Algemsene Vergadering Kerstfeest. Schermersfeest. De Kiezingen. STADSNIEUWS. j^r 4|8. 82e Jaar. Zondag, 31n December 1893. Zondagsblad der Stad en het Arrondissement YPEREN. Liberale Associatie ZONDAG 31 DECEMBER 1893, NU HI HI En den regel Men schrijft in: te Ypeven,Dixmudestraat, (8,en op al de poetbureelen. Alle affichen bij den drukker van dit blad gedrukt, worden onvergeldin hetzelve geplaatst tot deu dag der verkooping. Uien wordt verzochtalle hoegenaamde artikels uiterlijk tegen Vrijdag namiddag, vrachtvrij en onderteekend toe te zenden. Voor- de aankondigingen buiten West-Vlaanderen, zich te svenden te Brussel bij I'A genre Ilavas.oi, Magdeleinestr., te Parijs, 8, Beursplaats. ABONNEMENTSPRIJS VOOROP BETAALBAAR: 9-50 fr. 's jaar» voor de stad; 3 fr.voor Belgle. Buitenlandsche verzendingen, 't port 5 CENTIEMEN BET Aankondigingen: 10 centiemen Reklamen: 25 id. Rechterlijke eerherstellingen 1 frank Akkoord per maand of per jaar. Yperen, 30" December 1893. der stad en van het Arrondissement YPEREN. ten 3 ure namiddag in het Lokaal DEN ZALM, Dagorde: Hernieuwing der leden van het Comiteit. Verteden Maandag-Kerstdag, had het kinder-concert plaals in het Huis der Oud-Pompiers. De zaal was goed bezet met de leden, hun huisgezin en de kinde ren van het IVillems-Fonds. 24 stukken muziek, gezang, declama tion waren aan het dagorde, en allen heb ben zich allerbest uit den slag getrokken. Menigen hebben wel doen lachen door hunne spreuken. De duister kwam aan als de kerslboom, door een honderdtal keerskens verlicht, zijne pracht toonde; allerlei speelgoed, cijnappeis, surprijzen, enz. hingen er aan. liet uitwerksel was zoo magnifiek aan het uiteinde der zaal, dat men nog nooit zulks te bewonderen had. Het feest, om 3 ure begonnen zijnde, was om 5 1/2 ure geëindigd en iedereen, na hel bal bewonderd te hebben, vertrok blijgemoed, met de hoop nogmaals toeko mend jaar zulk een feest te mogen bijwo nen. Laatstleden Zondag avond gaf de Scher mersmaatschappij De Onvermoeibaren een feest in de Schouwburgzaal, dewelke opgepropt was van toeschouwers. Carlos Dewael heeft al het mogelijke gedaan om het feest goed te doen geluk ken en wij gelooven dat iedereen er zeer tevreden over was. Zulks doet eere aan de kommissie en bijzonderlijk aan Carlos, den onvermoei- baren strijder, om de jeugd de lichaams oefeningen in te planten, hetgeen een uitnemend gedacht is om de jongelingen, als zij lot het leger willen overgaan, in korten tijd eene gx-ade kunnen bekomen. Men verzekerd ons dü in het kort nogeens een zulkdanig feest zal ingericht worden aan dewelke meer kampers en strijders zullen te berte komen. Wij verwachten ons dus op een feest welke de naam zal wegdragen woerdig der Schermersmaatschoppij. Zullen wij in Juni of in October alge- meene kiezingen hebben? Dit is de vraag die iedereen zich stelt. In Juni kunnen die onmogelijk plaals grijpen daar nergens de kiezerslijsten zul len opgemaakt zijn en omdat men tot hier toe nog niet eens weet wie een, twee of drie stemmen, heeft. Sommige bladen noemen het eeDen staatsaanslag, indien de wetgevende kie zingen tot in October moesten uitgesteld worden, daar de grondwet formeel Juni bepaald. In zake van staatsaanslagen, gebeurden er onder dit klerikaal bestuur, met dozij nen De wel op de scholen., is een staatsaan slag. Het verbreken der besluiten van de bestendige deputation, aangaande de reke ningen der kerkfabriekan, zijn en blijven staatsaanslagen. In zake van vrijheid van geweten pleeg de Peereboom een staatsaanslag. De censuur door Peereboom op de dag bladen ingevoerd, is en blijft een staats aanslag. Hel geld der lastenbetalers aan kloos ters en kerken geven is wel degelijk de schatkist beroven, dus een staatsaanslag. Onze officieren betalen en ze naar Congo sturen, is ook al eene soort staats aanslag, enz. enz. Niet waar, lezers, dat een klerikaal ministerie onze grondwet voortdurend met voeten treedt en dus dagelijks staats aanslagen pleegt? Dit tienjarig papenbesluur heeft ons honderden voorbeelden geleverd hoe men met koninklijke en minisleriëele besluiten, de grondwet over liet hoofd zag. MAATSCHAPPIJ Burgerwacht van Ypereu SCHIETING van Donderdag 28" December. gewoon blazoen. Boedt Leon 23 23 25 20 -25 120 Masscheleyn A. 25 25 23 25 20 120 Legon Emiel 25 20 20 25 25 115 Vermeulen H. 25 25 20 25 20 11<5. Justice Jan 20 20 20 25 25 110 Froidure Eug. 20 20 25 20 23 110 Deweerdt K. 20 25 20 20 23. 110- BURGERSTAND van den 22" tot den 29" December 1893. Geboorten: Mannelijk geslacht, 4; Vrouwelijk id. 2, Huwelijken: Deconinck, Polydoor, koopman en Struve, Luuisa, zonder beroep. Sterfgevallen Dufiou, Lodewijk 87 jaren, zonder beroep, weduwaar van Maria Debouck, Dixmtide- straat. Titeca, Hendrik. 54 jaren, dag- lomer, echtgenoot van Adelaïda GJady, Bukkersstraat. Bigal, Maria, 82 jaren, zonder beroep, weJuwe van Pieter Lamoot,

De Toekomst (1862-1894) | 1893 | | pagina 1