Van alles wat, RENINGfilELST, MENGELINGEN. Tempelstraat. Bouchart, Theopliiel,44 ja ren, wever, ongehuwd, Lange Thouroutstr. Kinderen beneden de 7 jaren Mannelijk geslacht 2; Vrouwelijk id. 2. N. B. Dinsdag, 2 Januari, zal het Bureel van den Burgerstand alleen open zijn van 9 tot 11 ure, voor de aangiften van geboorten en overlijdens. den 27 December 1893. Uitslag van het tooverfeestje. Van ten 3 ure was de wijdowisse op roete en op al de hoeken van de straat sloeg hij ■den air van lammentrui om het volk uit te borstelen. In een. twee, drie waren de kwij- lebabben op de been en de straten zwommen allichte van het volk die er naartoe trok en, van ten vier ure en halt' was de zolder opge propt dat zij gedwongen waren op malkan- ders knieën te zitten. Den Ekster, O Patatte, den hommel Dok- toor, Kobbe de Liudeworme, den Boonpeel- der van de Vlamertingsche grenzen en P6 van Stins waren op hunnen post om het volk in goede orde te houden. Zij gebruikten hunne volle macht om de broeks en de waterkousen alleen te placeeren, maar, de stroom was'zoo groot dat zij hem moesten laten varen. In 't midden van 't gerucht sloeg de Wijdowisse de opening van het spel ■en Pietje den duivel kroop al stilleges uit de doos die onder den tafel stond, sloeg zijne vlerken open,iedereen was stil. Toen Pietje zijn eerste werkje aanging waren [zij allen kurieus om het Ie zien, van half weg voort gaande, zagen zij er niets van en begonnen rechte te staan dat de achtersten kwaad waren,natuurlijk ah het wat geduurd hadde Jan, zoowel als de andere, begonnen hunne frs. te beknabbelen, en het gerucht nam zoo danig toe dat het veel erger was dan op de gaarne markt le Gent, bij zooverre dat men .er schier niet meer en konde door slaan met eenen kerkhamer;den eenen zegde had ik dat geweten dat het hier alzoo ging gaan, ik liadde eene kortelette gekocht met mijne frs. .la, zeide er een tweede, met eene goeie pinte bier wij gingen kunnen eenen goeden souper binnen spelen, antwoordde er een derde, enz. enz. Den Ekster, met zijne wacht, schreeuwden gedurig silense en het volk riep met volle monden: wij en zien niet, wij en zien niet; hij schoot in zulke bloedige kolerie omdat hij het volk geen meester en was, zond Zeke om de garde te halen, maar als hij binnen was en stilte vroeg befte 't volk hunne kobbe nog Veel hooger en schreeuw den wat betaald hebben en niet zien en daarbij nog moeten zwijgen, neen, als wij niet en zien de andere en moeten ook niets •weten, en, met te vertrekken, hadde de garde voldaan. Om den koop t.e beteren bpgonnen zij toen te roepen op Pijtje den duivel, doet Jan -Straal komen om te helpen Jan hoorde dat wel. want hij zat daar ook vernostelt in de katoentjes. De reserve herder van Westou- ier ging gaan wateren, eer hij weer op zijne .plaatsgeraakte was gelijk een die door het .stekto'draadgekropen was, de dikke natte .yjt dejiomeerstraat legde het in beter koop- kens, als het al maar alzoo en is bier, liever of mij te laten duwen zoo plat als eene zes ik trek er van af. Nauwelijks was zij ver trokken, stoelen en banken begonnen te kra ken dat men peisde dat den donder op den zolderwas, Jan vergaderd stilleges zijne bee- nen bijeen en boorde uit het volk e:i sukkel de den trap af en waclite de andere beneden gekomen zijnde hoorde de wijdowisse de eindklok slaan op zijne nmriuitte en den vo gel was gepluimd, Jan hekeek ze al zoo koel detrappen neer komen en hoon leren zeggen ten heeft niemand meer gudowen geweest of Catharine T. zij gapte er bij, er waren vele met de hielen van bun schoen afgetrappeld de sleppeu van hun fraks weg, en builen in hunne hoedjes, andere waar de pluimen van hunne hoedjes waren, de pliseeën van de ro- ben en de boorden van de roks achter hen sleepte en een groot getal katoentjes wiens knieën gekwetst waren. Dat is de gewoonte nis wanne, r de schouwvagers feestjes geven, als het gedaan is dat zij mogen gaan drui pen waar liet hun bejaagd. Jan. die altijd op spuur is, volgde hen alwaar zij heen gingen al knarzetanden van kolerie en zeiden: ik en heb nog van. mijn leven iets meer beklaagd, zij en zullen mij daar voorzeker niet meer hebben. Zoo, lezers,Jan heeft onder klein en groot rond de vier honderd personen geteld en. onder die he.-ft hij maar vijf menschen ge zien, de andere waren al paternoster man nen. Zoo, moedige vrienden van Jan, hij dankt u omdat gij de schouwvagers de ge legenheid niet gegeven hebt u eene neus te laten zetten. Jan heeft het nu schoon gpzien wat het is van onzen Ekster, in de kuip is hij daar nog al den dienen, maar buiten, ten is niets. Jan zal u Zondag het vervolg geven. Jan Straal. middel liet bevriezen van bloemen. Volgens een fransch tijd schrift best «at er et n eenvoudig middel om bloemen ui andt re planten, die in esne koude, doch goel ge.-lotene kas moeten overyjrintei en, zelfs bij de strengste koude, legen vorst te beveiligen. Men verbrande eiken morgen en avond eenige oude papie ren, couranten of zoo, en draag daarbij zorg, dat de rook zich telkens door de geheele kas verspreide. De planten zullen dan niet door de koude te lijden hebben. Men kan er licht de proef van nemen. Ilalfkcn», Zou men kunnen gelooven dat er inden handel mangel is aan muntstuk ken vau 1 centiem? De Nationale Bank komt de toelating aan te vragen voor iiO.OüO frank van deze munt te slaan. Sedert 1830 werden ongeveer 92,000,000 muntstukken van 1 centiem eene waarde van 92,00Ufr. vertegenwoordigende in omloop gebracht, o fluzc liiiustcna.irs. Onze kunste naars hebben zich op de tentoonstelling van Chicago waardig onderscheiden, Uit eene eerste opgave blijkt dat voor de werken betaald werd 93,420 fr. Daartus- schen komt Lamorinière met 20.000 fr. voor zijne schilderij Eiken dreef. De minste schilderij werd verkocht 500 dollars, 'tzij 2,500 fr. Daar is nog eene uit weg voor de kunst in Amerika te vinden! In België laat men de kunstenaars toch doodhongeren; zij kunnen maar met de ove rige landverhuizers metrekken. o— I»C oudste sergeant van het Belgisch leger is zekere Van lenbossche. Hij werd als loteling te Brussel ingelijfd op 3 Mei 1835. Maakte deel van de belgische expeditie naar Mexico van 1865 tot 1867. Op 19 April 1859 werd hij tot sergeant verheven. Hij draagt dus 35 jaren de galons. Vanclenbossche is drager van de herinne- rings medalie van Mexico en sedert 1874 der krijgsdecoratie. Daar het korps der sedentaires afge schaft werd, was de oude sergeant genood zaakt zijne op pensioenstelling te vragen. Les van geschiedenis in de kazerne Recruut. Maar, sergeant, ik hoor altijd spreken van '1795. Wat heeft er dan in dat jaar wel plaats gehad? Sergeant-onderwijzer.Wel de revolutie van 't jaar dertig, stommerik. Dame (tot winkelier). - De doos die gij van morgen gezonden hebt is zeker verkeerd bezorgd. Ik heb geen tijd om handschoenen met zestien knopjes te dragen. Winkelier. Pardon, mevrouw, de hand schoenen voor u bestemd, bevinden zich ook in. de doos, die met zestien knopjes waren voor de meid. Die kende zich zelve. Voor het herne men der leergangen was er een student der hooge school.uit eene kleine stad in West-Viaan- deren.die zich naar het postburcel begaf en aan den bediende een postraandaat van 206 fr. vroeg te zenden aan den heer X. te Gent. Maar datzijt gij zelf! zegde de postmees terdie hem kende; waartoe dient dat Pat zal ik u zeggen; als ik met de 200 frs. ii mijne i z-.k vertrek, dan moet ik voorbij de gemeente Awaar hel kermis is en ik ben ze ker dajr mijne 200 fr. te zullen verteeren. Als ik ze naar Gent zend, dan zal ik ze daar vinden, waar ik ze noodig heb. Verstand verkoopen. Een persoon, die gaarne volksvertegenwoordiger zou worden en wist dat hij er te dom voor was, vroeg aan een jonge geleerde, die in de krot zat. Vrienn C.., wilt gij mij wat van uw ver stand verkoopen'/ Maar als ik dat doe, wat zal er van mij ge worden. Wel, domkop, die ge zijt, als ge uw ver. stand verkoopt, dan hebt ge veel geld, en die geld bezit, heeft geen verstand noodig.... Uwe vrouw is eene roos, zei iemand tot een blinde die een zeer schoone inaar hoogst lastige vrouw had. Dat kan ik niet zien, maar ik voel het aan de doornen, antwoordde de blinde. o—

De Toekomst (1862-1894) | 1893 | | pagina 2