, om de werk zaamheden van het Referendum na te zien. Alle meerderjarige Yperling ontvangt een beroepingsbrief waarbij eene lijst der kiesbureelen gevoegd is en eenen omslag waarin zijn stembriefje steekt (van dezelfde kleur als zijn beroepingsbrief). De kiezer begeeft zich naar het bureel dat hij ver kiest. Hij behandigt den Voorzitter van het bureel zijnen beroepingsbrief (die bewaard wordt) en zijnen omslag waarin zijn ONGESCHONDEN stembriefje steekt. De Voorzitter stempelt het bulletijn, geeft het met de enveloppe aan den kiezer te mg, die alsdan zijne stem geeft met het woordje A IET, dat op den rechter kant van het bulletijn gedrukt is, af te scheu ren, zoo hij voor het algemeen stemrecht is, en met het te laten zoo hij er tegen is. Na zulks verricht te hebben, steekt de kiezer het bulletijn weer in de enveloppe, die hij toeplakt en in de stembus steekt. Al de reclamatiën, al de betwistingen, moeten gedaan worden in het hoofdbureel, Zilveren Hoofd, Rijselstraat. Het bureel der betwistingen zal heden, 11 dezer, open zijn van 6 tot 10 ure 's avonds, in het Zilveren Hoofd. ABONNEMENTSPRIJS VOOROP BETAALBAAR: 2-50 fr. 'sjaars voor de stad; 3 fr.voor Klclgic. Buitenlandsche verzendingen, 't port daarboven. - ZSiV Aankondigingen: 10 centiemen den Reklamen: 25 id. Rechterlijke eerherstellingen 1 frank id. Akkoord per maand of per jaar. REFERENDUM. 5 CENTIEMEN HET NLMMEH.

De Toekomst (1862-1894) | 1893 | | pagina 1