Examens. Eedaflegging. Tentoonstelling. Bekroond. Solo slim. Van alles wat. 1000 MENGELINGEN Klaverjassen PIKETSPEL Ri AII KL 1T11IJZEN E.-iL MINNEKEER, door Enge! V. E. reglementen zekere personnaadje van Yperen, die zich over niels schaamt, bevel hebben gegeven in het bureel van het katholiek weekblad van Dixmude, geen woord over het mu ziekfeest te reppen. Hij wilde niet dat de leugens, die hij in zijn Journal en zijne medewerkers in het Nieuwsblad uitstrooi den, zouden ontdekt en tegengesproken zijn geweest door zijne eigene partijgenoo- ten. Daarom ook was hij hei wachtwoord gaan geven en dit wachtwoord was ron ken. Maar dit belet niet dat de Dixmude- ntars onze muzikanten overal zeer wel onthaalden en zich gelukkig achtten met hen te verbroederen. Kortom, de Oud-Pompiers zoowel als de Dixmudenaren hebben eenen genoeg lijken dag overgebracht en morgen ver trekt ons muziek naar Thourout om daar de feesten op te luisteren tereere van den statieoverste ingericht. Mijnheer JOSEPH BOSSAERT, oud leerling van ons Gemeente-Kollegie, komt zijn exaam (2e proef) van kandidatuur in natuurlijke» wetenschappen af te leggen, voorbereidende tot de geneeskunde, voor de Jury van Luik. M. JOSEl'H JUSTICE, uud leerlingvan ons Gemeente Kollegie, komt, met onder scheiding, zijn tweede exaam van doktor in genees-, heel- en vroedkunde af te leg gen voor de Jury van Gent. Wij sturen die heeren onze beste geluk- wenschen toe. De officieren der Burgerwacht onzer stad, gekozen voor een tijdverloop van vijf jaren, hebben dinsdag laatst, hunnen eed afgelegd op het stadhuis van Yperen. Ter gelegenheid van Tuindag zal de maatschappij Strijd naar Lauweren eene groote Tentoonstelling geven in de Blauwe zaal, op het stadhuis, van 6 lot 27 Oogst 1893, met medehulp van 'l stads bestuur. Buiten do artistën van stad, zijn cr reeds verschillende vermaarde en wereld bekende artisten, onder andere een le prijs van Rome, ingeschreven om hunne bijlredingcn te doen in de Tentoonstelling. Alles belooft schitterend le zijn. Wij vernemen met voldoening dat de heer Ë'DMOND LOOSBERGH, leerling der koninklijke Akademic van Antwerpen den eersten prijs komt le behalen in boelseering (hoofd naar oudheid) zilver eermetaal en den ticeeden prijs in ge schiedenis en kunst. Onze gelukwenschen aan den jong be- bekroonde. Op Zondag, 16 dezer, heeft de heer Emile Donche, in de herberg de Polka een solo slim gespeeld met 12 troeven en een aas. Dit is reeds de derde maal dat hij zulks bij toeval doet. Wij wenschen onzen achtbaren Collega een gulhartig proficiat, des te meer daar hij de liefhebbers van het wistspel der Polka op een goed glas baehusnat onthaald heeft. BURGERSTAND van den 14" tot den 21" Juli 1893. Geboorten: Mannelijk geslacht, 2; Vrouwelijk id., 6. Huwelijken: Scheyre, Augustin, zadelmaker en Spriet, Maria, dienstmeid. Deckmijn, Alfons, dagloonerenLameire, Justina,zonder beroep. Sterfgevallen Segers, Amelia, 49 jaren, landbouwster, ongehuwd, Brielen-bij-Yperen. Sieuw, Ivo, 65 jaren, daglooner, echtgenoot van Maria Dwijnslager, Meenenstraat. Vienne, Karei, 66 jaren, herbergier, echtgenoot van Justina Debruyne,Botersuaat.Cnockaert, Leopold, 57 jaren, landbouwers-werkman, echtgenoot van Octavia Samyn, Lange Thou- routstraat. Bossaert, Silvia, 79 jaren, zon der beroep, ongehuwd, Rijselstraat. Kinderen beneden de 7 jaren: Mannelijk geslacht, 2; vrouwelijk id. 0., Het oudste dagblad. Dezer dagen werd in Frankrijk het standbeeld onthuld van TheophrasteRenaudot,den eersten jour nalist. Zijn blad La Gazette de France het oudste der in onze dageu nog verschij nende dagbladen, kwam de eerste maal on der pers den 30 Mei 1G31. Aan de Vlaamsche taal en aan een Vlaming kwam de eer toe, het eerste dagblad der wereld in 't licht te geven. Abraham Verhoeven, woonde te Antwer pen, op de Lombardswal in de Gouden Zonen stichtte er in 1605 het blad Nieuwe Tijdingen, voor welker uitgifte hij eene privilege van de stadhouders Albert eu Isabella ontving. De verzameling der Nieuwe Tijdingen van 1622 tot 1631, berust in de koninklijke bibliotheek te Brussel. In 1637 ging het blad over in banden van drukker Verdussen die het Fosttijdingen doopte. o In vier dagen van Europa naar Amerika. Men is thans bezig op eene Enrelsch; zaat, met voor de Maatschappij de White Star Line eene steamer te maken die eene veel grootere afmeting hebben zal dan de boot de Great Eastern. Deze stoomboot die men Gigantic zal doo- pen. zal 700 voet lang en 68 breed zijn. Hij zal eene stoomkracht van 45.000 paarden hebben. De Great Eastern heeft slechts eene stoomkracht van 8.000 paarden. De Gigantic zal eene snelheid van 27 knoopen per uur hebben. Hij zal in vier dagen den overtocht kunnen doen van den Atlantischen Oceaan. Dat mag terecht een snelvaarder genoemd worden. Nu voorwaar zullen vele Belgen naar Chicago gaan. o - Een bakker en een boterkoopman ston den voor de vierschaar. De bakker beweerde dat zijn gebuur, de boterkoopman, hem sinds drie maanden bedrogen had, op 't ge wicht zijner boter. De voorzitter tot den boterkoopman Zijn uwe weegschalen juist? Zeer juist, menheer de juge. En uwe gewichten Ik heb geene gewichten! Hoe! ge hebt geene gewichten? Wel neen, sinds ik hier woon, koop ik mijn brood bij den bakker. Ik neem altijd een van drie pond en als de bakker om drie pond boter komt, leg ik voor gewicht een zijner brooden in de schaal. Heeft de man nu zijne rekening niet, dan is het zijne schuld, niet de mijne. Onnoodig te zeggen, dat de betichte werd vrijgesproken. IJ PEK EN 15 Juli £2 Juli Tarwe 8,200 16-73 ■13,400 16-23 Rogge 2, t00: 14-23 1.900 13-02 Haver 1,500! 20-00 1000 19-25 Erweten OüOl 00-00 000 00-00 Boontjes 000] 00-00 900 19-30 Aardap. 1,500' 9-00 2,000 8-00 Beter 12,856 500-00 15,556! 310-00 Eiers,25 1 1-18 1 i -80 Te bekomen bij Dixmudestraal, 18, Yperen, Dit boekje bevat 520 bladzijden en bevat 1000 kluchtige vertellingen van allen aard. o op het en liet o door den vermaarden keukenmeester CAU DERLIER. vammaiwrw. GRANEN 1 verkochtlelmiddenprijs verkochtte middenprijs- enz. kwaniiteil p. 100kilo. kwantiteit p. 100 kil o. 1 <Ur

De Toekomst (1862-1894) | 1893 | | pagina 3