VAN ROUSBRUGGE. ROUSBRUGGE. 24 NOVEMBER 1857. N.° 50. l.,te JAER. ii mmm Men betaeldlvoor DEN DORPSBODE die elken dinsdag verschyntte Rousbrugge en alien die het blad by den drukker afhalen, per jaerfr. 4-00; zes maendenfr. 2-25met de post fr. 4-75, of fr. 2-50 per zes maendenvoor Frankrijk 7 fr. 'sjaers. Berigten en Aenkondiaingen 12 eentimen den dtukregel. Affichen en Bekendmakingen by den uitgever gedrukt worden Gratis in dit blad geplaetst. Alle opzendingen moeten vraciitvry voor den maendag morgend by DÉSIRÉ ALLAERT, drukker-uitgever te Rousbrugge-llaringhe, toekomen. -- =s==~^ Zoo als wy in ons voorloopig Nr. melden heeft het Concert door onze muziekmaetschappy op gestelden dag en uer plaetst gehad. Zeggen dat alle stukken op het programma vermeld buitengewoon uitgevoerd zyn geweest, is nietgeloogen. De yvervolle muziekliefhebbers van ons dorp hebben ware blyken van kunde en leerzucht getoond en niet zon der voldoening hoorden wy het moeijelyk Air varié, door de jonge heeren Henri en August Wullens uitvoeren, wy wenschen hen goede volherding in de baen der kunst. In een woord alle uitgevoerde stukken door onze jonge muziekkanten verdienden volop de donderende bravos en handgeklap dat zy verwierven. Dit was ook het deel der twee liefhebbers van Yper, HM. Woets en Paté die door welwillende medewerking het Concert waren komen ondersteunen. Het air varié van den eersten op de Cora clefs en het stuk vandenzelven naem van den tweeden op de Trombonne even als den Du o, op het programma niet vermeld, waermede zy het schitterend gezelschap vaerwel zeiden en den kunstavond gesbaten werd, wierden met zielroedende aendacht ge hoord, en menigmael door de toejuigingen der menigte onderbroken. Zeggen wy menigte, want de met smaek vergierde zael was eivol. De inwooners hebben blyken van kunstliefde getoond zy hebben het vooroordeel overstreden dat zoo dikmaels hooren laetWat willen wy die vodden gaen zien. Neen vrienden, de kunsten, hoeveel er ook by de uitvoering ontbreektzyn geene vodden de kunst voed den mensch, van daer dat men altyd de onwe- tenste en onbeschaefste volkeren vindin die plaetsen alwaer de kunsten door hen niet genhandteerd worden. Wat ons te bejammeren valt, wy moeten het met spyt verklaren, wy zyn er toe gedwongen want het is voor ons onbegrypelyk In dit feest, welks gelyken zoo zelden in dergelyke gemeenten plaets heeft, bevond zich het puik van Rousbrugges bevolking en wy hebben er slechts twee leden onzer gemeentraed mogen begroeten Wat wilt men dat er van het kind geworde, als zy die het moeten geleiden en aenmoedigen, ongevoelig bly ven by zyne pooging tot vooruitgang Eene zoo buitengewoone, als aengename en vleijendc verrassing heeft de vergadering getroffen. Op het oogen- blik dat het concert aenvang ging nemen werd er aenge- kondigd dat de maelschappy zoo even kwam opgedragen te zyn, het wel gelykend, met kunst gewerkte portret van den hier alom hooggeachten, verdienstelyken volks vertegenwoordiger den heere A. Vandenpeereboom. Het zelve was reeds met glas voorzien, in de zael hangende en wekte de bewondering van eenieder gaende. Om een staeltje te geven hoeonzenecht vlaemschenkiui- digen staetsman alhier gekend en bemind werd, daerby op onze aengekleeftheid rekenen wag, alleen zeggen dat wy verscheidemalen met vollen geestdrift hoorden roe pen Godhet is hy zelfis genoeg. Ten slotte, wy hebben een feest bygewoond die ons met den eersten oogslag toesprak Ik ben eene dochter van Vlaenderen.En in waerheid, tot lof van Rousbrugge, het vlaemsch karakter doorstraelde hetzelve van hetbegin tot het einde. Nog eenigte zulke feesten en wy zullen meenige stad mogen toeroepen Kom ziet hoe een nederig dorp zyne eigenwaerde indachtig is kom ziet hoe er het gemeentebesluer, den goeden burger, den werkman de kunsten behertigen, en er mede der vaderen grootheid bewaren, kom ziet en gy zult nog meer bewonderen dan gy zult verwachten. Eer aen Rousbrugge Eer aen de yvervolle muzieklief hebbers Eer aen allen die het minste tot het Feest heb ben toegebragt.'

De Dorpsbode van Rousbrugge (1856-1866) | 1857 | | pagina 1