H. CONSCIENCE. BEKENDMAKINGEN. STUDIE VAN DEN NOTARIS BANCOURT, TE PROYEN. Vrydag 6 November 1857, om een ure namiddag, ten sterfhuize van Virginia Lazeure, te Proven, KOOPDAG van alle de Meu belen hoegen aemd. Woensdag 11 November 1857, en volgGnde dagen noodig zyndeten sterfhuize van Vitalis Wylleman, te Proven, om 9 ure voormiddag KOOPDAG Yan alle de meubelon en menagiegoe- deren, alle de win keigoederen en winkelgetuig, veel timmerhout en landbouwers gereedschappen, koei, zwynengeit, omtrent de 1200 meters allerlei soor ten van hard, deel terwe, hooi, veel aerdappels enz. Tyd van betaling voor de keopen boven de 40 fr. tot 1 january 1858, in handen van den Notaris BANCOURT te P roven. Aen onze lezers. De Zieltvekker. Inschryving op de volledige Werken van ees weldadige jood. T. de P..., die op het einde der zeventiende eeuwte Amsterdam stierf, liet een onmetelyk Termogen naen verdeelde zyne schatten op de navol gende wyze 1° Ik maek aen de stad Amsterdamna my- nen dood 5 tonnen gouds; 2° Ik leen aen deze stad, tien jaren lang, zonderrenten,anderhalfmilioen. 5° Ik schenk aen iedere Kristelyke kerk in Amsterdam en's Gravenhage 10,000 f. en aen de Zuiderkerk te Amsterdam f. 20,000. 4° Ik schenk aen de christelyke vveezenhuizen der beide steden 10,000 kroondaelders. 5° Aen de armen 40 scheeps ladingen turf. 6° Aen het weeskind dat het eerst het weeshuis verlaet f. 1000 en aen dat, hetwelk onmiddelyk daerop volgt, f. 600.7° Ik maekaen de portugeesche syna goge te Amsterdam2 1?2 tongouds,en aen het portugeesch weeshuis 50,000 kroondaelders. 9° Ik leen aen de regee ring 10 tonnen gouds tegen 5 °)0, onder voorwaerde, dat de interesten aen de Joden teJernsalem komen; hét kapi- tael blyft tot eewige dagen aen de regering. 10° Ik maek aen de duitsche synagoge f. 5000. 11° Aen myn' bloedver want Petrus Ovis, 51 tonnen gouds, benevens huis en hof. 12° aen myne weduwe 10 tonnen gouds. 15 aenmyne overige bloedverwanten 10,000 kroondaelders. 14° aen ieder myner burendie by myne begrafenis tegenwoordig zyn 100 dukaten. 15° aen ieder ongehuwd persoon, hetzy man of vrouwwelke bovendien aaerby verschynen zal f. 100. 16° Aen ieder geestelyke in Amsterdam en 's Gra venhage, 100 kroondaelders, en aen eiken koster 50 kroondaelders. EEN U1THAGBORD. In zeker dorp in Duitschland woonde voor eenige jaren een persoon van byzonder universele kennis, hetgeen men uit zyn uithangbord kon opmerken, waerop het vol gende te lezen stond Balthasar Alexander Fahiaen Schwarzkittelbarbierprui kenmaker, chirugyn, aenspreker, kerkdienaer, schoolmees ter, hoefsmid en vroedmeester scheert voor 5 penningensnydt het hair voor 2 pennin gen, en geeft de jonge heeren en dames nog pomade toe. Repareert spaerlampen en geeft onderwys in de duitsche talen en het rekenen. Neemt jonge lieden in den kost en leert hen schermenbaerdsclieren en peerden beslaen. Ily geeft tevens onderrigt in het zingen en peerdryden, gelyk de beste koutsier. Ily zet nieuwe zolen en achterlappen op de schoenen, leerzen en pantoffels. Leert den hobo blazen en piano spelenverdryft eksteroogen en zet span- sche vliegen voor de cevielste pryzen. Hy klisseert en levert breukbanden. Dryft handel in 't groot en kleen in alle soorten van welriekende waterenin hengelmandjes, zegellak, muizevallenenanderconfituren. In goud-trnctuer, maegpoeder, fornatieve kramppillen, worsten en aerdap- pels. Geeft les in de geographie eh het dansen naer den laetsten smaek, iederen zondag enwoensdag avond,van 5 tot 7 uer, metgoede muziek voor 6 penningen in het uer. Twee nieuwe w erkjes van PATER IILLLEGEER komen ge drukt te worden Boekdeeltje in-18° van 96 bladzyden. Prys 25 cent." Deze werkskens zyn verschenen by We A.-I. vander Schelden en Zonen te Gent, en zy zyn te koop by al de goede boekhandelaers van België en Holland, als ook ten bureele van dit blad. Men geeft, gelyk ook verleend is op de ander werken van dezen volksbeminden schryver, 15 voor 12 27 voor 24 57 voor 50 115 voor 100 afdruksels. De reeks uittegeven werken, welke beurtelings zullen verschynen, zyn Het Wonderjaer. DeLeemvvanVlaen- deren. Hoe men schilder wordt. Wat een moeder lij den kan. Siska van Roosemael. Geschiedenis van Graef Hugo va?i Craenhove en van zynen vriend Abulfaragus. Avondstonden, bevattende ae engel des goeds en de geest des kwaeds; het Beulenkind; Quintin-Metzysde Geest; de Dhaliakoortsde nieuwe Niobe, enz., enz. Eenige blad zyden uit het boek der Natuer. Lambrecht Hensmans. Jacob Van Artevelde. De Loteling. Baes Ganzendonck. Houten Clara. Blinde Rosa. Rikke-Tikke-Tak. De arme Edelman. De Gieregaerd. De Grootmoeder. De Boerenkry. Hlodwig en Clothildis. De plaep der dorpen. Het geluk van ryk te zyn. Moeder Job. De Geldduivel. Mengelingenbevattende De Moorde naar; de brandende Schaepherderde Lange Nagel; de zen ding der vrouw, enz. Een bundel redevoeringen. Deze werken zullen in engelsch formaet gedrukt wor den, en ieder aflevering zal ongeveer lOObladzyden druk- bevatten welke de insenryvers aen één centiem per blads zyde berekendzal afgeleverd worden. De geheele uitgaef der bovengenoemde werken wordt geschat, ongeveer 240 bladen van 16 paginas druks, te zullen beloopen. Indien zy evenwel meer dan 240 bladeren zouden bevatten, verpligten de uitgevers zich de te boven gaende bladeren kosteloos aen de inschryvers af te leverenzoo dat de Volledige Werken, niet boven maer wel onder de fr. 38-40 kunnen kosten. Men schryft in by J. P. Van Dieren en C", te Antwerpen, alsook ten bureele van dit blad.

De Dorpsbode van Rousbrugge (1856-1866) | 1857 | | pagina 3