Bericht. Yan alles wal. wESTüirim, Eugel-H. $HOEüEESfc? Sterfgevallen Messire van Rode, Karólus, 66 jaren, zon der beroep, ongehuwd, Lange Thourout- straat, Demey, Jakobus, 76 jaren, zonder beroep, echtgenoot van Nathalia Claeys, Meenen straat. Kinderen beneden de 7 jaren: Mannelijk geslacht, 1; vrouwelijk id. 1. JULES VANDENDR1ESSCHE. Car- tonslraat, 3, Yperen, begeert dagelijks lessen over de teekenkunst te geven. den 23 Augustus 1893. Bedevaart ter eere van onze lieve vrouwe van Lourden naar den rooden berg om de genezing te bekomen van beuterpander. Zie hier hoe de cortege samengesteld was. Kwijl- slabbe staat aan het hoofd gekleed in het wit gewaad met kandelaren, kruis, enz. Het klein baasje, zijnen knecht, den groote ga- zettelezer, liefhebber van honden en hennen, met den staf in de hand houdt de cortege in regel, volgt laptjebroek gepaard met zuster smeus,pé beenhouwer met disteldibbe, bloot voet met zijne buize van vijf meters lang in den arme, met pé brils trappelares, den ge- plekten beenhouwer met de beenhouweres die dragen den omgekeerden broek al zeggen ik ben de overwinnares, de geplekten pater met de moeder van Caïphas die den kelk draagt tot den zevensten graad, den gekrul- den ezel met de buize van Gent op de schou der, met Kwijlslabbes Jolitje, den beenen ezel met den geplekten paters bakkeres, de lange busse met nonkels magere zeluwe, Fie de grolneuze met handen te samen ten he- melwaars kijken al den Heer smeeken 't is toch jammer dat Maritje het kind van Maria gevallen heeft te Reninghelst anders zij zou de kunnen inde congregatie zijn, maar nu ach God is zij dibbe het kan ook wel zijn, al weenen volgd Maria hare goede moeder die het roode kelkje in de armen draagt, nonkel met de vischmande de beurvrouw van Fie de grolneuze die meeste komeerd van geheel Westouter en voor het sluiten van de cortege volgt het klein brandig mazurke al. den lof zang zingen van Jan Smet. Hier ben ik naar mijnen zin ik ben Basils goeie vriend n en zing met eene blijde taal vanleven Jan Straal. Volgen haar op de andere mazurkens de flambeeuwdragers en de bijzondere kerkuils, kwezelaars en kwezelaressen, en al de .con gregatiën. Het klein baadje geeft de commando en be- gffinen al de magnifecat schreeuwen dat liet galmt tot in .de wolken omdat onzen heer het wel zoude hooren. Een t.wee drie voorwaarts zegt den Com mandant en de cortege vertrekt op stap. Onder wege vinden zij Jantje stok die staat op den steendam en krezeltanden die roept tot hen, liet is jammer dat ik niet een revolver en heb arders ik zou die vervloekte kwezellaars schieten, zij,gaan. daar nu.en lezen voor een vent gelijk ik omdat hij zoude mogen blijven leven en voor mij zouden zij eenen hedevaaard doen omdat ik zoude dood gaan. Ik wil dat zij van de duivels haald wa ren en Jantje sukkelde binnen. Als de bedevaarders bij de kapel gekomen waren, bad het klein baasje hen al te willen neêr knielen. Kwijslabbe, zegt tot hen, wij zijn alle brave en deugdzame christen laat ona een stil ge bed lezen, vragende aan de heilige en zuivere moeder Gods omdat beuterpander van zijne ziekte zoude mogen genezen. Het gebed ge daan, zegt kwijlslabbe, laat ons al hier den berg neder gaan dat wij langs de hofstede van beuterpander passeeren hij zal ons zien en de helft van zijne ziekte zal verdwenen zijn. Als zij op de plaatse gekomen waren zegt nonkel tot kwijlslabbe, het ware toch jam mer dat dienen heiligen man moeste dood gaan het is den besten mensch van Westou ter en kwijlslabbe zet het op een krijschen en elk een trok alzoo naar huis-, BERICHT. Vandaag en veertien dagen om vijf uren, 's avonds in de blauwe zaal bij 't jeppen Beiere zal er eene vergadering plaatshebben en de heer Joosje Stekebeiere zal een voor dracht geven tot het inrichten van een Muil- ezelraad. JAN STRAAL. tic iiiczlagen in Fg'aukrljk. De kiezingen voor de vernieuwing der Fransclie kamer vonden zondag in Frankrijk plaats. De uitslag heeft de verwachting van velen overtroffen en menige kandidaat die reeds aanstalten maakte om zijne oude plaatsin het palais Bourbon te gaan innemen, zal mogen te huis blijven en zijn tijd en talent besteden aan het kweeken van rapen en bloemkolen. De Republiek heeft een nieuwe zegepraal behaald; het koningsdom, sedert de paus van Rome het verloochende, is voor altijd den die- - perik in. O/ficiëele uilslagen Zijn gekozen: 812 republikeinen; 30 radi-- kalen socialisten; 12 katholieke republikei nen; 50 conservatieven en 15 aangeslotenen. Erzullen 155ballotee ingen plaatshebben. De republikeinen hebben dus 63 zetels ge wennen. o M. Wilson, de beruchte schoonzoon van M. Grevy is afgevaardigde gekozen voor het departement Loches in Frankrijk. De kiezers van Loches zijn niet vies geval len en mogen hand in hand gaan met de pij- peknppen van Oudenaarde en Ronse welke sieurZJe Malander verkozen boven M. Lief- mans van Oudenaarde. Graaf Albert de Mun.de franse he afgevaar digde welke alle jaren te Leuven in ,1e A Ima Maler komt peroreeren, heeft' omlag 1L een ferme buis opgeloopen te Pontivy. De kiezers hebben den kristen ridder wandelen gezon den en in zijne plaats 'nen republikein geko zen met name Le Clech. Oostende. 6196 reizigers hebben ge-- durende de veriedene week den overtocht' van Oostende naar Dover of omgekeerd ge daan, met de Belgische Staatpostbooten. -o~ Ridder Albert Ruzettc. is tegenwoor dig l'homme du jour te Brugge. In alle kleri kale kringen en maatschappijen in de Patrie, in den Slandaerd van Vlaanderenin de1 Gazelle van Brugge wordt hij bewierookt en opgehemeld alsof hij waarlijk onmisbaar ware. Hij is reeds voorzitter van den Turnclub der Gilde der ambachten; lid van den pro vincieraad; voorzitter van I'Avant-garde' catholique; eere-voorzitter van den Adriaen Willaertskring, enz. Over een paar maanden schonk hij een vaandel aan dezen kring; over veertien da gen schonk hij er een aan een anderen kring. Zijne vrienden laten geene gelegenheid meer voorbijgaan om hem vooruit te schui ven en hem te doen toejuichen. Zondag over veertien dagen hebben zij hem nu doen kiezen als onder-lieutenant in de burgerwacht en geene middelen verwaar loosd om den kandidaat, die sedert drie maanden reeds aangewezen was,ter zij de te schuiven. De klerikale dagbladen hebben echter ver zwegen dat er niet min dan negen en twintig witte briefjes in de stembus zijn gevonden,- alhoewel de liberalen zich als een man ont houden hadden. Zou de opgewarmde en kunstmatige popu lariteit van den jongen ridder reeds aan het dalen zijn, bij zijne eigene partijgenooten? Zouden deze beginnen inzien, dat zij een ver nederd werkje op zich nemen met een man- vooruit te brengen opliet politiek tooneel,- wanneer hij op geene titels kan aanspraak- maken dan op dezen van «ridder., en van «zoonvan Mijnheer den gouverneur.» o Peereboom geeft niet af: Tegen 1 Septem ber a. s. krijgen we timbers van 1 en 5 cen tiemen met liielkens: niet beslelleti op zon dag. Te bekomen bij .- GRAVEERDER, BOEK- EN STEENDRUKKER, BOEKBINDER,. BOEKHANDELAAR en UITGEVER, Dixmudèslraat, nT 18, te Yperen 1000 NJeMgeliMse», door Engel V. E. Een boekwerk van 520 bladzijdèn druk, en< oevat 1000 verschillige soorten van kluchten;' bet boek,.door de aangenaamheid zijner le zing, verdiend ieder huisgezin tebezitten om de lange winteravonden lachende door t,ei brengen. De prijs is zeer gering volgens de - merkweerdigheid van den boek. o Sic; Kalle vao Yj>cren,steendruk, prijs- 50 centiemen, o— Rcslcincutcu op Het Klaverjassen en Piketspelis' onmisbaar in.aUè maatschap pijen en bij.de liefhebbers van het kaartspel.'. Prijs-: 25 centiemen:. o Iteiikcttbock, in 't franseh en in T i vlaamsch, door den vermaarden kkkmeestw (y> i

De Toekomst (1862-1894) | 1893 | | pagina 3