B'J 5# Uitslag Overstroomingen 33e Jaar. Zondag, 4» November 1894. 'Zondagsblad der Stad en het Arrondissement YPEREN. derproviiicialekiezingen. Ronse. i eerhng ft in en op al de pestbureelen. (i, dit blad gedrukt, worden den dag der rerkooping. ^eiude artikels uiterlijk tegen ,'0®derteekend toe te zenden est-Vlaanderen, zich te fas,32, Magdeleinestr. }$plaat8. ABONNEMENTSPRIJS VOOROP BETAALBAAR: t-5t) fp. 'a janra roor de stad; 3 fr.voor België» Buitenlandsch# verzendingen, 't port daarboven. ft CENTIEMEN HET MUMUMEH. Aankondigingen: 10 centiemen den regel. Reklamen: 25 id. id. id. Rechterlijke eerherstellingen 4 frank id. id. Akkoord per maand of per jaar. Hp.tbant De Provincieraad van Brabant telde 62 li beralen en 29 katholieken. De liberalen hebben nogmaals gevoelige verliezen ondergaan en hebben zich twaalf zetels door de klerikalen zien ontnemen. Al de klerikalen anderzijds hebben hunne posities behouden. De liberalen verliezen 5 zetels te St-Joost- ten-Oode, 2 te Ukkel, 1 te Perwez en 3 te Jodoigne. Te Wave- is de katholiek M. d'Aoust. Hij is de eerste katholiek die sedert 1830 door dit kanton naar den provincieraad wordt ge stuurd. De socialisten en de liberalen komen te Molenbeek in balloteering voor 7 zetels. Te Schaerbeek en re Anderlecht is er bal- loteeriDg tusschen liberalen, doch de libera len hebben eene meerderheid en het zal vol doende zijn aan de liberalen 4 van de 7 zetels te veroveren om de meerderheid in den raad te behouden. Antwerpen De Antwerpschegouw telde 73 provinciale raadsleden, waaronder 50 katholieken en 23 liberalen, de gekozenen van Antwerpen stad. De 50 katholieken zijn herkozen en de 23 libei alen komen met de klerikalen in ballo- teering. De herkiezing der liberalen met 4000stem men meerderheid is echter verzekerd. Onatl-VlaandercH De raad was samengesteld uit 76 katholie ken en l'J liberalen. Al de katholieken werden herkozen ds liberalen verliezen 3 zetels te Ledeberg en een klerikaal komt te Ronse in balloteering. Slechts een liberaal werd gekozen M. Sturbout, notaris te Ronse. Te Gent komen 14 liberalen met klerika len in balloteeriug, doch de jappers zijn ver zekerd van eene klopping di primo carteüo te -krijgen- W esf-Tlaanderea In We8t-Vlaanderen in het statu quo ante De raad telde 73 katholieken en 3 liberalen (Oostende.) Allen, katholieken en liberalen werden herkozen. Henegonwen 76 liberalen en 13 katholieken zetelden in dezen raad. De liberalen behouden eene groote meer derheid in den raad. De socialisten winnen 5 zetels te Boussu en 3 te Paturagen. Te Charleroi komen 5 socialisten, 1 libe raal eu 6 klerikalen in balloteering. De socialisten zijn verzekerd van de zege praal. Te Chatelet worden 3 liberalen gekozen en 1 liberaal in balloteering met 1 katholiek. Te Soignies komt 1 klerikaal in ballotee ring met de liberalen. Te Bergen, balloteering tusschen de libe ralen en socialisten. De katholieken winnen 1 zetel te Rceulx, 4 zeiels te Doornijk, 1 te Beaumont, 1 te Antoing, 1 te Chimay en 1 te Lens. Luxemburg Deze gouw telde 29 katholieken en 45 li beralen. Allen werden herkozen, behalve een libe raal te Arlon, die door een katholiek vervan gen wordt. Limburg Slechts katholieken in den raad. De 44 raadsleden werden herkozen. Luik telde 68 liberalen ck 15 katholieken. Allen behouden hunne zeiels behalve deze van Dison, waar er bahoteering is tusschen so cialisten, 1 klerikaal en 4 liberaal. Te Luik balloteering tusschen liberalen en socialisten. De socialisten hebben zooveel stemmen als liberalen en klerikalen te zamen: 21.000. Te Fesche-Sluts komen katholieken en liberalen in balloteering. Namen De provintie Namen telde 48 katholieken en 46 liberalen. De liberalen winnen een zetel te Philippeville. Te Namen waai er balloteering is tusschen liberalen en klerikalen, zijn de eersten ver zekerd van de zegepraal. De klerikale meerderheid loopt groot ge vaar. De provintiale kiezing had ditmaal een bijzonder belang daar de proviutieraden op 12 November, zes en-twintig senateurs te benoemen hebben. Brabant zal er 4 benoe men; Henegouwen, 4; Antwerpen 3; Luik 3; Oost-Vlaanderen, 3; West-Vlaanderen, 3; Limburg, 2; Luxemburg 2 en Namen 2. De klerikalen zullen dus met deze benoe mingen hunne meerderheid in den Senaat gaan versterken. Het is schrikkelijk om zien welke rampen onze veurnambachtsche boeren ontstaan. Ganscb de streek, tot zoo verre de oogen strekken kunnen is eene zee, sommige huizen moeten verlaten zijn, dat de bewoners er onmogelijk kunnen verblijven. In vele plaatsen, door de macht van 't water breken de sluizen open, spoelt stukken land weg, breekt tegenhoudende staken, en fin, ongeloofelijke macht moet het water hebben om door alles te breken waar het zij nen toevlucht moet nemen. De tram van Yperen naar Veurne rijdt eenen zeer langen tijd in het water zelfs in sommige plaatsen staat het water zeer hoog dat de tram moeilijk kan doorrijden. Hier in Yperen heeft men de voorzorg ge nomen, om overstroomingen te vrijwaren. Doch door het machtig water dat alhier ge steken wordt er is hier en daar instortingen of brake van duikers zelfs eene inzakking- heeft gisteren morgend plaats gehad aan de Dixmudepoort.Gelukkiglijkdat men al eenen anderen kant het water heeft kunnen steken. In 1883 was het ook zoo een regentijd, toch noch geen zoo geweldig dan dit jaar. De aanhoudende en geweldige regens heb ben eene overstrooming teweeggebracht in het laag gedeelte der stad. Sedert gisteren middag zijn de waters op eene onrustbarende wijze beginnen te klim men. De Meulebeek gelijkt aan een waren, stroom Het kwartier boven de Brul gelegen en twee weezenhuizen werden door het water ingenomen. De overstroomde wijken worden door werk- TOEKOMST

De Toekomst (1862-1894) | 1894 | | pagina 1