BOOMEN KOOP DA G 93. Ingezonden Artikels. RQUSBRUGGE. Raedsel. te Haring he BY HET DORP ROUSBRUGGE. 53 koopen 2° Mededeeling van die protestatie zal gedaen worden aen het senaet; 3° Des noods zal Z. M. de Koning verzocht worden zyne bekrachtiging aen die wet te weigeren; 4° Eene algemeene vergadering van Vlamingen,zal door de zorg van het Bestuer des Commiteits byeengeroepen Worden; Tyd, plaets en dagorde zullen later worden bekend gemaekt. 5° Opdat eenieder wete, wie onze vrienden en wie onze wanden zyn, zullen de bepleitingen in Kamer en Senaet, betrckkelyk de onderhavige zaek, met aenteekeningen v, orden uitgegeven. Wy verzoeken de nieuwsbladenen onze landgenoten \an alle denkwyze, dezen omzendbrief bekend te maken, en wy danken op voerhand allen, die ons in de nieuwe werkzaemheid,welke wy ondernemen, zullen behulpzaem zyn. De bestierende Kommissie De Voorzitter, Michiel Vandeh Voort; Onder-Voorzitter, K. Stallaert; Verslaggever, Désiré Dei.croix; Conrespon- dent, J. Pieters; Schryver, E. Veriiassel; Bestuerleden Ch. Dkmaertelaer en L. Yanmalderew. De Sekretarissen, F. Thys en P. Wyr. M.r de Uitgever. Gezien volgens leste voorzeggingen het einde der we reld naderende is het valt onnoodig nog met artikels op liet leggen der kalchiede van Stavele op den grooten weg naer Iloogstaede, uwe presse te verslyten. Verzoetende: gebeurde dit niet, men verzekerd ons dat het project van steenweg van Stavele, voor twee jaren is verschoven... Nieuwe heeren, nieuwe wetten Vetten dyssendag buitengewoonen haenstryd by baes Proot-Criem, in den hert. Kenen Cyfferuer. De fransche Moniteur kondigd een keizerlyk besluit af w aerby gedekreteerd wordt, dat de algemeene landbouw tentoonstelling, welke met den lc juny aenstaende moest geopend worden, afgeschaft is. De reden, in hetkeizerlyk besluit aengehaeld, is, dat de lokalen die tot de tentoon stelling geschikt waren, voor eene andere tentoonstelling van schilderyen en kunstvoorwerpen moeten dienen, en dat er geene tyd genoeg bestael om andere in gereedheid te brengen. Wy verhacsten ons dit besluit ter kennis van onze lundgenooten te brengen, opdat zy bereidselen, die zy met inzigt van die tentoonstelling zouden maken niet voor! zouden zetten. Onder de petitiën-, gisteren in de kamer der volksver tegenwoordigers medegedeeld, is er eene waerby nota rissen en kandidaet-notarissen uit het arrondissement Audenaerde eene wet vragendie de bedieningen van notaris met degene van burgemeester, schepen of gemeen te sekretaris onvereenigbaer zou verklaren. Deze petitie, die niet zonder belang is, is naer de kommissie der ver zoekschriften verzonden. Een koninglyk besluit van 13 dezer bemagtigd het bestuer der burgerlyke godshuizen der gemeente Watou ahlacr eene tombola van gesehonkenc voorwerpen in te rigten en welks opbrengst zal gebruikt worden tot ver grooting van het gasthuis der gezegde gemeente, onder Aoorwaerde dat de werkingen van deze lotery voor den 1 augusty aenstaende zullen geëindigd zyn. Men schryft uit Eecloodat de maelschappy van Rhetorica dezer stad, met kenspreuk Eikels worden hoo rnen eene krachtige protestatie tegen het ontwerp van wet over het hooger onderwysmet betrekking tot het vlaemsch, aen den Senaet gezonden heeft. Ten einde in den oogstyd zooveel nüliciensals moge- lyk te kunnen naer huis zendenheeft M. den minister van oorlog besloten dat de krygsverrigtingen, in hetkamp van Beverloo dit jaer op 15 july zullen beginnen om op 15 augusty te eindigen. De miliciens in hunne garnizoenen terug zynde, zullen in verlof gezonden worden. Het ware nog beter als gemelde krygsverrigtingen op 1 july begin nen en op 1 augusty konden voltrokken zyn, de miliciens zouden veertien dagen vroeger verlof kunnen bekomen en zulks ware den landbouwer zeer voordeelig. De dagbladen der fransche departementen bevesti gen dat het gerucht van het vergaen der wereld in juny veel geloovers vindt.Ziehierwatdeswegens gemeld wordt uit de stad Lyon Een huwelyk was vastgesteld tusschen twee jonge lieden dier stad. Men zou de geboden doen afkondigen wanneer het gerucht werd verspreid, dat de wereld op 15 juny vergaen zou. Het meisje begon dit ernstig te overw e gen; zou het wel de moeitewerdzynonivoorzulkenkorlen tyd een huwelyk aen te gaen? de jongeling zei ju] de bruid zei neenEindelyk na lang wikken en wegen, heeft het bruidje den dag der vereeniging bepaeld na het einde der wereld. Op verzoek van verscheide onzer Lezeren en Lezeressen zal er van tyd tot tyd een raedsel of vraeg in den Bode geplaetst zyn in het vertrouw en dat zy door hen niet onbeantwoord zullen blyven en welke oplossingen na goeddunken wy insgelyks zullen mededeelen. Om dat aengenaem tydverdryf van raden en ook voor het goede dat het bevat aen te moedigen, zal er ten einde de zes maenden een lief boekdeel als prys geschonken worden aen hem die best het grootste getal vragen of raedsels opgelost zal hebben. De antAvoorden moeten schriflelyh ten bureele van dit blad ingediend zyn. Niemand is ouder en niemand is meet1 gekend in Rous- brugge dan iknochtans niemand weet rnyne zekere af komst. Elke uer, elke seconde ben ik vaerdig om eenieder te ontvangen en gehoor te verleenen, maer nimmer zal ik antvoorden. Myn lichacm bestaet in drie declen hoofd, buik en steert. Myn hoofd uit vier en laet het derde val len gy zult een kreupel en versleten paerd vinden. Myn buik is niet meerder maer juist zoo groot als myn hoofd en hy kan u gemakkelyk over het water dragen zonder dat er gevaer is te versmooren; snyd een vierde myns buiks af dan ziet gy datgene u menig vj and toont en het is zeer gevaerlyk voor een leger als het daer aengetast wordt. Éir.delyk myn steert is gy zelfs wanneer ge in de nieuwe spelling voor eenen klinker staet. van ZATERDAG 28 FEBRUARY 1857, ten een ure namiddag, op d'hofstede gebruikt door Seraphinus Desaegher, Iepen, Hollanders, Populieren en Wilgen BOOMEN waer-

De Dorpsbode van Rousbrugge (1856-1866) | 1857 | | pagina 2