Is Eene schandelijke comedie v. STADSNIEUWS. UITSLAG 32e Jaar. Zondag, 24" September 1893. Zondagsblad der Stad en het Arrondissement YPEREIV. den Grooten Vee prijs kamp, welke plaats ge had heeft te Yperen op het Esplanadeplein, op Zaterdag 16« September 1893. in: te Yen op al de postbureelen. Alle affichenfeg^«drdr«kker van dit blad gedrukt, worden onvergeldin hetzelve geplaatst tot den dag der verkooping. Men wordt verzocht alle hoegenaamde artikels uiterlijk tegen Vrijdag namiddag, vrachtvrij en onderteekend toe te zenden. Voor de aankondigingen buiten West-Vlaanderen, zich te wenden te Brussel bij l'Agence IIavas,3ï, Magdeleinestr., te Parijs, 8, Beursplaats. ABONNEMENTSPRIJS VOOROP BETAALBAAR: *-50 fr. jaar» voor de stad; 3 fr.vosr Belgte Buitenlandsche verzendingen, 't port daarboven. Aankondigingen: 10 centiemen den regel. Reklaraen: 25 id. id. id. Rechterlijke eerherstellingen 1 frank id. id. Akkoord per maand of per jaar. De katholieke partij dankte in 1884 hare overwinning grootendeels aan hare oppositie tegen de legeruitgaven. Geen man, geen kanon, geen cent meer dat maakte een uitstekend eflekt op de kiesaffichen. Op welke wijze deze bedriegers hunne kiesbeloften vervuld hebben, dat leerde ons Mijnheer Woeste in zijne laatste redevoering over de le- gerbegrooting. Ziehier zijne woorden, geknipt uit een manifest van den Klaamschen Katholieken Kiezersbond van 26 Au- gusti Men had gehoopt, dat, eens de Maasforten voltrokken, eene mindere som voor krijgsuitgaven in de begroo ting van oorlog zou voorkomen welnu, het is erjuist anders mede gelegen! üe kredieten volgen elkaar onafgebroken op In 1887 vroeg men 19,575,826 frank 21,213,961 frank in 1888 20,827,000 frank in 1889 24,166,878 fr. in 1890 en21,650,000 frank in 1891. Ik weet wel dat de Maasforten tot een bedrag van 8 millioen in 't eerste dier kredieten voorkwamen en tot een bedrag van 12 millioen in elk der vier andere kredieten. De toe stand zou, dacht men, na de voltooi ing der Maasforten, veranderen. In derdaad, men vroeg in 1892 slechts 9,353,000 frank. Maar nu vraagt men ons 17,260,000 frank Zoodat de regee ring, Mimen een tijdsverloop van ze- ven Jaar, In 't geheel meer dan 133 millioen voor krijgslasten heeft ge- gevraagd... (Beweging). De kiezingen met het nieuw kies stelsel naderen en Woeste gaat aan 't protesteeren en de kiezersbonden der papen verspreiden zijne gedrukte redevoering. Maar wat deze kluchtspelers niet zeggen is Dat Woeste en de negen tienden derpapenindeKamerdei#* millioen hebben gestemd en weer nieuwe mil- lioenen komen te stemmen voor fer- teu in Antwerpen. Dit dubbelzinnig spel der katholie ken duurt nu negen jaar. De een of den andere protesteert, maar al de militaire kredieten gaan door gelijk een koek in een bakkerij. Als de kiezing voor de deur staat, gaan diezelfde kerels opnieuw aan "t roepen Nu is 't uitGeen man, geen kanon, geen cent meer. Het is noodig en goed die schijn heilige verkwisters, leugenaars en bedriegers van het kiezerskorps te ontmaskeren. Yperen, 23° September 1893. van I® Prijskamp. Stieren zonderlanden. A. 31 Mededingers. 1® Prijs: Verguld eermetaal en premie 80 fr. Gekiere, Branon, landb., Zonnebeke. 2e Prijs: Zilveren eermetaal en premie 60 fr. Descamps.Jean-Baptiste, landb.,Kemmel 3® Prijs: Zilveren eermetaal en premie 40 fr. Vandromme,broed9 &zustrland.\Vestou ter. 4" Prijs: Bronzen eermetaal en premie 20 fr. Brutsaert, Karei, landb. Watou. 1" Acces': Bronzen eermetaal en premie 15 fr. Vancaeyzeele, Alois, landb, Reninghelst. 2® Acces': Bronzeneermetaalenpremie lül'r. Coppin, Gustaaf, landb. Waasten. 3® Acces': Bronzen eermetaal en premie 5fr. Deroo, Frederic, landb. Zillebeke. 4" Acces': Bronzen eermetaal en premie 5 fr. W® Deconinck-Odent. landb. Wytschaete. Slieren zonder tanden. B. YEÜENE-AMBACHTS EAS. 1' Prijs: Verguld eermetaal en premie 80 fr. Sohier, Kinders, landb. Langemarck. 2e Prijs: Zilveren eermetaal en premie 00 fr. Verraes, Karei, landb. Wytschaete. 3° Prijs: Zilveren eermetaal en premie 40 fr. Talpe-Baert, landb. Hooglede. 4* prijs: Bronzen eermetaal en premie 20 fr. Roelens, Constant, landb. Gits. 2» Prijskamp. Stieren met 2 landen 5 Mededingers. 1° Prijs: Verguldeermetaal en premie 100 fr. Catteeu, Karei, landb. Woesten. 2® Prijs. Zilveren eermetaal en premie 80 fr. Taillieu, Jan, landb. Elverdinghe. 3® Prijskamp. Veer zen zonder tanden, 23 Mededingers. 1° Prijs: Verguld eermetaal en premie 50 fr. Berghe, Hendrik, landb. Neêr-Waasten. 2® Prijs: Zilveren eermetaal en premie 40 fr. Gauquie, Pieter, landb. Kemmel. 3" Prijs: Zilveren eermetaal en premie 30 fr. Geldof, Polydoor, vetlegger, Yperen. 4° Prijs: Bronzen eermetaal en premie 20 fr. Vasseur, August, vetlegger, Ypres. 5® Prijs: Bronzen eermetaal en premie 10fr. Delanote, Domenick, landb. Rousbrugge. 6® Prijs: Bronzen eermetaal en premie 5 fr. Delanote, Domenick, landb. Rousbrugge. 4® Prijskamp. Veer zen met 2 tanden. 20 Mededingers. 1® Prijs: Verguld eermetaal en premie 75 fr. Decat, Karei, landb. Vlamertiughe. 2° Prijs: Zilveren eermetaal en premie 60 fr, Speybrouck, Ernest, landb. Yperen. 3® Prijs: Zilveren eermetaal en premie 45 fr. Debruyne, Eugeen, vetleg. Yperen. 4* Prijs: Zilveren eermetaal en premie 30 fr. Lefevre, Pieter, landb. Zillebeke. 5® Prijs: Bronzen eermetaal en premie 20 fr. Gauquie, Pieter, landb. Kemmel. 6® Prijs: Bronzeneermetaalen premie 10fr. Leterme, Lodewijk, landb. Wytschaete. 7® Prijs: Bronzen eermetaal en premie 5 fr. Brutsaert, Karei, landb. Watou. 5® Prijskamp. Volle Veer zen met Mandenen meer. 13 Mededingers. 1' Prijs: Verguld eermetaal en premie 75 fr. Gallens, Remi, landb. Ingelmunster. 2° Prijs: Zilveren eermetaal en premie 50 fr. Leterme. Lodewijk, landb. Wytschaete. 3® Prijs: Bronzen eermeiaal en pVemie 25 fr. Lefèvre, Pieter, landb. Zillebeke. 4° Prijs: Bronzen eermetaal en premie 15 fr. Verraes, Fréderic, landb. Wytschaete. S CENTIEMEN BET NUMMER. DE TOEKOMST VLAAMSCH OF CASSEL S EAS. •i'

De Toekomst (1862-1894) | 1893 | | pagina 1