TAN ROÜSBRUGGE. ROÜSBRUGGE. 18 AUGUSTUS 1857. N.° 36. l.sie JAER. Sterfgevallen. alien die het blad by den drukker per zes maendenvoor Franlcryk j j u jBekendmakingen by den uitgever gedrukt uorden Gratis in dit blad geplaetst. Alle opzendingen moeten vraciitvry voor den maendag morgeild by DÉSIRÉ ALLAERT, drukker-uitgever te Rousbrugge-Haringhe, toekomen. Wy vernemen dat de aenbesteding der steenwegen van Stavele-brugge naer den steenweg van Rousbrugge naer Hoogstade en van Stavele door Crombeke naer West- vleteren vastgesteld is op den 3n October aenstaende. Een koninglyk bestuit van 6° Oogst 11. vergunt eene verlenging van de lotery, welke te Watou geopend is voor de opregting van een gasthuis, tot den 15 November aenstaende. Een koninglyk besluit van 28 July 1857, keurt het plan der 2* sectie van den steenweg van Luzerne naer Oostvleleren,en leidende van Reninghe naer Ooslvleteren, goed. Hetzelve besluit bemagtigd de belanghebbende gemeenten, of by haren gebreke de permanente deputa tie, om uit ter hand dè noodige gronden aen te koopen of welin geval van nood, de onteigening er van te ver volgen, gèlykvormiglyk aen de wetten op de stof. Koninglykc besluiten van de zelfde dagteekening, keuren de beraedslagingen goed van de gemeenten van Adinkerke en Crombeke, strekkende om de bemagtiging te bekomen, de eerste, om eene som van 2.054 franken le ontleenen, en een intrest van 5 per 100, af te leggen binnen 4 jaren; en de tweede, eene som van 17,500 fr. te ontleenen, aen den jaerlykschen intrest van 4 1;2 per 100, af te leggen gedeeltelyk by middel van eene subsidie van 10,ooo franken en het overige by jacrlyksche som van 5oo franken, ten einde de buitengewoone plaetselyke on kosten te betalen. Het kollegic van bestuer der Noord-w atering van Vcurne, heeft den heer Benedictus Questroy benoemd tot ontvanger van het watergeschot van de gemeente Buls- cainp, in vervanging van M. Ch. Vandenbussche, overle den. M. Muylle, onderpastoor te Beernein is onder pastor te Alveringhem benoemd in vervanging van M. Van- walleghemdie in de zelfde hoedanigheid naer Eeghem overgaet. Vrydagavond, is er eene diefte van juweelen be- gaen, ten nadeele der huisvrouw van B. De Schot, mulder te Bulscamp: De dieven zyn heimelyk in huis gedrongenwaer van de deur open was en hebben eene doos medegenomen, omtrent voor 800 fr. juweelen bevattende, en welke op de tafel stond. De doos en al deze voorwerpen zyn 's an- derendaegs terug gevonden gew eest in een veld naby de wooning van De Schot. Men is thans bezig, aen het Roggeveld, tc Dixmude, met de sporen te leggen van den yzcren weg. De heer Ant. J. Behaegel, schepen der stad Veurne, is den 13 augustus in den ouderdom van 51 jaren overle den. De heer van den Eeckhout, bediende by'dcalge- meene maetschappy te Brussel, is in den ouderdom v.tn 59 jaren gestorven, ten gevolge van eenen val van zyu peerd in het Ter Kamerenbosch. OPENING DER J,\GT. By koninglyk besluit van den 14 augustus wordt de opening der jagt, zoo op wild als op fezanten, vastgesteld als volgt In Oost-en West-VlacnderenBrabant, Limburg en Namen, op 22 oogst; In Henegouwen, op 22 oogst voor de linker Samberoe- vers, en 25 oogst voor het ander deel der provincie, In Luik op 22 oogst, voor een gedeelte der provincie en op 50 oogst voor het andere deel In Luxemburg op 1 september. DE NIEUWE MATIGHEIDSWET IN AMERIKA. Eene nieuwe wet, hebbende voortitel: Aktom de onmatigheid te doen ophouden en voor regeling van den verkoop der sterke dranken, is te Albanay op 16 april 1857 aeng^ nomen, door de wetgeving des staets van New- York. Ziehier een der voornaemste schikkingen uit die wet Ieder persoondie patent wil nemen als herbergier, zal moeten bewyzen dat hy ten minste zes bedden aen de beschikking der reizigers houdt. Dit getal is voor den buiten tot dry verminderd, mam men moet er alsdan de stallen byvoegen, w elke voorzien moeten zyn van de noodige fourragie Eene boet van 10 tot 25 dollaers treft iederen herbergier die sterken drank zal hebben verkocht aen persoonen beneden de 18 jaren. Het is verboden een dronkaerd drank te schenken. Zoo een nian eene klagt doet tegen zyne vrouw of de vrouw tegen den man, dan zal de magistraet gehouden

De Dorpsbode van Rousbrugge (1856-1866) | 1857 | | pagina 1