Dit en Dat. Prys-raedsel. Rome door de klokken der parochie medegebragt te die alle jaren op Wittendonderdag die bedevaert doen en den zaterdag daerna terug komen, (wel te verstaen dat het door de lucht is, dat zy zoo spoedig reizen); men geeft ook giften aen de dienstboden, die men paescheije- ren noemt. Te Parys zyn de roode eijercn ingelvks by het naderen van patsschen in gebruik, maer om zonder twyffel beter uit te drukken, dat die eijeren het zinnebeeld der weder geboorte van de nateur zyn, hebben de Paryzenaersde gewoonte aengenomen die te bereiden met laluwe of andere vroege salade aldus worden die zinnebeeldige eijeren veel gebruikt. Wat men gedurende twintig jaer voor den dagehjkschen eslaminet verteert. 1." Voor bier vier pintjes daegs is eenen gematigcn cstaminet. Vier pintjes daegs maekt 730 liters in 't jaer, iets meer als vyf tonnenen op twintig jaren 104 1/4 ton nen van 140 liters. De ton aen 24 centimen per liter, kost fr. 55-60, en 104 1/4 tonnen zullen kosten de somme van fr.3502-80 2° Voor druppeltjes een druppelje maegbitter of kla ren 's morgens om appetyt te krygenen een slaepmuts 's avonds om 's anderdags van goed humeur opteslaen Twee druppeljes daegs aen vyf centimen ieder maekt voor een jaerfr. 50-50 En voor de twyntig jarenfr. 730-00 3.° Voor tabak het pypje smaekt zoowel in den csta minet wat kan men min smooren dan voor 10 cent" daegs. de tabak is gemeene tien centimen daegs maekt voor twintig jaer fr. 750-00 Recapitulation. 1.° Voor bierfr. 5502-80 3." Voor likeur750-00 5." Voor tabak750-00 Totael fr. 4962-80 De helft van deze som is zuivere winst voor de brouwers herbergiers en tabak-fabrikanten. Daeruit volgt, dat een mensch die zynen dagelykschen estaminet doet een nuttige burger is, die een-ieder laet leven, die medewerkt voor het algemeen welzynen die titels heeft tot de algemeene erkentenis. Men is bezig met de afrekening der klasse van miticia- nen van 1846. Te Salonica zyn 500 huizen door brand vernield. De gezant van den koning van Siam, die eer lang in Frankryk wordt verwacht, heeft in last aen keizer Napoleon de verzekering over te brengen van de achting en vriendschap zyns konings den nieuwen bondgenoot van Frankryk, wins naem is Phra-Bard-Somdelch-Phra- Paramendi-Maha-Mongkut-Phra-Chou-Kiau-Chauya-IIua en bakkerjes wacht u ganzen daegs naer paessche misdag vallen er dikmaels aprilsche grillen. Te Marino, kleine gemeente, eenige uren van Rome afgelegen, zyn in den vollen dag de gouverneur en zyne vrouw vermoord, wel ke haren man wilde bystaen. De nieuwe aenvocr van graen te Marseille, bedraagt 50,000 hectoliters. De pryzen zyn voortdurend in daling. -Te Gent, is Louis XIV en Apollon te verhuren. Kwade jongen, geef hier myne pyp zei een vader tot zyn achtjarig zoontjehebt ge ooit my zoo iets zien doen, toen ik op uw jaren was Men meldt dat koning Maximiliaen, van Eeijeren, den 15 Mei te Parys zal aenkomen. Bch ja, Karei is haest by Ant werpen en je loopt nu nog om hem goê n'avond te zeggen. Hoe hy is w eg J'aen, hen heeft zyn leste druppel toe Annettes ingepakt en haest de dcligence verlooren. Ja, host zoo is, k'gaen naer huis, zei... (vervolg by naeste). v 1 1 Een van die soort van halfbakken Vlamingen, die, kost wat kost, fransch moeten en zullen spreken, werd gevraegd waer hy de lactste twee jaren had doorgebragt waerop hy antwoorde J'ai été un ane Anvcrset encore un ane d Louvain. By de laetste gehouden revue over de zouaven be merkte de keizer een soldaten kind in de gelederen en klopte den knaep minzaem op den schouder. De jongen maektc van deze gelegenheid gebruik om den keizer ge heel ongegeneerd te vragen Waerom is de keizerlyke prins niet by de Zouaven Goede jongenant woordde Napoleon III, «ik heb hem by de grenadiers gedaen. Dat weet ik, zegde het regementskind op zyn beurt, maer wy willen er ook een hebben, en dat heel spoedig. De keizer lachte en sprak Dat moet ge aen de keizerin zeggen, haer gaet het eigenlyk aen; kom mede. Hy nam liet kind mede by de keizerin die niet weinig vermaek vond in den aerdigen inval van den kleinen vrager. Men schryft uit Antwerpen: Alhier op deKoornmarkt, boven de deur van eenen hoedenwinkelstaet te lezen .- Ilier verbeurt men hoeden om te trouwen. Nu moet er nog een kleermaker gevonden worden die kazak en broek ver beurt om de huwelyken te Antwerpen van 10 per cent te doen aengroeijen. Men schryft uit NieuportWoensdag lest heeft met de gewoone plechtigheid ten stadhuize plaets gehad, de uitroeping der bekomen plaetsenin de verschillige tak ken van onderwys, door de leerlingen onzer middelbare school; de oefeningen en de bekoraene punten der leer lingen hebben andermael een openbaer bewys geleverd dal dit zoo nuttig gesticht in ons midden de heilzaemste vruchten draegt. Een stuk gronds meer dan 1 hectare, gelegen Ier gemeente Leke en toebehoorende aen den landbouwer P. Schokaert, die hetzelve tot vlaszaeijing had bereid ge- maekt,is gedurende den nacht van 31 maert tot 1 april bezaeid geworden met onkruid. Het schynt dat de pleger dezer kwaedwilligheid tot dezelfde gemeente behoort; de schade is zeer aenzienlyk. Men zegt, dat de Paus eene verzoening tusschen de regeringen den bisschop van Moulins wil beproeven, daer hy te gelyker tyd den genoemden bisschop zal uil- noodigen voortaen met meer voorzichtigheid te werk te gaen. Dit Prys-raedsel is afzonderlyk en word niet gerekend met deze die wy reeds uitgeschreven hebben, voor de welke later en op voorwaerden in vroeger nummer be- paeld er een, twee of meer pryzen zullen gegeven worden. 9ê. (f. Ik mag in 't volle woord een zinn'beeld zyn geheeten Want 'k ben sta. g uit op winst en w erk niet zoetigheid. Die werkt met zoetigheid (dat diende gy te weten) Is zeker van zyn buit, dit is regtuit gezeid. Er is zoo duivels veel met suikergoed te winnen Om zich de taek te ontzien den uitleg te beginnen.... Myn meester weet dit ook en 't doet zich wel verstaen Geen kerremis of feest daer ik te voet mag gaen. O wonder, wonderheid De baetzucht schept de vleijcrs. Om dat ik ben bemind van kindren en van vreijer, Ben 'kook zyn troetelkind. Niet zoo naer allen scliyn Zou'k g'liuistvest in een hoek waer muizenesten zyn. Als gy my wel bemerkt, gy zult't misschien niet g'looven, Nogtans het is wel zoo, den Schepper van hier boven Heeft my zoo zeer geschikt, !k heb mond, noch neus,, noch oor', 'k Ben doof, ja doover nog dan menig Senatoor Als 'sVlamings regten gelden 'kben van die gezinden,

De Dorpsbode van Rousbrugge (1856-1866) | 1857 | | pagina 2