Volksraadpleging m 12 Maart 1893, over de Stemrechtkwestie. Onze pompiers indenbrand Nog een vraagsken. OUD-POMPIERS. Stacl leper en. PÜOCES-V EKBAAL. MAATSCHAPPIJ Om in alles rechtzinnig te zijn geven wij hieronder 't model van het proces-verhaal. De 23 processen-verbaal der 23bureelen, geteekend door de voorzitters en bijzitters, berusten ten huize van den Voorzitter van het Inrichtings Comiteit, den heer Polydore Vermeulen-Decoene, Dixmudestraat. Die processen-verbaal zijn ter beschikking van al dezen die zouden geloof hechten aan de eerloosheden van het Journal d'Ypres en het Nieuwsblad en van al dezen die zich eens te meer zouden willen overtuigen van de oneerlijkheid en de kwade trouw der kalotebladen onzer stad. De ondergeteekende Voorzitters en Bijzitters van het kiesbureel, gevestigd in de [herberg verklaren dat het getal kiezers, die in bovengemeld bureel gestemd hebben beloopt tot Dat het getal nietige stemmen beloopt tot Dat het getal geldige stemmen beloopt tot Dat de geldige stemmen zijn uitgedrukt geweest als volgt: Algemeene kiezers Gemeente kiezers. N iet-kiezers. JA NEEN Zij bevestigen op hunne eer en geweten dat de stemming eerlijk en oprecht is geschied. Ieperen, den 12 Maart 1893. De Bijzitters, Zullen de kaloten altijd straffeloos ten onrechte mogen lasteren De Voorzitter, Inden nachttusscben Maandag en Dins dag is een brand uitgeborsten in eenen winkel der Boomgaardslraat. De brand is begonnen rond 12 1/2 ure'snachts. Het zijn voorbijgangers die eerst het vuur ge waar werden en spoedig reddingsmiddelen hebben ingericht. Het komt ons voor dat de heeren Louis Rabau, oud-wachtmeester der Pompiers, Henri Christiaens, oud brigadier, Henri Demeyer, K. Spilliaert, Julien Speybroek, en Annibal Bracqué bijzonderlijk hebben uitgemunt. Toen de pompiers toegekomen zijn, 't is te zeggen meer dan een half uur na dat men het vuur gezien had, was alle gevaar verdwenen. Men heeft water gegeven om te loonen dat men er geweest was. De kommandant Baus was op de zenuwen, hij wilde doen werken tegen alle recht en reden; geluk- kiglijk dat er zich daar oud-pompiers be vonden om hem te beletten beestigheden uit te steken! De onder-luitenant Ceriez, wandelde op den voordam; hij wist niet wat hij deed, hij gebood: pomp N° 1, manoeuvreert! Welnu de pomp N° 1 was in het magazijn en de twee nieuwe pom pen die zich op de plaats der ramp bevon den, waren zonder water! De lieutenant Iweins, zoon van Henritje en de onder luitenant Angloo sliepen dat zij ronkten. Het schijnt datM. Angloo zeer vaste slaapt. Een pompier is den hoorn gaan blazen op de Veemarkt, iedereen werd wakker, uit gezonderd den onder-luitenant der pom piers Angloo. Zou men maar officier zijn voor de parade en zou men in de oogen- blikkenvan gevaar wel achteruit wijken? Het toppuntder domheid bestaat hierin: dal de kommandant Baus, de onder-luite nant Ceriez en de 14 Pompiers (er was niet één meer) er niet in gelukt zijn de watermondingen te openen! 't Is een oud-pompier, de brigadier Ilenri Christi aens, die hun werk heeft moeten verrich ten! Moest men daarom 39.07® Ir. 25 Ct. verspillen sedert de herinrichting van het korps om zulke pompiers te heb ben? Moest men daarom het getal pompiers vergrooten om maar 14 mannen bij eenen brand tegenwoordig te zien! Was het daarom dal men vroeger zoo veel sprak vanparademannen en officie ren? En nu dat wij van pompiers spreken, zullen wij ons veroorloven een vraagsken te doen. Is het waar dat M. K. Baus het. sehe- pencollegie zou bedreigd hebben zijn ont slag van Commandant te geven indien het stelsel der walermondingen niet veranderd was? Is het waai' dat het Collegie toege geven heeft voor de bedreiging van zijne® derden schepen? Het pompierskorps heeft zich zondag naar de wapenoefening begeven, opgeleid door het muziek. Wie heeft er dan gezegd dat het muziek der pompiers niet meer bestond? Is het Colaert niet, die in zijm> groote wijsheid verklaarde dat de pom piers geen muziek noodig hadden om naar den brand te gaan? Het schijnt datbeiavaa die brandblusschers zoodanig bedwelmd was door detonen van het muziek. dat hij in St-Maartenskerk, waar hij zich begeven had met zijne vrouw om de mis van 11 1/2 ure te hooren, hals overkop* gevallen is, met stoel en al. Zeg eens,. Nieuwsblad, zou het waar zij"? Maandag, 2n Paaschdag,zal het muziek der Oud-Pompiers, haar Vaandel alsook de Kostumen der muziekanten inhuldigen. Men zal vergaderen in het lokaal, Café du Commerce Hondstraat, om 3 ure;, den stoet zal zich onmiddèlijk begeven naar het huis, van Madame Augusle de Beaucourl, Yleesch hou werstraat, alwaar

De Toekomst (1862-1894) | 1893 | | pagina 2